Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.03.2024 16:01

grab56 napisał(a):
Droga przez Cieszyn i Żylinę w godzinach nocnych też nie jest zła. Ma wielu zwolenników ta droga.

Tak, ona ma sens dla tych, co mieszkają w miarę blisko granicy. Dla mnie (centralna Polska), jest to dodatkowa godzina drogi, która jest niezwykle cenna pod koniec podróży.


Ja jestem z centralnej Polski, a zawsze tak jeżdżę: Żory - Cieszyn-Żylina-Bratysława. I wiele osób z całego kraju tak jeździ.

Powody?
1. Dla mnie czas przejazdu nie jest jedynym składnikiem planowania drogi. Na tej trasie nie tracę dużo (max. 20 minut), a odpada mi koszt czeskiej winiety. A za kółkiem się za bardzo nie męczę (szczególnie nocą), więc nie zależy mi na kilkunastu minutach.
2. Mam niezbyt dobre wspomnienia z jazdy po czeskich "płytostradach". Tak, wiem, że ostatnio sporo wyremontowali, ale jechałem rok temu jako pasażer - i nadal mi nie podchodzą. Wolę słowackie.
3. Wolę jeździć przez Węgry niż przez Austrię.
4. Tą trasę znam na pamięć, a więc jadę jak u siebie. Plus sentyment.

Jak skończą całą S1, to pewnie będę jeździł przez Żywiec. Ale pewności nie mam...
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 13.03.2024 17:05

marekkowalak napisał(a):Ja jestem z centralnej Polski, a zawsze tak jeżdżę: Żory - Cieszyn-Żylina-Bratysława. I wiele osób z całego kraju tak jeździ.

Jak się pytam o trasę SK/HU tylko 30 minut dłuższą od CZ/AUT/SLO, to pokazujesz mi drogę przez całe Czechy, przez które sam nie jeździsz, tylko przez Cieszyn, gdzie jest 50 minut różnicy względem CZ/AUT/SLO.
Nieładnie tak kręcić :oczko_usmiech:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.03.2024 20:13

grab56 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Ja jestem z centralnej Polski, a zawsze tak jeżdżę: Żory - Cieszyn-Żylina-Bratysława. I wiele osób z całego kraju tak jeździ.

Jak się pytam o trasę SK/HU tylko 30 minut dłuższą od CZ/AUT/SLO, to pokazujesz mi drogę przez całe Czechy, przez które sam nie jeździsz, tylko przez Cieszyn, gdzie jest 50 minut różnicy względem CZ/AUT/SLO.
Nieładnie tak kręcić :oczko_usmiech:


A ty pytasz z ciekawości czy jesteś zwykłym trollem, któremu zależy tylko na zamieszaniu?

Pytałeś o trasę przez Słowację i Węgry, która jest dłuższa o 30 minut - to ci pokazałem (i jeszcze 2 osoby). Nie było pytania, czy nią jeżdżę, czy nie, bo jakie to ma zresztą znaczenie? Jeżdżę przez Cieszyn, bo tak mi pasuje, a to nie znaczy, że jestem zamknięty na inne trasy. Jak kiedyś będzie mi cholernie zależało na czasie, to pojadę sobie przez Brno i Bratysławę. A do tego czasu jeżdżę jak mi się podoba i nie ma to najczęściej nic wspólnego z długością trasy ani z czasem przejazdu. Kiedyś jechałem 3 dni przez BiH. W tym roku będę wracał aż 4 dni przez Austrię i Niemcy. Jeździłem też przez Włochy, a nawet przez Serbię.

Przyjmij do wiadomości, że droga do Chorwacji i z powrotem to nie dla wszystkich tutaj Rajd Safari, gdzie liczą się sekundy i nie plebiscyt, kto szybciej dojedzie. Jest tyle pięknych miejsc po drodze (przy każdym wariancie trasy), że można sobie jechać jak komu pasuje.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 13.03.2024 20:34

Nie spinaj się tak. Ja chciałem tylko uzyskać precyzyjną odpowiedź. Dostałem co innego niż chciałem, to dociekałem. Jak nie masz poczucia humoru, to więcej żartował nie będę.
droga do Chorwacji i z powrotem to nie dla wszystkich tutaj Rajd Safari

Ja tam z nikim się nie ścigam. Ale wolę jechać drogą, którą najszybciej zaprowadzi mnie do celu.
Jest tyle pięknych miejsc po drodze (przy każdym wariancie trasy), że można sobie jechać jak komu pasuje.

No tu się akurat nie zgodzę.
1. Jadąc w nocy nie ma czego podziwiać.
2. Kierowca ma patrzeć na drogę, a nie na widoki.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 13.03.2024 21:12

qra69 napisał(a):Ale czy przypadkiem austriacka jednodniowa winieta nie jest ważna do 0:00 dnia w którym wykupisz? Ja wyjeżdżam wieczorem i nie wiem czy uda mi się przejechać do granicy węgierskiej przed północą


Jest ważna do 23:59. Jeśli jednak jedziesz na tydzień do Chorwacji to wychodzi jeszcze taniej, bo dziesięciodniowe winiety kosztują: 270 CZK (46 zł) + 11,50 EUR (50 zł). 96 zł / 2 = 48 zł (w jedną stronę) zamiast 71 zł.

ziemniak napisał(a):(...) ale kupujemy tylko jednodniowe winiety Czeską i Austriacką - 200 CZK (34 zł) + 8,60 EUR (37 zł). (...)
seta1
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 05.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) seta1 » 13.03.2024 22:40

Informacyjnie ,jeżdżę trasą Zwardoń ,Bratysława ,M86 ,86,Lendava,Mursko Sredisce minimum 2 razy w roku i z tego powodu na Węgry kupuję winietę roczną na 2 województwa ,wychodzi po 6600 forint za szt. ważna do 31.01 następnego roku.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.03.2024 22:57

grab56 napisał(a):Nie spinaj się tak. Ja chciałem tylko uzyskać precyzyjną odpowiedź. Dostałem co innego niż chciałem, to dociekałem. Jak nie masz poczucia humoru, to więcej żartował nie będę.

Spoko, mam poczucie humoru. ;) ;)


1. Jadąc w nocy nie ma czego podziwiać.
2. Kierowca ma patrzeć na drogę, a nie na widoki.


Dlatego ja jeżdżę nocą przez Węgry, a rano jestem powiedzmy w Zagrzebiu czy Budapeszcie, innym razem w Belgradzie, Banja Luce, Sarajevie albo jeszcze gdzie indziej. Jest cały dzień i wieczór na zwiedzanie, potem nocleg i dalej.

W tamtą stronę rzadko jeżdżę z domu do celu, a na powrocie nigdy. Zawsze wybieram coś po drodze - i pewnie życia mi nie starczy, żeby zaliczyć wszystko, co bym chciał i co warto zobaczyć.
Zbig1234
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 03.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbig1234 » 14.03.2024 11:05

seta1 napisał(a):Informacyjnie ,jeżdżę trasą Zwardoń ,Bratysława ,M86 ,86,Lendava,Mursko Sredisce minimum 2 razy w roku i z tego powodu na Węgry kupuję winietę roczną na 2 województwa ,wychodzi po 6600 forint za szt. ważna do 31.01 następnego roku.

O i to jest bardzo ciekawa informacja. Jeżdżę prawie identyczną trasą też dwa razy do roku i nawet nie przyszło mi do głowy, że roczna winieta może być bardziej opłacalna niż winiety miesięczne, ale sprawdziłem i rzeczywiście. Zamiast płacić 2 x 10360 forint za 2 winiety miesięczne, można zapłacić 2 x 6660 forint za dwie winiety roczne na komitat Vas i Gyor-Moson-Sopron. Dzięki za info :piwo:
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 14.03.2024 21:47

Co konstruktywnego z waszych wypocin wynika.
Nic, już to było.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 14.03.2024 21:56

Wynika parę nowych stron wątku jak cię jedzie parę minut krócej lub dłużej i ile groszy po przecinku kosztują winietki :sm:
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 15.03.2024 08:30

Zbig1234 napisał(a):
seta1 napisał(a):Informacyjnie ,jeżdżę trasą Zwardoń ,Bratysława ,M86 ,86,Lendava,Mursko Sredisce minimum 2 razy w roku i z tego powodu na Węgry kupuję winietę roczną na 2 województwa ,wychodzi po 6600 forint za szt. ważna do 31.01 następnego roku.

O i to jest bardzo ciekawa informacja. Jeżdżę prawie identyczną trasą też dwa razy do roku i nawet nie przyszło mi do głowy, że roczna winieta może być bardziej opłacalna niż winiety miesięczne, ale sprawdziłem i rzeczywiście. Zamiast płacić 2 x 10360 forint za 2 winiety miesięczne, można zapłacić 2 x 6660 forint za dwie winiety roczne na komitat Vas i Gyor-Moson-Sopron. Dzięki za info :piwo:


Jadąc wyłącznie autostradami od Bratysławy - Gyor - Szombathely JAK TU wystarczą winiety na Vas i Gyor-Moson-Sopron? Ten kawałek M70 do Letenye też się w to zalicza czy trzeba jechać przez Słowenię i Mursko Sredisce?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 15.03.2024 09:28

Lawliet napisał(a):
Jadąc wyłącznie autostradami od Bratysławy - Gyor - Szombathely JAK TU wystarczą winiety na Vas i Gyor-Moson-Sopron? Ten kawałek M70 do Letenye też się w to zalicza czy trzeba jechać przez Słowenię i Mursko Sredisce?


Trzeba przez Mursko. Letenye jest już w innym komitacie (Zala), więc M70 nie można jechać w takim układzie.
Zbig1234
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 03.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zbig1234 » 15.03.2024 10:19

marekkowalak napisał(a):
Lawliet napisał(a):
Jadąc wyłącznie autostradami od Bratysławy - Gyor - Szombathely JAK TU wystarczą winiety na Vas i Gyor-Moson-Sopron? Ten kawałek M70 do Letenye też się w to zalicza czy trzeba jechać przez Słowenię i Mursko Sredisce?


Trzeba przez Mursko. Letenye jest już w innym komitacie (Zala), więc M70 nie można jechać w takim układzie.

Albo ominąć M70 jadąc jak tu: https://maps.app.goo.gl/Cc9xun1iRwdrHkLV8
Podróż trwa dłużej około 8 minut
https://maps.app.goo.gl/1icNDwKX2mxRqcSi6
zag
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 09.10.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) zag » 15.03.2024 10:56

O czy piszecie, chyba się pogubiłem w tych kombinacjach.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 15.03.2024 11:56

zag napisał(a):O czy piszecie, chyba się pogubiłem w tych kombinacjach.


:lool:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 480
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone