Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2015 16:50

to Wam podam na swieżo. wyjechałem wczoraj wieczorem i w dukli byłem o 22.30 póżniej przejechałem zjazd a ścisłej moja nawigacja (3 raz już tak zrobiłem w iwli tam nie ma drogowskazu na ożenną)pojechełam do Nowego żmigrodu i niestety popadał deszcz.Wszystko parowało,tabuny mgły.
Po stronie słowackiej od razu wahadło czekaliśmy z 10 minut,póżniej jedzie się znaczny odcinek jedną stroną.W Bardejovie roboty,ominąlem autostradę słowacką,przez sennę wjechałem na węgry ok drugiej.Policja stała zarówno na mijance obwodnicy jak i w Bardejovie i Preszowie.Na noc nie polecam.
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 18.08.2015 20:27

Sol-Wagon napisał(a):
shrek napisał(a):Czy trasa z Rzeszowa przez barwinek do Preszowa jest lepsza, od trasy Rzeszów przez Krosno do Preszowa ?

po co chcesz jechać do Krosna?


Chodzi mi o to, czy droga z Rzeszowa, obok Krosna, przez Svidnik do Preszowa, jest gorsza od drogi z Rzeszowa przez Dębice i Bardejów do Preszowa ?
jareks366
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 10.08.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) jareks366 » 19.08.2015 02:27

co sadzicie o tej trasie link - skroc.pl/fe72d , z tego co czytam według forumowiczów jest najlepsza , zgadza sie ? Ruszam z Mielca do Brela
ketivv
Odkrywca
Posty: 89
Dołączył(a): 02.05.2006
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) ketivv » 19.08.2015 07:46

jareks366 napisał(a):co sadzicie o tej trasie link - skroc.pl/fe72d , z tego co czytam według forumowiczów jest najlepsza , zgadza sie ? Ruszam z Mielca do Brela


https://goo.gl/maps/v0FXA

między Preszowem a Koszycami możesz cały czas jechać drogą 68 ona w całości jest "bezwinientowa" łącznie z odcinkiem wielopasmowym przed samymi Koszycami
drakul
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 28.11.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) drakul » 19.08.2015 21:34

Witam,
może się komuś przyda informacja odnośnie przejazdu przez Słowację. Wczoraj wróciłem korzystając z drogi R4 następnie autostrada do Preszowa z obniżoną prędkością i robotami (ale w środku nocy nie było to uciążliwe) dalej kierunek na Bardejov i przejście na Niżnej Polance przed którą było jedno wahadło ale trafione na zielonym. Dalej kierunek na Duklę. Droga wąska, dobra nawierzchnia (może z kilometr wertepów ale to góra), po drodze dwa mostki z drewnianą nawierzchnią na które wpadłem z większą prędkością i gdyby nie ASR mogłoby być różnie. Co do nocnej jazdy to trzeba po przejechaniu granicy uważać na boki. Mi przeszła sarna, dwa lisy i co trochę były tablice "Zwolnij wilki".
pozdrawiam
DK
matix
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 26.07.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) matix » 21.08.2015 16:33

drakul napisał(a):Witam,
może się komuś przyda informacja odnośnie przejazdu przez Słowację. Wczoraj wróciłem korzystając z drogi R4 następnie autostrada do Preszowa z obniżoną prędkością i robotami (ale w środku nocy nie było to uciążliwe) dalej kierunek na Bardejov i przejście na Niżnej Polance przed którą było jedno wahadło ale trafione na zielonym. Dalej kierunek na Duklę. Droga wąska, dobra nawierzchnia (może z kilometr wertepów ale to góra), po drodze dwa mostki z drewnianą nawierzchnią na które wpadłem z większą prędkością i gdyby nie ASR mogłoby być różnie. Co do nocnej jazdy to trzeba po przejechaniu granicy uważać na boki. Mi przeszła sarna, dwa lisy i co trochę były tablice "Zwolnij wilki".
pozdrawiam
DK


Podpisuję się pod powyższym komentarzem. Wracałem tą samą trasą 18.08 wieczorem. Wspomniane wertepy tudzież drewniane mostki można ominąć wybierając drogę z Krempnej na Nowy Żmigród (w lewo na skrzyżowaniu). Trasa czyściutka, zero TIR-ów, a i osobówek niewiele. Na Słowacji niewiele terenów zabudowanych i długie, proste odcinki na których można przycisnąć :-)
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.08.2015 21:18

Na Słowacji niewiele terenów zabudowanych i długie, proste odcinki na których można przycisnąć :-)[/quote]
Czyżby jakaś słowacka akcja wisła.Mam odmienne zdanie odnośnie powyższego.Na tej trasie jest ,nie liczac autostrady wieś za wsią a nawierzchnia też nie nadzwyczajna
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 23.08.2015 18:16

Witam. W sobotę wróciłem z Murter. Trasa Lublin - Rzeszów - Dukla - Iwla - Chyrowa - Polany - Krempna -Ożenna - Niżna Polanka - Bardejov - Preszov - Koszyce. W obie strony. Jechałem w dzień.
Uważam , że obecnie jest to najlepsze rozwiązanie na przejazd przez Słowację. Jest tylko jedno wahadło w Niżnej Polance jak trafisz to nie stoisz wcale albo dosłownie 5-10 min w Bardejovie jest remont ale jedzie się nie stoi. Ruch bardzo mały.
Autostrada D1 w remoncie z ograniczeniem prędkości ruch bardzo mały lepiej nie kupować winiety za 10 Euro i jechać drogą 68 uwaga na zjeździe z R1 przed samą granicą z Węgrami policja z laserówką widziałem ich w obie strony. Autostrada na Węgrzech jest remont przed Budapesztem z ograniczeniem prędkości ale nic się nie korkuje ruch płynny tak samo na Chorwacji Sveta Helena przed Zagrzebiem remont autostrady jeden pas wyłączony jest ograniczenie jechało się też płynnie. Pozdrawiam
matix
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 26.07.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) matix » 24.08.2015 09:07

dabecja napisał(a):Czyżby jakaś słowacka akcja wisła.Mam odmienne zdanie odnośnie powyższego.Na tej trasie jest ,nie liczac autostrady wieś za wsią a nawierzchnia też nie nadzwyczajna


Czytaj ostatnie zdanie w kontekście całego postu. Pisałem o trasie od granicy w Ożennej - Bardejów - Preszów. Jest to moim (i nie tylko moim) zdaniem optymalna opcja ominięcia utrudnień na E371
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.08.2015 10:05

matix napisał(a):
dabecja napisał(a):Czyżby jakaś słowacka akcja wisła.Mam odmienne zdanie odnośnie powyższego.Na tej trasie jest ,nie liczac autostrady wieś za wsią a nawierzchnia też nie nadzwyczajna


Czytaj ostatnie zdanie w kontekście całego postu. Pisałem o trasie od granicy w Ożennej - Bardejów - Preszów. Jest to moim (i nie tylko moim) zdaniem optymalna opcja ominięcia utrudnień na E371

Na Słowacji niewiele terenów zabudowanych i długie, proste odcinki na których można przycisnąć

ależ przeczytałem i to ze zrozumieniem.
Nie jest to trasa do przyciśnięcia właśnie z powodu obszarów zabudowanych.


tu wpis innego użytkownika
Słowację przejechałem przez Bardejov w tamtą stronę i z powrotem. Ruch raczej na bieżąco ale nie podgonisz dużo terenu zabudowanego. Zaraz za granicą począwszy od pierwszej miejscowości do Bardejova roboty drogowe ale jest tylko jedno wahadło (ja trafiłem na zielone) więc nic nie stałem. W Bardejovie też roboty drogowe jezdnia zwężona i spore doły trzeba uważać.
Winiety na Słowację nie kupowałem objazd drogą "68"

Pozdrawiam :hut:
matix
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 26.07.2007
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) matix » 24.08.2015 10:44

dabecja napisał(a):
matix napisał(a):
dabecja napisał(a):Czyżby jakaś słowacka akcja wisła.Mam odmienne zdanie odnośnie powyższego.Na tej trasie jest ,nie liczac autostrady wieś za wsią a nawierzchnia też nie nadzwyczajna


Czytaj ostatnie zdanie w kontekście całego postu. Pisałem o trasie od granicy w Ożennej - Bardejów - Preszów. Jest to moim (i nie tylko moim) zdaniem optymalna opcja ominięcia utrudnień na E371

Na Słowacji niewiele terenów zabudowanych i długie, proste odcinki na których można przycisnąć

ależ przeczytałem i to ze zrozumieniem.
Nie jest to trasa do przyciśnięcia właśnie z powodu obszarów zabudowanych.


tu wpis innego użytkownika
Słowację przejechałem przez Bardejov w tamtą stronę i z powrotem. Ruch raczej na bieżąco ale nie podgonisz dużo terenu zabudowanego. Zaraz za granicą począwszy od pierwszej miejscowości do Bardejova roboty drogowe ale jest tylko jedno wahadło (ja trafiłem na zielone) więc nic nie stałem. W Bardejovie też roboty drogowe jezdnia zwężona i spore doły trzeba uważać.
Winiety na Słowację nie kupowałem objazd drogą "68"

Pozdrawiam :hut:


Wnioskuję po powyższym wpisie, że opierasz swoją opinię nie na własnym doświadczeniu lecz na wpisach innych osób. Własne zdanie opieram na doświadczeniu z jazdy zarówno jedną jak i drugą trasą. Przez Stropkov nie miałem przyjemności, ale skoro tam skierowany został cały ruch tranzytowy TIR to dla mnie ta opcja odpadła. Określenie "dużo terenu zabudowanego" jest dość subiektywne. Jeśli porównasz ilość terenów zabudowanych na trasie Niżna Polianka - Presov do ich ilości na innych, alternatywnych drogach to możemy mówić o racjonalnych i obiektywnych przesłankach wyboru trasy. Pozdrawiam
Użytkownik usunięty
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.08.2015 11:03

Wnioskuję po powyższym wpisie, że opierasz swoją opinię nie na własnym doświadczeniu lecz na wpisach innych osób. Własne zdanie opieram na doświadczeniu z jazdy zarówno jedną jak i drugą trasą. Przez Stropkov nie miałem przyjemności, ale skoro tam skierowany został cały ruch tranzytowy TIR to dla mnie ta opcja odpadła. Określenie "dużo terenu zabudowanego" jest dość subiektywne. Jeśli porównasz ilość terenów zabudowanych na trasie Niżna Polianka - Presov do ich ilości na innych, alternatywnych drogach to możemy mówić o racjonalnych i obiektywnych przesłankach wyboru trasy. Pozdrawiam[/quote]
złe wnioski ,trasę przejechałem i to na niektórych odcinkach nie raz nawet jak nie była objazdem.Pamiętam jeszcze przejazd jak z ożennej kończył się asfalt i zaczynała lesna droga.
Nie sugerowałbym innym tylko,że jest super i można podgonic .
lukasz921
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 15.06.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz921 » 27.08.2015 09:40

Witam,
Czy jadąc z Rzeszowa do Makarskiej warto jechać przez Słowacje i Węgry . Czy we wrześniu w srodku tygodnia korki na Słowacji są uciążliwe jaki będzie ewentualnie najlepszy objazd ? Chyba że jechać normalnie wg. GPS-a.

Pozdrawiam
Lukasz
yodasan
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 18.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) yodasan » 27.08.2015 10:04

lukasz921 napisał(a):Witam,
Czy jadąc z Rzeszowa do Makarskiej warto jechać przez Słowacje i Węgry . Czy we wrześniu w srodku tygodnia korki na Słowacji są uciążliwe jaki będzie ewentualnie najlepszy objazd ? Chyba że jechać normalnie wg. GPS-a.

Pozdrawiam
Lukasz


Z Rzeszowa tylko trasą przez Słowację i Węgry.
Najszybciej będzie autostradą do Dębicy, dalej na Pilzno, Jasło, Gorlice, potem na Słowacji Bardejov, Presov, Kosice i masz już Węgry.
Jak nie chcesz płacić za wątpliwą słowacką autostradę jedź drogą 68 od Presova.

Węgry powoli tylko do autostrady, dalej miód malina.
hariet1
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 16.08.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) hariet1 » 28.08.2015 16:36

Trasa Makarska - Lublin (wyjazd środa rano z Makarskiej)

https://www.google.pl/maps/dir/Makarska ... 464536!3e0

Makarska - granica Węgry - 5:36 godz.

granica - Budapeszt - 1:44 godz.

Budapeszt - granica Słowacja - 2:44 godz.

przejazd przez Słowację - 1:46 godz.

Konieczna - Lublin - 4:30 godz.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 3...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone