Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Andkwu
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 07.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andkwu » 02.07.2018 20:37

Bratwojciech napisał(a):
Andkwu napisał(a):
szaki17 napisał(a):Ad1 - droga nr 7 to zwykła droga - M7 to autostrada

Ad 2 - tankuj na tej która jest przy trasie, jak ci wygodniej

Ad1 - w pytaniu chodziło mi o różnicę w przejściach granicznych. Może któreś jest szybsze co nie znaczy w prędkości pokonywania drogi a obsługi na przejściu granicznym. Też rozszyfrowalem że M7 to autostrada. Tyle że kawałek przed i kawałek za granicą obie drogi się łączą. Sama drogą do i po jest taka sama. A jednak może warto skorzystać z danego przejścia.
Ad 2 - mam uraz do cen na stacjach zaraz przy autostradzie. Za bardzo mnie razi w oczy przepłacanie za ten sam produkt.

Na tak zwanym starym przejściu (tym na drodze nr.7) słowo kolejka raczej nie występuje i to jest zasadnicza różnica między tymi przejściami granicznymi. Do tego na powrocie nie spotkałem się, żeby ichnie służby kontrolowały zawartość bagażnika. Oczywiście mam na myśli służby węgierskie. :D

Dzięki za wiadomości. Tak więc zdam się na aktualną sytuację na drodze jaką podpowie Google nawigacja. Znając ją to i tak po trasie nie raz zaproponuje ominięcie jakiegoś dopiero co powstałego korka.
Ważne że nie trzeba się bać żadnego z przejście z nastawieniem na to że stare na trasie 7 może być lepszym rozwiązaniem.
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 02.07.2018 23:08

Ja to się dziwie że każdy patrzy na nawigację. Trasę Polska - Słowacja - Węgry - Chorwacja spokojnie pokonałem bez nawigacji. Dobre oznaczenie dróg jest więc czego chcieć więcej.

Bez jaj
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13439
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 02.07.2018 23:14

coolibeer napisał(a):Ja to się dziwie że każdy patrzy na nawigację. Trasę Polska - Słowacja - Węgry - Chorwacja spokojnie pokonałem bez nawigacji. Dobre oznaczenie dróg jest więc czego chcieć więcej.

Bez jaj

Byłem w Chorwacji i wróciłem, bez nawigacji. Pojechałem tam również i wróciłem żywy bez klimatyzacji. :D
Można, ale jeśli mamy takie udogodnienia, to dlaczego z nich nie korzystać? Po drodze dużo zwiedzamy, więc ustawiam punkty i nie muszę aż tak bardzo skupiać się na oznakowaniu trasy, co nie oznacza, że nie weryfikuję wskazań AM.
coolibeer
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 11.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) coolibeer » 02.07.2018 23:27

walp napisał(a):
coolibeer napisał(a):Ja to się dziwie że każdy patrzy na nawigację. Trasę Polska - Słowacja - Węgry - Chorwacja spokojnie pokonałem bez nawigacji. Dobre oznaczenie dróg jest więc czego chcieć więcej.

Bez jaj

Byłem w Chorwacji i wróciłem, bez nawigacji. Pojechałem tam również i wróciłem żywy bez klimatyzacji. :D
Można, ale jeśli mamy takie udogodnienia, to dlaczego z nich nie korzystać? Po drodze dużo zwiedzamy, więc ustawiam punkty i nie muszę aż tak bardzo skupiać się na oznakowaniu trasy, co nie oznacza, że nie weryfikuję wskazań AM.


Mnie głównie chodzi o porównywanie map i aktualizacji a tu mam super oznakowanie i co chce zwiedzać to mam informację na drodze dzięki oznakowaniu.

Każda atrakcja warta zwiedzenia jest po drodze oznakowana
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 03.07.2018 06:36

walp napisał(a):
coolibeer napisał(a):Ja to się dziwie że każdy patrzy na nawigację. Trasę Polska - Słowacja - Węgry - Chorwacja spokojnie pokonałem bez nawigacji. Dobre oznaczenie dróg jest więc czego chcieć więcej.

Bez jaj

Byłem w Chorwacji i wróciłem, bez nawigacji. Pojechałem tam również i wróciłem żywy bez klimatyzacji. :D
Można, ale jeśli mamy takie udogodnienia, to dlaczego z nich nie korzystać? Po drodze dużo zwiedzamy, więc ustawiam punkty i nie muszę aż tak bardzo skupiać się na oznakowaniu trasy, co nie oznacza, że nie weryfikuję wskazań AM.

Jasne - np. w Czarnogórze i BiH wyłączam internet i też bez nawigacji wracam - mam papierową mapę i na kartce zapisana trasa - nie można się zgubić, nie ma takiej możliwości.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2018 08:32

Ja też pierwsze kilka razy do Cro jechałem z mapą papierową i wszędzie dojechałem, ale od momentu jak mam nawigację to nie wyobrażam sobie tak długiej podróży bez niej. Dlaczego ? bo nie muszę się skupiać na drogowskazach, szukać odpowiedniego zjazdu, ile kilometrów przede mną do zjazdu, zastanawiać się czy to już ten zjazd czy następny.
A tak "Agatka" mówi mi ile metrów do skrętu, gdzie skręcić, ile mam kilometrów "prostej" no i ostrzega przed "aparatami do zdjęć drogowych". Po prostu mam spokojniejszą głowę i nawet jak prowadzi żona to wiem że nie zbłądzi.
Andkwu
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 07.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andkwu » 03.07.2018 10:50

Wielki szacunek dla ludzi którzy jeżdżą bez nawigacji w miejsca jeszcze nieznane. Ja lubię zostawić nadzorowanie drogi telefonowi :D
Co innego że nawigacja a zwłaszcza ta która uwzględnia korki i spowolnienia na drodze pomaga je ominąć. Nie raz google proponowała mi w trakcie jazdy zjazd na polne drogi bądź wjazd w osiedla mieszkalne. Jak się później okazywało znajomi musieli czekać po godzinie w korku. A ja bokiem minąłem cały korek.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 03.07.2018 14:58

Szczerze nawet z nawigacją czasem zdarzy się gdzieś skręcić nie tak i trzeba trochę nadrobić. A oznaczenia nie zawsze są jednoznaczne, szczególnie jeśli nie zna się perfekcyjnie geografii danego kraju, ja codziennie na A8 patrzę na kierunek na Warszawę oznaczony jako Hrebenne granica państwa. ? A jak akurat oznaczenie duże auto zasłoni?
Tomasz1111
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz1111 » 03.07.2018 15:21

Niedawno dotarłem do Orebic. Chrzanów, Słowacja, Węgry. Mam małą butelkę na LPG i tankowanie co ok 250 km. Żadnych problemów z gazem, z dostępnością nie było. Tylko w Słowacji na Slov... coś tam jakiś lewy gaz był bo przejechałem ok 150km na nim. Na Węgrzech uratował mnie kilka razy Yanosik przed radarem. Ceny LPG w Chirwacji to 5.05 kunek, tu gdzie jestem to 4.90. Ogólnie to : Google, Yanosik i ręce na kierownicy przez Węgry za piętnaście trzecia...
Ostatnio edytowano 03.07.2018 17:55 przez Tomasz1111, łącznie edytowano 1 raz
blazej_k1
Croentuzjasta
Posty: 133
Dołączył(a): 04.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) blazej_k1 » 03.07.2018 15:30

Tomasz1111 napisał(a):Niedawno dotarłem do Orebic. Chrzanów, Słowacja, Węgry. Mam małą butelkę na LPG i tankowanie co ok 250 km. Żadnych problemów z gazem, z dostępnością nie było. Tylko w Słowacji na Slov... coś tam jakiś lewy gaz był bo przejechałem ok 150km na nim. Na Węgrzech uratował mnie kilka razy Yanosik przed radarem. Ceny LPG na Węgrzech to 5.05 kunek, tu gdzie jestem to 4.90. Ogólnie to : Google, Yanosik i ręce na kierownicy przez Węgry za piętnaście trzecia...

Czyli na węgrzech końcówki gazu są takie jak w Polsce?. JANOSIK działał do Chorwacji?
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 03.07.2018 16:14

coolibeer napisał(a):...
Każda atrakcja warta zwiedzenia jest po drodze oznakowana


Nie każda.

blazej_k1 napisał(a):Czyli na węgrzech końcówki gazu są takie jak w Polsce?.


Takie same.
Tomasz1111
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz1111 » 03.07.2018 16:55

Wszędzie końcówki pasują, Yanosik działa wszędzie
ventosa
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 15.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) ventosa » 03.07.2018 17:31

Tomasz1111 napisał(a):Ceny LPG na Węgrzech to 5.05 kunek, tu gdzie jestem to 4.90.

Na Węgrzech czy w Chorwacji?
Bo u Bratanków LPG zawsze było w cenie prawie jak Pb.
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1621
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 03.07.2018 17:43

Tomasz1111 napisał(a):Wszędzie końcówki pasują, Yanosik działa wszędzie

To tak z doświadczenia kolega pisze o tym Yanosiku, czy to tylko taka teoria?
Tomasz1111
Podróżnik
Posty: 25
Dołączył(a): 18.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz1111 » 03.07.2018 18:17

Na Węgrzech LPG po przeliczeniu ok 3zl
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 123
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone