Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa na Istrę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 02.03.2013 20:42

Jakby tak patrzeć to OK, ale w zasadzie chyba lepiej porównać całe odcinki. Widzisz ja w zeszłym roku też tak myślałem że najpierw autostrada w SLO prawie do końca potem tylko kawałeczek DK11 i znowu autostrada w CRO. I właśnie na tym kawałeczku sobie postałem :-) Żeby było śmieszniej był to jedyny raz kiedy stałem na granicy HR odkąd w ogóle zacząłem tam jeździć.
Mosqito
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mosqito » 02.03.2013 20:44

bluesman napisał(a):Pewnie SG-man :papa:


A ja zawsze myślałem że Ty masz o mnie dobre zdanie i mi dobrze życzysz :hearts: :hearts: :hearts:
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 03.03.2013 21:20

Raul73 napisał(a):
cronaturki napisał(a):Cześć

W roku 2013 po raz trzeci z rzędu wybieramy się do Chorwacji. Tym razem pod hasłem "ISTRIA 2013 - z Salzburgiem w tle.. "
Trasę już wstępnie zaplanowaliśmy oto ona http://goo.gl/maps/S8sJS


Skoro jedziecie przez Wurzenpass i Bovec do Novej Goricy, to sugerowałbym wykupienie dobrego Assistance - jest to trasa z gatunku mocno ekstremalnych, zwłaszcza dla silnika i hamulców!



Próbowałem poszukac jakis relacji o tym jaka jest droga przez Wurzenpass. Mam na mysli jak bardzo ciezka dla hamluców i silnika.. jak na razie nie udalo mi sie nic odszukać..

mam nadzieje ze droga nie jest az tak skomplikowana i aż tak bardzo ekstremalna dla hamulców i silnika jak nasz zeszłoroczny przejazd przez Grossglockner.
Relacja: naturystyczna-chorwacja-alpejska-austria-no-i-niemcy-t38631.html
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 03.03.2013 21:25

Dostosowanie prędkości, odpowiedniego biegu i wstrzemięźliwe używanie hamulca.
:wink:
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 03.03.2013 21:29

tyle to ja wiem :)
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 03.03.2013 23:43

cronaturki napisał(a):]


Próbowałem poszukac jakis relacji o tym jaka jest droga przez Wurzenpass. Mam na mysli jak bardzo ciezka dla hamluców i silnika.. jak na razie nie udalo mi sie nic odszukać..



Proszę bardzo - moja relacja z przejazdu Wurzenpass.

Wy jedziecie na południe, więc hamulce was tam mniej interesują, bardziej silnik, bo z Villach jest ponad 20 km ostro w górę - większośc na jedynce, czasem uda się dwójkę wcisnąć.. A kilka samochodów na tym podjeździe już uszczelkę wypluło i lawety mają tam trochę pracy.

Potem do Planicy jest w miarę łagodny zjazd (i ktrótki), a później znów zaczyna się mocno ekstremalny odcinek aż do Bovec - praktycznie same serpentyny (zresztą wystarczy rzut oka na Google Map).
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.03.2013 08:20

Ty masz jakieś fobie na punkcie dróg górskich... :wink: :lol:
Droga jak droga, raz lepsza, raz gorsza.
A to nachylenie mniejsze lub większe. Głowa, myślenie.
Profil pewnie w okolicach 10-15.

Jeżeli ktoś czuje się dobrze tylko na płaskim, to niech się w góry nie pcha.

Jak czytuje na forum, jaki to niebezpieczny i straszny wjazd np. na Srd koło Dubrovnika, to mnie pusty śmiech ogarnia. :wink:
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 04.03.2013 09:26

FUX - tak z ciekawości: ile razy przejechałeś trasę z Villach do Goricy?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 04.03.2013 09:33

Akurat tą trasę raz koło 1998 roku ośką.

Szereg innych nie robi na mnie wrażenia. Raczej niedoświadczeni i przeceniający swoje umiejętności kierowcy. Między Austrią a Włochami jest szereg ciekawszych „kawałków". Jechałem zimą. :wink:
Ścieżki jeszcze węższe i 2 autobusy się nie mieściły. Durni kierowcy wiedzieli lepiej, że skrótem do Austrii się da.
Musiałem cofać dość daleko, gdzie mogliśmy się minąć. Skąd autobusy?
Oczywiście z RP.
czeski
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 05.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) czeski » 21.03.2013 16:02

Witam

Zawęziłem trasy na Istrie do tych dwóch poniżej.Proszę o poradę którą z nich byście wybrali jedziemy z 20 miesięcznym synkiem

Trasa przez Chałupki

http://goo.gl/maps/qYg2J

Trasa przez okolice Monachium

http://goo.gl/maps/wZEVk
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.03.2013 22:15

Jeśli przez Chałupki to dlaczego nie tak?
http://goo.gl/maps/M2UHo
crono
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 117
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) crono » 21.03.2013 22:30

czeski napisał(a):Witam

Zawęziłem trasy na Istrie do tych dwóch poniżej.Proszę o poradę którą z nich byście wybrali jedziemy z 20 miesięcznym synkiem

Trasa przez Chałupki

http://goo.gl/maps/qYg2J

Trasa przez okolice Monachium

http://goo.gl/maps/wZEVk



Jeśli lubisz szybkie i bezstresowe przemieszczanie się to oczywiście trasą monachijską.
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 23.03.2013 12:28

Jechaliśmy rok temu przez okolice Monachium.. i dalej na Zell am See i przez zimowy Grossglockner :)

Relacja : naturystyczna-chorwacja-alpejska-austria-no-i-niemcy-t38631.html
RadamiaN
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 214
Dołączył(a): 23.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) RadamiaN » 21.07.2017 09:43

Odświeżę wątek z zapytaniem - szybka trasa z Katowic do Rovinj ?
Poczytałem posty i wyszło mi tak:
Czechy, Austria (Graz) Słowenia (Maribor,Lublana,Crni Kal,)Chorwacja (Buzet, Rovinj)
https://goo.gl/maps/Ervj79bgy832

Z uwagi na duże szanse wjazdu w zatwardzenie przez Plovanija i Kastel nie jadę przez Koper.
Coś można Waszym zdaniem przyspieszyć na tej trasie ?
ja+ty=my
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 26.01.2017
trasa na pólnoc chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ja+ty=my » 26.07.2017 14:54

witam, za tydzien jade na polnoc chorwacji, z warszawy, jakie trasy polecacie? macie jakąś nie przez zagrzeb?
wyruszamy w czw. myslimy nawet zeby podzielic trase na dwa zeby dzieci nie męczyć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone