Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Węgry - baseny w okolicach Miskolca

Aż 20% całej populacji Węgier mieszka w stolicy państwa – Budapeszcie. Na terenie państwa znajduje się Balaton czyli największe europejskie jezioro. W Budapeszcie znajduje się bardzo dobrze rozwinięty system metra, które otwarto już w 1896 roku – starsze w Europie jest jedynie metro londyńskie. Węgry są ojczyzną wielu dziś używanych wynalazków. Pochodzi stąd długopis, syfon, kostka Rubika i zapałki. Na Węgrzech aż do 1941 roku obowiązywał tu ruch lewostronny.
Kadi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 03.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kadi » 27.01.2009 12:41

Dzięki Panowie, o to mi właśnie chodziło :D . A może macie tam jakiś sprawdzony nocleg?
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 27.01.2009 12:45

Kadi napisał(a):A może macie tam jakiś sprawdzony nocleg?


A może jeszcze za Ciebie pojechać... :wink:

Sam sobie wybierz miejsce do spania
Kadi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 03.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kadi » 27.01.2009 12:53

jorgus111 napisał(a):
Kadi napisał(a):A może macie tam jakiś sprawdzony nocleg?


A może jeszcze za Ciebie pojechać... :wink:

Sam sobie wybierz miejsce do spania


Pytałem o sprawdzone, a te kontakty sam znalazłem. :x :wink:
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 27.01.2009 13:00

Kadi napisał(a):
jorgus111 napisał(a):
Kadi napisał(a):A może macie tam jakiś sprawdzony nocleg?


A może jeszcze za Ciebie pojechać... :wink:

Sam sobie wybierz miejsce do spania


Pytałem o sprawdzone, a te kontakty sam znalazłem. :x :wink:


Myślę , że na żadnym się nie zawiedziesz :roll: przecież to i tak tylko na jedna noc... :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.01.2009 13:43

W Harkanach nie byłem , ale tak jak przy każdym kąpielisku kwatery są OK.
Jest to znane kąpielisko od wielu lat , licznie odwiedzane przez turystów zachodnich, a ci w "byle norze" nie zanocują.
Na jedną czy dwie noce spokojnie coś znajdziesz, ostatecznie można próbować rezerwować.
Kadi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 03.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kadi » 27.01.2009 14:14

Janusz Bajcer napisał(a):W Harkanach nie byłem , ale tak jak przy każdym kąpielisku kwatery są OK.
Jest to znane kąpielisko od wielu lat , licznie odwiedzane przez turystów zachodnich, a ci w "byle norze" nie zanocują.
Na jedną czy dwie noce spokojnie coś znajdziesz, ostatecznie można próbować rezerwować.


Raczej będę rezerwował, ze względu na dzieci. Dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 28.01.2009 16:40

jorgus111 napisał(a):
Kadi napisał(a):A może macie tam jakiś sprawdzony nocleg?


A może jeszcze za Ciebie pojechać... :wink:

Sam sobie wybierz miejsce do spania


ja za "kadi" mogę pojechać.......każdy termin mnie interesuje :D
jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 28.01.2009 22:48

Kadi napisał(a):Raczej będę rezerwował, ze względu na dzieci.


regularnie zajeżdżam do Harkany...
ostatnio 2008...
http://www.travelforum.pl/bu-garia/4958 ... ski-6.html

dodaję, że:
- jeśli przyjedziesz przed zmrokiem - właściciele kwater z kluczem w ręku machają nadjeżdżającym autkom stojąc w okolicy bramy wejściowej na kąpielisko...
lub na wysokości zjazdu z drogi głównej do "furdo" ( kąpielisko) jest skrzyżowanie prowadzące do dzielnicy domków letniskowych - punkt charakterystyczny market Plus oraz targowisko - tam również czekają klucznicy, można też przejechać się po tej dzielnicy...
jeśli się spóźnisz, z uwagi na tfu, tfu nieprzewidziane problemy na trasie, to obok kąpieliska jest standardowy kemping, tamże bungalowy i pokoje motelowe na poziomie cenowym domków letniskowych...
warto zatrzymać się na minimum 2 noclegi...
a jaką radochę sprawisz dzieciakom...
rezerwacja równa się przepłaceniu a w harkańskim przypadku byłaby zasadna w potrzebie dłuższego pobytu i chęci posiadania kwatery a raczej apartamentu na wyjątkowym poziomie...
pozdrawiam z doświadczeniem pobytów w Harkany od 1994...

jacky6
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 893
Dołączył(a): 14.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacky6 » 28.01.2009 22:54

rbogi napisał(a):Ahoj -jacky6-
Widzę że Madziarlandia i Tobie jest bliska .
Termy , winko , palinka , jak również madziarska kuchnia , mogą człowieka zauroczyć.
W drodze do CRO lub w powrocie z tego pięknego kraju , polecam wszystkim zatrzymać się na parę dni na Węgrzech .
:D


to jest standard naszych powrotów z Bałkanu, na kilkanaście przejazdów powrotnych tylko raz nie skorzystaliśmy...
wybieram zazwyczaj takie termy, żeby dojechać przed zmrokiem, choć już do niektórych wiem, że gdy przyjadę nocą to i tak nas ugoszczą....
a potem te kilkanaście godzin spokojnego powrotu do Dąbrowy, z obiadkiem na Słowacji i zakupami Zlateho Bażanta...
pozdrawiam sąsiada...
Kadi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 03.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kadi » 28.01.2009 23:01

regularnie zajeżdżam do Harkany...
ostatnio 2008...
http://www.travelforum.pl/bu-garia/4958 ... ski-6.html

dodaję, że:
- jeśli przyjedziesz przed zmrokiem - właściciele kwater z kluczem w ręku machają nadjeżdżającym autkom stojąc w okolicy bramy wejściowej na kąpielisko...
lub na wysokości zjazdu z drogi głównej do "furdo" ( kąpielisko) jest skrzyżowanie prowadzące do dzielnicy domków letniskowych - punkt charakterystyczny market Plus oraz targowisko - tam również czekają klucznicy, można też przejechać się po tej dzielnicy...
jeśli się spóźnisz, z uwagi na tfu, tfu nieprzewidziane problemy na trasie, to obok kąpieliska jest standardowy kemping, tamże bungalowy i pokoje motelowe na poziomie cenowym domków letniskowych...
warto zatrzymać się na minimum 2 noclegi...
a jaką radochę sprawisz dzieciakom...
rezerwacja równa się przepłaceniu a w harkańskim przypadku byłaby zasadna w potrzebie dłuższego pobytu i chęci posiadania kwatery a raczej apartamentu na wyjątkowym poziomie...
pozdrawiam z doświadczeniem pobytów w Harkany od 1994...

[/color][/quote]

Dzięki za super cenne wskazówki :) .
Pozdrawiam :papa:
Kadi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 03.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kadi » 28.01.2009 23:08

I jeszcze mam jedno pytanie do jacky6. Czy płatność za kwatery może tam być dokonywana w euro i ile mniej więcej kosztuje nocleg?

Z góry dziękuję.
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 20.03.2009 02:13

a potem te kilkanaście godzin spokojnego powrotu do Dąbrowy, z obiadkiem na Słowacji i zakupami Zlateho Bażanta...

No właśnie , posiłek w jakimś "motorestie" , zapasik piwka i kilka słoików "Tatarskej omaćki" - choć przy tym kursue euro to tylko w Tatarkę się u Słowaków zaopatrzę .
Chociaż jak tu się oprzeć wyprażanemu syrovi z hranolkami :?:
pozdrowionka :papa:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 20.03.2009 08:08

No i ja dodam kilka swoich (może spóźnionych, ale zawsze...) uwag.
Od 2002r. jesteśmy przynajmniej kilka dni na którymś z basenów, a Mezokovezd obowiązkowo co roku (przynajmniej na 2 dni po drodze).
Mezo dla mnie jest zdecydowanie "number 1".
1. Z dziećmi - to raj
2. Pogoda nie istotna, bo jest b. fajna kryta część
3. Zaplecze kulinarne - rewelacja (niedrogo i smacznie)
4. Baza noclegowa - rewelacja (czekają z karteczkami.. do wyboru do koloru)
5. Rewelacyjna woda (siara) - ale tu każdy ma inne preferencje. Radzę poczytać o właściwościach wody, bo na niektóre schorzenie nie zaleca się..
6. Ceny nie wysokie, w stosunku do innych kompleksów, za taką ilość basenów (11, w tym świetny brodzik, basen z falami)
itp. itd.

Bogac - fajne połączenie z campingiem, fajny teren do zabaw dla dzieci, ale mniej "basenowych" uciech dla pociech. Woda fajna.

Tiszaujvaros - niezłe
Berekfurdo - fajny camping

W pobliżu chorwackiej i bośniackiej granicy
Harkany - OK
ale jest tam też fajny basenik jakieś 50 km od Balatonu (na południe) - Igal. Na uboczy, super camping, cichy, oczywiście połączony z basenem. Dla dzieci zjeżdżalnie i boisko do piłki. Basenów chyba 5 lub 6 (acz skromniejsze znacznie niż w Harkany, za to też cena niższa..)

No i na serbskiej granicy, koło Seged, znajduje się nasz drugi ukochany coroczny basenik - Morahalom.
Świetny dla dzieci i dorosłych, zjeżdżalnie, fale (z kulą), kawiarenka w wodzie, siedząc w basenie przy barku popijasz pyszną kawusię lub drinki), na miejscu baza kulinarna (średnia), w cenie SAUNA! rewelacyjna!, duża część zadaszona (więc pogoda niestraszna). Jednym minusem jest baza noclegowa. Raz chcieliśmy się zahaczyć tam na 6 dni i ledwo żeśmy coś znaleźli. Chodziliśmy ok. 2 godzin, aż w końcu znaleźliśmy przez Punkt Turystyczny, w którym nikt oczywiście nie gadał w żadnym innym, niż węgierskim, języku. Po pół godziny machania rękami wyjaśniliśmy o co chodzi i babki nam w 5 min. znalazły super fajną i tanią kwaterę (10 minut od basenów). A poza tym co roku zatrzymujemy się tam na 1 dzień, śpimy "w krzakach" i jedziemy dalej.

pozdrav

Aż zatęskniłem... ech.. 8)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.03.2009 08:51

janniko napisał(a):Od 2002r. jesteśmy przynajmniej kilka dni na którymś z basenów, a Mezokovezd obowiązkowo co roku (przynajmniej na 2 dni po drodze).
Mezo dla mnie jest zdecydowanie "number 1".


Janniko, czytałeś mój pierwszy post w temacie w sprawie Mezo :?: :wink:

Chodziłeś moimi ścieżkami :lol: jak "kasa" pozwoli, to może na klika dni w sierpniu pojadę do Mezo pomoczyć kosteczki w "siarze" :lol:
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 13.05.2009 13:21

janniko z twojego opisu wynika ze byleś w Buk-u jak tak to Ty lub ktoś kto zaliczył te termalne baseny, bardzo bardzo proszę o info

-jaka jest cena campingu? /namiot/ i czy oplata za namiot to wstęp na baseny gratis?

- jakie ceny żywości? tj piwo jakiś obiad itd?

- i interesuje mnie sauna czy jest osobno płatna czy w cenie biletu?
i jak jest rozbudowana ten kto korzysta z saun wie o co mi chodzi powiedzmy czy ma coś wspólnego z sauną w tatralandi

będę bardzo wdzięczny za wszelkie info bo chce sie tam zatrzymać w drodze powrotnej z Cro[/b]
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Węgry - Magyarország



cron
Węgry - baseny w okolicach Miskolca - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone