Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Tomasz1111
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz1111 » 03.07.2018 18:27

Ok 350 zł paliwo mnie wyszło (LPG)+ 190 zł autostrady w Chorwacji + winiety Słowacja i Węgry 2x ok 60 zł (30 dni).
Ostatnio edytowano 03.07.2018 19:39 przez Tomasz1111, łącznie edytowano 1 raz
byq
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) byq » 03.07.2018 19:38

Yanosik działa, natomiast widać, że mało ludzi jeszcze z nim jeździ za gramanicę, bo pokazuje przede wszystkim stacjonarne radary, ale muszę przyznać, że zarówno na Słowacji jak i na Węgrzech i na autostradach Chorwacji kilka razy ostrzegł bardzo dobrze, także kilka stówek myślę, że uratował.

co do pojemności butli, to w poprzednim miałem taką, że na autostradzie starczało na 260-270km i to było mega męczące z półtorarocznym dzieckiem, bo postój na tankowanie nie łączył się z pit stopem dziecka, przy aktualnym aucie walczyłem o jak największą pojemność butli, więc wyleciał trzeci rząd siedzeń, ale zasięg 350-400km na gazie jest, co idealnie się sprawdziło w trasie do Chorwacji, tankowania w Międzylesiu, Bratysława na wylocie, Karlovac i Split,no i koszty z 450PLN, ale jak na auto i silnik to rewelacja mi wyszła :)
Tomasz1111
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz1111 » 03.07.2018 21:41

Na tym forum od co niektórych expertów to człowiek się gówno dowie prawdy. Jedynie co to forum pomogło mi w dobraniu odpowiedniej trasy - za to dziękuję. Reszta wpisów dot cen paliwa, dostępności itp itd to bajki....
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1621
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 03.07.2018 21:48

Tomasz1111 napisał(a):Na tym forum od co niektórych expertów to człowiek się gówno dowie prawdy. Jedynie co to forum pomogło mi w dobraniu odpowiedniej trasy - za to dziękuję. Reszta wpisów dot cen paliwa, dostępności itp itd to bajki....

A kolega jechał prze Słowację i Węgry? Ja także planuję taki przejazd, czy kolega może mi coś doradzić?
Tomasz1111
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz1111 » 03.07.2018 21:52

Wszystko było wcześniej napisane, co chcesz jeszcze wiedzieć ?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 03.07.2018 21:56

Tomasz1111 napisał(a):Na tym forum od co niektórych expertów to człowiek się gówno dowie prawdy. Jedynie co to forum pomogło mi w dobraniu odpowiedniej trasy - za to dziękuję. Reszta wpisów dot cen paliwa, dostępności itp itd to bajki....

Tak to bywa na forum.
Szczególnie jak to piszesz, że paliwo na Węgrzech to 5,05 kunek. Potem edytujesz, że jednak w Chirwacji.
Takich ekspertów nam tu potrzeba.

Co do gustownego słownictwa to decyzja należy do moderacji.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1621
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 03.07.2018 21:59

Tomasz1111 napisał(a):Wszystko było wcześniej napisane, co chcesz jeszcze wiedzieć ?

W jakiej walucie płacić za gaz na Węgrzech?
Kolega pisze, że płacił w kunach, więc jestem ciekawy czy Węgrzy przyjmują kuny?
Tomasz1111
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz1111 » 03.07.2018 22:10

Możesz płacić w kunach ale wtedy chłop na stacji wyciąga kalkulator i przelicza po swojemu ale czy dobrze to nie sprawdzałem. Teraz place wszędzie karta z PKO bp i nawet spoko wychodzi.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 04.07.2018 01:29

Tomasz1111 napisał(a):Możesz płacić w kunach ale wtedy chłop na stacji wyciąga kalkulator i przelicza po swojemu ale czy dobrze to nie sprawdzałem. Teraz place wszędzie karta z PKO bp i nawet spoko wychodzi.

Dzięki radom ekspertów postanowiłem, że na Węgrzech będę płacił w kunach.
:mrgreen:
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 04.07.2018 05:07

romuald22 napisał(a):
Tomasz1111 napisał(a):Możesz płacić w kunach ale wtedy chłop na stacji wyciąga kalkulator i przelicza po swojemu ale czy dobrze to nie sprawdzałem. Teraz place wszędzie karta z PKO bp i nawet spoko wychodzi.

Dzięki radom ekspertów postanowiłem, że na Węgrzech będę płacił w kunach.
:mrgreen:


To super my natomiast zabieramy hrywny może będzie tam dobry przelicznik.
ventosa
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 15.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventosa » 04.07.2018 05:52

@Tomasz1111
dzięki za odpowiedź. wygląda na to, że LPG wszędzie poza Polską teraz w podobnej cenie ~3zł.
I nie denerwuj się, mi pomogłeś :)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 04.07.2018 07:42

byq napisał(a):Yanosik działa, natomiast widać, że mało ludzi jeszcze z nim jeździ za gramanicę, bo pokazuje przede wszystkim stacjonarne radary, ale muszę przyznać, że zarówno na Słowacji jak i na Węgrzech i na autostradach Chorwacji kilka razy ostrzegł bardzo dobrze, także kilka stówek myślę, że uratował.


Co do Janosika to cały czas zastanawiam co wrzucić w tło nawigacji albo wazze albo harnaś, sam już nie wiem chyba dwie na raz uruchomie zobaczymy co się lepiej sprawdzi :wink:

byq napisał(a):co do pojemności butli, to w poprzednim miałem taką, że na autostradzie starczało na 260-270km i to było mega męczące z półtorarocznym dzieckiem, bo postój na tankowanie nie łączył się z pit stopem dziecka, przy aktualnym aucie walczyłem o jak największą pojemność butli, więc wyleciał trzeci rząd siedzeń, ale zasięg 350-400km na gazie jest, co idealnie się sprawdziło w trasie do Chorwacji, tankowania w Międzylesiu, Bratysława na wylocie, Karlovac i Split,no i koszty z 450PLN, ale jak na auto i silnik to rewelacja mi wyszła :)


Ja na mojej butli w PL robię ok 450-490 km, na Chorwackim gazie udało mi się przejechać ponad 600 km dlatego planuje dotankować koło Bratysławy a później dopiero gdzieś w Chorwacji. Do tego oczywiście pełny zbiornik paliwa bo na 95 też czasem warto pojeździć :wink:
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 04.07.2018 07:45

ApropoDefacto napisał(a):Ja na mojej butli w PL robię ok 450-490 km, na Chorwackim gazie udało mi się przejechać ponad 600 km dlatego planuje dotankować koło Bratysławy a później dopiero gdzieś w Chorwacji. Do tego oczywiście pełny zbiornik paliwa bo na 95 też czasem warto pojeździć :wink:

Więcej gazu w gazie jest w Chorwacji?
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 04.07.2018 07:57

Się szydera w wątku włączyła :) Co do gazu, na pewno może różnić się kalorycznością, ale czy to da aż 20% różnicy przejechanych km? hmmm trudno mi się wypowiadać, bo sam jeżdżę na benzynie. W Chorwacji rok temu zauważyłem, że jakoś tak ładniej pachniała niż ta w Polsce 8)
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 04.07.2018 09:14

Yanush napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):Ja na mojej butli w PL robię ok 450-490 km, na Chorwackim gazie udało mi się przejechać ponad 600 km dlatego planuje dotankować koło Bratysławy a później dopiero gdzieś w Chorwacji. Do tego oczywiście pełny zbiornik paliwa bo na 95 też czasem warto pojeździć :wink:

Więcej gazu w gazie jest w Chorwacji?

A jak kolega wyżej pisał, że tankując na jakiejś stacji przejechał 150 zamiast 250-300 km tzn. że mniej gazu było w gazie ? :lol: sam jestem w szoku ale takie są fakty (a przynajmniej w moim przypadku) i zobaczę czy w tym roku również będzie taka różnica :wink:

W Polsce tankując na Bp robię średnio o 30-40 km więcej na tych samych trasach niż na Orlenie a podobno gaz ten sam :papa: i nie zauważyłem żeby umiejscowienie zbiornika na stacji miało znaczenie (czy na zewnątrz czy pod ziemią) :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 124
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone