Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
naszastruga
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 08.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) naszastruga » 11.05.2021 20:45

JanKwi napisał(a):No risc, No fun. A tak poważnie, to mam dość tej drogi Koszyce-Miszkolc. Ja i tak w tą stronę jechałem 40 km poza korytarzem i nic się nie stało. Jak wrócę to wam powiem jak się jechało.


Może być fun. We wrześniu ub. roku znajomi wracali z Grecji już po wprowadzeniu tranzytu. Zjechali w Miskolcu na jakieś zakupy. Rendorseg zatrzymała ich na parkingu. Ok. 700 zl mandatu.
sebu
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebu » 11.05.2021 21:40

Ural napisał(a):
sebu napisał(a):Dzięki za pomocne info . Jade więc na Sahy :) Jeszcze tą drogą nie jechałem .


Nie jedż bo droga jest powolna. Co z tego, że ładniejsze widoki jak się wleczesz. Zresztą to Twój problem.


Jade 10 raz na Cro i wiem o co Ci Chodzi . Ale w czerwcu ciągnę przyczepkę z motorkiem , więc autostradowe prędkosci będą nie dla mnie.
Poza tym Jazda przez Cz,A ,Sł wychodzi sporo drożej zwłaszcza jak sie jedzie na wiecej niz 10 dni .
mariusz29
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 180
Dołączył(a): 09.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz29 » 12.05.2021 21:37

marekkowalak napisał(a):
Reiser napisał(a):Było chyba z 10km jazdy po jednej stronie z ruchem obustronnym po żółtych pasach... generalnie tułaczka za tirami... i nawet teraz wujek Google pokazuje jakieś roboty na tym odcinku....


Ale GM pokazuje jakieś roboty na jakimś 1-kilometrowym odcinku tuż za Tornyiszentmiklos (szczerze to ich nie pamiętam z tamtego roku), natomiast do ubiegłego roku największe prace były na węźle zjazdowym na 7-kę do Letenye i na stare przejście - i tam już nie ma utrudnień


Jechałeś przez Dolga Vas, Lendava?
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 12.05.2021 23:49

mariusz29 napisał(a):
marekkowalak napisał(a):
Reiser napisał(a):Było chyba z 10km jazdy po jednej stronie z ruchem obustronnym po żółtych pasach... generalnie tułaczka za tirami... i nawet teraz wujek Google pokazuje jakieś roboty na tym odcinku....


Ale GM pokazuje jakieś roboty na jakimś 1-kilometrowym odcinku tuż za Tornyiszentmiklos (szczerze to ich nie pamiętam z tamtego roku), natomiast do ubiegłego roku największe prace były na węźle zjazdowym na 7-kę do Letenye i na stare przejście - i tam już nie ma utrudnień


Jechałeś przez Dolga Vas, Lendava?


Nie, przez Letenye.

Przez Mursko Sredisce i Lendavę jechałem rok wcześniej na powrocie. Nic nie mam do tej trasy, ale osobiście zdecydowanie wolę przez Letenye, ponieważ:
1. Jest szybciej, bo więcej jazdy autostradą i nie przejeżdża się przez żadne miasta - Lenti to taka większa wioska
2. W Letenye są dwa przejścia jedno przy drugim, więc (prawie) nigdy nie ma tam korków
3. Mogę sobie zatankować tani LPG na stacji INA na starym przejściu
Krzywy75
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 07.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzywy75 » 16.05.2021 12:59

Czy ktoś się orientuje dlaczego Google tak prowadzi?
https://maps.app.goo.gl/abLX1C1XgkBujk698
Załączniki:
Screenshot_2021-05-16-12-56-27-52.jpg
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 16.05.2021 13:08

Krzywy75 napisał(a):Czy ktoś się orientuje dlaczego Google tak prowadzi?
https://maps.app.goo.gl/abLX1C1XgkBujk698

Według HAK droga 70 zamknięta do 1 lipca
https://www.hak.hr/info/stanje-na-cesta ... nost-cesta
Krzywy75
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 07.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzywy75 » 16.05.2021 13:16

dids76 napisał(a):
Krzywy75 napisał(a):Czy ktoś się orientuje dlaczego Google tak prowadzi?
https://maps.app.goo.gl/abLX1C1XgkBujk698

Według HAK droga 70 zamknięta do 1 lipca
https://www.hak.hr/info/stanje-na-cesta ... nost-cesta

I wszystko jasne. Dziękuję.
JanKwi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanKwi » 17.05.2021 15:06

Tak jak pisałem wcześniej zdaję relacje z wczorajszego powrotu z Chorwacji

- przejście graniczne autostradowe w Letenye - niedziela 9 rano 3 samochody w kolejce, kontrola normalna jak na granicy Schengen - ze strony węgierskiej bez problemów, żadnego pomiaru temperatury, dostałem tylko żółta naklejkę "Tranzit", której nie naklejałem, nie dostałem żadnej mapki i żadnej informacji, którymi drogami mogę jechać
- po zjeździe z autostrady za Miszkolcem wybrałem drogę na Sátoraljaújhely, tak jak pisałem wcześniej, aby uniknąć rozkopanej drogi na Koszyce
- droga dużo lepsza, powiem tylko, że długimi odcinkami można jechać na 5 biegu, co na koszyckiej drodze mi się nie zdarzyło
- po drodze nikt mnie nie zaczepił, nie było żadnej policji
- na granicy węgiersko-słowackiej była policja węgierska, lecz kontrolowała tylko wjeżdżających ze Słowacji, na mnie tylko kiwnęli, że jechać, słowackiej policji nie było
- droga przez Stropkov też dużo lepsza niż przez Preszów i Koszyce i nie trzeba płacić za winietę
- granica z Polską - stały 2 samochody polskiej straży granicznej, w jednym na pewno nie było nikogo, w drugim ktoś chyba spał, minąłem ich i pojechałem dalej

Moje wnioski
- policja we wszystkich krajach już chyba dostała inne zadania niż sprawdzanie czy ktoś może przekraczać granice, czy nie.
- polecam drogę przez Sátoraljaújhely, szczególnie z powrotem. Po 10 godzinach jazdy z Chorwacji na pewno się jedzie dużo lepiej niż po tamtych dziurach
- wydaje mi się, że nawet jeśli byłaby kontrola to można by się było wykręcić (np. GPS pokazał mi tą drogę itp.)

Pozdrawiam wszystkich
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 18.05.2021 20:18

Ja będę jechał od Popradu, więc dla mnie trasa przez Satoraljaujhely nie ma żadnego sensu, bo to jest prawie 70km dalej.

Ale jeśli ta węgierska 3-ka będzie w naprawdę fatalnym stanie, to znalazłem taką alternatywę:

https://goo.gl/maps/7sGWJsjyA7nosUvh7

Ewentualnie na 3-kę można wrócić w Encs, bo ktoś pisał, że od tej miejscowości do Miszkolca jest już nieźle.

Nie wiem, czy ktoś już tak próbował jechać - jeśli nie, to w sierpniu spróbuję (o ile faktycznie ta 3-ka będzie taka zła).
JanKwi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanKwi » 19.05.2021 13:46

Według mnie jazda z Popradu, czy z Krakowa na Koszyce jest to zły pomysł, chyba, że ktoś jedzie do Rumunii. Tak jak odpowiadałem do @sebu proponowałbym drogę przez Sturowo, Esztergom (droga poza korytarzami) lup przez Sahy. Korzystne byłoby przez Sturowo, Esztergom, ponieważ mija się wtedy Budapeszt z prawej strony (patrząc od Polski) i nie trzeba jechać na około przez obwodnicę, która też nie należy do najrówniejszych a często są tam roboty i korki. Jeśli korzystasz z Google Maps, to wpisz sobie trasę z twojego startu do Pecs i zobacz na warianty. Spróbuj też opcji "unikaj opłat" w części Słowackiej, bo mnie wychodzi tylko 7 minut różnicy. Spójrz:
https://www.google.com/maps/dir/49.3859 ... m1!2b1!3e0
Założyłem start z granicy Polski
Oczywiście zakładam, że za niedługo zlikwidują korytarze humanitarne, a odnoszę wrażenie że będzie to na dniach.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 19.05.2021 15:05

JanKwi napisał(a):Według mnie jazda z Popradu, czy z Krakowa na Koszyce jest to zły pomysł, chyba, że ktoś jedzie do Rumunii.


Dokładnie - wybieram się właśnie do Rumunii - na pierwszy rzut Oradea + Turda + Alba Iulia, więc najrozsądniej przez Koszyce.
JanKwi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanKwi » 20.05.2021 07:48

To w takim razie rozwiązanie jest genialne. Należy pojechać z Popradu do Miszkolca na skróty. Raz, że ponad 40 km bliżej. Nie trzeba kupować winiety. Czasowo mniej więcej tak samo, lecz w momencie gdy to piszę jest korek pod Koszycami i Google pokazuje, że i na skróty jest dużo szybciej. Spójrz:

https://www.google.com/maps/dir/Poprad, ... 034775!3e0

Ja bym na pewno tak pojechał. Tą trasę do Rożnawy przejechałem 2 razy, trochę górek, ale droga fajna.

Pozdrawiam
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 20.05.2021 09:12

JanKwi napisał(a):To w takim razie rozwiązanie jest genialne. Należy pojechać z Popradu do Miszkolca na skróty. Raz, że ponad 40 km bliżej. Nie trzeba kupować winiety. Czasowo mniej więcej tak samo, lecz w momencie gdy to piszę jest korek pod Koszycami i Google pokazuje, że i na skróty jest dużo szybciej. Spójrz:

https://www.google.com/maps/dir/Poprad, ... 034775!3e0

Ja bym na pewno tak pojechał. Tą trasę do Rożnawy przejechałem 2 razy, trochę górek, ale droga fajna.

Pozdrawiam


No jest to jakaś alternatywa, tyle że ja będę tamtędy jechał nocą, więc wygodniej mi jednak autostradą.

3 razy przejechałem Słowację nocą krajówkami przez góry i średnio mi się podobało :wink: Na przykład lubiany tu przez niektórych skrót od Trnavy przez Komarno na Gyor zaliczyłem raz i nigdy więcej - wolę autostradą przez Bratysławę.

Ale dzięki za pomysł, opcja godna rozważenia.
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 20.05.2021 09:24

Mnie dwa lata temu GM zrzucił przed Bratysławą na krajówki, bo znalazł trasę 15 min szybszą. Jednym słowem dramat, dziury, koleiny, a przy przejeżdżaniu przez Dunaj w Mieddwiedow czy jakoś tak, myślałem, że urwę wszystko co można w samochodzie urwać. Od tamtej pory trzymam się tam autostrady jak małpa gałęzi.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3444
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 20.05.2021 10:05

Ku przestrodze - nawigacja nawigacją, ale znaki ważniejsze oraz intuicja kierowcy.
Ten młodziak jeszcze tego nie nabył.
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... eMus9Dsf_I
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 306
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone