Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 10.04.2019 11:31

Ja tam mimo LPG benzyny zawsze mam zalane do pełna.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 11.04.2019 08:09

Cze!
jurekg napisał(a):Witam!!!
Ze względu na prace remontowe na Mura River Bridge, drogowe przejście graniczne (LETENYE-GORIČAN I) zostanie zamknięte między 18 marca 2019 r. a 31 lipca 2019 r. strona (http://www.police.hu/en/content/tempora ... -mid-march).
Pozdrawiam JurekG

...czy w związku z tą informacją osoba chcąca przejechać "bezmatrycowo" i koniecznie skorzystać z przejścia granicznego w Letenye będzie jednak zmuszona do zakupu winiety na ten krótki odcinek z "małego" przejścia na autostradowe?
...wydaje mi się że nie..., ale poprawcie mnie jeśli się mylę.
pozdro
fly
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 11.04.2019 10:45

fly napisał(a):Cze!
jurekg napisał(a):Witam!!!
Ze względu na prace remontowe na Mura River Bridge, drogowe przejście graniczne (LETENYE-GORIČAN I) zostanie zamknięte między 18 marca 2019 r. a 31 lipca 2019 r. strona (http://www.police.hu/en/content/tempora ... -mid-march).
Pozdrawiam JurekG

...czy w związku z tą informacją osoba chcąca przejechać "bezmatrycowo" i koniecznie skorzystać z przejścia granicznego w Letenye będzie jednak zmuszona do zakupu winiety na ten krótki odcinek z "małego" przejścia na autostradowe?
...wydaje mi się że nie..., ale poprawcie mnie jeśli się mylę.
pozdro
fly

Według wszelkich znaków na niebie i ziemi, odcinek do drogi nr 7 jest bez wymaganej winiety. :papa:
Himera86
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Himera86 » 11.04.2019 11:20

Witajcie, czytam Wasz watek i serio sama nir wiem jak jechac. A jade pierwszy raz. Moj maz olewa temat, w mysl zasady: jakos to bedzie. A ja jade z 2 latka na pokladzie i potrzebuje zeby bylo sprawnie i w miare szybko. Wyjazd w niedziele 9 czerwca na noc. Kierunek Vinisce. Czy ktos lopatologicznie napisze jaka trase wybrac? Bo juz glowa peka od czytania watku a dalej jestem w czarnej d. Dziekuje za zainteresowanie i pomoc.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.04.2019 11:50

Himera86 napisał(a):Witajcie, czytam Wasz watek i serio sama nir wiem jak jechac. A jade pierwszy raz. Moj maz olewa temat, w mysl zasady: jakos to bedzie. A ja jade z 2 latka na pokladzie i potrzebuje zeby bylo sprawnie i w miare szybko. Wyjazd w niedziele 9 czerwca na noc. Kierunek Vinisce. Czy ktos lopatologicznie napisze jaka trase wybrac? Bo juz glowa peka od czytania watku a dalej jestem w czarnej d. Dziekuje za zainteresowanie i pomoc.

Witam.
Jak łopatologicznie pomóc, skoro nie piszesz skąd wyjazd. :roll:
No i ogonków brak :smo:
Himera86
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.04.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Himera86 » 11.04.2019 12:23

Ogonków brak bo przy skaczącym po głowie dziecku ciężko. Wybacz. Jade z Katowic.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 11.04.2019 12:37

Himera86 napisał(a):Ogonków brak bo przy skaczącym po głowie dziecku ciężko. Wybacz. Jade z Katowic.

Z Katowic do Vinisce jest kilka opcji.
Jak przez Słowację i Węgry to można np. tak jak lukas0816

trasa-przez-slowacje-wegry-t26527-585.html#p1754415
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 12.04.2019 08:56

Bratwojciech napisał(a):
fly napisał(a):Cze!
jurekg napisał(a):Witam!!!
Ze względu na prace remontowe na Mura River Bridge, drogowe przejście graniczne (LETENYE-GORIČAN I) zostanie zamknięte między 18 marca 2019 r. a 31 lipca 2019 r. strona (http://www.police.hu/en/content/tempora ... -mid-march).
Pozdrawiam JurekG

...czy w związku z tą informacją osoba chcąca przejechać "bezmatrycowo" i koniecznie skorzystać z przejścia granicznego w Letenye będzie jednak zmuszona do zakupu winiety na ten krótki odcinek z "małego" przejścia na autostradowe?
...wydaje mi się że nie..., ale poprawcie mnie jeśli się mylę.
pozdro
fly

Według wszelkich znaków na niebie i ziemi, odcinek do drogi nr 7 jest bez wymaganej winiety. :papa:


Na pewno?
letenye (1897 x 734).jpg
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 12.04.2019 09:26

Ot i to ,to...
...no właśnie o tym mówie, a 300 metrów dalej znak że za 900 metrów zjazd na przejście.
pozdro
fly
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 12.04.2019 16:29

Marsallah napisał(a):
Bratwojciech napisał(a):
fly napisał(a):Cze!
jurekg napisał(a):Witam!!!
Ze względu na prace remontowe na Mura River Bridge, drogowe przejście graniczne (LETENYE-GORIČAN I) zostanie zamknięte między 18 marca 2019 r. a 31 lipca 2019 r. strona (http://www.police.hu/en/content/tempora ... -mid-march).
Pozdrawiam JurekG

...czy w związku z tą informacją osoba chcąca przejechać "bezmatrycowo" i koniecznie skorzystać z przejścia granicznego w Letenye będzie jednak zmuszona do zakupu winiety na ten krótki odcinek z "małego" przejścia na autostradowe?
...wydaje mi się że nie..., ale poprawcie mnie jeśli się mylę.
pozdro
fly

Według wszelkich znaków na niebie i ziemi, odcinek do drogi nr 7 jest bez wymaganej winiety. :papa:


Na pewno?
letenye (1897 x 734).jpg

Na bramownicach jest podane, że winieta jest wymagana w kierunku na Budapeszt.
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 12.04.2019 16:52

:lol: Twój sposób kolego Bratwojciech rozumowania jest identyczny z moim...
ale znak z postu kolegi Marsallah mówi iż jesteś na drodze gdzie konieczne jest posiadanie winiety, następnie masz tablice o której Ty mówisz, i faktycznie jeśli jedziesz na Budapeszt to dalej "winietowo", a jeśli zjeżdżasz na przejście to bez ...
czyli...
...jeśli przez te około 900 metrów korzystasz ze środkowego lub lewego pasa ruchu to musisz mieć winiete, ale jeśli jedziesz prawym to już spox :lol:

ps. znak z postu Marsallah jest z grupy znaków informacyjnych i informuje iż wjeżdżasz na drogę (M70) podlegającą opłacie, i faktycznie korzystasz z tej drogi na odcinku 900 metrów nawet jeśli tylko z zamiarem zjazdu na przejście. Mam nadzieję że madziarskie służby zdroworozsądkowo podejdą do tego miejsca i nie będzie płaczów turystów.
pozdro
fly
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 12.04.2019 17:46

Przypominam, że M70 na całym odcinku jest drogą płatną, a zjeżdżając z 7 właśnie na nią wjedziecie i nie ma tu zmiłuj się.
Wygląda na to ze dla jadących 7 nie ma alternatywy bezpłatnego przejazdu.
Ale też powstaje pytanie - kto przez Węgry jedzie bezpłatnymi drogami? Ci z was z południowo-wschodniej części Polski jedziecie płatnymi drogami (M7), pozostali z południa i centrum też płatnymi (Bratyslawa,Csorma do Szombathely) więc gdzie leży problem?
Jak ktoś chce bezpłatnie to zostaje Redics-Lendava-Mursko Średiśce-Cakovec, a tu stacji z gazem do wyboru i koloru.
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 12.04.2019 19:28

wielbiciel napisał(a):Ale też powstaje pytanie - kto przez Węgry jedzie bezpłatnymi drogami?

Ja. Jakoś się jeszcze nie skusiłem na jazdę tam płatnymi. Granicę przekraczałem albo w wersji przez "stare przejście", albo od góry i dalej na Dloga Ves i Lendawę.
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 475
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 12.04.2019 20:05

fly napisał(a)::lol: Twój sposób kolego Bratwojciech rozumowania jest identyczny z moim...
ale znak z postu kolegi Marsallah mówi iż jesteś na drodze gdzie konieczne jest posiadanie winiety, następnie masz tablice o której Ty mówisz, i faktycznie jeśli jedziesz na Budapeszt to dalej "winietowo", a jeśli zjeżdżasz na przejście to bez ...
czyli...
...jeśli przez te około 900 metrów korzystasz ze środkowego lub lewego pasa ruchu to musisz mieć winiete, ale jeśli jedziesz prawym to już spox :lol:

ps. znak z postu Marsallah jest z grupy znaków informacyjnych i informuje iż wjeżdżasz na drogę (M70) podlegającą opłacie, i faktycznie korzystasz z tej drogi na odcinku 900 metrów nawet jeśli tylko z zamiarem zjazdu na przejście. Mam nadzieję że madziarskie służby zdroworozsądkowo podejdą do tego miejsca i nie będzie płaczów turystów.
pozdro
fly

Myślę, że ująłeś w tym poście sedno sprawy. Kiedyś dyskutowałem z pogranicznikiem na temat przejazdu od strony Cro do drogi nr.7. Co prawda nie było mu to w smak, ale potwierdził, że ten odcinek jest niepłatny. Więc nie sądzę, żeby w drugą stronę było inaczej. Natomiast jak ichnia służba się przyczepi, to jak im udowodnić, że jechałem prawym pasem, to już inna bajka. Nie liczyłbym również na zdrowy rozsądek Węgrów na granicy.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 12.04.2019 20:08

Ja też jadę bez opłat :wink: , od kilku razy na Koszeg-Lendava-Mursko Średisce, jako najbardziej optymalne dla mnie.
Zdecydowana większość ponosi opłaty.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 178
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone