Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Cropidło
Croentuzjasta
Posty: 397
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cropidło » 31.05.2021 21:24

Witam ponownie.
Jechałem przez Komarno we wrześniu ur.
Trochę wolniejsza ,ale prawie 80km bliżej i bez kłopotów.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 31.05.2021 22:38

witam .Dzięki za odpowiedż .Tak patrzyłem właśnie i wyszło mi na to że jadąc z Tych to byłaby najlepsza opcja .Trochę się bałem tej drogi ,bo ktoś napisał że jechał tą drogą i że nigdy więcej przez Komarno .O co mu chodziło stan tej drogi czy coś innego
seban_85
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 12.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) seban_85 » 31.05.2021 22:51

Hej.
Podziele się z Wami moimi doświadczeniami z dzisiejszej podróży do Chorwacji.
Trasa z okolic Katowic, przez Zwardoń, Żyline, Bratysławe, Gyor, obwodnice tranzytową Budapesztu, Letenye i Zagrzeb - na nocleg.
Słowacja bez problemów, żadnych patroli, granica otwarta. Strażnik nawet nie był zainteresowany by nas zatrzymać gdy przejeżdżaliśmy przez granicę. Droga w Słowacji ogólnie OK, ale był odcinek takiej trasy 1na1 i trochę dziury. Potem autostrada do Bratysławy więc luzik.
Granica węgierska, chwila postoju bo "trzepali" busy Ukraińców albo Romów. Podejrzana ekipa:) nas puścili, nawet nie pytali o nic tylko jechać. Nie rozdawali żadnych mapek przejazdu tranzytem.
Niestety tranzytem do Budapesztu i Letenye, ale trasa zajebi...
Jak wjechalem na granicy slowackiej to wyjechalem w Leteye. Bardzo szybko, pomimo +150km zamiast przez Szombathely. Ale było warto :)
I co ważne, na trasie są tylko wybrane stacje benzynowe i parkingi opisane jako dozwolone do tranzytu - wiele z nich jest oklejonych czerwoną kartką: NO FOR TRANSIT. Trzeba uważać i je omijać.
Granica chorwacka: nikogo nie było przede mną w kolejce:)
Wjeżdżałem około godziny 19.
Węgier sprawdził paszporty, Chorwatką chciała testy antygenowe i potwierdzenia szczepień oraz paszporty
Wydruk z IPK wystarczył, spytała tylko czy Johnson, bo 1dawka i spoko.
Dzieci mam troje, nawet nie pytali o wiek ani o testy.
3 minuty i już byłem w Cro :)
Jutro jeszcze 530km z Zagrzebia do Kleku i można odpoczywać :)
Gdybyście szukali namiarów na super warunki noclegowe w Zagrzebiu to szczerze polecam New Apartments - śmieszna cena za super spartamenty.
Życze wszystkim spokojnej i bezpiecznej trasy do Cro.
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 01.06.2021 09:17

Do przejeżdżających tranzytem Węgry miałbym prośbę o odpowiedź jak to jest z tankowaniem - czy tylko na wyznaczonych stacjach wzdłuż autostrad czy też ktoś tankował w innym miejscu?
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 01.06.2021 09:19

W jakim wieku masz latorośl?
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 01.06.2021 10:10

seban_85 napisał(a):,,,,,,,,,,
Chorwatką chciała testy antygenowe i potwierdzenia szczepień
,,,,,,,,,,,


jeśli się jest zaszczepionym to trzeba mieć jeszcze "test" ?
bo nie kumam
niuniek
Croentuzjasta
Posty: 406
Dołączył(a): 10.03.2008
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) niuniek » 01.06.2021 10:27

W temacie "Trasa przez Słowację, Węgry" zadałeś pytanie o latorośl a nad nią masz odpowiedź o stacjach benzynowych - no for transit!
max21
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 22.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) max21 » 01.06.2021 16:33

seban_85 napisał(a):Życze wszystkim spokojnej i bezpiecznej trasy do Cro.

Dzięki za obszerną informację :D
Miłego wypoczynku w Cro :papa:
rybkujaca
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybkujaca » 02.06.2021 12:25

Ja mam pytanie w związku z godzina policyjna na Węgrzech, czy ona tyczy się również tranzytu? Czyli jadąc korytarzem humanitarnym przez Węgry muszę na czas godziny policyjnej zjechać na stacje i czekać? Moze ktoś jechal ostatnio w godzinach nocnych przez Węgry i jest w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie ?..
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2184
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 03.06.2021 01:13

mietas69 napisał(a):Witam.Czy jadąc korytarzem można jechać przez Komarno ,a jeżeli tak to jaka droga jest z Trnawy do Komarno ,bo słyszałem że tragedia czy ktoś jechał tą drogą .PROSZĘ O OPINIE NA TEMAT TEJ DROGI


Jechałem kilka lat temu i nie polecam - dużo terenów zabudowanych i zakrętów, ogólnie jedzie się dość wolno.

Raz spróbowałem i od tamtej pory tylko przez Bratysławę
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 03.06.2021 07:12

Dziękuję bardzo o to mi chodziło
anab
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.01.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) anab » 03.06.2021 08:25

rybkujaca napisał(a):Ja mam pytanie w związku z godzina policyjna na Węgrzech, czy ona tyczy się również tranzytu? Czyli jadąc korytarzem humanitarnym przez Węgry muszę na czas godziny policyjnej zjechać na stacje i czekać? Moze ktoś jechal ostatnio w godzinach nocnych przez Węgry i jest w stanie mi odpowiedzieć na to pytanie ?..

Jak najbardziej można jechać i w dzień i w nocy.
mietas69
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 02.02.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) mietas69 » 05.06.2021 08:47

Witam czy mógłby mi ktoś udzielić informacji jak wypełnić druk do winietki Węgierskiej.Tam trzeba wpisać hasło a żadne mi nie wchodzi proszę o pomoc .Dziękuję
rybkujaca
Odkrywca
Posty: 77
Dołączył(a): 10.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) rybkujaca » 05.06.2021 08:52

W międzyczasie ambasada węgierska odpisała,że od 23 maja nie obowiązuje juz godzina policyjna;) i po problemie
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 05.06.2021 09:05

mietas69 napisał(a):Witam czy mógłby mi ktoś udzielić informacji jak wypełnić druk do winietki Węgierskiej.Tam trzeba wpisać hasło a żadne mi nie wchodzi proszę o pomoc .Dziękuję

Jeśli chodzi o zakup e-winiety na ematrica.nemzetiutdij.hu to pewnie klikasz od razu w konkrenty typ winiety i wyskakuje okienko logowania - musisz najpierw założyć konto ('registration' w górnej części po prawej stronie)- podajesz maila, hasło, którego chcesz używać, i parę innych danych, potem potwierdzasz klikając na link, ktory przyjdzie w mailu i dopiero mozesz kupić winietę. Mają filmik (po ang.), który to ładnie pokazuje -
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 309
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone