Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krismel
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krismel » 19.04.2019 08:34

Arias... Ja z Torunia jechałem trasą przez Słowację i Węgry. https://goo.gl/maps/vSy17NgTo6moNbAr5 Wyjechałem o 18 na miejscu byłem przed 13.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 19.04.2019 08:53

Arias napisał(a):Co polecacie? To będzie sobota 1 czerwca więc ruch powinien być raczej normalny. Jest sens kombinować przez Słowację/Węgry czy lepiej jechać zgodnie z mapami google czyli Czechy/Austria/Słowenia?

Ja po sąsiedzku, z Grudziądza ;). 2 lata temu, w czerwcu, jechałem do Breli przez CZ-A-SLO, w ub. roku, też w czerwcu jechałem na Peljesac przez SVK-HU. Powiem Ci, że nie mam faworyta, natomiast w Twojej sytuacji jechałbym pierwszym wariantem i noclegu szukał albo w Mikulovie albo w Grazie.
P.S. Tu masz odpowiedni wątek: trasa-z-kujaw-i-pomorza-do-chorwacji-konkretne-propozycje-t51988.html
tolek1
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tolek1 » 19.04.2019 10:28

Trajgul napisał(a):
Arias napisał(a):Co polecacie? To będzie sobota 1 czerwca więc ruch powinien być raczej normalny. Jest sens kombinować przez Słowację/Węgry czy lepiej jechać zgodnie z mapami google czyli Czechy/Austria/Słowenia?

Ja po sąsiedzku, z Grudziądza ;). 2 lata temu, w czerwcu, jechałem do Breli przez CZ-A-SLO, w ub. roku, też w czerwcu jechałem na Peljesac przez SVK-HU. Powiem Ci, że nie mam faworyta, natomiast w Twojej sytuacji jechałbym pierwszym wariantem i noclegu szukał albo w Mikulovie albo w Grazie.
P.S. Tu masz odpowiedni wątek: trasa-z-kujaw-i-pomorza-do-chorwacji-konkretne-propozycje-t51988.html

Przerabiałem różne warianty. Jechałem przez Niemcy-Austrię-Słowenię, a także przez Czechy-Austrię-Słowenię, a dwa lata temu pierwszy raz przez Słowację i Węgry aby każdą z tras poznać "organoleptycznie". Mi osobiście najbardziej przypadła do gustu ta ostatnia. W tym roku również tak jadę. Na autostradę wjeżdżam w Toruniu a potem jak wskazuje mapa na południe. Chociaż w tym roku może być zagadką remont drogi między Toruniem a Częstochową i sama Częstochowa (też planowane duże remonty w mieście). Ale co tam. Ja wakacje zaczynam od momentu zamknięcia bramy na posesję. Czas mnie nie goni. :papa:
fabio007
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) fabio007 » 19.04.2019 11:16

tolek1 - za Tuszynem na A1 będziesz miał zwężki (chyba dwie) i potem między Piotrkowem, a Częstochową też chyba dwie, bo zaczęli przebudowę DK1 na A1. Te między Tuszynem, a Piotrkowem nie będą chyba aż tak uciążliwe (można je ominąć jadać prosto na Piotrków DK12), ale to dalej już mogą się korkować mocniej. Te drugie można ominąć jadąc równoległą do DK1 drogą DK91 przez Kamieńsk i Radomsko. Niby wolniej, ale może się okazać, że i tak szybciej pójdzie, niż po DK1 :)
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 09.05.2019 03:21

Zdecydowałem się na taką trasę. Co myślicie?

https://goo.gl/maps/X8EBh3s1hvWCtudy9

Wiem, że przebiega przez 3 kraje gdzie będą potrzebne 3 winiety. Ale zależy mi przede wszystkim na czasie, jeszcze nie wiem czy winiety na Czechy nie wziąć tej tańszej, 10-dniowej i wrócić tylko przez Słowację. Zawsze coś zostanie w kieszeni, a na powrocie już nie będę miał presji czasu. W pierwszą stronę, pierwszego dnia pokonamy najdłuższy odcinek naszej wycieczki czyli około 1000 km i chcę żeby to poszło jak najsprawniej (4 osoby dorosłe plus dziecko)

Jakieś sugestie odnośnie tej trasy? Czy dobrze myślę, że prawie całość przebiegnie autostradami (ekspresówkami), oprócz około 80 ostatnich kilometrów między Szombathely a Lenti? I nastepnego dnia dojazd do M70 w kierunku Letenye?

Pozdrawiam
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.05.2019 06:42

Arias napisał(a):Zdecydowałem się na taką trasę. Co myślicie?

https://goo.gl/maps/X8EBh3s1hvWCtudy9

Wiem, że przebiega przez 3 kraje gdzie będą potrzebne 3 winiety. Ale zależy mi przede wszystkim na czasie, jeszcze nie wiem czy winiety na Czechy nie wziąć tej tańszej, 10-dniowej i wrócić tylko przez Słowację. Zawsze coś zostanie w kieszeni, a na powrocie już nie będę miał presji czasu. W pierwszą stronę, pierwszego dnia pokonamy najdłuższy odcinek naszej wycieczki czyli około 1000 km i chcę żeby to poszło jak najsprawniej (4 osoby dorosłe plus dziecko)

Jakieś sugestie odnośnie tej trasy? Czy dobrze myślę, że prawie całość przebiegnie autostradami (ekspresówkami), oprócz około 80 ostatnich kilometrów między Szombathely a Lenti? I nastepnego dnia dojazd do M70 w kierunku Letenye?

Pozdrawiam

Proponuję za Siewierzem odbić w prawo na S1 i dalej A1, ominiesz nieprzewidywalny odcinek 86 i A4 przez centrum aglomeracji.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 09.05.2019 07:17

Arias napisał(a):Zdecydowałem się na taką trasę. Co myślicie?

https://goo.gl/maps/X8EBh3s1hvWCtudy9

Wiem, że przebiega przez 3 kraje gdzie będą potrzebne 3 winiety. Ale zależy mi przede wszystkim na czasie, jeszcze nie wiem czy winiety na Czechy nie wziąć tej tańszej, 10-dniowej i wrócić tylko przez Słowację. Zawsze coś zostanie w kieszeni, a na powrocie już nie będę miał presji czasu. W pierwszą stronę, pierwszego dnia pokonamy najdłuższy odcinek naszej wycieczki czyli około 1000 km i chcę żeby to poszło jak najsprawniej (4 osoby dorosłe plus dziecko)

Jakieś sugestie odnośnie tej trasy? Czy dobrze myślę, że prawie całość przebiegnie autostradami (ekspresówkami), oprócz około 80 ostatnich kilometrów między Szombathely a Lenti? I nastepnego dnia dojazd do M70 w kierunku Letenye?

Pozdrawiam

Ja jade podobnie jednak by nie placic za Cze jade zjezdzam z A1 na S1 i do jade przez Zylina, Trenczyn...
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 09.05.2019 08:53

RaV00
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.05.2019
Droga z Krakowa przez Słowację na Komarno

Nieprzeczytany postnapisał(a) RaV00 » 09.05.2019 09:21

Witam wszystkich serdecznie.
Zachęcony opowiadania i o Chorwacji zdecydowaliśmy się z zoną w tym roku wybrać się do tego pięknego miejsca.

Jest to nasz pierwszy wyjazd za granicę więc mamy trochę stresu z przygotowaniem do podróży. Czytam i czytam ale mam wrażenie że coraz mniej wiem :)
Dodatkowo zabieramy ze sobą 4 osoby niesłyszące więc większość przygotowań na naszej głowie....

Ale do rzeczy.. Jedziemy do Sveti Juraj, chcieliśmy żeby trasa była najprostsza dlatego skłaniam się do wariantu przez Słowację, Węgry i Chorwacja. Sprawdzając na mapach Google trasa przez Słowację z winietami i bez winiet jest niemal taka sama i różni się tylko o 15 minut, więc chętnie byśmy ominęło winiety w takim wypadku.
Czy ktoś z was jechał może przez Słowację na Komarno i mógłby potwierdzić czy to faktycznie bezpłatna droga.
Byłbym wam bardzo wdzięczny za pomoc.

Droga według Google maps bez opłat Kraków - Komarno
... niestety nie mogłem wstawić linku

Dalej Komarno - Sveti Juraj już z oplatami
... tutaj też niestety bez linku
zabekrafal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 175
Dołączył(a): 03.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) zabekrafal » 09.05.2019 09:26

wikol napisał(a):Można też tak.
https://goo.gl/maps/KLDYL7hkgp6Ps4nKA


Użytkownik namo jechał przedwczoraj właśnie tą trasą. Tu masz film



gdzie od 11 minuty masz opisane jak wygląda sprawa zwierzyny leśnej na tej trasie.
Ja jechałem dwukrotnie tam i z powrotem drogą 86 i dalej przez Lendava, zarówno w dzień jak i w nocy i żadnej zwierzyny nie było a droga z nowym asfaltem i w weekendy puściutka.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3436
Dołączył(a): 02.01.2012
Re: Droga z Krakowa przez Słowację na Komarno

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 09.05.2019 09:29

Jeśli do Komarno chcesz jechać przez B.Bystrzycę i Zvoleń to jest tu płatny odcinek.
Zobacz m.in tu https://www.emyto.sk/pl/specified-road-sections/map
lub tu
https://roadtripbus.pl/winiety-slowacja/
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 09.05.2019 09:38

Arias napisał(a):Zdecydowałem się na taką trasę. Co myślicie?

https://goo.gl/maps/X8EBh3s1hvWCtudy9

Wiem, że przebiega przez 3 kraje gdzie będą potrzebne 3 winiety. Ale zależy mi przede wszystkim na czasie, jeszcze nie wiem czy winiety na Czechy nie wziąć tej tańszej, 10-dniowej i wrócić tylko przez Słowację. Zawsze coś zostanie w kieszeni, a na powrocie już nie będę miał presji czasu. W pierwszą stronę, pierwszego dnia pokonamy najdłuższy odcinek naszej wycieczki czyli około 1000 km i chcę żeby to poszło jak najsprawniej (4 osoby dorosłe plus dziecko)

Jakieś sugestie odnośnie tej trasy? Czy dobrze myślę, że prawie całość przebiegnie autostradami (ekspresówkami), oprócz około 80 ostatnich kilometrów między Szombathely a Lenti? I nastepnego dnia dojazd do M70 w kierunku Letenye?

Pozdrawiam


według Google jadąc przez SK "omijając" CZ "tracisz 30minut,
na dystansie 1kkm to raczej nie ma znaczenia,
ja przez CZ i Austrie jechałem tylko raz ,
pierwszy raz,tak aby mieć porównanie,
RaV00
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 09.05.2019
Re: Droga z Krakowa przez Słowację na Komarno

Nieprzeczytany postnapisał(a) RaV00 » 09.05.2019 10:35

[quote="damianisko5"]Jeśli do Komarno chcesz jechać przez B.Bystrzycę i Zvoleń to jest tu płatny odcinek.


Dzięki za linki do tych map. O ile dobrze je odczytuje to odcinek Bystrzyca-Zwoleń można również pokonać niemal równoległa drogą bezpłatną? Ktoś może to potwierdzić?
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 09.05.2019 11:17

Korzystam z tej trasy za każdym razem kiedy jadę Krk - Dalmacja. Dośc szybka przyjemna trasa. Dokładnych kosztów płatnych odcinków nie pamietam ale nie były wcale wysokie. Z doświadczenia wiem że tak naprawdę byle by dostać się do Budapesztu. Z tamtąd już elegancka autostrada do samej Dalmacji więc można śmigać ile koni pod maską :)

1. Krakow
2. Slowacja – Ruzomberk
3. Slowacja – Banska Bystrzyca
4. Slowacja – Zwolen
5. Slowacja – Sany (granica)
6. Wegry – przekroczenie granicy i kierunek na Budapeszt
7. Wegry – Budapeszt
8. Wegry - Szekesfehevar
9. Wegry – Siofok
10. Wegry – Nagykanizsa
11. Potem granica
12. Chorwacja – kierunek na Zagrzeb
13. Chorwacja – od Zagrzebia juz autostrada do samego konca Chorwacji
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007
Re: Droga z Krakowa przez Słowację na Komarno

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 09.05.2019 11:39

RaV00 napisał(a):O ile dobrze je odczytuje to odcinek Bystrzyca-Zwoleń można również pokonać niemal równoległa drogą bezpłatną? Ktoś może to potwierdzić?

Można.
Tu masz mapę płatnych dróg Słowacji.

https://www.ndsas.sk/stavby/dialnicna-siet
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 180
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone