Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa na Istrę

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Szymuś
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 178
Dołączył(a): 13.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Szymuś » 08.08.2011 22:25

Gdzie Udine, gdzie Graz, polecam http://mapy.google.pl
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 09.08.2011 21:10

kkrisztof napisał(a):Passau a potem na
- Graz i Maribor i jechać przez Słowenię (Ljubljana) czy na Zagrzeb


Z Mariboru na Istrię autostradą przez Lublanę, Postojną, Koper (winieta się opłaci). Na Zagrzeb nie ma sensu jechać, ruch o wiele większy i dalej.

kkrisztof napisał(a):3. czy w Villach jechać przez Włochy (autostradą przze Udine i do Trieste) omijam wtedy Słowenię i jeden płatny tunel przed granicą czy jechać przez Słowenię (Ljubljanę) ?


Słowenii nie omijasz, bo takowa ma dostęp do morza i Włochy z Chorwacją nie graniczą, to jest generalnie nadkładanie drogi, za autostrady we Włoszech zapłacić trzeba a póżniej pokombinowac by jadąc z Triestu do Chorwacji Słowenię pokonac drogami darmowymi.
W kwestii ominięcia tunelu Karawanken i zaoszczędzenia 6,5EUR możesz jechac przez Loiblpass (jeśli nie ciągniesz przyczepy).
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 09.08.2011 21:17

Tak pewna konstatacja mnie naszła...
Przy wakacjach, na które wydaje się 3-12-25-30kpln, jest jens dywagować nad wydatkiem rzędu 100-200pln na winiety, autostrady, tunele? :roll:
kkrisztof
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 01.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkrisztof » 09.08.2011 21:44

mr FUX

napiszę tyle postów ile będę uznawał za stosowne w uzyskaniu odpowiedzi i podpowiedzi i dopóki "co niektórzy" nabijać sobie będą posty tekstami

Ile jeszcze podobnych postów napiszesz...

Tak pewna konstatacja mnie naszła...
Przy wakacjach, na które wydaje się 3-12-25-30kpln, jest jens dywagować nad wydatkiem rzędu 100-200pln na winiety, autostrady, tunele?

itp.

albo w 7 godzin z Poznania do za Wiedeń (700km)
lub w niecałą godzinę z Poznania do Wrocławia (180km)

!!!!!!!!

Pisząc tutaj, zadając pytania oczekuję właśnie podpowiedzi i odpowiedzi a nie historii wyssanych z palca albo szyderstwa.
Nie mam zamiaru ani omijać autostrad, ani tuneli płatnych tylko dojechać bezpiecznie i jak najszybciej. Zadawałem pytania które ktoś wcześniej już zadał a nie padła na nie odpowiedź, lub poruszać tematy które mi wpadły do głowy.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 10.08.2011 07:39

Coś kolega się nerwowy zrobił... ;-)
Piszesz, że oczekujesz odpowiedzi. Ale to inni robią Ci łaskę, że napiszą w jednym kawałku, to, co jest już zapisane i przyklejone po to, aby bez końca nie powielać tego samego.
To Ty wkleiłeś/napisałeś w dwóch różnych wątkach taki sam tekst, dotyczący tego samego.
Myślę, że niecierpliwość Cie ogarnęła, a wszystkie odpowiedzi, lub przeważającą większość masz w FAQ.
Nigdzie nie napisałem, że w godzinę dojadę z Poznania do Wrocławia.
Mieszkam godzinę jazdy od Wrocka i związku z tym coś Ci się nasunęło.
Wyjeżdżając z Poznania około 13-14, do Wrocka pojedziesz około 2,5-3h.
Jeżeli uczynisz to w nocy/nad ranem, zmieścisz się bez napięć w 2.
Co do Wiednia...
No właśnie. Wystarcza w zupełności na dojazd do tego pełnego muzeów miasta czas, jaki podałem. Około 5-5-5h z Wrocka trasą nr 2 i to bez napinania się ponad dopuszczalne przepisy.
Jeżeli pociągniesz grubiej w Czechach, to jeszcze szybciej.

Co do kosztów autostrad, tuneli i całkowitego udziału % wydatków na wakacje, to kropla w morzu.
Jest wyjątek, kiedy jedziesz na grubszą objazdówkę rzędu 6-8kkm

Pozdrawiam i miłego dnia życzę.
I wyluzuj trochę już przed wakacjami; za wiele sobie na barki i do serca bierzesz...
:wink:
czeski
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 05.02.2013
Trasa na Istrę

Nieprzeczytany postnapisał(a) czeski » 05.02.2013 16:12

Jak w pytaniu jaką trasę obrać jadąc od Poznania na Istrię.Jadę pierwszy raz samochodem 2 osoby dorosłe i dziecko 18 miesięcy.
Wybrałem 3 trasy którą z nich byście pojechali proszę o pomoc byćmoże ktoś już tak jechał chodzi mi o przejście w Boboszowie i odcinek do Brna bo reszta to widzę same autostrady.Proszę o pomoc sugestie a może nadkładając lepiej pojechać przez Niemcy? Podpowiedzcie proszę

http://goo.gl/maps/D0bnD

http://goo.gl/maps/TfGGp

http://goo.gl/maps/KJquz
Ostatnio edytowano 06.02.2013 09:41 przez czeski, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.02.2013 17:27

Trasa nr 1 z modyfikacją.
Gliwice A1-Chałupki-Ostrava-Brno-Breclav-Reintal-Wiedeń-etc.

Pozostałe sobie podaruj. Dłużej, wolniej, więcej wsi, zakrętów, górek, serpentyn, zwykłych dróg.

P.S. Wykasuj sobie ten swój adres z tych linków. Jak wyjedziesz na urlop, to ktoś może Ci mieszkanie/dom wysprzątać. :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.02.2013 18:59

Jeśli chcesz przez Czech to jedź jak proponuje Fux, czyli tak:
http://goo.gl/maps/G3f8Q
lub tak:
http://goo.gl/maps/Re6PR
czeski
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 05.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) czeski » 06.02.2013 10:03

Trasa nr 1 z modyfikacją.
Gliwice A1-Chałupki-Ostrava-Brno-Breclav-Reintal-Wiedeń-etc.

Pozostałe sobie podaruj. Dłużej, wolniej, więcej wsi, zakrętów, górek, serpentyn, zwykłych dróg.



FUX Jak widzę jest dużo dalej może i szybciej ale odcinek Boboszów-Mohelnice to 80 km potem już expresówka do Olomouc chyba wybiorę tą opcje lub te które podałeś w pierwszej około 100 km więcej a w drugiej około 30 km więcej niż przez Boboszów.Pozatym jedziemy na początku maja więc ruchu zapewne nie będzie takiego jak w sezonie lipiec sierpień.

Wiem że na wakacjach się nie oszczędza ale jadąc przez Boboszów zaoszczędzę kilometrów a co za tym idzie jadąc w jedną i drugą stronę przez to przejście odcinek Boboszów-Mohelnice pokryje nam koszt winiety w Austri 8,30€ oraz Słowenii 15,00€ = około 100 PLN z zaoszczędzonych 200 km których bym zrobił więcej jadąc przez Chałupki czy też Cieszyn. To czysta matematyka jeśli nasze Mondeo kombi 1,8 benzynka pali około 8l/100 km jadąc powyżej 120 km/h. Czyli dołoże 50 zł (310 koron za winietkę w Czechach) i mam winiety :-)

Albo wydam 100 zł więcej na bene + około 150 zł na winiety i pojadę tak :-)

http://goo.gl/maps/IxyRr

lub tak

http://goo.gl/maps/S790b
Ostatnio edytowano 06.02.2013 13:22 przez czeski, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.02.2013 13:04

Skoro lubisz sadomasochizm, to sie bujaj przez Boboszów. Wrocek-Kłodzko-Bpbpszów to max 60-80km/h pojedziesz.
Podawany czas przez google jest mało realny. Ty pojedziesz mniej komfortowo i pewnie z godzinę dłużej lub lepiej...
czeski
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 05.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) czeski » 06.02.2013 13:48

Jadę z 18 miesięcznym synkiem więc wyścigów nie będę robił by najmniej na tej trasie z Boboszowa do Mohelnic pozatym są tam ograniczenia prędkości a nie chce Czechom nabijać kabzy. Te 80 km bocznych dróg przerzyjem :-)
Kamas
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 18.02.2013
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamas » 27.02.2013 22:44

tommyl napisał(a):Witam,

oto moja trasa:

Kraków-Zwardoń-Zilina-Bratislava-Wiedeń-Graz-Maribor-Ljubliana-Kozina-Socerga przejście 208/201-Buzet-Motovun-Sveti Lovrec-Brajkovici-Rovinj

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF&m ... f66fc3dd5e

1001km
koszt 550 zł w jedną stronę (winiety+paliwo średnie spalanie 8l)
czas 11h40 min + 2h postoju


mam pytanko na pewno polecacie tą trasę? Co prawda ja będę jechał z Torunia ale mam możliwość noclegu u siostry w Katowicach i wyjazdu stamtąd. Jadę również do Rovinj. Jak się ma przejazd przez Słowację do przejazdu przez Czechy? Gdzie jest mniejszy ruch lepsze drogi i tańsze winiety? ;) co polecacie?
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 27.02.2013 23:13

Cześć

W roku 2013 po raz trzeci z rzędu wybieramy się do Chorwacji. Tym razem pod hasłem "ISTRIA 2013 - z Salzburgiem w tle.. "
Trasę już wstępnie zaplanowaliśmy oto ona http://goo.gl/maps/S8sJS
Udało nam się odszukać całkiem atrakcyjną kwaterkę w samym Salzburgu. Spędzimy tam kilka dni od 17.07. do 22.07.2013
Naszym miejscem docelowym w Chorwacji jest Rovinj. Miasto które nie wymaga słów reklamy.
Jest ktos chętny na wspólny wyjazd?

Pozdrawiamy





PS istria-2013-z-salzburgiem-w-tle-t40246.html
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 28.02.2013 22:28

Kamas napisał(a):mam pytanko na pewno polecacie tą trasę? Co prawda ja będę jechał z Torunia ale mam możliwość noclegu u siostry w Katowicach i wyjazdu stamtąd. Jadę również do Rovinj. Jak się ma przejazd przez Słowację do przejazdu przez Czechy? Gdzie jest mniejszy ruch lepsze drogi i tańsze winiety? ;) co polecacie?


Jeśli chodzi o czas, to podobny - kilka minut szybciej przez Czechy.

Koszty - prawie takie same, nieznacznie taniej przez Słowację.

Ruch - podobny, przez Słowację trochę mniejszy.

Jakość dróg - zdecydowanie na korzyść Słowacji!

Policja - jednakowo upierdliwa :mrgreen: :mrgreen:
Kamas
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 30
Dołączył(a): 18.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kamas » 01.03.2013 19:23

ok czyli jednak polecasz przez Słowację. A jak dalej? Austria i pewnie jak najdalej przez Słowenię na Istrię? Które przejście graniczne między Słowenią, a Chorwacją polecasz? :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone