Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 25.05.2024 06:51

Martini2000 napisał(a):Mi wyszła alternatywa i omija Bratysławę :


Jechałem raz. Więcej nie zamierzam. Stan dróg dramat, miejscami 20km/h. Trzymaj się autostrady.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11061
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.05.2024 07:29

Ja dodam tylko - co już pisałem nie raz, że jadąc drogą 86 od Szombathely do Redics mamy wspaniałą obwodnicę miasta Zalalovo...
Zauważyłem, że jadący tam 90km/h są zawalidrogami ;)
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 404
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 25.05.2024 09:53

Kilka razy w roku jadąc do Albanii wybieram skrót Trnawa-Komarno.
Jest krócej i szybciej niż przez Bratysławę.
Fakt nie jest to autostrada.
Wróciłem w zeszły wtorek i najprawdopodobniej będę jechał znowu za tydzień.
Przywykłem już do tej trasy.
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 25.05.2024 16:41

marekkowalak napisał(a):
Martini2000 napisał(a):
Mi wyszła alternatywa i omija Bratysławę :


No ale to już nie jest "samymi autostradami", tylko dużo krajówkami.

Pojedziesz jak chcesz, ale powiem tak: przez Kisber i Fehervar jeździłem kiedyś, jak jeszcze nie było M86. Nie było źle, ale droga 86 od Szombathely na południe jest o niebo lepsza (w większości ma nową nawierzchnię). A i tych wiosek jest mniej niż przez Komarno-Fehervar.
Co do skrótu przez Komarno - pojechałem raz i to był ostatni raz. Szczególnie nocą. Podobnie jak te kiero, zdecydowanie wolę przez Bratysławę.

Pokazana przez Ciebie trasa to 40 km dalej i 20 minut dłużej. Ale zwróc uwagę, że przy twojej trasie jest aż 160 km zwykłymi krajówkami, podczas gdy przez M86 (w wersji na Lenti) krajówek jest tylko 95 km.


Nie tak miało być :) nie patrzcie na podświetlenie na 1 mapie

ta 1 trasa to google mi podświetliło ,ja też jechałem 2 x normalnie przez M86 Shombately , 86 i tą trasę porównuje do obwodnicy Budapesztu - wówczas jadę w HU tylko autostradami praktycznie , jedyna różnica to ten skrót omijający Bratysławę (85 km krajówkami) ,reszta to już autostrada .

Pytanie czy faktycznie tak tragiczny jest ten skrót jak piszecie przez Komaro :) 85 km tylko wiochami przez SK , czy lepiej nadłożyć jeszcze i lecieć na Bratysławę normalnie .
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 25.05.2024 16:43

Cropidło napisał(a):Kilka razy w roku jadąc do Albanii wybieram skrót Trnawa-Komarno.
Jest krócej i szybciej niż przez Bratysławę.
Fakt nie jest to autostrada.
Wróciłem w zeszły wtorek i najprawdopodobniej będę jechał znowu za tydzień.
Przywykłem już do tej trasy.


Mówimy o tym 85 km odcinku co zaznaczyłem na mapie ? , bo dużo osób pisze że tragedia i już sam nie wiem :)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2263
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.05.2024 16:54

Martini2000 napisał(a):
Pytanie czy faktycznie tak tragiczny jest ten skrót jak piszecie przez Komaro :) 85 km tylko wiochami przez SK , czy lepiej nadłożyć jeszcze i lecieć na Bratysławę normalnie .


Zdecydowanie lepiej autostradą przez Bratysławę!

Może tragicznym bym go nie nazwał, ale mocno się dłuży, szczególnie nocą. I jest bardzo dużo machania biegami, bo ciągle zakręty i obszary zabudowane (chyba że masz automat).
Ostatnio edytowano 25.05.2024 16:55 przez marekkowalak, łącznie edytowano 1 raz
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 25.05.2024 16:55

Jeszcze raz wrzucam o co mi chodziło :

trasa 1 - tak jeździłem 2 -3 x i nie podobały mi się wioski na 86 - a będę jechał w nocy - jak policzyłem to 230 km przez HU z czego 120-130 km wioskami , a tylko 100 autostradą
Zrzut ekranu 2024-05-25 164905.png


trasa 2 - tak chcę spróbować (85 km krajówkami w SK, autostrada w HU )
Zrzut ekranu 2024-05-25 164932.png



trasa 3 - jak dla mnie za długa - ona ma sens jak się leci na 86,M86 to tak , ale jeśli chce wskoczyć na obwodnice Budapesztu i Balaton autostradami - to uważam że nie ma się co pchać na Bratysławę - bo jednak sporo dalej, aczkolwiek czasowo w porównaniu do nr 2 podobnie - już sam nie wiem
Zrzut ekranu 2024-05-25 165255.png


Czekam na sugestie :) i dzięki z góry
Ostatnio edytowano 25.05.2024 17:45 przez Martini2000, łącznie edytowano 2 razy
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 25.05.2024 17:36

marekkowalak napisał(a):
Martini2000 napisał(a):
Pytanie czy faktycznie tak tragiczny jest ten skrót jak piszecie przez Komaro :) 85 km tylko wiochami przez SK , czy lepiej nadłożyć jeszcze i lecieć na Bratysławę normalnie .


Zdecydowanie lepiej autostradą przez Bratysławę!

Może tragicznym bym go nie nazwał, ale mocno się dłuży, szczególnie nocą. I jest bardzo dużo machania biegami, bo ciągle zakręty i obszary zabudowane (chyba że masz automat).


Kurczę chyba spróbuje i sam opiszę później :) bo jak wrzucam w googla i powiększam sobie to przez te 85 km. krajówką w SK 4-5 wiosek małych z 1 skrzyżowaniem raptem i a strretview jak zerkam to fajna prosta droga , więc chyba sam się muszę przekonać , najwyzej wracać będę inaczej :)
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 404
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 25.05.2024 21:25

Dla mnie skrót Trnawa-Komarno nie jest aż tak wielką tragedią
jedzie się o wiele spokojniej niż autostradą w kierunku Budapesztu.
Dodam,że jeżdżę tylko w dzień.
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 404
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 25.05.2024 21:30

Wybieram tą trasę tylko w drodze do Albanii.
Jadąc do Chorwacji wybieram Bratysława,Szombathely
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 823
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 26.05.2024 08:45

Powiem Wam, że to może kwestia przyzwyczajenia, ale im więcej jeżdżę M86 i 86 tym bardziej tę trasę wolę. Pierwszy przejazd z 10 lat temu wzbudził u mnie negatywne wrażenia tej trasy, ale teraz uważam, że nie ma szybszej i wygodniejszej drogi do Chorwacji. Lubię również trasę CZ-A-SLO, ale liderem dla mnie jest CZ-SK-H.

Najbardziej denerwującym miejscem jest dla mnie obwodnica Szombathely, a później to już wygodna droga. Często siatki co też daje trochę więcej komfortu.
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1548
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 26.05.2024 11:34

ziemniak napisał(a): nie ma szybszej i wygodniejszej drogi do Chorwacji. Lubię również trasę CZ-A-SLO, ale liderem dla mnie jest CZ-SK-H.

Najbardziej denerwującym miejscem jest dla mnie obwodnica Szombathely, a później to już wygodna droga. Często siatki co też daje trochę więcej komfortu.


Czasem wracam do trasy CZ-AUT-SLO i ... na następne parę lat utwierdzam się w przekonaniu jakie to jest bagno.
Zaczynając od CZ, którzy do tej pory nie nauczyli się jak organizować remonty, przez minimum 40-45min. stracone przez Wiedeń (korki, 80km/h).


W trasie SK-HUN wkurza mnie tylko odcinek od Cieszyna do Ziliny, a potem ... w zasadzie już nic. Czysty relaks i puste drogi. Oczywiście unikam przejazdów 86tką nocą.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2263
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 26.05.2024 11:39

el_guapo napisał(a):

W trasie SK-HUN wkurza mnie tylko odcinek od Cieszyna do Ziliny, a potem ... w zasadzie już nic. Czysty relaks i puste drogi. Oczywiście unikam przejazdów 86tką nocą.


Też lubię tę trasę, tyle że u mnie odwrotnie. 86-ką jeżdżę praktycznie zawsze nocą albo nad ranem. A do odcinka Cieszyn-Żylina mam jakiś sentyment, jeszcze z czasów, kiedy nie było ani obwodnicy Trzyńca, ani autostrady do Čadcy
Martini2000
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 281
Dołączył(a): 07.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Martini2000 » 26.05.2024 12:08

Ja ostatnio jechałem przez Żywiec - Węgierską Górkę , ostatnia stacja na granicy i w drogę , wcześniej też przez Cieszyn
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 823
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 26.05.2024 12:49

Dla sprostowania: ja jeżdżę winietowo i zazwyczaj nocą - (PL) A1 / (CZ) D1, D35, D46, D1, D2 / (SK) D2 / (H) M15, M1, 86, M86, 86, Lentye, M70

Mam nadzieję, że nic nie pomyliłem, bo piszę z pamięci. Taki układ pozwala mi wykręcić średnią grubo powyżej 100 kmh, a dzieci na jeden 5 minutowy postój na tankowanie. Tylko ja uwielbiam jeździć nocą. Za kilka lat może przerzucę się na trasę: (PL) A1, S1 / (SK) D3, D1, D2...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 482
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone