Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 12.03.2024 22:04

marekkowalak napisał(a):mnie GM również, jak ziemniakowi, pokazuje ok. pół godziny różnicy.

Dawaj tu te trasy, bo coś ci nie wierzę :oczko_usmiech:
marekkowalak napisał(a):Nigdy nie jechałem jeszcze do Chorwacji w dzień (chociaż nie wiem, co ma wiek do tego), ale nocą wciąż wybieram trasę przez Słowację i Węgry.

Ma bardzo dużo, bo z wiekiem człowiek się szybciej męczy i przejechanie trasy 1400km bez noclegu będzie niemożliwe.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.03.2024 22:50

grab56 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):mnie GM również, jak ziemniakowi, pokazuje ok. pół godziny różnicy.

Dawaj tu te trasy, bo coś ci nie wierzę :oczko_usmiech:


Proszę bardzo, porównanie - dokładnie 32 minuty różnicy:

Schowek01.jpg


Ma bardzo dużo, bo z wiekiem człowiek się szybciej męczy i przejechanie trasy 1400km bez noclegu będzie niemożliwe.


Ale z wiekiem przychodzi doświadczenie, szczególnie w dłuższej jeździe, a człowiek starszy potrzebuje mniej snu. Więc kwestia zależna od organizmu, nie można generalizować.
Ja jak zaczynałem wyjazdy w wieku 31 lat, musiałem więcej odpoczywać w trasie (drzemki) niż teraz, kiedy dobijam do 50-ki.

A 1400 km autostradami to nie jest jakiś nadludzki wysiłek, nawet dla starszych osób.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 12.03.2024 23:04

Proszę bardzo:

droga1.jpg


GM się nie myli? Ja bym żadnej nawigacji nie ufał, ale to ja.

Tylko tak jak pisałem, w przypadku drugiej trasy można urwać naprawdę wiele (poniżej 10 godzin to jest norma). Przejechałem oba warianty kilka razy jadąc typowo na wczasy do Chorwacji, a na innych relacjach (do Zagrzebia lub do Grazu/Mariboru) to uzbiera się kilkadziesiąt razy. Dlatego twierdzę, że nie ma co porównywać tych czasów.
clawis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 179
Dołączył(a): 06.02.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) clawis » 12.03.2024 23:10

Trasę z Polski do Chorwacji przez Węgry i BiH traktuje juz jako wypoczynek .Robię przystanek w Lenti i relaks w termach .Kolejny dzień lub dni planuję na zwiedzanie BIH.Nie robię wyscigu z czasem.Dodam ze mając 67 lat nie czuje sie starym dziadem i samochód tez nie kapelusznik z aktywnym tempomatem dla dziada.
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 12.03.2024 23:58

marekkowalak napisał(a):Proszę bardzo, porównanie - dokładnie 32 minuty różnicy:

Nie no, to jest trasa przez CZ/SK/HU, więc trochę się mijacie z prawdą, prawda? :oczko_usmiech:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.03.2024 00:13

grab56 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Proszę bardzo, porównanie - dokładnie 32 minuty różnicy:

Nie no, to jest trasa przez CZ/SK/HU, więc trochę się mijacie z prawdą, prawda? :oczko_usmiech:


Nie, bardzo osób dużo właśnie tak jeździ.
Ostatnio edytowano 13.03.2024 07:44 przez marekkowalak, łącznie edytowano 1 raz
Marlowe1994
KONTO ZAWIESZONE
Posty: 84
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 13.03.2024 00:49

Ja mam aktywny tempomat i nadal nie jestem starym dziadem. Po prostu kolejne udogodnienie z ktorego trzeba umiec korzystać
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 13.03.2024 11:33

marekkowalak napisał(a):
grab56 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Proszę bardzo, porównanie - dokładnie 32 minuty różnicy:

Nie no, to jest trasa przez CZ/SK/HU, więc trochę się mijacie z prawdą, prawda? :oczko_usmiech:

Nie, bardzo osób dużo właśnie tak jeździ.

No jak nie? Jedziesz przez niemal całe Czechy i mówisz, że nie jest to trasa CZ/SK/HU? Jest to sensowna alternatywa, ale myślałem, że zaskoczycie mnie jakąś trasą, na którą nie trzeba czeskiej winiety.
Marlowe1994 napisał(a):nadal nie jestem starym dziadem

Co wy się tego starego dziada tak uczepiliście? Ja pisałem o sobie "in spe", a nie o was. :coool:
Marlowe1994
KONTO ZAWIESZONE
Posty: 84
Dołączył(a): 21.02.2024

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marlowe1994 » 13.03.2024 11:58

No i ja tak myslalem ze jazda przez Słowację to jazda przez Słowację dlatego na poczatku pisalem o jechaniu na Kielce z wawy.
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 13.03.2024 12:53

grab56 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
grab56 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):Proszę bardzo, porównanie - dokładnie 32 minuty różnicy:

Nie no, to jest trasa przez CZ/SK/HU, więc trochę się mijacie z prawdą, prawda? :oczko_usmiech:

Nie, bardzo osób dużo właśnie tak jeździ.

No jak nie? Jedziesz przez niemal całe Czechy i mówisz, że nie jest to trasa CZ/SK/HU? Jest to sensowna alternatywa, ale myślałem, że zaskoczycie mnie jakąś trasą, na którą nie trzeba czeskiej winiety.


Od początku była mowa o trasie:

ziemniak napisał(a):(...)

Dla mnie trasa (CZ) (A) (SLO) jest prostsza, a trasa[b] (CZ) (SK) (H)
jest szybsza i tańsza na winietach.

(...)


Ominięcie Czech będzie dużo sensowniejsze na wakacje 2026 lub nawet 2027:

1) będzie gotowa cała S1 od Pyrzowic do Zwardonia (obecnie w budowie trzy odcinki: Podwarpie - Dąbrowa Górnicza + Mysłowice - Bielko-Biała + obejście Węgierskiej Górki)
2) autostradowa obwodnica Bratysławy

Droga przez Cieszyn i Żylinę w godzinach nocnych też nie jest zła. Ma wielu zwolenników ta droga.

Przypominam jeszcze o kombinacji drogi: Brno, Wiedeń, Szombathely, Redics - Dolga vas - Čakovec. Około godzinę dłużej, ale kupujemy tylko jednodniowe winiety Czeską i Austriacką - 200 CZK (34 zł) + 8,60 EUR (37 zł). Raz przetestowałem - ujdzie.
qra69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 223
Dołączył(a): 08.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) qra69 » 13.03.2024 14:38

Ale czy przypadkiem austriacka jednodniowa winieta nie jest ważna do 0:00 dnia w którym wykupisz? Ja wyjeżdżam wieczorem i nie wiem czy uda mi się przejechać do granicy węgierskiej przed północą
grab56
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 12.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) grab56 » 13.03.2024 14:40

Ominięcie Czech będzie dużo sensowniejsze na wakacje 2026 lub nawet 2027:

Jak zrobią S1, to wtedy będę myśleć. :spoko:
Droga przez Cieszyn i Żylinę w godzinach nocnych też nie jest zła. Ma wielu zwolenników ta droga.

Tak, ona ma sens dla tych, co mieszkają w miarę blisko granicy. Dla mnie (centralna Polska), jest to dodatkowa godzina drogi, która jest niezwykle cenna pod koniec podróży.
Przypominam jeszcze o kombinacji drogi: Brno, Wiedeń, Szombathely, Redics - Dolga vas - Čakovec.

Jechałem raz. Jest ok, ale bez madziarskiej winiety trzeba się tłuc te 150km zwykłymi drogami. Trochę to męczące.

Jak robili A1, to jechałem też raz przez Wrocław i do Czech wjeżdżałem przez Boboszów. Wg GM niby to tylko 50 minut więcej niż teraz jak jadę A2 do Łodzi i potem A1. Też czas się skracał, jak jechałem z Yanosikiem, ale zmęczenie przychodzi dużo szybciej, bo trzeba dużo bardziej uważać, niż na autostradzie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 13.03.2024 14:43

qra69 napisał(a):Ale czy przypadkiem austriacka jednodniowa winieta nie jest ważna do 0:00 dnia w którym wykupisz? Ja wyjeżdżam wieczorem i nie wiem czy uda mi się przejechać do granicy węgierskiej przed północą

Tak jest ważna tylko w dniu w którym kupisz https://shop.asfinag.at/pl/produkty/win ... -1-dniowa/
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 13.03.2024 15:55

grab56 napisał(a):No jak nie? Jedziesz przez niemal całe Czechy i mówisz, że nie jest to trasa CZ/SK/HU? Jest to sensowna alternatywa, ale myślałem, że zaskoczycie mnie jakąś trasą, na którą nie trzeba czeskiej winiety.


To zdecyduj się: chcesz szybko, czy tanio? 8)
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 13.03.2024 16:00

Jak dobrze nie mieć takich dylematów na pierdylion wpisów :sm:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 479
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone