Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.05.2021 10:41

Reiser napisał(a):W zeszłym w pierwszym tygodniu sierpnia nie był jeszcze skończony :) Ale grunt, że obecnie już ukończony.


Jechałem w ubiegłym roku właśnie w pierwszym tygodniu sierpnia i żadnych robót nie stwierdziłem. Ani w tamtą stronę (1 sierpnia), ani na powrocie (10 sierpnia).

Może jakąś wykończeniówkę akurat robili, kiedy ty jechałeś
Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 07.05.2021 11:42

Było chyba z 10km jazdy po jednej stronie z ruchem obustronnym po żółtych pasach... generalnie tułaczka za tirami... i nawet teraz wujek Google pokazuje jakieś roboty na tym odcinku....
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.05.2021 12:07

Reiser napisał(a):Było chyba z 10km jazdy po jednej stronie z ruchem obustronnym po żółtych pasach... generalnie tułaczka za tirami... i nawet teraz wujek Google pokazuje jakieś roboty na tym odcinku....


Ale GM pokazuje jakieś roboty na jakimś 1-kilometrowym odcinku tuż za Tornyiszentmiklos (szczerze to ich nie pamiętam z tamtego roku), natomiast do ubiegłego roku największe prace były na węźle zjazdowym na 7-kę do Letenye i na stare przejście - i tam już nie ma utrudnień
sebu
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebu » 08.05.2021 19:17

Może ktoś wie jak wygląda droga od Koszyc w stronę Miszkolca . Od kilku lat prowadzą tam budowę równoległej drogi . Jedzie się czy więcej stoi na swiatłach W zeszłym roku było już kiepsko ,ciekawe jak ten sezon będzie . Staruję początkiem czerwca .
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 08.05.2021 21:37

sebu napisał(a):Może ktoś wie jak wygląda droga od Koszyc w stronę Miszkolca . Od kilku lat prowadzą tam budowę równoległej drogi . Jedzie się czy więcej stoi na swiatłach W zeszłym roku było już kiepsko ,ciekawe jak ten sezon będzie . Staruję początkiem czerwca .



Tutaj jest dużo na ten temat:

https://www.cro.pl/trasa-do-chorwacji-z-polski-poludniowo-wschodniej-dyskusja-t32901-1320.html

Wystarczy kilka ostatnich stron :papa: :papa:

Ale jeśli jedziesz już za miesiąc, to małe szanse, że Węgrzy zniosą te swoje korytarze, więc raczej nie da się objechać.
JanKwi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanKwi » 09.05.2021 16:34

Witam
Jestem właśnie w Słowenii. Wczoraj przyjechałem, tak jak wspomniałem kilka stron temu. Oto moje spostrzeżenia z drogi.
- przejście graniczne w Barwinku godz. 6 rano - żadnej kontroli, ani polskiej ani słowackiej
- granica węgierska w Milhost (stara droga) stało kilku policjantów węgierskich jeden podszedł spytał gdzie jedziemy odp. Tranzyt Słowenia. Jechać. Żadnego mierzenia temperatury, żadnej kontroli dokumentów.
- droga do Miszkolca tragiczna, ruch wahadłowy, dziury, kawałkami jazda nową autostradą z ograniczeniami 60 lub 40
- na autostradzie miejsca odpoczynku oznaczone, czy dla tranzytowców czy nie (litera T na czerwonym zabrania postoju), nikt tego nie sprawdza
- do granicy w Redicsu, kawałek jechałem zwykłymi drogami poza wyznaczoną trasą - nikt mnie nie zaczepił
- granica słoweńska - Węgrów nie było, u Słoweńców kontrola dokumentów i świadectw szczepień, daliśmy certyfikaty, które się dostaje na szczepieniu + wydruki z pacjent.gov.pl + pytanie biznes/turist - odp. turist. Sprawdzanie dokumentów trwało 3 minuty i jechać.

Wracał będę 16 maja na pewno nie przez Koszyce. Wypróbuję drogę na Sátoraljaújhely. Jak wrócę to dam znać
sebu
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 31.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sebu » 09.05.2021 17:22

Dzięki za pomocne info . Jade więc na Sahy :) Jeszcze tą drogą nie jechałem .
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 09.05.2021 20:02

sebu napisał(a):Dzięki za pomocne info . Jade więc na Sahy :) Jeszcze tą drogą nie jechałem .


Nie jedż bo droga jest powolna. Co z tego, że ładniejsze widoki jak się wleczesz. Zresztą to Twój problem.
JanKwi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanKwi » 09.05.2021 20:51

Ja widzę, że sytuacja epidemiologiczna odpuszcza. Nawet na Węgrzech. Stan wyjątkowy jest do 23 maja i być może nie zostanie przedłużony. Zatem będzie można sobie wpisać w GPS trasę i jechać bez kontroli tak jak zechcemy. @sebu mi google pokazuje najszybszą trasę przez Šturowo (Kielce-Pecs), oczywiście pojedziesz jak zechcesz, ja tylko odradzam Koszyce-Miszkolc. Budowa tej autostrady M30 miała się skończyć w sierpniu 2021. To co widziałem po drodze, to nie ma szans. Może za rok.
Barcui
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barcui » 10.05.2021 13:06

Cześć, wie ktoś może co to za utrudnienia na autostradzie w ok Żyliny w kierunku na Bratysławę? Od kilku dni Google jak i TomTom pokazują zamknięcie autostrady D3 i D1 i objazd kilkudziesięciokilometrowy drogą nr 61.
Z góry dzięki za info.
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 10.05.2021 13:47

Barcui napisał(a):Cześć, wie ktoś może co to za utrudnienia na autostradzie w ok Żyliny w kierunku na Bratysławę? Od kilku dni Google jak i TomTom pokazują zamknięcie autostrady D3 i D1 i objazd kilkudziesięciokilometrowy drogą nr 61.
Z góry dzięki za info.


Wygląda na to że remont (rozbudowa węzła) zakończy się 23 maja.

https://www.zilinak.sk/prispevky/17007/od-dnesneho-dna-su-uzavrete-casti-dialnice-d1-a-d3-pri-ziline-z-dovodu-rozsirovania-krizovatky

Pozdrowienia.;)
Barcui
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Barcui » 10.05.2021 14:10

Dziękuję!
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 10.05.2021 20:29

JanKwi napisał(a):
Wracał będę 16 maja na pewno nie przez Koszyce. Wypróbuję drogę na Sátoraljaújhely. Jak wrócę to dam znać



Ale droga przez Satoraljaujhely nie jest zaliczana do "korytarzy humanitarnych"!!!!
JanKwi
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 28.04.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) JanKwi » 11.05.2021 18:22

No risc, No fun. A tak poważnie, to mam dość tej drogi Koszyce-Miszkolc. Ja i tak w tą stronę jechałem 40 km poza korytarzem i nic się nie stało. Jak wrócę to wam powiem jak się jechało.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 11.05.2021 19:34

OK, to czekamy na info
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 305
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone