Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 15.03.2024 11:14

zag napisał(a):O czy piszecie, chyba się pogubiłem w tych kombinacjach.


Żadne kombinacje, piszemy o przejeździe przez Węgry, gdzie na autostrady potrzebna jest winieta. A w tym kraju są 2 rodzaje winiet: zwykła, obejmująca cały kraj i lokalne, obejmujące jeden komitat (odpowiednik naszego województwa). I chłopaki wpadli na pomysł, że jeśli się jedzie przez Szombathely i Mursko, można trochę zaoszczędzić, kupując winiety na 2 komitaty zamiast krajowej.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 15.03.2024 12:04

zag napisał(a):O czy piszecie, chyba się pogubiłem w tych kombinacjach.


Jak nie robisz 2-ch lub więcej wyjazdów przez Węgry w ciągu roku to nie ma co sobie głowy zawracać ;)
zag
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 15.03.2024 14:08

Winieta Wojewódzka jest winietą roczną, wyjazd na wakacje to 10 dniowa, lub miesięczna i o tym tu piszemy.(wakacjach)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8053
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 15.03.2024 15:11

zag napisał(a):Winieta Wojewódzka jest winietą roczną, wyjazd na wakacje to 10 dniowa, lub miesięczna i o tym tu piszemy.(wakacjach)

Ale jeżeli ktoś jedzie dwa razy w roku to już mu się zaczyna opłacać wykupienie winiet rocznych na dwa województwa.
- Miesięczna na cały kraj to 10360Huf
- Dwie roczne (na dwa województwa to 13320Huf (2x6660Huf).
Marlowe1994
Cromaniak
Posty: 550
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 15.03.2024 22:04

I juz cos pozytywnego wynikło z rozmowy, ktos sie czegos dowiedział.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 868
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 16.03.2024 18:16

dids76 napisał(a):
zag napisał(a):Winieta Wojewódzka jest winietą roczną, wyjazd na wakacje to 10 dniowa, lub miesięczna i o tym tu piszemy.(wakacjach)

Ale jeżeli ktoś jedzie dwa razy w roku to już mu się zaczyna opłacać wykupienie winiet rocznych na dwa województwa.
- Miesięczna na cały kraj to 10360Huf
- Dwie roczne (na dwa województwa to 13320Huf (2x6660Huf).


Pod warunkiem, że ktoś jedzie tak jak Ty czyli zazwyczaj przez Słowenię (Dolga vas), bo ja np. zazwyczaj jeżdżę dla mnie najszybszym wariantem czyli przez Gorican i wtedy trzeba kupić trzy:

1. https://nemzetiutdij.hu/api/uploads/HD_ ... 5b4182.jpg
2. https://nemzetiutdij.hu/api/uploads/HD_ ... c689ec.jpg
3. https://nemzetiutdij.hu/api/uploads/HD_ ... eb52cf.jpg

Do tego muszą to być oba wyjazdy dłuższe niż tydzień:

screenshot.2024-03-16.jpg


:hut:
seta1
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 05.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) seta1 » 17.03.2024 11:18

Zgadza się ,wyjeżdżam min. 2 x w roku na ponad 7 dni ,a wybór trasy przez Lendava,Mursko Sredisce i dwoma winietami wojewódzkimi rocznymi na Węgry, raczej z przyzwyczajenia oraz w moim przypadku (tankuję benzynę) możliwość wyboru stacji w Słowenii lub Chorwacji w zależności od aktualnych cen ,testując trasę przez Lenti i Gorican ,na odcinku Zalabaksa -Sveti Kriz) czas przejazdu moim wariantem był gorszy ok. 10 minut a jest ok. 10km mniej,ale są to bardzo małe różnice.
dzwonektm
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 12.01.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzwonektm » 17.03.2024 12:43

Dziękuje osobom, które odpowiedziały na moje pytanie.
Trochę temat się rozwinął.
Jest kilka opcji dojazdu, warto rozmawiać.
Akurat ruszam kolo 4, chciałbym jak najmniej słyszeć wycia w samochodzie :).
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 24.05.2024 07:25

Jak już pisałem wcześniej od kilku lat jeżdżę przez SK, HU ponieważ moje auto liczą na SLO za 64 Euro (>1,3 nad 1 osią) a za taki krótki kawałek nie zapłacę tyle EWRO :)

W tym roku dodatkowo chcę nadrobić trasę o 70 km i jechać tylko autostradami przez HU wzdłuż Balatonu - trochę dłużej ale jednak wygodniejsza trasa , tym bardziej że jedziemy na noc a 86 przez wioski mi się nie podoba .

Po powrocie napiszę czy było warto , wcześniej też płaciłem za autostrady a jadąc 86 przez Shombately tych autostrad jest niewiele

2 dni temu przeczytałem jeszcze takie info : że SLO wprowadza kontrole na granicy z CRO i HU oraz z Włochami , więc jestem ciekaw jak w tym roku będą wyglądały przejazdy przez SLO

https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-kontrole-na-granicach-slowenii-i-chorwacji-przedluzone,nId,7526989#crp_state=1

:papa:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.05.2024 11:00

Martini2000 napisał(a):
W tym roku dodatkowo chcę nadrobić trasę o 70 km i jechać tylko autostradami przez HU wzdłuż Balatonu - trochę dłużej ale jednak wygodniejsza trasa , tym bardziej że jedziemy na noc a 86 przez wioski mi się nie podoba .


Jeśli chcesz jechać przez Węgry tylko autostradami (czyli przez obwodnicę Budapesztu), to wychodzi 140 km różnicy w porównaniu do M86
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 24.05.2024 18:17

marekkowalak napisał(a):
Martini2000 napisał(a):
W tym roku dodatkowo chcę nadrobić trasę o 70 km i jechać tylko autostradami przez HU wzdłuż Balatonu - trochę dłużej ale jednak wygodniejsza trasa , tym bardziej że jedziemy na noc a 86 przez wioski mi się nie podoba .


Jeśli chcesz jechać przez Węgry tylko autostradami (czyli przez obwodnicę Budapesztu), to wychodzi 140 km różnicy w porównaniu do M86


Mi wyszła alternatywa i omija Bratysławę :

M86 to tylko krótki kawałek , a reszta to wioski , w zeszłym roku dostałem mandat 30000 HUF po wakacjach - taki suprise :) jechałem między 2 ciężarówkami w wiosce (mam zdjęcie) , nawet nie myślałem że przekroczyłem bo się wleklii wszyscy - więc mam gdzieś wioski i mandaty , bo tam nie oznaczają FOTO tylko śmietniki nadal stawiają

różnica 90 km obwodnicą Budapesztu a 86 - chyba warto ?

Zrzut ekranu 2024-05-24 191206.png

Zrzut ekranu 2024-05-24 191229.png


jedynie co 80 km lokalną drogą w SK , ale i tak wolę chyba bardziej niż lokalną w HU :)

Zrzut ekranu 2024-05-24 192505.png
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11400
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 24.05.2024 19:25

Martini2000 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
Martini2000 napisał(a):
W tym roku dodatkowo chcę nadrobić trasę o 70 km i jechać tylko autostradami przez HU wzdłuż Balatonu - trochę dłużej ale jednak wygodniejsza trasa , tym bardziej że jedziemy na noc a 86 przez wioski mi się nie podoba .


Jeśli chcesz jechać przez Węgry tylko autostradami (czyli przez obwodnicę Budapesztu), to wychodzi 140 km różnicy w porównaniu do M86


Mi wyszła alternatywa i omija Bratysławę :

Jechałem już chyba wszystkimi wariantami przez Węgry również typowo autostradowym, jak go nazywam przelotowym, w te i wewte. I pojechałbym jeszcze raz. Jechałem też jak wskazałeś na jednej mapie za Gyor ścinając 81ką przez Kisber i Mór, ale strasznie się dłużyło.

W zakresie ominięcia Bratysławy przez Komarno, to zawsze tak planuję, ale na trasie i tak ładuję do końca autostradą do Bratysławy i Rajka przejście autostradowe.

Twoja decyzja...
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 302
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 24.05.2024 19:50

30-dniowa winieta na Węgry już 115zł w tym roku a właśnie te wioski i zwierzęta w nocy przy drodze to dla mnie minus tej trasy, dlatego w tym roku próba CZ-A-SLO-CRO
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2421
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.05.2024 21:19

Martini2000 napisał(a):
Mi wyszła alternatywa i omija Bratysławę :


No ale to już nie jest "samymi autostradami", tylko dużo krajówkami.

Pojedziesz jak chcesz, ale powiem tak: przez Kisber i Fehervar jeździłem kiedyś, jak jeszcze nie było M86. Nie było źle, ale droga 86 od Szombathely na południe jest o niebo lepsza (w większości ma nową nawierzchnię). A i tych wiosek jest mniej niż przez Komarno-Fehervar.
Co do skrótu przez Komarno - pojechałem raz i to był ostatni raz. Szczególnie nocą. Podobnie jak te kiero, zdecydowanie wolę przez Bratysławę.

Pokazana przez Ciebie trasa to 40 km dalej i 20 minut dłużej. Ale zwróc uwagę, że przy twojej trasie jest aż 160 km zwykłymi krajówkami, podczas gdy przez M86 (w wersji na Lenti) krajówek jest tylko 95 km.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1981
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 24.05.2024 21:56

Raz wracałem przez Węgry i autostrada na Bratysławę była tak zakorkowana że mnie nawigacja poprowadziła na Komarno. Nigdy więcej, wole przez Bratysławę nawet w korku, tamta droga wlokła się niemiłosiernie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 481
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone