Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Węgry - baseny w okolicach Miskolca

Aż 20% całej populacji Węgier mieszka w stolicy państwa – Budapeszcie. Na terenie państwa znajduje się Balaton czyli największe europejskie jezioro. W Budapeszcie znajduje się bardzo dobrze rozwinięty system metra, które otwarto już w 1896 roku – starsze w Europie jest jedynie metro londyńskie. Węgry są ojczyzną wielu dziś używanych wynalazków. Pochodzi stąd długopis, syfon, kostka Rubika i zapałki. Na Węgrzech aż do 1941 roku obowiązywał tu ruch lewostronny.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.01.2009 00:59

Penelopa napisał(a):Wybieramy sie do Balatonfured brzeg północny


Jeśli Balatonfured , to dzieci zamiast w "zupie" - mogą poszaleć w Annagora :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 02.01.2009 13:23

Wprawdzie było już wspomniane, ale jak okolice Egeru/Miskolca to dokładnie w połowie drogi jest miejscowość Bogacs.

http://www.bogacs.hu/furdo.htm - miłej lektury Obrazek
Penelopa
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Penelopa » 05.01.2009 15:01

Dziękuję bardzo za onfo!:)tylko mam jeszcze jeden problem nie mogę znaleźć cennika do aquaparku Annagora:( szukam szukam i nic...chyba nie jest za darmo:) jak ktoś sie orientuje lepiej niż ja to proszę o wskazówki i jak oni sobie liczą za takie wejście grupowe czy indywidualnie od jednej osoby...Pozdrawiam.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.01.2009 15:26

Wstęp jest dość drogi - ale atrakcje kosztują :wink: :lol:
Penelopa
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Penelopa » 07.01.2009 10:55

Dziękuję bardzo za informacje pomogła mi ona bardzo podjęliśmy decyzję że jednak szkoda marnować wakacje na zupę;) i drogie baseny,nie po to w końcu człowiek jedzie na wczasy żeby spędzić je nad basenami...kiedyś na pewno odwiedzimy ten zakątek ale na chwilę ;) wakacje będą jeszcze raz nad Adriatykiem ale już nad Półwyspem Apenińskim w Abruzzo/Molise 2 godziny od Wiecznego Miasta:) Dziękuję jeszcze raz za Pomoc i Pozdrawiam:)
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 731
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 13.01.2009 01:17

Wprawdzie było już wspomniane, ale jak okolice Egeru/Miskolca to dokładnie w połowie drogi jest miejscowość Bogacs.

Również polecam to miejsce , poza błogim moczeniem kości w cieplutkiej wodzie , wieczory można spędzać w urokliwych piwniczkach gdzie wino leje się prosto z beczki . Szczególnie polecam winnicę "U Rudofa" , można dogadać się po polsku , a właściciel pozwala zwiedzać całą piwniczkę gdze leżakują jego wina.
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 15.01.2009 23:42

rbogi napisał(a):
Wprawdzie było już wspomniane, ale jak okolice Egeru/Miskolca to dokładnie w połowie drogi jest miejscowość Bogacs.

Również polecam to miejsce , poza błogim moczeniem kości w cieplutkiej wodzie , wieczory można spędzać w urokliwych piwniczkach gdzie wino leje się prosto z beczki . Szczególnie polecam winnicę "U Rudofa" , można dogadać się po polsku , a właściciel pozwala zwiedzać całą piwniczkę gdze leżakują jego wina.


o właśnie - nareszcie ktoś zaakcentował istotny atrybut Bogacsa...
PIWNICZKI....
wg mnie stanowią one - szczególnie latem - co najmniej 50% atrakcyjności ...
połączone z muzyczką w ich stylu...
bardzo wiele osób ma potem problemy żeby wrócić na kwaterę...
tamtejsze piwniczki sprzedają także palinkę ca 50% produkowaną domowym sposobem na bazie własnego wina...
ale ona grzeje - jak bywa chłodno - bo nieraz zaglądałem tam w drodze powrotnej z BG - tak jak Janusz B. z Cro...
swoje wrażenia i opinie po pobytach na madziarskich moczydłach opisuję wg linki http://www.travelforum.pl/w-gry/2791-w- ... zytem.html
PS - w Bogacsu nie warto zaliczać campingu, o wiele lepsze i atrakcyjniejsze są kwatery u gospodarzy...
niektórzy i ze swojego baru i lodówki co nieco udostępnić lubią...
miłego - zaprojektowania i wykorzystania w wędrówkach...

rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 731
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 27.01.2009 02:06

Ahoj -jacky6-
Widzę że Madziarlandia i Tobie jest bliska .
Termy , winko , palinka , jak również madziarska kuchnia , mogą człowieka zauroczyć.
W drodze do CRO lub w powrocie z tego pięknego kraju , polecam wszystkim zatrzymać się na parę dni na Węgrzech .
:D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.01.2009 08:42

rbogi napisał(a):ak również madziarska kuchnia , mogą człowieka zauroczyć.
W drodze do CRO lub w powrocie z tego pięknego kraju , polecam wszystkim zatrzymać się na parę dni na Węgrzech .:D


Od 1997 do 2004 roku czyniłem tak co roku :lol: również polecam :lol:
Dzieci mają radochę :lool: , starsi pomoczą kości w ciepłej wodzie. :lool:
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 27.01.2009 09:31

a może tu
http://www.tropical-islands.de/pl.html
dużo bliżej a wrażenia ..... :lol:
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 27.01.2009 09:36

mab napisał(a):a może tu
http://www.tropical-islands.de/pl.html
dużo bliżej a wrażenia ..... :lol:


Ale założyciel tematu pytał o inny rejon Europy :wink:

wowek99 napisał(a):Witam
Mam zamiar wyskoczyć na 2-3 na Węgry, gdzieś w okolice Miskolca.


Niemcy są jakby nie po drodze... :)
mab
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 443
Dołączył(a): 27.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) mab » 27.01.2009 09:40

to raczej alternatywa na dzisiejszą pogodę ... zwłaszcza ,że o tej porze roku rzadko wyjeżdżamy na wakacje w kierunku CRO...
Kadi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 03.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kadi » 27.01.2009 11:52

A może znacie jakieś kąpielisko i/lub nocleg na trasie Budapeszt-Mohacs. Chcę jechać przez BiH (Osijek-Sarajewo-Mostar-Peljesac) i szukam bazy przystankowej na tej trasie. Mam już namiar na nocleg w Osijeku, ale super by było połączyć pauzę z wypoczynkiem na basenie. Zależy mi na tym aby pauzę robić już za Budapesztem, a w sobotę skoro świt wyskoczyć już w kierunku Peljesaca.

Pozdrawiam :papa:
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 27.01.2009 12:17

Kadi napisał(a):A może znacie jakieś kąpielisko i/lub nocleg na trasie Budapeszt-Mohacs.


http://www.harkanyfurdo.hu/engindex.html

Położone są 55 km przed Osijekiem :wink:
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 27.01.2009 12:21


sugeruję leciutko w bok - Harkany...
... o widzę, że jest więcej zwolenników onego..

:lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Węgry - Magyarország



cron
Węgry - baseny w okolicach Miskolca - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone