Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 15.04.2019 08:55

wielbiciel napisał(a):Ja też jadę bez opłat :wink: , od kilku razy na Koszeg-Lendava-Mursko Średisce, jako najbardziej optymalne dla mnie.
Zdecydowana większość ponosi opłaty.


Kolego wrzuć linka z całej swojej trasy , nie płacisz winiet w Słowacji i na Węgrzech? którymi drogami jedziesz ?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 15.04.2019 18:33

Nie płacę za Słowację i Węgry, ale płacę za Czechy i Austrię ponieważ tak jadę :
https://www.google.pl/maps/dir/Tarnowsk ... !3e0?hl=pl
Jako że mieszkam 7 km od A1 to nierozsądne jest jechać inaczej.
W samej Chorwacji tez unikam autostrady i poruszam się starą D1, co niewiele czasowo (w sezonie) wydłuża drogę, ale masz spokój i trochę lepsze widoczki niż na autostradzie np.:
https://www.google.pl/maps/dir/Tarnowsk ... !3e0?hl=pl
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 16.04.2019 08:05

Rozumiem kolego jechałem starą drogą do Splitu to wiem ale trochę męcząca drogą.
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 16.04.2019 08:26

A pomykał może ktoś taką ścieżką przez Słowacje - Węgry : https://goo.gl/maps/dZqguooKN1C2 ???
Pik71
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 02.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pik71 » 16.04.2019 09:45

Jechałem tak w tamtym roku Tyko start Katowice a meta Pag.
Tą trasą jeździ chyba dużo osób.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 16.04.2019 09:55

pawelli napisał(a):A pomykał może ktoś taką ścieżką przez Słowacje - Węgry : https://goo.gl/maps/dZqguooKN1C2 ???

To bardzo popularna trasa. Jechałem tak w ubiegłym roku na Pag (w moim przypadku trasa pokrywała się z Twoją od Żyliny, z opcją przez Lenti).

W tym roku też wybieram tę trasę, z tym, że cel dalej na południu.
Reiser
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 09.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Reiser » 16.04.2019 10:34

Moja trasa od lat :) śmigamy tamtędy z Pabianic lub Łodzi... tankowanie na Orlenie w Węgierskiej Górce, postój na Jarovcach na wylocie z Bratysławy, potem Letenye i ostatni tuż przed zjazdem na Brinje :)

W tym roku startujemy 26 lipca ok.14ej... może uda mi się przewalić najgorszą część po Polsce tuż przed korkami...

pozdrav!
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 16.04.2019 10:58

wielbiciel napisał(a):Przypominam, że M70 na całym odcinku jest drogą płatną, a zjeżdżając z 7 właśnie na nią wjedziecie i nie ma tu zmiłuj się.
Wygląda na to ze dla jadących 7 nie ma alternatywy bezpłatnego przejazdu.


A no właśnie - to jak z tym słynnym rondem pod Mariborem - wg przepisu płatne, w praktyce niemandatowane, ale jednak niepewność pozostaje...


wielbiciel napisał(a):Ale też powstaje pytanie - kto przez Węgry jedzie bezpłatnymi drogami? Ci z was z południowo-wschodniej części Polski jedziecie płatnymi drogami (M7), pozostali z południa i centrum też płatnymi (Bratyslawa,Csorma do Szombathely) więc gdzie leży problem?


Nie uogólniaj. Ja np. jadę z centralnej Polski przez zachodnie Węgry bez opłat (Koszeg-Szombathely i na południe). Autostrad tam nie uświadczysz, poza króciutkim odcinkiem k. Letenye właśnie.

Widzę, że w następnym poście sam dopisałeś, że tak jeździsz...

wielbiciel napisał(a):Nie płacę za Słowację i Węgry, ale płacę za Czechy i Austrię ponieważ tak jadę :
https://www.google.pl/maps/dir/Tarnowsk ... !3e0?hl=pl


Powiedz może, jak wygląda ten odcinek przez Czechy. Od 10 lat jeżdżę przez Słowację, ale mapy ostatnio pokazują mi, że w Czechach zaoszczędzę godzinkę. Jak droga Ostrawa-Mikulov?


wielbiciel napisał(a):Jak ktoś chce bezpłatnie to zostaje Redics-Lendava-Mursko Średiśce-Cakovec, a tu stacji z gazem do wyboru i koloru.


I taki jest plan na 2019 :)
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 18.04.2019 00:53

Hej!

Stoję przed wyborem (pewnie nie tylko ja ;)) optymalnej trasy do Breli. W tym roku wyjażdzamy 1 czerwca (rano) i zależy mi na tym żeby było jak najszybciej, niekoniecznie najtaniej ponieważ jedziemy z 1,5 rocznym synkiem i z żoną w 4 miesiącu ciąży :). Nocleg planuję po około 1000 km i się właśnie zastanawiam jak jechać.

Ostatnio w 2016 roku jechalismy właśnie przez Słowację/Węgry trasą mniej więcej taką jak duzo osób poleca:

https://goo.gl/maps/3NaZQKhKPsvhMP199

Było ok choć powrót przez Węgry przypadł nam w nocy i w desczu więc nie jechało się super. Ale korków nie było, a na tym mi najbardziej zależało. Teraz nie możemy jechać na raz więc zaplanowałem najdłuższy odcinek pierwszego dnia czyli chciałbym zrobić 2/3 trasy, możliwie jak najszybciej więc preferuję autostrady.

Co polecacie? To będzie sobota 1 czerwca więc ruch powinien być raczej normalny. Jest sens kombinować przez Słowację/Węgry czy lepiej jechać zgodnie z mapami google czyli Czechy/Austria/Słowenia?

Jeszcze nie wiem gdzie zarezerwujemy nocleg (bo nie wiem którędy jechać ;)), wstepnie myślałem o okolicach Grazu (Oekotel) ale rozważam też opcję z okolicami Balatonu (żeby coś jeszcze mieć z tego dnia - zakładam, że najpóźniej około 16.00-17.00 będziemy w miejscu noclegu).

Pozdrawiam
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 18.04.2019 06:49

Arias napisał(a):
Jeszcze nie wiem gdzie zarezerwujemy nocleg (bo nie wiem którędy jechać ;)), wstepnie myślałem o okolicach Grazu (Oekotel) ale rozważam też opcję z okolicami Balatonu (żeby coś jeszcze mieć z tego dnia - zakładam, że najpóźniej około 16.00-17.00 będziemy w miejscu noclegu).

Pozdrawiam


jeśli pojedziesz przez Węgry to rozważ nocleg w miejscowości Sarvar
lub troszkę dalej w Zalakaros,
"sympatyczne" miejscowości z fajnymi basenami termalnymi,
po przejechaniu 1k km fajnie jest się zrelaksować na tych basenach,
:wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.04.2019 10:50

pawelli napisał(a):A pomykał może ktoś taką ścieżką przez Słowacje - Węgry : https://goo.gl/maps/dZqguooKN1C2 ???

Nie szyciej będzie jechać na Koszyce -> Budapeszt?
art69
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 25.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) art69 » 18.04.2019 11:36

Arias napisał(a):Hej!

Stoję przed wyborem (pewnie nie tylko ja ;)) optymalnej trasy do Breli. W tym roku wyjażdzamy 1 czerwca (rano) i zależy mi na tym żeby było jak najszybciej, niekoniecznie najtaniej ponieważ jedziemy z 1,5 rocznym synkiem i z żoną w 4 miesiącu ciąży :). Nocleg planuję po około 1000 km i się właśnie zastanawiam jak jechać.

Ostatnio w 2016 roku jechalismy właśnie przez Słowację/Węgry trasą mniej więcej taką jak duzo osób poleca:

https://goo.gl/maps/3NaZQKhKPsvhMP199

Było ok choć powrót przez Węgry przypadł nam w nocy i w desczu więc nie jechało się super. Ale korków nie było, a na tym mi najbardziej zależało. Teraz nie możemy jechać na raz więc zaplanowałem najdłuższy odcinek pierwszego dnia czyli chciałbym zrobić 2/3 trasy, możliwie jak najszybciej więc preferuję autostrady.

Co polecacie? To będzie sobota 1 czerwca więc ruch powinien być raczej normalny. Jest sens kombinować przez Słowację/Węgry czy lepiej jechać zgodnie z mapami google czyli Czechy/Austria/Słowenia?

Jeszcze nie wiem gdzie zarezerwujemy nocleg (bo nie wiem którędy jechać ;)), wstepnie myślałem o okolicach Grazu (Oekotel) ale rozważam też opcję z okolicami Balatonu (żeby coś jeszcze mieć z tego dnia - zakładam, że najpóźniej około 16.00-17.00 będziemy w miejscu noclegu).

Pozdrawiam


Nie lepiej pomykać Ostrawa, Brno, Bratysława i dalej przez Węgry jest szybsza i spokojniejsza.
Arias
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 20.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arias » 19.04.2019 00:39

Dzięki za podpowiedzi. Chyba faktycznie zdecyduje się na jazdę przez Węgry.

Taka trasa będzie według Was w porządku? - https://goo.gl/maps/eJ7zP2SFE4cwZTMK9

Tą trasą mam cały czas autostradę (ekspresówkę) aż do skretu w drogę 84 ( w kierunku Keszthely)? Dobrze kojarzę? Jak wygląda droga przez Czechy - Ostrava\Brno i na Bratysławę - duzy ruch tam panuje w przeciętną sobotę jeszcze nie wakacyjną? ;)

Co do noclegu, to myślę, że najlepsza opcją będzie nad Balatonem, na przykład w Keszthely, zarezerwuję coś na Bookingu. I zastanawiam się czy jednak nie jechać na noc, syn będzie spał, a tak w ciągu dnia może być problem. No i ruch mniejszy. Zakładając wyjazd z Bydgoszczy w piątek około 22:00 liczę, że na 10:00 na spokojnie powinniśmy byc już w Keszthely, odpocząć, pospacerować, zjeść. I nastepnego dnia rano wyjazd w kierunku Breli, to będzie niedziela do południa, nie powinno byc źle na chorwackiej autostradzie.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 19.04.2019 06:38

Raczej bym jechał w ciągu dnia, jak zarwiesz nockę to następnego dnia jesteś "dentka", chyba że lubisz po nocy.
Masz tu wątek o noclegach na Węgrzech, jest ich dość sporo pomiędzy Szombathely a Lenti (po śladzie 86), wydaje się lepszym rozwiązaniem na raz niż okolice Balatonu.
Co do trasy, to Cz,A,Sło,H,Hr jest najlepszym rozwiązaniem na spokojną jazdę. Zwróć uwagę na wątek o A1, bo ruszyła przebudowa "gierkówki" pomiędzy Częstochową a Piotrkowem Trybunalskim.
Alek70
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 438
Dołączył(a): 18.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alek70 » 19.04.2019 08:06

Arias... trasa którą proponujesz prowadzi przez Czechy, Słowację i Węgry masz trzy winiety do zakupu, gdzie przez Słowację jest tego raptem coś 100km może ciut więcej.
Zastanów się czy nie jechać jak mówi Wielbiciel przez Czechy, Austria, Węgry (bez winiety), kawałek Słowenii (bez winiety) na dzień z noclegiem np. tu Vénusz Panzió és Vendéglő w Bagod ( sprawdzony rezerwacja z booking ), albo dalej np. w Lenti tez znajdziesz coś na booking. Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 179
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone