Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Węgry - baseny w okolicach Miskolca

Aż 20% całej populacji Węgier mieszka w stolicy państwa – Budapeszcie. Na terenie państwa znajduje się Balaton czyli największe europejskie jezioro. W Budapeszcie znajduje się bardzo dobrze rozwinięty system metra, które otwarto już w 1896 roku – starsze w Europie jest jedynie metro londyńskie. Węgry są ojczyzną wielu dziś używanych wynalazków. Pochodzi stąd długopis, syfon, kostka Rubika i zapałki. Na Węgrzech aż do 1941 roku obowiązywał tu ruch lewostronny.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 20.08.2008 16:21

maciek1956 napisał(a):
woka napisał(a): Termalne są zarezerwowane dla Janusza i dla mnie. Młodzi ... za młodzi. :wink:


I dla mnie... Właśnie zmieniłem plany i jadę 9.09 na tydzień do Słowacji, okolice Velky Meder i tydzień na Węgry, okolice Egeru. Kości mam zmęczone.


Nie wiem co na to Janusz ..... ja Ci pozwalam. :wink: :D
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 20.08.2008 17:23

woka napisał(a):
maciek1956 napisał(a):
woka napisał(a): Termalne są zarezerwowane dla Janusza i dla mnie. Młodzi ... za młodzi. :wink:


I dla mnie... Właśnie zmieniłem plany i jadę 9.09 na tydzień do Słowacji, okolice Velky Meder i tydzień na Węgry, okolice Egeru. Kości mam zmęczone.


Nie wiem co na to Janusz ..... ja Ci pozwalam. :wink: :D


Dzięki, ulżyło mi :D Janusz też dobry człowiek, pozwoli.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.08.2008 17:38

maciek1956 napisał(a):Janusz też dobry człowiek, pozwoli.


Na Węgrzech baseny termalne są prawie w każdym większym mieście oraz wielu małych miasteczkach.

Miejsca starczy dla wszystkich :lol:
wowek99
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wowek99 » 21.08.2008 14:26

Tak sobie szperam po necie i dochodzę do wniosku że Tiszaujvaros to w sumie też ciekawa opcja. Może ktoś z was tam był i może coś ciekawego na ten temat powiedzieć ??
basiaela
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 03.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) basiaela » 03.09.2008 21:35

Jest to bardzo fajne kapielisko(nowe), ma to swoje dobre i złe strony.Wszystko jest nowiutkie czyściutkie ale brak cienia, bo drzewka jeszcze nie zdążyły urosnąć, całe zaplecze też niezbyt bogate,chodzi mi tu o bary, restauracje.Ceny były chyba raczej wyższe niż w innych znanych mi kąpieliskach: Hajduszoboszlo, Eger, Bogacz, Mezokowez. W mieście nie byłam, więc nie wiem jak wygląda. Podobno jest to najnowsze kąpielisko i miasto też powstało niedawno w związku z budową (już dobrze nie pamiętam ale jakiegoś duzego zakładu). Baseny są oczywiście na obrzeżach miasta
typ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 933
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) typ » 04.09.2008 07:23

Mam zupełnie inne odczucia. Wszystko raczej taniej niż gdzie indziej, szczególnie jeśli mieszka się na campingu. Mnie 2 dni wejścia na basen + nocleg w domku (z moskitierami, to w tamtym miejscu ważne) kosztował ok 45 zł/os. Jeśli nie korzysta się z campingu to wejścia całodniowe na baseny kosztują nieco ponad 20 zł. Czy to drogo?
Jak dla mnie dużo punktów gastronomicznych. Jedyna wada to rzeczywiście mało cienia.
Ja bardzo polecam.
wowek99
Globtroter
Posty: 39
Dołączył(a): 02.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wowek99 » 09.09.2008 12:16

Wielkie dzięki z a informacje. Zdecydowałem się na Tiszaujvaros. Było fantastycznie, kompleks basenów co prawda nie jest zbyt duży ale za to nie ma dużego tłoku. Jedzenie ok, szczególnie polecam restauracje w hotelu Termal, który znajduje się przy kompleksie basenów. Podają tam fantastyczny magyargulasz :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.09.2008 12:25

Penelopa
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Penelopa » 01.01.2009 21:01

Witam mam pytanie odnośnie Balatonu wybieram się w tym roku na 2 tygodnie,czy ktoś już tam był? co polecacie a czego nie...interesuje mnie wszystko,jedzenie,pogoda,woda jaka jest...,opłaty promu,jak drogie jest zycie,co warto zwiedzić itp.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.01.2009 21:28

Penelopa napisał(a):... ktoś już tam był? ....

Ja byłem :lol:
2 lata pod rząd po ok. 2 tygodnie.
Musiałem być gdzieś w miare blisko RP i wybór padł na Balaton.
Penelopa napisał(a):.... co polecacie a czego nie.......

trudne pytanie do odpowiedzi nie znając Ciebie, Twoich preferencji co do wypoczynku itp. :wink:
Penelopa napisał(a):...jedzenie,pogoda,woda jaka jest...,opłaty promu,jak drogie jest zycie,co warto zwiedzić itp.

1) z jedzeniem nie ma problemów. Knajp, knajpeczek, barów - do wyboru, do koloru i na każda kieszeń. Jedzenie bardzo dobre, choć też zależy co kto lubi.
Ceny w knajpach mniej więcej jak u nas
2) jaka pogoda to raczej temat dla wróżki :lol: Klimat nam zwariował i dziś nie ma już takiej 100 % pewności jak kiedyś. Ale, póki co pogoda raczej pewniejsza jak u nas.
3) pytasz jaka woda ? Balaton to płytkie bajoro o piaszczystym dnie więc widok wody bywa lekko mulasty. Dla mnie jedynym plusem Balatonu była jego głębokość. Byłem tam z malutkimi dzieciakami, więc nie miałem obaw, że nagle się dno "urwie". Tam możesz iść, iść, iść i woda nawet 300 metrów od brzegu będzie po kolana :wink:
4) jedyny prom łaczący południowy brzeg z północnym to trasa: Szantod k. Zamardi - półwysep Tihany. Cen nie pamietam, ale skoro nie pamietam to musiały być to jakieś nieistotne grosze.
5) czy zycie nad Balatonem jest drogie czy nie to też trudno odpowiedzieć na to pytanie - kwestia na ile ktoś sobie może pozwolić.
Ale generalnie uważam, że jak ktoś szuka okazyjnego cenowo miejsca to Balaton niech odpuści.
Największą robotę robią ceny noclegów - generalnie od 10 euro/osoba/dzień. Dodatkowo jak jest duzo Niemców i Austriaków to ceny noclegów jakoś tak dziwnie idą w górę :lol:
6) co zwiedzać ? Moim zdaniem poza półwyspem Tihany nic tam nie ma ciekawego. Masa miasteczek z których jedno nie różni sie od drugiego. Najbliższe atrakcyjnie miejsce to (moim zdaniem) Budapest.

Sam Balaton oceniam generalnie jako jedną wielką nudę. Jakby nie to, że byłem tam z maluchami, które nie były ze względu na wiek zainteresowane zwiedzaniem czegokolwiek to byłbym wkurzony, że wybrałem to miejsce jako baze wakacyjną

Dla przykładu namiary na noclegi i ich ceny itp.
www.zamardi.hu
www.siofok.hu

Pozdrav :papa:
Penelopa
Odkrywca
Posty: 80
Dołączył(a): 21.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Penelopa » 01.01.2009 22:24

Piotrek_B napisał(a):
Penelopa napisał(a):... ktoś już tam był? ....

Ja byłem :lol:
2 lata pod rząd po ok. 2 tygodnie.
Musiałem być gdzieś w miare blisko RP i wybór padł na Balaton.
Penelopa napisał(a):.... co polecacie a czego nie.......

trudne pytanie do odpowiedzi nie znając Ciebie, Twoich preferencji co do wypoczynku itp. :wink:
Penelopa napisał(a):...jedzenie,pogoda,woda jaka jest...,opłaty promu,jak drogie jest zycie,co warto zwiedzić itp.

1) z jedzeniem nie ma problemów. Knajp, knajpeczek, barów - do wyboru, do koloru i na każda kieszeń. Jedzenie bardzo dobre, choć też zależy co kto lubi.
Ceny w knajpach mniej więcej jak u nas
2) jaka pogoda to raczej temat dla wróżki :lol: Klimat nam zwariował i dziś nie ma już takiej 100 % pewności jak kiedyś. Ale, póki co pogoda raczej pewniejsza jak u nas.
3) pytasz jaka woda ? Balaton to płytkie bajoro o piaszczystym dnie więc widok wody bywa lekko mulasty. Dla mnie jedynym plusem Balatonu była jego głębokość. Byłem tam z malutkimi dzieciakami, więc nie miałem obaw, że nagle się dno "urwie". Tam możesz iść, iść, iść i woda nawet 300 metrów od brzegu będzie po kolana :wink:
4) jedyny prom łaczący południowy brzeg z północnym to trasa: Szantod k. Zamardi - półwysep Tihany. Cen nie pamietam, ale skoro nie pamietam to musiały być to jakieś nieistotne grosze.
5) czy zycie nad Balatonem jest drogie czy nie to też trudno odpowiedzieć na to pytanie - kwestia na ile ktoś sobie może pozwolić.
Ale generalnie uważam, że jak ktoś szuka okazyjnego cenowo miejsca to Balaton niech odpuści.
Największą robotę robią ceny noclegów - generalnie od 10 euro/osoba/dzień. Dodatkowo jak jest duzo Niemców i Austriaków to ceny noclegów jakoś tak dziwnie idą w górę :lol:
6) co zwiedzać ? Moim zdaniem poza półwyspem Tihany nic tam nie ma ciekawego. Masa miasteczek z których jedno nie różni sie od drugiego. Najbliższe atrakcyjnie miejsce to (moim zdaniem) Budapest.

Sam Balaton oceniam generalnie jako jedną wielką nudę. Jakby nie to, że byłem tam z maluchami, które nie były ze względu na wiek zainteresowane zwiedzaniem czegokolwiek to byłbym wkurzony, że wybrałem to miejsce jako baze wakacyjną

Dla przykładu namiary na noclegi i ich ceny itp.
www.zamardi.hu
www.siofok.hu

Pozdrav :papa:
Dziękuję bardzo to sporo informacji;) ja wybieram się z rodziną 2-dzieci w wieku szkolnym przwie9 lat i 13 wodę uwielbiają :) nie wiele jest informacji w Internecie na temat Balatonu...chyba że ja źle szukam.Wybieramy sie do Balatonfured brzeg północny rok temu byłam w Puli/Croatia/Puntizela więc teraz czas na coś nowego...;) oczywiście lubimy prawie wszystko więc nie powinno być problemów na pewno oprócz pluskania się w naturalnej wodzie będziemy chcieli jak najbardziej zwiedzić Budapeszt i wody termalne,których tam z tego co wiem nie brakuje a przyda się teraz coś dla zdrowia ;) a z tego co widzę to warto!!! Tak więc dziękuje za informację.A z której strony Balatonu można znaleźć tak płytkie wody by dzieci mogły porządnie poszaleć?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.01.2009 22:45

Penelopa napisał(a):....nie wiele jest informacji w Internecie na temat Balatonu...chyba że ja źle szukam.....

coś tam można znaleźć :wink:
Jedna ze stron www o Balatanie: www.balaton-tourism.hu

Penelopa napisał(a):....Wybieramy sie do Balatonfured brzeg północny...

czyli do promu na brzeg południowy z półwyspu Tihany będziecie mieli rzut beretem. Prom kursuje wahadłowo, więc czekania jakby co nie ma za dużo
Penelopa napisał(a):....A z której strony Balatonu można znaleźć tak płytkie wody by dzieci mogły porządnie poszaleć?

Z każdej :lol:
Ja byłem vis a vis Balatonfured czyli w Zamardi na południowym brzegu.

Jeżeli interesują Cię wody termalne to z północnego brzegu macie blisko do Heviz. Ładne jezioro z wodą o temperaturze ok. 39,5 st.
Więcej info na: www.heviz.hu
Pozdrav
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.01.2009 22:55

Penelopo , ja bym zamienił Balaton na jaki jakikolwiek kompleks basenów termalnych, które są prawie w każdym węgierskim mieście.
Tam dopiero dzieci poszaleją, Balaton to "brudna zupa", może dobra dla tych co mają żaglówki , motorówki lub inny sprzęt pływający.

Zdjęcie Balatonu z sierpnia 2008 roku

Obrazek
kjedi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 985
Dołączył(a): 19.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) kjedi » 01.01.2009 23:02

Penelopo- Janusz ma rację.
Potrafi nad Balatonem zawiać trochę. Druga rzecz-obowiązkowo należy sprawdzić dno. Jest dużo utonięć w Balatonie ponieważ jest to duże, zupiaste bajoro. Ale Ujdziesz 300 m od brzegu i bedzie wody po kolana a 35 m trafisz dziurę po pachy.
Pozdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.01.2009 23:02

Jeśli ktoś ma za soba kąpiel w Adriatyku,może mieć spore problemy z zanurzeniem w otmętach Balatonu :wink:
Jeśli Węgry to na bazę wybrać miejscowość z basenami termalnymi a jest z czego wybierać:
http://www.1hungary.com/search/hungary/ ... l_bath-p1/
(dokładnie 171 obiektów)
Nad Balaton,na płd kraniec (Tihany,Kesztelhy,Heviz) zrobić sobie wycieczkę...i styknie :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Węgry - Magyarország



cron
Węgry - baseny w okolicach Miskolca - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone