Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.02.2019 10:57

amatus1 napisał(a):Wielbiciel ale w Twoim przypadku domniemam, że dodatkowo oprócz winiety słowackiej i węgierskiej kupujesz czeską?

Wielbiciel jedzie tak https://goo.gl/maps/t76BZ4jGeZs więc potrzebuje tylko winietę Czeską i Austriacką :wink:
andywiki
Croentuzjasta
Posty: 334
Dołączył(a): 11.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) andywiki » 23.02.2019 11:07

Dziękuje Mariusz , czyli przez Węgry na te drogę nie trzeba winiety
Ostatni rok jechałem na Bielsko do Żyliny i rzeczywiście się to ciągnie a przez Czech powinno być szybciej a jak bym miał omijać Słowenię to jak dla mnie za dużo czasu to się traci.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 23.02.2019 11:26

dids76 napisał(a):
amatus1 napisał(a):Wielbiciel ale w Twoim przypadku domniemam, że dodatkowo oprócz winiety słowackiej i węgierskiej kupujesz czeską?

Wielbiciel jedzie tak https://goo.gl/maps/t76BZ4jGeZs więc potrzebuje tylko winietę Czeską i Austriacką :wink:

Ale w tym przypadku widzę, że przez Wieden trzeba jechać. NA 4 razy tylko raz rano w niedzielę było sprawnie...
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 23.02.2019 11:36

amatus1 napisał(a):
dids76 napisał(a):
amatus1 napisał(a):Wielbiciel ale w Twoim przypadku domniemam, że dodatkowo oprócz winiety słowackiej i węgierskiej kupujesz czeską?

Wielbiciel jedzie tak https://goo.gl/maps/t76BZ4jGeZs więc potrzebuje tylko winietę Czeską i Austriacką :wink:

Ale w tym przypadku widzę, że przez Wieden trzeba jechać. NA 4 razy tylko raz rano w niedzielę było sprawnie...

Przez Wiedeń na południe zawsze jest sprawnie chyba że wypadek. Tam ruch drogowy ma to do siebie że zawsze jedzie choćby 50km/h, ale jedzie (mowa o ruchu północ-południe).
Z powrotem to faktycznie różnie bywa, w zależności od godziny w której jedziesz. Ja jestem ok. 19-20 i jest ok. z tym że w niedzielę o tej porze jest większy ruch.
Kurcze, wpisz się w kalendarz wyjazdowy, żebyśmy przypadkiem nie jechali w tym samym okresie :oczko_usmiech:
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 28.02.2019 22:38

Ja w tamtym roku jechałem z okolic Częstochowy na na dk86, potem s1 do Zwardonia, następnie Żylina-Bratysława-Szombathely-Letenye -Zagrzeb-Karlovac-Plitwica-Knin-Dugopolje-dalej autostradą do Zagvozd do Makarskiej. Wyjechałem o 20.00 na miejscu byłem 12.30, co 300 km tankowanie LPG. Trasa trochę męcząca ale widoki ładne.
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 28.02.2019 22:56

tre_k napisał(a):Ja w tamtym roku jechałem z okolic Częstochowy na na dk86, potem s1 do Zwardonia, następnie Żylina-Bratysława-Szombathely-Letenye -Zagrzeb-Karlovac-Plitwica-Knin-Dugopolje-dalej autostradą do Zagvozd do Makarskiej. Wyjechałem o 20.00 na miejscu byłem 12.30, co 300 km tankowanie LPG. Trasa trochę męcząca ale widoki ładne.



Widoki nocą? Nie lepiej jechać w cywilizowanych godzinach?
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 28.02.2019 23:00

Kolego nocą jechałem przez Słowację i Węgry, rozwidniło się w Chorwacji po 4 rano :) Ruch w godzinach nocnych mały, praktycznie pusta droga przez Węgry.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 28.02.2019 23:20

Współczuję tym, co chcą czytać ten watek i szukają informacji :)
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 28.02.2019 23:27

Kolego ja zapoznałem się że wszystkimi
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.02.2019 23:39

arturescu napisał(a): Nie lepiej jechać w cywilizowanych godzinach?

Ktos tu pyta o poradę w jakich godzinach jechać?
Chyba nie.
Więc skończ ten OT.
bluesman napisał(a):Współczuję tym, co chcą czytać ten watek i szukają informacji :)

Niekoniecznie więc musisz się dokładać takimi postami do tego chaosu.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 01.03.2019 10:29

U 2
AdamLodz
Globtroter
Posty: 55
Dołączył(a): 07.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamLodz » 01.03.2019 20:12

tre_k napisał(a):Ja w tamtym roku jechałem z okolic Częstochowy na na dk86, potem s1 do Zwardonia, następnie Żylina-Bratysława-Szombathely-Letenye -Zagrzeb-Karlovac-Plitwica-Knin-Dugopolje-dalej autostradą do Zagvozd do Makarskiej. Wyjechałem o 20.00 na miejscu byłem 12.30, co 300 km tankowanie LPG. Trasa trochę męcząca ale widoki ładne.


Gdzie na tej trasie tankowałeś LPG za polską granicą? Pytam bo u mnie średnio też co 300 km wyjdzie tankowanie a zmieniłem auto, nigdy na LPG nie jeździłem i nie zwracałem na to uwagi.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 02.03.2019 01:36

AdamLodz napisał(a):
tre_k napisał(a):... potem s1 do Zwardonia, następnie Żylina-Bratysława-Szombathely-Letenye -Zagrzeb-Karlovac-Plitwica-Knin-Dugopolje-dalej autostradą do Zagvozd do Makarskiej.... co 300 km tankowanie LPG.


Gdzie na tej trasie tankowałeś LPG za polską granicą? Pytam bo u mnie średnio też co 300 km wyjdzie tankowanie a zmieniłem auto, nigdy na LPG nie jeździłem i nie zwracałem na to uwagi.

Jeżeli zasięg na LPG 300 km. i ta trasa to:
1. W Polsce ostatnie tankowanie w Żywcu (ale trzeba by było zjechać z S1) lub w Zwardoniu (tutaj trzeba też delikatnie zjechać, ale to kilkaset metrów).
2. Następne tankowanie tuż przed wjazdem do Bratysławy - Zlate Piesky.
3. Następnie Čakovec - to już Chorwacja.

W Chorwacji nie ma problemu z tankowaniem LPG. Mniej niż u nas, ale dystrybutory są. Szukaj napisu AUTOPLIN.

No i nieśmiertelna wskazówka

https://www.mylpg.eu/stations/
tre_k
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 08.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) tre_k » 02.03.2019 22:43

Kolego ja tankowałem w Zwardoniu na granicy po prawej stronie masz stacje. Dalej za Bratysławą Jarovce I stacja OMV. Następnie jak jechałem do Chorwacji do z jechałem do Letenye na stację i teraz wiem że nie potrzebie bo po drugiej stronie granicy jest stacja INA Hodosan zaraz za przejściem granicznym. Dalej już stacje przy autostradzie są.
jurekg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 21.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekg » 22.03.2019 07:38

Witam!!!
Ze względu na prace remontowe na Mura River Bridge, drogowe przejście graniczne (LETENYE-GORIČAN I) zostanie zamknięte między 18 marca 2019 r. a 31 lipca 2019 r. strona (http://www.police.hu/en/content/tempora ... -mid-march).
Pozdrawiam JurekG
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 176
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone