Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Węgry - baseny w okolicach Miskolca

Aż 20% całej populacji Węgier mieszka w stolicy państwa – Budapeszcie. Na terenie państwa znajduje się Balaton czyli największe europejskie jezioro. W Budapeszcie znajduje się bardzo dobrze rozwinięty system metra, które otwarto już w 1896 roku – starsze w Europie jest jedynie metro londyńskie. Węgry są ojczyzną wielu dziś używanych wynalazków. Pochodzi stąd długopis, syfon, kostka Rubika i zapałki. Na Węgrzech aż do 1941 roku obowiązywał tu ruch lewostronny.
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 13.05.2009 12:40

ufokking napisał(a):janniko z twojego opisu wynika ze byleś w Buk-u ...]

Hm... chyba raczej nie w Buk-u, lecz w Bogaczu.
Nie wiem gdzie jest Buk.. przykro mi..

Zwiedziliśmy już kilkanaście basenów na Węgrzech i raczej ceny wszędzie są podobne, poza tymi najbardziej "wypasionymi" basenami.
Jak dotychczas w większości tych basenów sauna była płatna dodatkowo.
Tylko w Morahalom, koło Seged, jest sauna w cenie ogólnego biletu.
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 13.05.2009 13:23

:? szkoda mi chodzi o Buk http://www.herkulesexpress.pl/wegry/buk ... aleria.php to mieścinka przy słynnej drodze 86 miedzy Szambatheley a Csorna w sumie zaraz za Szambatheley tak wiec jak ktoś tam był bardzo proszę kto kolwiek widział kto kolwiek wie
:lol:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 13.05.2009 14:59

Cześć ufokking :-)
W samej miejscowości jest duży market oraz mnóstwo restauracji.
Sam kompleks basenowy jest rewelacyjny, szczególnie w sezonie kiedy są otwarte nie tylko wewnętrzne ale i zewnętrzne baseny. Bilety w porównaniu do polskich aquaparków o wiele niższe i mają dużo ofert promocyjnych. Z saun nie korzystałem :-(
Odnośnie samego campu, za dużo Ci nie powiem, bo tylko obok niego przechodziłem, ale sąsiaduje z kompleksem i ma z nim wewnętrzne przejścia. Odnośnie cen i zasad na campie i cen za baseny poczytaj i obejrzyj zdjęcia tutaj: http://www.bukfurdo.hu/ jakby Ci było mało atrakcji to 20 minut jazdy autem stamtąd masz inny kompleks: http://www.spasarvar.hu/index
Jakby co, pytaj dalej :-)
Ostatnio edytowano 12.01.2014 22:59 przez Mosqito, łącznie edytowano 1 raz
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 13.05.2009 20:09

Dzięki :P to i tak dużo info:wink: na stronie bylem ale zaciekawił mnie ten drugi kompleks jak byleś na obydwóch który z nich jest lepszy jeśli chodzi o atrakcje typu zjeżdżalnie i ilości basenów?
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 13.05.2009 20:17

Widzisz, w Bukfurdo byłem w sierpniu, kiedy było jeszcze bardzo ciepło i wszystkie baseny zewnętrzne były otwarte. W Sarvarze, z kolei pod koniec września i wtedy otwarte było tylko to co w środku, ale ze zdjęć kojarzę że bardziej dla dzieciaków jest chyba jednak Sarvar. Zresztą one są tak blisko siebie, ze można nawet rozważyć po pół dnia (lub nawet cały) tu i tu. Jak szaleć to szaleć :-) :-) Aha, w Bukfurdo jest w ramach kompleksu taki jakby wewnętrzny jeszcze jeden kompleks dodatkowo płatny i on chyba ma właśnie jakieś dodatkowe atrakcje dla dzieciaków.
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 14.05.2009 06:08

Mosqito napisał(a):Aha, w Bukfurdo jest w ramach kompleksu taki jakby wewnętrzny jeszcze jeden kompleks dodatkowo płatny i on chyba ma właśnie jakieś dodatkowe atrakcje dla dzieciaków.


i właśnie tam jest sauna i tym sposobem już wiem ze jest osobno płatna :lol:
a te atrakcje to nie dla dzieci bo ich nie mam tylko ja lubię na zjeżdżalniach poszaleć :oops:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.05.2009 11:19

ufokking napisał(a)::? szkoda mi chodzi o Buk http://www.herkulesexpress.pl/wegry/buk ... aleria.php to mieścinka przy słynnej drodze 86 miedzy Szambatheley a Csorna w sumie zaraz za Szambatheley tak wiec jak ktoś tam był bardzo proszę kto kolwiek widział kto kolwiek wie
:lol:


W Bukfurdo byłem raz w drodze powrotnej z Cro w 2000 roku, a więc dość dawno, miałem nocować na Romantik camping przy kompleksie basenowym, ale ostatecznie spałem dwie noce w miasteczku na małym kempingu Rozi w przydomowym ogrodzie.
Właściciel "kocsiscentrum" (hurtownia spożywcza) odwoził nas (10 osób) rano na kąpielisko swoim transportem, a popołudniu przyjechał wykąpanych odebrać :lol:
Ostatnio edytowano 14.05.2009 15:36 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 14.05.2009 13:57

Janusz Bajcer napisał(a):W Bukfurdo byłem raz w drodze powrotnej z Cro w 2000 roku, a więc dość dawno,


to trochę czasu minęło ale i tak dzięki za info strona na camping już tez coś wnosi :wink:
jak by ktoś był na campingu przy basenach to proszę o info
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 14.05.2009 22:23

ufokking napisał(a):... strona na camping już tez coś wnosi :wink:
jak by ktoś był na campingu przy basenach to proszę o info


Ufokking, nie jestem pewien - może to przeoczyłeś - w linku, który Ci podałem jest dokładny opis campu przy basenach wraz z cenami. Po wybraniu języka musisz wejść w Thermal Medicinal Campsite.
Goście campingu mają darmowy i nieograniczony wstęp na baseny.
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 15.05.2009 05:58

Mosqito napisał(a):
ufokking napisał(a):... strona na camping już tez coś wnosi :wink:
jak by ktoś był na campingu przy basenach to proszę o info


Ufokking, nie jestem pewien - może to przeoczyłeś - w linku, który Ci podałem jest dokładny opis campu przy basenach wraz z cenami. Po wybraniu języka musisz wejść w Thermal Medicinal Campsite.
Goście campingu mają darmowy i nieograniczony wstęp na baseny.


dzięki za naprowadzenie masz racje :oops:
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 15.05.2009 11:45

Mosqito napisał(a): z kolei pod koniec września i wtedy otwarte było tylko to co w środku, ale ze zdjęć kojarzę że bardziej dla dzieciaków jest chyba jednak Sarvar.


Pamiętasz możne Mosqito ile płaciłeś za wstęp w Sarvarze, dwie osoby dorosłe powiem Ci szczerze za patrze po cenniku jest wszystko oprócz wejścia na cały dzień albo ja jestem ślepy :roll:
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 15.05.2009 15:01

Nie pamiętam dokładnie, zresztą ja byłem po 17:00.
Ale aktualne ceny masz tutaj: http://www.spasarvar.hu/entrance_prices
dla porównania w forintach: http://www.spasarvar.hu/belepojegyek
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 15.05.2009 16:21

a ja tylko dodam, że warto na baseny w Sarvar zarezerwować cały dzień. Byliśmy na początku września, pogoda była super. Poszliśmy jakoś po śniadaniu, wychodziliśmy jak się ściemniało. Dzieciaki miały frajdy co niemiara, a i dorośli się nie nudzili. Polecam :wink:
plastelinka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plastelinka » 18.05.2009 01:32

pytanie do uzytkownika "ufokking" :)
Czy moglbys zdradzic mały sekrecik jakiej marki i modelu jest Twoj aparat?Bardzo podobaja mi sie zdjecia jakie robi a jestem na etapie kupna dobrego sprzetu

Pozdrawiam! :) :)
ufokking
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 561
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) ufokking » 18.05.2009 05:56

to żadna tajemnica :P FujiFilm FinePix S 5600 czy to dobry sprzęt...hmm? ja jestem z niego bardzo zadowolony i nadal się uczę nim zdjęcia robić :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Węgry - Magyarország



cron
Węgry - baseny w okolicach Miskolca - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone