Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 16.09.2018 21:03

jeśli chodzi o trasę to droga przez Bratysławę jest dużo bardziej logiczne niż przez Budapeszt. Ale moim zdaniem w Bratysława jest dużo mniej ciekawym miastem niż Budapeszt.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 16.09.2018 21:14

domi_1 napisał(a):.... Ale moim zdaniem w Bratysława jest dużo mniej ciekawym miastem niż Budapeszt.

A byłeś w Bratysławie?
Nie przejazdem. Tylko na tzw. "starym mieście".
?
Paweg
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweg » 16.09.2018 21:27

Dziękuję za odpowiedzi, faktycznie najrozsadniej będzie zatrzymać się w Bratysławie, i tak nie będziemy mieć czasu na zwiedzanie zbytnio. Jest jakies dobre ominięcie dróg płatnych w Czechach i Słowenii? Czy opłaca się bardziej wykupić i jechać spokojnie?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 16.09.2018 21:30

Paweg napisał(a):Jest jakies dobre ominięcie dróg płatnych w Czechach i Słowenii? Czy opłaca się bardziej wykupić i jechać spokojnie?

Najbardziej się opłaca poczytać:
samochodem-trasy-noclegi-przepisy-uwagi-f4.html
Paweg
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 16.09.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweg » 16.09.2018 21:50

Dziękuję, lecz chyba wolę pojechać na google licząc na szczęście niz czytac tysiące stron na tym forum podczas urlopu. Osobom faktycznie starającym się pomóc dziękuję i pozdrawiam :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107661
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.09.2018 21:52

Paweg napisał(a):Dziękuję, lecz chyba wolę pojechać na google licząc na szczęście niz czytac tysiące stron na tym forum podczas urlopu. Osobom faktycznie starającym się pomóc dziękuję i pozdrawiam :)

Nie trzeba tysiąca stron - wystarczy odpowiednie wątki. :idea:
kondi
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 01.10.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) kondi » 16.09.2018 23:16

Paweg napisał(a):Jest jakies dobre ominięcie dróg płatnych w Czechach i Słowenii? Czy opłaca się bardziej wykupić i jechać spokojnie?

Jest to oczywiście możliwe, tylko po co? Na własnym przykładzie. Jeśli o Słowenię chodzi, to jeszcze mógłbym się zastanawiać, ale Czechy bez winiety darowałbym sobie. Winieta miesięczna kosztuje ok 80zł. Wystarczy że trafi Ci się jeden mandat i dupa z oszczędności, nie wspominając o komforcie podróży. Podobnie Austria.

Jeśli ew. rozważasz jazdę przez Słowację to pokonanie 200km po tym kraju zmęczyło mnie 3-krotnie bardziej niż trasa Matera-Kraków (2000km) "na raz" w lipcu bieżącego roku.
kanarowski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 292
Dołączył(a): 05.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanarowski » 21.09.2018 14:16

kondi napisał(a):
Paweg napisał(a):Jest jakies dobre ominięcie dróg płatnych w Czechach i Słowenii? Czy opłaca się bardziej wykupić i jechać spokojnie?



Jeśli ew. rozważasz jazdę przez Słowację to pokonanie 200km po tym kraju zmęczyło mnie 3-krotnie bardziej niż trasa Matera-Kraków (2000km) "na raz" w lipcu bieżącego roku.


Ale jechałeś autostradą czy drogami lokalnymi? Bo mi się przez Słowację super jedzie, oczywiście jadę autostradą.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2018 14:26

Dla mnie przejazd przez Slowacje od Koniecznej do Tornyosnémet to jest koszmar.Nawet jadąc namiastką autostrady Presov- Kosice.

Będzię dobrze jak zrobia Via Carpatia. :papa:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 21.09.2018 19:54

eee, "koszmar" to węgierskie autostrady...zasnąć można...nuda, nuda, nuda...:/
decek_1984
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 13.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) decek_1984 » 25.09.2018 10:40

kanarowski napisał(a):
kondi napisał(a):
Paweg napisał(a):Jest jakies dobre ominięcie dróg płatnych w Czechach i Słowenii? Czy opłaca się bardziej wykupić i jechać spokojnie?



Jeśli ew. rozważasz jazdę przez Słowację to pokonanie 200km po tym kraju zmęczyło mnie 3-krotnie bardziej niż trasa Matera-Kraków (2000km) "na raz" w lipcu bieżącego roku.


Ale jechałeś autostradą czy drogami lokalnymi? Bo mi się przez Słowację super jedzie, oczywiście jadę autostradą.



dokładnie, potwierdzam. Jechałem przez Słowację autostradą , bardzo przyjemnie się jedzie. Węgry też bez większych problemów - autostrada + 86 + kawałek gorszymi drogami. Ogólnie na plus.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 02.10.2018 17:56

My, do tej pory, nie planowaliśmy tankowań po trasie. Ale wracając do domu, po raz pierwszy przez Węgry, jechaliśmy spory czas na oparach. Komputer od dłuższego czasu pokazywał zerowy dystans do pokonania, a ja w myślach układałam sobie, co zrobię mojemu chłopu, jak staniemy w szczerym polu. Mąż tłumaczył, że nie ma się o co martwić, bo jechaliśmy na dwa auta, więc zawsze damy sobie jakoś radę. Na szczęście, pomoc żadna, nie była potrzebna, dojechaliśmy do jakieś stacji benzynowej, a ja, nie zważając na cenę, nakazałam mężowi tankowani pod sam korek.
Jadąc przez Węgry, granicę będziemy mijać z pełnym bakiem :lol: .
Ja tego przypilnuję :oczko_usmiech:.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 02.10.2018 18:13

Nie obraźcie sie ale nie kapuje jak moze komuś braknąć paliwa w trasie w 21 wieku.... :roll:

Mam od 96r prawko. Zrobilem z dobry milion km autami o różnym zasięgu, dieslami, benzynami a teraz z lpg i nigdy nawet nie zbliżyłem sie do głębokiej rezerwy.... mówie o benzynie i ropie. Gaz czasami wyjeżdżam z premedytacją do zera bo lubie wiedzieć ile zeszło i ile wejdzie przy tankowaniu. No ale pozostaje w odwecie benzyna w baku, zawsze od połowy zbiornika w górę. Poprzednie lata jezdzilem dieslem do Cro, zasięg ~1000km , tankowanie po 700-800 i spokój.
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 02.10.2018 19:01

Nam też nie brakło :D , ale mając XXI wiek, nie podejrzewaliśmy, że na Węgrzech, może być taka porażka ze stacjami 8O .
Jeżdżąc po Polsce, to na drogach gminnych :wink: jest więcej stacji benzynowych, niż na Węgrzech na drogach tranzytowych 8O :lol: .
Użytkownik usunięty
Re: Objazdy autostrad w SŁOWENII - dyskusja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2018 07:27

elka21 napisał(a):Nam też nie brakło :D , ale mając XXI wiek, nie podejrzewaliśmy, że na Węgrzech, może być taka porażka ze stacjami 8O .
Jeżdżąc po Polsce, to na drogach gminnych :wink: jest więcej stacji benzynowych, niż na Węgrzech na drogach tranzytowych 8O :lol: .


Problemem jest na razie to, że na trasie M86 jeszcze nie ma ani jednej stacji benzynowej ani miejsca odpoczynku a planowany jest tylko jeden taki punkt... W pobliżu M86 trzeba po prostu zjechać z autostrady na "drogi gminne" i dopiero wtedy tankować :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 173
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone