Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 09.07.2018 21:01

Swatu napisał(a):Siema co sądzicie o tej trasie- linku nie moge zamiescic - za krótko na forum. Z chorzowa na Zwardoń - Zylina - Trenczyn - Bratysława - Gyor - Szombathely - Lenti - Letenye - Zagrzeb - Zadar

Wystarczy prześledzić kilkanaście stron wstecz.
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 09.07.2018 22:38

Jechałem do CRO z soboty na niedzielę ze Śląska. Trasa przez Czechy, Słowacja, Węgry, kawałek Słowenii i Cro. Czechy, Słowacja Węgry (tylko do zjazdu na M85) średnio obłożona. Jaki był mój uśmiech na twarzy jak skręcałem przed Gyor na M85 a inne auta jechały dalej na Budapeszt. Cała M86 do Szombathely praktycznie pusta, wyprzedziłem raptem kilka aut. Jechałem później przez Dolga Vas i na Mursko Sredisce, na przejściu granicznym żadnego innego samochodu, może dlatego, że była 7.00 w niedzielę, nie wiem :-). Generalnie, to jest moja idealna trasa którą stale jeżdżę, póki co, nie mam potrzeby jej zmieniać :-) :-) :-)
cretor23
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cretor23 » 09.07.2018 23:33

19Gumis20 napisał(a):Jechałem do CRO z soboty na niedzielę ze Śląska. Trasa przez Czechy, Słowacja, Węgry, kawałek Słowenii i Cro. Czechy, Słowacja Węgry (tylko do zjazdu na M85) średnio obłożona. Jaki był mój uśmiech na twarzy jak skręcałem przed Gyor na M85 a inne auta jechały dalej na Budapeszt. Cała M86 do Szombathely praktycznie pusta, wyprzedziłem raptem kilka aut. Jechałem później przez Dolga Vas i na Mursko Sredisce, na przejściu granicznym żadnego innego samochodu, może dlatego, że była 7.00 w niedzielę, nie wiem :-). Generalnie, to jest moja idealna trasa którą stale jeżdżę, póki co, nie mam potrzeby jej zmieniać :-) :-) :-)

Kolego,jechałem tą trasą dwa razy ostatnio z 5 lat temu.Wiem że się zmieniło odnośnie dróg i opłat :) Obiad Csorna,wcześniej spanko w Bratysławie w akademiku :wink: Ale że pusto całkowicie...ciężarówki były problemem :roll:
Andkwu
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 07.06.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andkwu » 10.07.2018 00:16

Wiele osób pisze że jedzie do Szombathely czy może w kierunku? Ja wyznaczyłem taka trasę z tankowaniem. Jak oceniacie?
https://goo.gl/maps/1SVf3sGTDsN2
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 10.07.2018 07:59

cretor23 napisał(a):Kolego,jechałem tą trasą dwa razy ostatnio z 5 lat temu.Wiem że się zmieniło odnośnie dróg i opłat :) Obiad Csorna,wcześniej spanko w Bratysławie w akademiku :wink: Ale że pusto całkowicie...ciężarówki były problemem :roll:

Wiesz co, jeżdżę tą trasą od 2010 roku, w tedy faktycznie jechało się gorzej starą 86, ale bez przesady, nad nasze morze też jeździ masa ciężarówek. To, że ja miałem pusto na drodze, mogło wynikać z tego, że jechałem z soboty na niedzielę, wcześniej jeździłem z piątku na sobotę i ruch był większy.
Ps. W przeciągu ostatnich pięciu lat, ta trasa bardzo się zmieniła, więc Twoje informacje są trochę nie na czasie.
Pozdrav.
zimarek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 27.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) zimarek » 10.07.2018 07:59

Andkwu napisał(a):Wiele osób pisze że jedzie do Szombathely czy może w kierunku? Ja wyznaczyłem taka trasę z tankowaniem. Jak oceniacie?
https://goo.gl/maps/1SVf3sGTDsN2

Polecam szybciej o pół godziny i krócej o 35km ;) To moja trasa przez SK i H. W ub. roku jechaliśmy z piątku na sobotę zarówno do jak i z Chorwacji i bez korków a granica to pół minuty ;)
https://goo.gl/maps/kHLB8U7PCzr
Pivko
Croentuzjasta
Posty: 159
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pivko » 10.07.2018 08:05

Swatu napisał(a):Siema co sądzicie o tej trasie- linku nie moge zamiescic - za krótko na forum. Z chorzowa na Zwardoń - Zylina - Trenczyn - Bratysława - Gyor - Szombathely - Lenti - Letenye - Zagrzeb - Zadar

najlepsza :lol:
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 10.07.2018 08:36

zimarek napisał(a):
Andkwu napisał(a):Wiele osób pisze że jedzie do Szombathely czy może w kierunku? Ja wyznaczyłem taka trasę z tankowaniem. Jak oceniacie?
https://goo.gl/maps/1SVf3sGTDsN2

Polecam szybciej o pół godziny i krócej o 35km ;) To moja trasa przez SK i H. W ub. roku jechaliśmy z piątku na sobotę zarówno do jak i z Chorwacji i bez korków a granica to pół minuty ;)
https://goo.gl/maps/kHLB8U7PCzr


W tym wypadku trzeba jechać również przez Słowenię.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 10.07.2018 09:31

ApropoDefacto napisał(a):
zimarek napisał(a):
Andkwu napisał(a):Wiele osób pisze że jedzie do Szombathely czy może w kierunku? Ja wyznaczyłem taka trasę z tankowaniem. Jak oceniacie?
https://goo.gl/maps/1SVf3sGTDsN2

Polecam szybciej o pół godziny i krócej o 35km ;) To moja trasa przez SK i H. W ub. roku jechaliśmy z piątku na sobotę zarówno do jak i z Chorwacji i bez korków a granica to pół minuty ;)
https://goo.gl/maps/kHLB8U7PCzr


W tym wypadku trzeba jechać również przez Słowenię.


Tak, całe 10,5 km tj. 15 min i bez opłat, można też zatankować paliwo.
cretor23
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cretor23 » 10.07.2018 18:36

19Gumis20 napisał(a):
cretor23 napisał(a):Kolego,jechałem tą trasą dwa razy ostatnio z 5 lat temu.Wiem że się zmieniło odnośnie dróg i opłat :) Obiad Csorna,wcześniej spanko w Bratysławie w akademiku :wink: Ale że pusto całkowicie...ciężarówki były problemem :roll:

Wiesz co, jeżdżę tą trasą od 2010 roku, w tedy faktycznie jechało się gorzej starą 86, ale bez przesady, nad nasze morze też jeździ masa ciężarówek. To, że ja miałem pusto na drodze, mogło wynikać z tego, że jechałem z soboty na niedzielę, wcześniej jeździłem z piątku na sobotę i ruch był większy.
Ps. W przeciągu ostatnich pięciu lat, ta trasa bardzo się zmieniła, więc Twoje informacje są trochę nie na czasie.
Pozdrav.

Przeczytaj raz jeszcze mój post do twojego, przeczytaj co napisałeś i zastanów się...
słoń
Globtroter
Posty: 53
Dołączył(a): 24.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoń » 10.07.2018 21:55

Przetestowałem drogę 86 w jej dwóch odsłonach. W drodze do CRO wybrałem wariant płatny M86- droga o minimalnym natężeniu ruchu-był wtorek. W drodze powrotnej wariant bezpłatny czyli stara 86. W sobotę między 12 a 15 droga(a także miasteczka) były jakby wymarłe. Super się jechało.
W drodze DO , między Szomba a Redics natknąłem się na "akcję alkomat". Zatrzymywali wszystkich i dmuchanko.
Droga M86/86 "kupiła mnie". Polecam każdemu.
19Gumis20
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 290
Dołączył(a): 08.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) 19Gumis20 » 10.07.2018 23:24

cretor23 napisał(a):przeczytaj co napisałeś i zastanów się...

I nad czym mam się zastanawiać? Ty jechałeś ostatnio pięć lat temu, trochę czasu upłynęło... W tym czasie drogi pobudowali i takie tam, zresztą koniec tematu z mojej strony...
przemocts
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemocts » 11.07.2018 12:41

Witam proszę o poradę osób które jeździły tymi drogami, który wariant najlepszy i dlaczego mam winietkę :)
https://www.google.pl/maps/dir/Letenye, ... 504841!3e0
Bratwojciech
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 479
Dołączył(a): 31.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bratwojciech » 11.07.2018 13:07

przemocts napisał(a):Witam proszę o poradę osób które jeździły tymi drogami, który wariant najlepszy i dlaczego mam winietkę :)
https://www.google.pl/maps/dir/Letenye, ... 504841!3e0

No ten który sugeruje google, bo jest to najkrótsza droga do Cro z pominięciem Słowenii. Do tego oznaczenie drogi literą M świadczy, że jest to autostrada. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2018 13:19

przemocts napisał(a): i dlaczego mam winietkę :)

8O :?: :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 128
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone