Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
caroloca
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) caroloca » 09.08.2020 10:30

Hej, mam pytanie. Widzę że większość z Was przekracza granice w Węgrzech w okolicach Letenyei, ogólnie na południu. A czy ktoś jedzie, albo był w tym roku na Istrii i mógłby polecić nocleg w pobliżu przejscia za Lenti?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.08.2020 10:44

caroloca napisał(a):Hej, mam pytanie. Widzę że większość z Was przekracza granice w Węgrzech w okolicach Letenyei, ogólnie na południu. A czy ktoś jedzie, albo był w tym roku na Istrii i mógłby polecić nocleg w pobliżu przejscia za Lenti?

Tu masz wątek o noclegach na trasie gdzie-spac-w-drodze-do-hr-i-z-powrotem-polecamy-i-odradzamy-t17806-3735.html?hilit=spa%C4%87
Wiele osób nocuje w Lenti ja mogę polecić pensjonat Fonix Fogado
caroloca
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) caroloca » 09.08.2020 11:54

dids76 dziekuję.
A czy ktoś jechał w ostatnim czasie przez Słowację i Węgry ale na Istrię właśnie? Widzę że jęk wspomniałam większość tu jedzie na południe Chorwacji, a ja się zastanawiam jak lepiej do Rovinj - krócej przez Słowenię ale płacić za winietę Słoweńską, czy lepiej w Węgrzech wskoczyć już do Chorwacji i jechać trochę dłużej... ktoś robił tą trasę ostatnio?
Jeżeli było to proszę o odeslanie do posta. Nie jestem ignorantem tylko dwie godziny temu dowiedziałam się ze za 5 dni jadę i mi się włączył rajzefiber i nie ogarniam
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7953
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 09.08.2020 12:25

caroloca napisał(a):dids76 dziekuję.
A czy ktoś jechał w ostatnim czasie przez Słowację i Węgry ale na Istrię właśnie? Widzę że jęk wspomniałam większość tu jedzie na południe Chorwacji, a ja się zastanawiam jak lepiej do Rovinj - krócej przez Słowenię ale płacić za winietę Słoweńską, czy lepiej w Węgrzech wskoczyć już do Chorwacji i jechać trochę dłużej... ktoś robił tą trasę ostatnio?
Jeżeli było to proszę o odeslanie do posta. Nie jestem ignorantem tylko dwie godziny temu dowiedziałam się ze za 5 dni jadę i mi się włączył rajzefiber i nie ogarniam

Kiedyś bym Ci radził kupić winietę słoweńską i jechać przez Słowenię. Teraz, szczególnie w weekendy mocno korkuje się granica Slo/Hr - praktycznie wszystkie większe przejścia od Macelj po Istrię. Wszystko zależy od tego kiedy jedziesz i w jakich godzinach będziesz na granicy.
caroloca
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 09.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) caroloca » 09.08.2020 13:23

Będę nocować na Węgrzech, przy granicy gdzieś (zależy gdzie będę z nich wyjeżdżać), więc na granicy będę przed południem w poniedziałek.
trajano
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 320
Dołączył(a): 27.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) trajano » 09.08.2020 15:23

Wczoraj zaliczyliśmy trasę Sosnowiec - Słowacja - Węgry - Chorwacja /Trogir. Nigdzie żadnych korków albo utrudnień. Stara granicą w Letenye senna i 3 samochody. Staliśmy może z 5 minut. Celnik nawet nie przyglądał się nam specjalnie. Zeskanował dowody, przeliczył glowy w samochodzie,oddał dokumenty i machnął ręką. Na bramkach również cisza. Chciałem kupić ENC ale okazuje się,że można je tylko kupić na bramkach w Lučko, a poza tym tylko pn-pt 7 do 17 lub sob 8-12. Może w drodze powrotnej się uda. Będzie na przyszły raz. Chociaż aut było tyle, że w zasadzie nie potrzebowaliśmy tego. Karty działały bez problemu.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 09.08.2020 15:51

ENC można ponoć kupić też m.in. przy wjeździe przez PPO w Varażdinie. Mają tam jakieś swoje biura.
bledzik
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 30.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) bledzik » 10.08.2020 14:33

[list=][/list]
Jechał ktoś drogą Szombathely---Kormend-----Zalaegerszeg----Nagykanizsa i wjazd na M7?

To jest część międzynarodowej trasy E65. ( w przyszłości ma być autostrada M9), nie jest lepsza ta trasa?
woojtekg
Croentuzjasta
Posty: 442
Dołączył(a): 11.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) woojtekg » 10.08.2020 14:55

bledzik napisał(a):[list=][/list]
Jechał ktoś drogą Szombathely---Kormend-----Zalaegerszeg----Nagykanizsa i wjazd na M7?

To jest część międzynarodowej trasy E65. ( w przyszłości ma być autostrada M9), nie jest lepsza ta trasa?


Ja jechałem, rok później jechałem 86 z Lenti
Zdecydowanie wybieram 86.
rzym
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 18.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) rzym » 11.08.2020 10:44

taki--jeden
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) taki--jeden » 11.08.2020 10:54

Mam do Was pytanie: będę jechał z Krakowa do Zadaru przez Słowację i Węgry. Którą trasę byście wybrali/polecacie? Kraków-Zwardoń-Bratysława, Kraków-Chyżne-Żylina-Bratysława czy Kraków-Chyżne-Bańska-Zwoleń-Sahy?
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 11.08.2020 11:08

Ja zawsze przez Sahy.
Wolę tę trasę niż przez Bratysławę.
Wyjazd z Chyżnego o 20.30, na granicy węgiersko- chorwackiej o 3.00.
CroLaguna
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroLaguna » 11.08.2020 11:37

taki--jeden napisał(a):Mam do Was pytanie: będę jechał z Krakowa do Zadaru przez Słowację i Węgry. Którą trasę byście wybrali/polecacie? Kraków-Zwardoń-Bratysława, Kraków-Chyżne-Żylina-Bratysława czy Kraków-Chyżne-Bańska-Zwoleń-Sahy?


Zwykle jeżdżę z Krakowa przez Zwolen i Sahy (bez winiety).
Raz zdradziłem tę trasę na rzecz trasy Cz-A-SLO, ale szybko zmieniłem zdanie :D .
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3458
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 11.08.2020 12:10

taki--jeden napisał(a):Mam do Was pytanie: będę jechał z Krakowa do Zadaru przez Słowację i Węgry. Którą trasę byście wybrali/polecacie? Kraków-Zwardoń-Bratysława, Kraków-Chyżne-Żylina-Bratysława czy Kraków-Chyżne-Bańska-Zwoleń-Sahy?


Leć tak ; Chyżne-Bańska-Zwoleń-Sahy od lat tak jeżdżę z Krakowa. Uwaga - jeśli nie chcesz kupować winiety na płatne na SK, to jest kilkunastokilometrowy objazd drogą równoległą, droga nr. 69 /vide foto/.

Jest też druga opcja, ale płatna na SK. Tak jechałem w 2019 do BiH omijając Budapeszt, granicę przekraczałem w Ostrzyhom i dalej M1 i M6 w kierunku BiH. Tak dojedziesz również M1 do M7, która prowadzi wzdłuż Balatonu do granicy w Letenye. Szerokiej drogi, jak masz jeszcze pytania, pisz śmiało.
Załączniki:
sahy.jpg
taki--jeden
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 24.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) taki--jeden » 11.08.2020 12:26

Dziękuję za szybkie odpowiedzi. Wybiorę Zwoleń-Sahy w opcji bez płatnej SK. Wg GM czasowo/kilometrowo wychodzi bardzo podobnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 271
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone