Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa na Istrę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dario79
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dario79 » 05.05.2011 22:28

Dokładnie tak jak naniosłeś. Skróć linka, bo będą krzyczeć.
Ja jechałem na Rijekę, ale podobno ta nadmorska droga jest piękna więc możesz jechać tak samo.
Zostaje też kombinowanie od razu na Pulę.
sezamek1
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 20.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sezamek1 » 05.05.2011 22:47

Witam

Ponownie zwracam się do Kolegi Gomez

Dnia 03.05.2011 o godzinie 20:14 napisałeś m.in.:

Przed Słowenią opłata (8euro) za tunele potem kontrola paszportów i winietki. 5min i po sprawie. Zaraz za granicą Słoweńską dotankowałem (korzystałem z karty Euroshell a nie każda stacja je akceptuje) i kupiłem winietkę. Autostradą szybciutko bo było już ok 23. Od granicy do Opatiji już tak fajnie nie było bo wąskie i kręte drogi przez 80km. Na miejsce dojechałem ok 1 nad ranem.

1. Napisz proszę o co chodzi z tą kontrolą paszportów?

2. Na której granicy odbyła się ta kontrola – piszesz: przed Słowenią opłata 8 euro za tunele potem kontrola paszportów.

Z twojego opisu wynika, iż była to granica Austria – Słowenia. Dlaczego na tej granicy musiałeś pokazywać paszporty – przecież obydwa te kraje należą to UE i do obszaru Schengen?

3. Napisz proszę coś więcej na temat odcinka od węzła Postojna na autostradzie A1 w Słowenii, do przejścia granicznego Chorwacja-Słowenia w miejscowości Rupa:

- Ile należy sobie zarezerwować czasu na przejechanie tego odcinka?
- Czy na tym odcinku tworzą się korki, szczególnie na odcinkach przechodzących przez miejscowości?
- Jaki jest stan nawierzchni, czy są tam dziury?
- Jak oceniasz przepustowość przejścia w Rupa?
- Jak oceniasz przejazd przez Słowenię autostradą A1 od granicy Austria-Słowenia do węzła Postojna w połowie lipca w poniedziałek?
- jaki jest stan nawierzchni autostrady A1 w Słowenii?
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.05.2011 12:17

A nie jechal czasami, jak były ME2008 :wink:
gomez
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 09.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) gomez » 06.05.2011 15:59

@sezamek:
ad1 i 2: przed granica slowenska w austrii 8 euro placiłem za przejechane tunele kilkaset metrów dalej policja zatrzymywała wszystkich do rutynowej kontroli. a paszporty bo akurat te miałem pod ręką a dwa jechałem z dzieckiem a jak wiadomo jakiś dokument musisz pokazać ze to Twoje a nie przemycane:)

ad3 autostrada gładka więc można śmigać, ja jechałem ok 23 więc nie było ruchu.
1Tomek1
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1Tomek1 » 19.05.2011 22:46

proszę o radę jadę na Istrie do Poreć
Mam dwie możliwości startu Zgorzelec lub Gorzów
proszę o podpowiedzi czy jechać na Zgorzelec i z tamtad zaczynac ,czy bezposrednio z Gorzowa chce trase zrobic na raz
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 21.05.2011 13:20

Dziwne to pytanie, ale paskudny odcinek polskiej drogi miałbyś za sobą zaczynając ze Zgorzelca.
1Tomek1
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 03.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) 1Tomek1 » 21.05.2011 17:25

Szymuś napisał(a):Dziwne to pytanie, ale paskudny odcinek polskiej drogi miałbyś za sobą zaczynając ze Zgorzelca.

pytanie faktycznie dziwne .
Mam tam rodzine wyjazd dzien wczesniej i dopiero start.
Jaka proponujecie trase?
bezelek_89
Croentuzjasta
Posty: 169
Dołączył(a): 19.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezelek_89 » 21.05.2011 17:58

odcinek triest - rijeka we wrześniu po meczu Polska-Niemcy (puchar świata w siatkówce) zrobiłem dosyć szybko i płynnie. Z Triestu wyjechaliśmy około 23:30, a wszyscy straszyli, że o północy zamykają przejście - bo to jakieś lokalne niby - bzdura - przejście czynne całą dobę. Wszystkie samochody brane są wręcz na kontrolę (słoweńskie i chorwackie) jednak nasz polski rydwan przejechał po krótkim wytłumaczeniu czemu tak późno i bez bagażu.

od samego triestu droga przyjemna - nie ma jak zabłądzić!!
po za tym od razu startują kierunkowskazy na Pula/Rijeka :)
FortArt
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 25.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) FortArt » 07.06.2011 12:15

Dario79 napisał(a):Dalej łapiesz SS14 i do granicy słoweńskiej.
Tam krajówką 7 do Chorwacji. W Słoweni droga krętawa, ale pusta i spokojnie można jechać.


Czy mógłbyś dokładniej opisać jak zjechać z włoskiej autostrady by nie trafić na słoweńską?

Planuję z Istrii wycieczkę do Triestu i wolałbym nie podnosić jej ceny o 60 zł za kilka km autostrady :(
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 07.06.2011 13:00

Trieste-Muggia-Lazzaretto-Jadranska cesta-Šmarska cesta-Dragonja

niema wynieti
FortArt
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 25.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) FortArt » 07.06.2011 16:08

Nie trzeba winiety na H5? Hvala.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 07.06.2011 17:14

Na H5 trzeba winieta :?
Jest droga paralelna z H5 :wink:
Lambert
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lambert » 18.07.2011 16:58

mirko napisał(a):Na H5 trzeba winieta :?
Jest droga paralelna z H5 :wink:


No tak, w linku, który widnieje jest cena 15 euro?! Błąd czy to jest jakaś droga szybkiego ruchu, która wymaga kupna winiety (choć to dziwnie brzmi). Jeśli możesz wytłumacz, będę wdzięczny, gdyż za 2 tygodnie będę jechać właśnie z Włoch do Puli i chciałbym uniknąć większych kosztów :)

Pozdrawiam serdecznie,
Karol
kkrisztof
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 01.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkrisztof » 08.08.2011 21:09

Witam !
Wyjeżdżamy 12.08 - 30.08 na wschodnie wybrzeże półwyspu ISTRIA (rodzinka 2+2). Zamierzamy zatrzymać się w miejscowości Rabac, Lovran itp. Jak sądzicie czy to trafny wybór może podrzucicie jakieś namiary na apartamenty w tych lub waszym zdaniem innych ciekawszych miejscowościach w tym regionie. Interesuje nas apartament 2-pokojowy z aneksem kuchennym tarasem.
Jeszcze jedno - skoro już pojadę przez Niemcy to :
1. żeby ominąć np. Numberg i Monachium jadę przez Regensburg i Passau a potem na
- Graz i Maribor i jechać przez Słowenię (Ljubljana) czy na Zagrzeb czy
- za Passau zjechać z autostrady jechać na Salzburg i na Villach, Ljubljanę i Trieste ? lub nie zjeżdżać z autostrady dojechać do Weis "jakgdyby" zawrócić i dalej autostradą do Salzburga?
2. czy po prostu jechać prosto przez Numberg i Monachium dalej Salzburg, Villach, Ljubljana i dalej Triest.
3. czy w Villach jechać przez Włochy (autostradą przze Udine i do Trieste) omijam wtedy Słowenię i jeden płatny tunel przed granicą czy jechać przez Słowenię (Ljubljanę) ?

Dodaję że z Poznania mam zamiar wyjechać w najbliższy piątek ok. godz. 13-14, czyli zakładam, że okolice Numberg i Monachium po ok. 800km przejadę np. w 9-10 może 11 godzin, czyli około godziny 24.

Bardzo proszę o sugestie i podpowiedzi do mojej propozycji.

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 08.08.2011 21:31

Ile jeszcze podobnych postów napiszesz... :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone