Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 04.05.2021 19:15

mahum napisał(a):Wystarczyło mi, że byłem w kilku hotelach i w każdym z nich był większy lub mniejszy brud. Z kolei w żadnym z czterogwiazdkowych hoteli, w których byłem nie było tak brudno jak w hotelu Mercure Buda. Łazienka brudna, wykładziny brudne, a pokój nie kosztował 50 forintów, tylko odrobinę więcej. Co ciekawe w hotelu tym pierwszy raz widzieliśmy gości, którzy przyjechali z własną pościelą. Przypadek?
Poza tym stacje benzynowe - obrzydliwie brudne, wszystkie bary typu MacDonald, KFC - brudne. W KFC w Budapeszcie brakowało tylko odchodów na stoliku, co ciekawe lokal był praktycznie pusty, a pracownice nudziły się przy ladzie. Nie wiem co stało na przeszkodzie, żeby przetrzeć stoliki.
Nie muszę poznawać większości narodu, żeby móc sobie wyrobić własne zdanie o nim. Moje zdanie o czystości obiektów hotelarskich i gastronomicznych na Węgrzech jest zdecydowanie negatywne.

...przyznaj, że z tą pościelą to trochę pokolorowałeś, do 4* hotelu z własną pościelą ?...rodzina np. cztero osobowa?
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 04.05.2021 19:35

Jak bonie dydy:) Nie konfabulowałem.
Opuszczaliśmy nasz pokój i równocześnie z pokoju po drugiej stronie korytarza wychodziła jakaś para z bagażami, gdzie pośród walizek zauważyliśmy dwie duże przezroczyste torby z pościelą. Z tego co pamiętam były to osoby raczej w średnim wieku.
A propo's noclegu w drodze do Grecji, to takim negatywem w stosunku do moich impresji związanych z Węgrami był nocleg w Skopje. Randomowy, przeciętny hotel okazał się być bardzo czystym, śniadanie dobre, a późna kolacja zjedzona w barze przy stacji benzynowej była zarówno smaczna jak i skonsumowana w bardzo przyzwoitych warunkach, gdzie czystość jak na takie miejsce była wzorowa.
MCR
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 922
Dołączył(a): 15.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) MCR » 04.05.2021 19:43

Może to nie tak, że przynieśli swoją, tylko zabrali nieswoją? :)
Tak mi się skojarzyło jedne z pierwszych (naście lat temu) szkoleń, po których trener pytał uczestników "co wynieśli z warsztatów".
Ludzie się produkowali, że wiedzę, doświadczenie, znajomości etc, po czym jeden z kolegów (nomen omen z Poznania) rzekł szczerze "ja wyniosłem szlafrok z hotelu".
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 04.05.2021 19:51

Wyglądali na dosyć zamożnych, a pościeli w pokojach (przynajmniej naszym) do jakiejś bardzo nowej bym nie zaliczył. Ale kto wie:) ?
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 04.05.2021 19:54

Może byli na zakupach i ją kupili...mimo wszystko ciekawe.
pozdo
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 04.05.2021 22:07

mahum napisał(a):...


Ja mam akurat o Węgrach i o Węgrzech całkowicie odmienne zdanie. Kilkukrotnie nocowałem w tym kraju (raz u słynnej pani Teresy w Koroshegy, kilka razy w Budapeszcie, raz w Szombathely i raz w Debreczynie), restauracji i stacji benzynowych nie zliczę, ale pewnie kilkanaście, jak nie więcej.

Nigdy, ale to nigdy nie natrafiłem na brud - nawet jeśli to była restauracja, jak ktoś tu napisał, wystrojem przypominająca lata 70te - jak ta w Zalabaksie. Do tego wszędzie pyszne jedzenie - i jak to u Madziarów - gigantyczne porcje.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 05.05.2021 10:27

mahum napisał(a):Polecam czytanie ze zrozumieniem. W restauracjach i hotelach ktoś pracuje i za czystość odpowiada. Myślę, że w większości są to mieszkańcy danego kraju i jeśli o tę czystość nie dbają, to są dla mnie brudasami. Takie jest moje zdanie o Węgrach dzisiaj i podobne miałem 20 lat temu. To tyle z mojej strony.

Pełna zgoda co do tego, że ktoś tam pracuje i bierze pieniądze więc o czystość powinien dbać. Jak najbardziej rozumiem, że źle trafiłeś i masz negatywne odczucia.Wystarczyło opisać te miejsca i po temacie, a nie wrzucać wszystkich do jednego wora. Z mojej strony też raczej koniec w temacie, bo jak mawia mój brat- świata nie naprawisz.
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 05.05.2021 15:09

Mamy całkowicie odmienne zdania i myślę, że na tym pozostaniemy. Byłem na Węgrzech co najmniej kilkakrotnie i pewien obraz zostanie już we mnie na zawsze.
Odbiegając od tematu gdyby ktoś rzucił hasło: "Brzydki/przeciętny kraj z pięknymi miastami" to na myśl od raz przyszłyby mi Węgry i Belgia, no ale to już jest bardziej kwestia gustu, a o tym podobno się nie powinno dyskutować.
surfing
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 333
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) surfing » 05.05.2021 17:47

mahum napisał(a):wszystkie bary typu MacDonald, KFC - brudne. W KFC w Budapeszcie brakowało tylko odchodów na stoliku, co ciekawe lokal był praktycznie pusty, a pracownice nudziły się przy ladzie.
Nie muszę poznawać większości narodu, żeby móc sobie wyrobić własne zdanie o nim.

W fast foodach na Węgrzech pusto i wcale mnie to nie dziwi, bo wszyscy jedzą pyszne dania lokalne.
Jakim trzeba być .......... aby będąc na Węgrzech na podstawie obserwacji barów sieciowych obrażać cały naród.
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 05.05.2021 22:00

Naucz się czytać ze zrozumieniem, a nie szukasz zaczepki i prowokujesz. A tych z tymi kropkami to poszukaj wśród swoich znajomych.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 05.05.2021 22:18

mahum napisał(a):Naucz się czytać ze zrozumieniem, a nie szukasz zaczepki i prowokujesz. A tych z tymi kropkami to poszukaj wśród swoich znajomych.



Ale to raczej ty prowokowałeś i szukałeś zaczepki tym wrzucaniem wszystkich Węgrów do jednego wora i uogólnianiem - więc w razie jakiejkolwiek gównoburzy, pierwszym winnym będziesz ty.
mahum
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 20.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mahum » 05.05.2021 22:35

Ja nikogo nie prowokowałem ani nie obrażałem, a jedynie wyraziłem swoją opinię i zamierzam na tym poprzestać. Jeśli ktoś ma z tym jakiś problem, to niech napisze do mnie na PW.
Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 07.05.2021 06:22

Trochę wątek zboczył od głównego tematu, ale po 23 pobytach (od takich 2-3 dniowych po ponad miesięczne) zgadzam się z @mahum. Kiedy zaczynałem przygodę z tym krajem było zupełnie inaczej... niestety w ciągu ostatnich 6-8 lat zrobiło się tam... niezbyt czysto.

Tymczasem proszę o info czy odcinek autostrady od Letenye w stronę SLO (do zjazdu na Tornyiszentmiklós) jest już ukończony?

Miłego piątku
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.05.2021 09:17

Reiser napisał(a):
Tymczasem proszę o info czy odcinek autostrady od Letenye w stronę SLO (do zjazdu na Tornyiszentmiklós) jest już ukończony?

Miłego piątku



Tak, w ubiegłym roku był już skończony i jedzie się bez przeszkód.
Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 07.05.2021 10:32

W zeszłym w pierwszym tygodniu sierpnia nie był jeszcze skończony :) Ale grunt, że obecnie już ukończony.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 304
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone