Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
topo17
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 24.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) topo17 » 31.07.2020 23:19

ktoś tak jechał , co sądzicie, chcę kupić tylko winiety na Słowacja i Węgry


https://www.google.com/maps/dir/Ustronn ... 516387!3e0
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 31.07.2020 23:23

Sporo osób tak jedzie, też kiedyś tak jechałem (od Ziliny)
Dobra trasa przez Słowację i Węgry. :idea:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 01.08.2020 00:25

Janusz Bajcer napisał(a):Sporo osób tak jedzie, też kiedyś tak jechałem (od Ziliny)
Dobra trasa przez Słowację i Węgry. :idea:



Tak, to jedna z najpopularniejszych tras do Chorwacji - a z lektury kilku wątków wynika, że w tym roku ta trasa jest chyba numerem 1 :D :D :D

Sam tak jutro jadę - tylko przez Cieszyn zamiast Zwardonia.
tomek64
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 19.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek64 » 01.08.2020 06:03

topo17 napisał(a):ktoś tak jechał , co sądzicie, chcę kupić tylko winiety na Słowacja i Węgry


https://www.google.com/maps/dir/Ustronn ... 516387!3e0

Jeśli kupujesz winietę węgierską to proponowałbym pojechać na Gyor , zjechać na M85 i w Csorna wjechać na M86. M85 to nowa ekspresówka ( z ograniczeniem do 110 km).
Marianos
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marianos » 01.08.2020 12:39

Tylko po co ma tak objeżdżać jak tam raptem landówką jest 34 km. a w koło 22km. więcej i czasowo wychodzi dłużej. Jechałem tamtędy trzy tygodnie temu i spokojnie może jechać jak wyznaczył. Zawsze jeździłem przez Czechy, Austrię i Słowenię i muszę stwierdzić że przez Słowację i Węgry trasa jest OK i spokojniejsza.
topo17
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 24.07.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) topo17 » 01.08.2020 18:45

Czy ten fragment przez Czechy jest płatny czy lepiej lecieć na bielską białą i ominąć Czechy ??
Załączniki:
czechy.jpg
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1966
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 01.08.2020 18:50

Ten fragment jest bezpłatny.
tomek64
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 19.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek64 » 01.08.2020 20:49

Marianos napisał(a):Tylko po co ma tak objeżdżać jak tam raptem landówką jest 34 km. a w koło 22km. więcej i czasowo wychodzi dłużej. Jechałem tamtędy trzy tygodnie temu i spokojnie może jechać jak wyznaczył. Zawsze jeździłem przez Czechy, Austrię i Słowenię i muszę stwierdzić że przez Słowację i Węgry trasa jest OK i spokojniejsza.

22 km więcej dla trasy typu autostrada (dopuszczalna prędkość 130 km/h) oraz droga ekspresowa (dopuszczalna prędkość 110km/h) vs teren zabudowany z ograniczenieniami do 50 km/h ( przejazd przez minimum dwie miejscowości).
To po co ta winieta ?
tomek64
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 19.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek64 » 01.08.2020 20:55

topo17 napisał(a):Czy ten fragment przez Czechy jest płatny czy lepiej lecieć na bielską białą i ominąć Czechy ??


napisał(a) empire13 » 01.08.2020 17:50

Ten fragment jest bezpłatny

Tak jak pisze "empire13" autostrada 48 do zjazdu nr 70 jest bezpłatna, tak jak pozostały fragment trasy przez Czechy.
Pablitofcb
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pablitofcb » 02.08.2020 09:46

Cześć :)
Jesteśmy obecnie w Chorwacji, w przyszłym tygodniu powrót do kraju, mam prośbę o polecenie noclegu na Węgrzech, bliżej granicy ze Słowacją gdyż jesteśmy z małym dzieckiem.
Do Chorwacji mieliśmy fajny nocleg w Leeteney :)

Pozdrawiam z cieplutkiego Okrugu
Marianos
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 20.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marianos » 02.08.2020 10:37

tomek64 napisał(a):22 km więcej dla trasy typu autostrada (dopuszczalna prędkość 130 km/h) oraz droga ekspresowa (dopuszczalna prędkość 110km/h) vs teren zabudowany z ograniczenieniami do 50 km/h ( przejazd przez minimum dwie miejscowości).
To po co ta winieta ?


Jak by nie było 5 min. krócej czasowo i 22km. krótszy odcinek, a winieta na resztę trasy się przyda. Wyraziłem swoją opinię. Dla mnie tamtędy było ok., a każdy zrobi jak mu pasuje :papa: .
lolekanabolek
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 31.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolekanabolek » 02.08.2020 11:52

gawronik napisał(a):
dids76 napisał(a):
Jacek_P napisał(a):
davnbb napisał(a):Wczoraj wracaliśmy przez Węgry. Odprawa na granicy HR-HU trwała 30 sekund. Po drodze żadnych problemów (jechaliśmy przez "wiochy"), żadnych korytarzy tranzytowych. Jedynie przez Słowację jazda w strugach deszczu - miejscami trzeba było zwolnić do 90.


No ale to, że jak piszesz, "zero korytarzy tranzytowych" oznacza że sobie tak po prostu postanowiłeś czy wolno ci było jechać tak jak ci wygodnie. Pytam bo ja jechałem do HR zgodnie z obowiązującymi węgierskimi rozporządzeniami a one wymuszają jazdę od Bratysławy na Budapeszt i odbicir potem wzdłuż Balatonu na Letenye. W sobotę wracam i chciałbym jednak jechać po swojemu czyli Nagykanizsa i w górę do Gyor nie robiąc tego koła. Pytanie tylko czy mi wolno, bo nigdzie nie widzę żeby się coś na stronie węgierskiej policji zmieniło.

Polska jest na Węgierskiej "Zielonej Liście" wiec możesz jechać bez ograniczeń, jak chcesz i gdzie chcesz i jak długo chcesz :papa:


I w drugą stronę (tj. na powrocie z HR do PL) też to powinno działać, bo Cro jest u Madziarów też "zielona".
Może ktoś potwierdzić to empirycznie? Znaczy się, wracał ktoś z Cro przez HU nie jadąc korytarzami? Czy przekraczając granicę HR-HU otrzymaliście taką nalepkę na szybę? Chciałem jej fotkę wrzucić, ale jeszcze nie mam uprawnień :( Może nie dostanę bana jak napiszę, że jest na i.imgur, plik B01p6Md.jpg - może ktoś wrzuci za mnie :)

Pozdrawiam,
Maciej
wracałem w piątek z Chorwacji przez Szombathely z noclegiem w Gyor. Żadnych problemów.
lolekanabolek
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 31.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) lolekanabolek » 02.08.2020 11:56

Pablitofcb napisał(a):Cześć :)
Jesteśmy obecnie w Chorwacji, w przyszłym tygodniu powrót do kraju, mam prośbę o polecenie noclegu na Węgrzech, bliżej granicy ze Słowacją gdyż jesteśmy z małym dzieckiem.
Do Chorwacji mieliśmy fajny nocleg w Leeteney :)

Pozdrawiam z cieplutkiego Okrugu
hotel Klastrom w Gyor. Pokój dla 2+2 kosztował 70euro. Plus parking 6 euro. Śniadanie w postaci szwedzkiego stołu.
Przy okazji radzę starówkę zwiedzić
aciol
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 16.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) aciol » 02.08.2020 12:17

Marianos napisał(a):
tomek64 napisał(a):22 km więcej dla trasy typu autostrada (dopuszczalna prędkość 130 km/h) oraz droga ekspresowa (dopuszczalna prędkość 110km/h) vs teren zabudowany z ograniczenieniami do 50 km/h ( przejazd przez minimum dwie miejscowości).
To po co ta winieta ?


Jak by nie było 5 min. krócej czasowo i 22km. krótszy odcinek, a winieta na resztę trasy się przyda. Wyraziłem swoją opinię. Dla mnie tamtędy było ok., a każdy zrobi jak mu pasuje :papa: .


To zależy w jakim czasie zrobisz sobie symulację, w tej chwili np to różnica 1min na niekorzyść autostrady.
Wypróbowałem obie wersje w tym i poprzednich latach. Jadąc nocą jest dla mnie wygodniej ten odcinek przejechać autostradą i ekspresówką. Tempomat, spokojna jazda, nie było takiego ciśnienia patrzeć w każde "krzaki" przed zwierzyną. W mojej opinii na tych 22km paliwo również wyjdzie bardzo podobnie, bez zwalniani, wyprzedzania itp na "landówce".
Obie trasy są dobre i każdy znajdzie coś pod siebie :papa:
tomek64
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 19.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek64 » 03.08.2020 09:37

aciol napisał(a):
Marianos napisał(a):
tomek64 napisał(a):22 km więcej dla trasy typu autostrada (dopuszczalna prędkość 130 km/h) oraz droga ekspresowa (dopuszczalna prędkość 110km/h) vs teren zabudowany z ograniczenieniami do 50 km/h ( przejazd przez minimum dwie miejscowości).
To po co ta winieta ?


Jak by nie było 5 min. krócej czasowo i 22km. krótszy odcinek, a winieta na resztę trasy się przyda. Wyraziłem swoją opinię. Dla mnie tamtędy było ok., a każdy zrobi jak mu pasuje :papa: .


To zależy w jakim czasie zrobisz sobie symulację, w tej chwili np to różnica 1min na niekorzyść autostrady.
Wypróbowałem obie wersje w tym i poprzednich latach. Jadąc nocą jest dla mnie wygodniej ten odcinek przejechać autostradą i ekspresówką. Tempomat, spokojna jazda, nie było takiego ciśnienia patrzeć w każde "krzaki" przed zwierzyną. W mojej opinii na tych 22km paliwo również wyjdzie bardzo podobnie, bez zwalniani, wyprzedzania itp na "landówce".
Obie trasy są dobre i każdy znajdzie coś pod siebie :papa:

W punkt 8)
W ciągu ostatnich 12 lat wypróbowałem kilka wariantów tej trasy. Też pokonuję ją w nocy . Argument dwujezdniowej drogi , tempomat , spokojna jazda, bez zwalniania , wyprzedzania oraz ograniczona do minimum ilość zwierzaków ( siatka wzdłuż trasy) bardziej do mnie przemawia.
Fajne jest to każdy kieruje się swoimi preferencjami, czyli jedzie jak mu pasuje i już. Jego wybór. :D Coś co dla jednego jest dobre, drugiemu może już przeszkadzać :wink:
I tyle w temacie. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 268
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone