Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1980
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 26.05.2024 12:49

Lawliet napisał(a):
Martini2000 napisał(a):Mi wyszła alternatywa i omija Bratysławę :


Jechałem raz. Więcej nie zamierzam. Stan dróg dramat, miejscami 20km/h. Trzymaj się autostrady.


ciekawe, jeżdzę tam co roku co najmniej dwa razy na Komarno i z powrotem i jakoś jeszcze tego dramatu nie zauważyłem. Ba, na sporym odcinku jest równy, świeży asfalt. Ja bardzo lubię tę drogę, w soboty czy niedziele zawsze mam tam nieduży ruch, a sporo terenów bez zabudowy, gdzie można cisnąć 90-100... Jeśli ktoś się zastanawia czy próbować przejechać, to moim zdaniem jak najbardziej.
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 26.05.2024 13:07

Pudelek napisał(a):
Lawliet napisał(a):
Martini2000 napisał(a):Mi wyszła alternatywa i omija Bratysławę :


Jechałem raz. Więcej nie zamierzam. Stan dróg dramat, miejscami 20km/h. Trzymaj się autostrady.


ciekawe, jeżdzę tam co roku co najmniej dwa razy na Komarno i z powrotem i jakoś jeszcze tego dramatu nie zauważyłem. Ba, na sporym odcinku jest równy, świeży asfalt. Ja bardzo lubię tę drogę, w soboty czy niedziele zawsze mam tam nieduży ruch, a sporo terenów bez zabudowy, gdzie można cisnąć 90-100... Jeśli ktoś się zastanawia czy próbować przejechać, to moim zdaniem jak najbardziej.


Dzięki , właśnie takiej odpowiedzi oczekiwałem :) , bo z googla i stretview wygląda mi na spoko trasę
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 26.05.2024 13:13

ziemniak napisał(a):Dla sprostowania: ja jeżdżę winietowo i zazwyczaj nocą - (PL) A1 / (CZ) D1, D35, D46, D1, D2 / (SK) D2 / (H) M15, M1, 86, M86, 86, Lentye, M70

Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem, bo piszę z pamięci. Taki układ pozwala mi wykręcić średnią grubo powyżej 100 kmh, a dzieci na jeden 5 minutowy postój na tankowanie. Tylko ja uwielbiam jeździć nocą. Za kilka lat może przerzucę się na trasę: (PL) A1, S1 / (SK) D3, D1, D2...


Ja też winietowo - a ponieważ mam większe auto to HU i SLO i HR traktują mnie inaczej , SLO to przesada +100% (64 Euro) więc omijam ten kraj , Hu +50%, HR +50% , mam niby większe auto ale jeżdżę rodziną w 4 osoby , więc te przepisy sa dla mnie dziwne, ale ok. trudno .

Może jak dzieci będą większe i będę mniej pakował to będę jeździł mniejszym ,ale nie sądzę , bo wygoda w takim aucie jednak jest ze wszystkim , można stanąć , przejść na tylny rząd siedzeń w drodze itp . no i pakowność :) zabieramy gadżety i wszystko się mieści , w tym roku jeszcze bierzemy bagaże znajomych .
coolin
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolin » 26.05.2024 21:48

el_guapo napisał(a):
ziemniak napisał(a): nie ma szybszej i wygodniejszej drogi do Chorwacji. Lubię również trasę CZ-A-SLO, ale liderem dla mnie jest CZ-SK-H.

Najbardziej denerwującym miejscem jest dla mnie obwodnica Szombathely, a później to już wygodna droga. Często siatki co też daje trochę więcej komfortu.


Czasem wracam do trasy CZ-AUT-SLO i ... na następne parę lat utwierdzam się w przekonaniu jakie to jest bagno.
Zaczynając od CZ, którzy do tej pory nie nauczyli się jak organizować remonty, przez minimum 40-45min. stracone przez Wiedeń (korki, 80km/h).


W trasie SK-HUN wkurza mnie tylko odcinek od Cieszyna do Ziliny, a potem ... w zasadzie już nic. Czysty relaks i puste drogi. Oczywiście unikam przejazdów 86tką nocą.

Jak omijasz 86 nocą ???
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1548
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 27.05.2024 13:23

coolin napisał(a):
el_guapo napisał(a):
Czasem wracam do trasy CZ-AUT-SLO i ... na następne parę lat utwierdzam się w przekonaniu jakie to jest bagno.
Zaczynając od CZ, którzy do tej pory nie nauczyli się jak organizować remonty, przez minimum 40-45min. stracone przez Wiedeń (korki, 80km/h).


W trasie SK-HUN wkurza mnie tylko odcinek od Cieszyna do Ziliny, a potem ... w zasadzie już nic. Czysty relaks i puste drogi. Oczywiście unikam przejazdów 86tką nocą.

Jak omijasz 86 nocą ???


Nie jeżdżę nocą - to chyba oczywiste.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 27.05.2024 16:14

Nie dla każdego oczywiste. Ja jeżdżę tylko nocą, mniej męczy, mniejszy ruch, mam cały dzień po przyjeździe (zazwyczaj jeździmy w czerwcu więc apartament rano gotowy). W trasie przez Węgry trochę denerwują wioski, jednak trasa jak najbardziej ok. W tym roku cz-a-slo, zobaczymy czy to faktycznie takie bagno jak piszesz. Wyjeżdżam o 22:00 z Zagłębia
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 27.05.2024 16:31

qra69 napisał(a):Nie dla każdego oczywiste. Ja jeżdżę tylko nocą, mniej męczy, mniejszy ruch, mam cały dzień po przyjeździe (zazwyczaj jeździmy w czerwcu więc apartament rano gotowy). W trasie przez Węgry trochę denerwują wioski, jednak trasa jak najbardziej ok. W tym roku cz-a-slo, zobaczymy czy to faktycznie takie bagno jak piszesz. Wyjeżdżam o 22:00 z Zagłębia


My wyjeżdżamy z DG 15.06 do BaskiVody już chyba 10 x :) , ale chce ruszyć ok. 18-19 żeby być na 9-10 na miejscu , ponieważ sam prowadzę to robię przerwy co ok. 200 km na papieroska i kawkę . a wybrałem trasę autostradami przez HU , więc ok. 90 km dłużej
taki--jeden
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) taki--jeden » 10.06.2024 11:14

Gdzie zatrzymujecie się po drodze przez Słowację (Preszów, Koszyce), Węgry, żeby coś zjeść? Mam w ulubionych Berenyi Fogado na Węgrzech i Zelengaj przy INA po Chorwackiej stronie (oni chyba się zamknęli) ale może są jeszcze inne ciekawe i polecane miejsca?
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 823
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 10.06.2024 13:22

Nie po drodze, ale ja lubię Yellow house w Rédics. Raz byłem po drugiej stronie ulicy w Hetési Csárda, bo przy Yellow nie było miejsc i też nam bardzo smakowało. Klimatycznie, staro, a jedzenie jak w Polsce.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 483
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone