Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
byq
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) byq » 07.07.2018 14:43

ciąg dalszy powrotu....
przejazd przez Słowację bezproblemowy, ruch bardzo mały, w stronę Węgier jechało sporo Niemców, trochę Polaków, ruch większy, ale bez tragedii.
Czechy też spokojnie, większy ruch od Brna, ale bez żadnych korków, roboty pomiędzy Olomouncem a Brnem bez korków w obydwie strony.
Pojechałem na Boboszów, ruch do Kłodzka w normie, natomiast nie ma co się pchać na obwodnicę Kłodzka, na 8 zaraz przy wjeździe/zjeździe z obowdnicy jest wahadło, w stornę Kudowy był dosyć spory sznurek aut, z 10-15min czekania, ruch na 8 w stronę Wrocławia nie za duży, ale od Wrocławia armagiedon, aut od groma, także bez wyprzedzania.
Na światłach w ząbkowicach i w Jordanowie były spore korki od Wrocławia, może nawt i 20-30min każdy.
pozdr
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 07.07.2018 15:07

[quote="byq"]ciąg dalszy powrotu....
przejazd przez Słowację bezproblemowy, ruch bardzo mały, w stronę Węgier jechało sporo Niemców, trochę Polaków, ruch większy, ale bez tragedii.
Czechy też spokojnie, większy ruch od Brna, ale bez żadnych korków, roboty pomiędzy Olomouncem a Brnem bez korków w obydwie strony.
Pojechałem na Boboszów, ruch do Kłodzka w normie, natomiast nie ma co się pchać na obwodnicę Kłodzka, na 8 zaraz przy wjeździe/zjeździe z obowdnicy jest wahadło, w stornę Kudowy był dosyć spory sznurek aut, z 10-15min czekania, ruch na 8 w stronę Wrocławia nie za duży, ale od Wrocławia armagiedon, aut od groma, także bez wyprzedzania.
Na światłach w ząbkowicach i w Jordanowie były spore korki od Wrocławia, może nawt i 20-30min każdy.
pozdr[/quote]
O której przejeżdżałeś przez Czechy??
byq
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) byq » 07.07.2018 15:10

Przez Czechy jechałem około 8:30-10
slavko.v
Cromaniak
Posty: 789
Dołączył(a): 28.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) slavko.v » 07.07.2018 15:24

Ja będę przejeżdżał przez Czechy 14.07 w sobotę ok. 12.00-14.00 i 29.07 w niedzielę 12-14.00 ale nie wiem jeszcze czy przez Mohelnice-Olomouc-Brno-Bratislava czy przez Svitavy-Brno-Rajhrad-Kuty (CZ bez winiet) Ty mi radziłeś żeby kupić winietę i będzie szybciej.
Pamposz
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pamposz » 08.07.2018 18:35

Witam
Powiedzcie mi czy toalety na parkingach i stacjach benzynowych w Słowacji i Węgrzech są płatne czy darmowe? Jak płatne to jakie nominały sobie przygotować?
Roksana.concept
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 129
Dołączył(a): 19.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roksana.concept » 08.07.2018 18:52

Może na takie trafialiśmy, ale wszędzie były darmowe :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107713
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 08.07.2018 19:06

Pamposz napisał(a):Witam
Powiedzcie mi czy toalety na parkingach i stacjach benzynowych w Słowacji i Węgrzech są płatne czy darmowe? Jak płatne to jakie nominały sobie przygotować?

Toalety na stacjach MOL na Węgrzech płatne - koszt 100 Ft w bilonie (wrzuca się do automatu - szlaban się otwiera).
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 09.07.2018 11:52

Panowie taka trasę obieram wyjazd 3 września z poniedziałku na wtorek wyjazd planuje miedzy 18-20 wybrałem trasę przez same autostrady gdyż wole spokojnie dojechać ze stała prędkością :D proszę o potwierdzenie czy trasa jest wporzadku ? I czy na danej trasie są jakieś niespodzianki ? Pozdrawiam. https://goo.gl/maps/v4nCDSEtFjk
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.07.2018 12:32

radzio327 napisał(a):Panowie taka trasę obieram wyjazd 3 września z poniedziałku na wtorek wyjazd planuje miedzy 18-20 wybrałem trasę przez same autostrady gdyż wole spokojnie dojechać ze stała prędkością :D proszę o potwierdzenie czy trasa jest wporzadku ? I czy na danej trasie są jakieś niespodzianki ? Pozdrawiam. https://goo.gl/maps/v4nCDSEtFjk


niespodzianka -
1. «coś, czego się ktoś nie spodziewa» więc z pytaniem o niespodzianki na trasie to do wróżki.
A trasa, jak chcesz dołożyć prawie 80 km do drogi to twój wybór, a droga jest ok. Na Węgrach może być spory ruch Turasów (do Budapesztu, dalej spokój).
Nie wiem jak dojazd w PL do Zyliny bo to nie mój kierunek.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.07.2018 12:40

radzio327 napisał(a):... wybrałem trasę przez same autostrady gdyż wole spokojnie dojechać ze stała prędkością :D proszę o potwierdzenie czy trasa jest wporzadku ?

Kiedyś tak jechałem (chodzi o Węgry), ale miałem nocleg pod Budapesztem. Jeśli bez noclegu w tamtym miejscu, to wybrałbym M86/86 przez Szombathely.
prezesxxll
zbanowany
Posty: 53
Dołączył(a): 22.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) prezesxxll » 09.07.2018 13:13

radzio327 napisał(a):Panowie taka trasę obieram wyjazd 3 września z poniedziałku na wtorek wyjazd planuje miedzy 18-20 wybrałem trasę przez same autostrady gdyż wole spokojnie dojechać ze stała prędkością :D proszę o potwierdzenie czy trasa jest wporzadku ? I czy na danej trasie są jakieś niespodzianki ? Pozdrawiam. https://goo.gl/maps/v4nCDSEtFjk



Też jedziemy do Tucepi na blato :)
radzio327
Croentuzjasta
Posty: 163
Dołączył(a): 12.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) radzio327 » 09.07.2018 16:53

prezesxxll napisał(a):
radzio327 napisał(a):Panowie taka trasę obieram wyjazd 3 września z poniedziałku na wtorek wyjazd planuje miedzy 18-20 wybrałem trasę przez same autostrady gdyż wole spokojnie dojechać ze stała prędkością :D proszę o potwierdzenie czy trasa jest wporzadku ? I czy na danej trasie są jakieś niespodzianki ? Pozdrawiam. https://goo.gl/maps/v4nCDSEtFjk



Też jedziemy do Tucepi na blato :)

W jakim terminie ? :D
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 09.07.2018 17:23

radzio327 napisał(a):Panowie taka trasę obieram wyjazd 3 września z poniedziałku na wtorek wyjazd planuje miedzy 18-20 wybrałem trasę przez same autostrady gdyż wole spokojnie dojechać ze stała prędkością :D proszę o potwierdzenie czy trasa jest wporzadku ? I czy na danej trasie są jakieś niespodzianki ? Pozdrawiam. https://goo.gl/maps/v4nCDSEtFjk


bez sensu...
z Dolnego Kubina jedź na Zwoleń, Sahy i Budapeszt
zaoszczędzisz prawie 200 km i 0,5 do 1 godz.
Swatu
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 26.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Swatu » 09.07.2018 20:40

Siema co sądzicie o tej trasie- linku nie moge zamiescic - za krótko na forum. Z chorzowa na Zwardoń - Zylina - Trenczyn - Bratysława - Gyor - Szombathely - Lenti - Letenye - Zagrzeb - Zadar
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 09.07.2018 20:52

Chyba żadna inna trasa prowadząca przez Słowację i Węgry nie jest w tym wątku omawiana. :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 127
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone