Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gawronik
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) gawronik » 31.07.2020 08:42

dids76 napisał(a):
Jacek_P napisał(a):
davnbb napisał(a):Wczoraj wracaliśmy przez Węgry. Odprawa na granicy HR-HU trwała 30 sekund. Po drodze żadnych problemów (jechaliśmy przez "wiochy"), żadnych korytarzy tranzytowych. Jedynie przez Słowację jazda w strugach deszczu - miejscami trzeba było zwolnić do 90.


No ale to, że jak piszesz, "zero korytarzy tranzytowych" oznacza że sobie tak po prostu postanowiłeś czy wolno ci było jechać tak jak ci wygodnie. Pytam bo ja jechałem do HR zgodnie z obowiązującymi węgierskimi rozporządzeniami a one wymuszają jazdę od Bratysławy na Budapeszt i odbicir potem wzdłuż Balatonu na Letenye. W sobotę wracam i chciałbym jednak jechać po swojemu czyli Nagykanizsa i w górę do Gyor nie robiąc tego koła. Pytanie tylko czy mi wolno, bo nigdzie nie widzę żeby się coś na stronie węgierskiej policji zmieniło.

Polska jest na Węgierskiej "Zielonej Liście" wiec możesz jechać bez ograniczeń, jak chcesz i gdzie chcesz i jak długo chcesz :papa:


I w drugą stronę (tj. na powrocie z HR do PL) też to powinno działać, bo Cro jest u Madziarów też "zielona".
Może ktoś potwierdzić to empirycznie? Znaczy się, wracał ktoś z Cro przez HU nie jadąc korytarzami? Czy przekraczając granicę HR-HU otrzymaliście taką nalepkę na szybę? Chciałem jej fotkę wrzucić, ale jeszcze nie mam uprawnień :( Może nie dostanę bana jak napiszę, że jest na i.imgur, plik B01p6Md.jpg - może ktoś wrzuci za mnie :)

Pozdrawiam,
Maciej
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2020 08:48

gawronik napisał(a):
dids76 napisał(a):
Jacek_P napisał(a):
davnbb napisał(a):Wczoraj wracaliśmy przez Węgry. Odprawa na granicy HR-HU trwała 30 sekund. Po drodze żadnych problemów (jechaliśmy przez "wiochy"), żadnych korytarzy tranzytowych. Jedynie przez Słowację jazda w strugach deszczu - miejscami trzeba było zwolnić do 90.


No ale to, że jak piszesz, "zero korytarzy tranzytowych" oznacza że sobie tak po prostu postanowiłeś czy wolno ci było jechać tak jak ci wygodnie. Pytam bo ja jechałem do HR zgodnie z obowiązującymi węgierskimi rozporządzeniami a one wymuszają jazdę od Bratysławy na Budapeszt i odbicir potem wzdłuż Balatonu na Letenye. W sobotę wracam i chciałbym jednak jechać po swojemu czyli Nagykanizsa i w górę do Gyor nie robiąc tego koła. Pytanie tylko czy mi wolno, bo nigdzie nie widzę żeby się coś na stronie węgierskiej policji zmieniło.

Polska jest na Węgierskiej "Zielonej Liście" wiec możesz jechać bez ograniczeń, jak chcesz i gdzie chcesz i jak długo chcesz :papa:


I w drugą stronę (tj. na powrocie z HR do PL) też to powinno działać, bo Cro jest u Madziarów też "zielona".
Może ktoś potwierdzić to empirycznie? Znaczy się, wracał ktoś z Cro przez HU nie jadąc korytarzami? Czy przekraczając granicę HR-HU otrzymaliście taką nalepkę na szybę? Chciałem jej fotkę wrzucić, ale jeszcze nie mam uprawnień :( Może nie dostanę bana jak napiszę, że jest na i.imgur, plik B01p6Md.jpg - może ktoś wrzuci za mnie :)

Pozdrawiam,
Maciej

Jak na razie żadnej naklejki nie dostajesz, wracając z Chorwacji jedziesz jak przed pandemią!!
gawronik
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 31.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) gawronik » 31.07.2020 08:54

dids76 napisał(a):Jak na razie żadnej naklejki nie dostajesz, wracając z Chorwacji jedziesz jak przed pandemią!!


Super, dzięki za błyskawiczną odpowiedź :)

Pozdrawiam,
Maciej.
bidziaq
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidziaq » 31.07.2020 09:49

W tym roku jak i w poprzednim, jedziemy z piątku na sobotę, w zeszłym roku jechaliśmy przez A/SLO/HR i powiem szczerze, google pociągnęło nas gdzieś bokiem przed granicą SLO/HR jakieś 20km wioskami, a do przejścia w Macelj pokazywało +2h. Granice przekraczaliśmy w Dobovec, a potem pociągnęło nas spowrotem na Zagrzeb.

W tym roku, żeby uniknąć korków aż takich, wymyśliłem SK/HUN, ale obserwuje codziennie mapkę i pokazuje się cały czas na czerwono w Letenye/Gorican. Nigzie też nie mogę znaleźć kamerki z przejścia w Gorican. Można podobno też przekroczyć na starej drodze nr7 jak na fotce i tam pokazuje cały czas zielono.

Druga kwestia to droga Gyor-Szombathely-Nagykanisza
Jedziemy do Jadranova (przed Crikvenicą) i nie chce dokładać tych 150km do Budapesztu, ale czy tamtędy faktycznie tak źle się jedzie i wolno?
Raz tamtędy wracałem jakieś 7 lat temu i cała ta droga była w rozkopkach, ale teraz to już chyba skończyli :)
Załączniki:
Screenshot_20200731-094311(1).png
plakon
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 22.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) plakon » 31.07.2020 09:56

Właśnie, też mnie to interesuje. Ktoś, coś?
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2020 10:03

Można jechać dalej trasą 86 na Lenti i potem na stare przejście https://goo.gl/maps/g2hMhFRboM7q3pPP7 ja wybieram trasę przez kawałek Słowenii https://goo.gl/maps/AWtGqxUheFJzPzbC9
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2020 11:01

plakon napisał(a):Właśnie, też mnie to interesuje. Ktoś, coś?


Jadąc na Pag, jechałem przez Redics z pominięciem autostrady w Słowenii - bo tak mnie nawigacja pokierowała aby ominąć korek (pierwotnie też miałem jechać aż do Letenye ale w niedzielę przed południem wyskoczył komunikat z map, że jest korek i zaproponowało mi trasę przez Mursko).
koni1
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) koni1 » 31.07.2020 11:28

Dziękuję! Rozumiem, że ta trasa przez Szombathely jest krótsza/szybsza mimo wszystko? Jaka to różnica w czasie w stksunku do trasy przez Budapeszt? Jadąc na Budapeszt, w jego okolicach kierunkowskazy będą już na Bratysławę, czy jeszcze najpierw jakąś inna miejscowość?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2020 11:47

koni1 napisał(a):Dziękuję! Rozumiem, że ta trasa przez Szombathely jest krótsza/szybsza mimo wszystko? Jaka to różnica w czasie w stksunku do trasy przez Budapeszt? Jadąc na Budapeszt, w jego okolicach kierunkowskazy będą już na Bratysławę, czy jeszcze najpierw jakąś inna miejscowość?


Jechałem tędy - jest na pewno krócej jak jadąc aż pod Budapeszt.
hu-a.JPG

hu-b.JPG
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 31.07.2020 11:56

koni1 napisał(a):Dziękuję! Rozumiem, że ta trasa przez Szombathely jest krótsza/szybsza mimo wszystko? Jaka to różnica w czasie w stksunku do trasy przez Budapeszt? Jadąc na Budapeszt, w jego okolicach kierunkowskazy będą już na Bratysławę, czy jeszcze najpierw jakąś inna miejscowość?



Na Bartysławę nie, ale będą znaki na Gyor (M1) - i nimi trzeba się kierować. A za Gyor na wysokości Mosonmagyarovar będą już znaki pokazujące zjazd na Bratysławę w M15.
koni1
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 30.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) koni1 » 31.07.2020 16:10

Tu na miejscu podpowiadaja mi też trasę na Budapeszp i potem Miszkolc, że niby cały czas autostrada. Czy biorąc pod uwagę postoje w Pal na A1 i to, że zamierzam ostatecznie do Olsztyna jest to dobra opcja? :roll:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 31.07.2020 16:24

koni1 napisał(a):Tu na miejscu podpowiadaja mi też trasę na Budapeszp i potem Miszkolc, że niby cały czas autostrada. Czy biorąc pod uwagę postoje w Pal na A1 i to, że zamierzam ostatecznie do Olsztyna jest to dobra opcja? :roll:

Według mnie trochę bez sensu jechać na Węgrzech aż do Miszkolca jeżeli jedziesz do Olsztyna. Fakt do Miszkolca masz autostradę, ale co potem????
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 31.07.2020 17:40

potem koszmar w PL...
chyba że takie dziwne koło: Rzeszów - Kraków...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2180
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 31.07.2020 19:50

dids76 napisał(a):
koni1 napisał(a):Tu na miejscu podpowiadaja mi też trasę na Budapeszp i potem Miszkolc, że niby cały czas autostrada. Czy biorąc pod uwagę postoje w Pal na A1 i to, że zamierzam ostatecznie do Olsztyna jest to dobra opcja? :roll:

Według mnie trochę bez sensu jechać na Węgrzech aż do Miszkolca jeżeli jedziesz do Olsztyna. Fakt do Miszkolca masz autostradę, ale co potem????



Też uważam, że to bez sensu. Zanim przejedziesz wielkie remonty od Miszkolca do granicy i wytłuczesz się tymi lokalnymi drogami przez góry na Słowacji, to autostradą będziesz już daleko za Żyliną - lekko łatwo i wygodnie :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2020 21:20

gawronik napisał(a):
dids76 napisał(a):
Jacek_P napisał(a):
davnbb napisał(a):Wczoraj wracaliśmy przez Węgry. Odprawa na granicy HR-HU trwała 30 sekund. Po drodze żadnych problemów (jechaliśmy przez "wiochy"), żadnych korytarzy tranzytowych. Jedynie przez Słowację jazda w strugach deszczu - miejscami trzeba było zwolnić do 90.


No ale to, że jak piszesz, "zero korytarzy tranzytowych" oznacza że sobie tak po prostu postanowiłeś czy wolno ci było jechać tak jak ci wygodnie. Pytam bo ja jechałem do HR zgodnie z obowiązującymi węgierskimi rozporządzeniami a one wymuszają jazdę od Bratysławy na Budapeszt i odbicir potem wzdłuż Balatonu na Letenye. W sobotę wracam i chciałbym jednak jechać po swojemu czyli Nagykanizsa i w górę do Gyor nie robiąc tego koła. Pytanie tylko czy mi wolno, bo nigdzie nie widzę żeby się coś na stronie węgierskiej policji zmieniło.

Polska jest na Węgierskiej "Zielonej Liście" wiec możesz jechać bez ograniczeń, jak chcesz i gdzie chcesz i jak długo chcesz :papa:


I w drugą stronę (tj. na powrocie z HR do PL) też to powinno działać, bo Cro jest u Madziarów też "zielona".
Może ktoś potwierdzić to empirycznie? Znaczy się, wracał ktoś z Cro przez HU nie jadąc korytarzami? Czy przekraczając granicę HR-HU otrzymaliście taką nalepkę na szybę? Chciałem jej fotkę wrzucić, ale jeszcze nie mam uprawnień :( Może nie dostanę bana jak napiszę, że jest na i.imgur, plik B01p6Md.jpg - może ktoś wrzuci za mnie :)

Pozdrawiam,
Maciej


Wracałem dwa tygodnie temu, z przystankiem na moczenie się w Heviz i z noclegiem na Węgrzech w Buk. Nie było żadnych naklejek ani problemów. O ile wiem, nic się od tamtej pory nie zmieniło.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 267
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone