Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ornak3
Globtroter
Posty: 30
Dołączył(a): 15.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) ornak3 » 07.08.2015 07:43

Witam
Wyjeżdżam dzisiaj około 15.00 z Lublina. Planuję jechać przez Bardejów . Co myślicie o takiej trasie od Rzeszowa do Bardejowa czy nie szybciej będzie przejechać kawałek autostradą a mianowicie Rzeszów _ Dębica_Bardejów

niestety nie mogę wkleić linka :(
dziubeklublin
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 12.07.2011
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) dziubeklublin » 07.08.2015 08:30

ornak3 napisał(a):Witam
Wyjeżdżam dzisiaj około 15.00 z Lublina. Planuję jechać przez Bardejów . Co myślicie o takiej trasie od Rzeszowa do Bardejowa czy nie szybciej będzie przejechać kawałek autostradą a mianowicie Rzeszów _ Dębica_Bardejów

niestety nie mogę wkleić linka :(


Myślę że to całkiem rozsądna trasa. Licząc od Stobiernej kilometrów nieco więcej, ale czas przejazdu na pewno krótszy. Ja chyba właśnie tak pojadę, więc jak możesz to daj znać jak się jechało.
leszekmw
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 14.07.2010
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) leszekmw » 07.08.2015 11:51

b0czek napisał(a):
Lis-Witalis napisał(a):
Ja wybrałem tę trasę po lekturze tegoż wątku uwzględniając posty na innych wątkach. Czy to jest trasa najlepsza - nie wiem.
Wyjechałem z Lublina o 18:30, ~6:00 stanąłem w kolejce do przejścia autostradowego w Letenye.

łoo matko ..nieźle.. 8O
ja jak jeżdżę we wrześniu to wyjeżdżam o 15 z lublina i o 7 rano jestem w okolicach breli..
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 07.08.2015 11:57

leszekmw napisał(a):
b0czek napisał(a):
Lis-Witalis napisał(a):
Ja wybrałem tę trasę po lekturze tegoż wątku uwzględniając posty na innych wątkach. Czy to jest trasa najlepsza - nie wiem.
Wyjechałem z Lublina o 18:30, ~6:00 stanąłem w kolejce do przejścia autostradowego w Letenye.

łoo matko ..nieźle.. 8O
ja jak jeżdżę we wrześniu to wyjeżdżam o 15 z lublina i o 7 rano jestem w okolicach breli..


Kolego nie tą osobę co trzeba zacytowałeś ja tego nie napisałem :evil:
Napisał to kolega bOczek : napisał(a) b0czek » 05.08.2015 22:47 cytując przy okazji mój post i pewnie z tego pomyłka :?:
Alize 1800
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 252
Dołączył(a): 12.02.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Alize 1800 » 08.08.2015 21:10

Już po wakacjach w cro, po raz pierwszy.
Więc po trasach w obie strony przez Barwinek, innymi odcinkami: Stropkov, Preszov, Koszyce i z powrotem: Szerencs, Trebisov, Vranou - myśl jest jedna: którędy byś nie pojechał, trzeba i tak odstać swoje - krócej, dłużej (w zależności od pory dnia), ale trzeba odstać. Bez nerwów - wahadła szybko się zmieniają, czasami od razu - zielone światło. Większe opóźnienia robią tylko ci co jadą 40-50 km/h i nie ma możliwości wyprzedzenia.
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 09.08.2015 11:49

Czyli podsumowując temat i przejazd przez Słowację na obecną chwilę po przeczytaju wielu kolegów z forum można powiedzieć , że trasa przez Bardejov jest obecnie najlepszą alternatywą przejazdu przez Słowację :?:

Trasa 1 Dukla - Bardejov : http://mapy.interia.pl/directions/drive ... normal.day

Trasa 2 Dukla - Barwinek - Stropkov - Preszov - Koszyce - Miszkolc : https://www.google.pl/maps/dir/Dukla/Pr ... 963631!3e0

Trasa 3 Dukla -Barwinek - Stropkov - Trebisov - Szerences - Miszkolc : https://www.google.pl/maps/dir/Dukla/Tr ... 963631!3e0
mkbojarczuk
Odkrywca
Posty: 113
Dołączył(a): 02.05.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkbojarczuk » 09.08.2015 14:13

Dodał bym jeszcze trasę ,która bardziej istnieje w wątku podkarpackie wyjazdy chorwackie , przez radoszyce-palota.Jedyne ograniczenie to predkość a to wiadomo na całej słowacji.Jechałem do Debreczyna i naprawdę nie jest zła.Dojazd do Radoszyc taki sam jak do ozennej.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 09.08.2015 14:32

akkon napisał(a):Równo 25 km od granicy SK/HU jest po prawej stronie stacja MOL (między skrętem na Encs a wjazdem do Forro). Prawie wszyscy tranzytowcy właśnie tam kupują winiety. Obsługa stacji już wyspecjalizowana w dogadaniu się ;)


Jak tam kupowałem kiedyś to na ladzie mieli ładny obrazek z winietami - każdy pokazywał co chciał. Potem na karteczce pisało się nr rej :) Szybko i sprawnie szło. A naszych tam tyle że obsługa podstawowe słowa po polsku umiała.
szczaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 208
Dołączył(a): 26.12.2011
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) szczaw » 09.08.2015 20:30

To już teraz nie rozumiem , którędy jechać wjeżdżając z Barwinka , chodzi o ominięcie wahadeł drogowych , będe już w tym momencie po 500 km z PL i wolałbym jechać niż się turlać , wcześniej była proponowana trasa z Barwinek normalnie i w m. KRAJNA POLANA odbić w lewo na Bodruzal, Mirola, Pstrina, Staskovce i potem na 575 na Stropkow i około jezior w dół na Trebisov i granica w Słowenske Nove Mesto, co teraz o tym sądzić , chodzi o czas , ale nie żebym jechał 150 tylko 100 bo z przyczepką tak DO 750 KG , więc ma być bezpiecznie, co teraz mam myśleć , dojechać zawsze człowiek dojedzie bo to nie pierwszy raz ale SPOKOJNIE
Lis-Witalis
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 20.02.2014
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lis-Witalis » 09.08.2015 20:42

szczaw napisał(a):To już teraz nie rozumiem , którędy jechać wjeżdżając z Barwinka , chodzi o ominięcie wahadeł drogowych , będe już w tym momencie po 500 km z PL i wolałbym jechać niż się turlać , wcześniej była proponowana trasa z Barwinek normalnie i w m. KRAJNA POLANA odbić w lewo na Bodruzal, Mirola, Pstrina, Staskovce i potem na 575 na Stropkow i około jezior w dół na Trebisov i granica w Słowenske Nove Mesto, co teraz o tym sądzić , chodzi o czas , ale nie żebym jechał 150 tylko 100 bo z przyczepką tak DO 750 KG , więc ma być bezpiecznie, co teraz mam myśleć , dojechać zawsze człowiek dojedzie bo to nie pierwszy raz ale SPOKOJNIE


Jadąc trasą 1 którą podałem nie jedziesz przez Barwinek i dzięki temu omijasz wahadła , które są zaraz za granicą. Trasa którą opisujesz jest trasą nr. 3 którą ja podałem. Niestety tam też są korki. Jadąc z przyczepką proponował bym jechać drogą nr. 1 ale ja sam tą drogą nie jechałem tylko znam ją z opinii innych użytkowników podobno na tą chwilę jest najszybsza :?:
wiklos
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 29.11.2009
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiklos » 09.08.2015 21:01

Wg. strony słowackie remonty dróg miejscowość Trebisov objazdy na granicy miasta. Dodatkowo droga Trebisov - Slowenskie Nove Miesto ruch wahadłowy.
Link do strony już chyba był ale sam zobacz http://www.zjazdnost.sk/map/view.html
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 10.08.2015 00:30

Lis-Witalis napisał(a):Czyli podsumowując temat i przejazd przez Słowację na obecną chwilę po przeczytaju wielu kolegów z forum można powiedzieć , że trasa przez Bardejov jest obecnie najlepszą alternatywą przejazdu przez Słowację :?:

Trasa 1 Dukla - Bardejov : http://mapy.interia.pl/directions/drive ... normal.day

Trasa 2 Dukla - Barwinek - Stropkov - Preszov - Koszyce - Miszkolc : https://www.google.pl/maps/dir/Dukla/Pr ... 963631!3e0

Trasa 3 Dukla -Barwinek - Stropkov - Trebisov - Szerences - Miszkolc : https://www.google.pl/maps/dir/Dukla/Tr ... 963631!3e0

Do trasy nr 1 dodałbym przejazd drogą 68 pomiędzy Koszycami a przejściem granicznym na Węgrzech-brak opłat za winietę słowacką.
darkolo
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 29.07.2015
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkolo » 10.08.2015 09:34

Witam, w sobotę wracałem z Chorwacji, przez Węgry i Słowację....zrezygnowałem z BArwinka i nie żałuję, ominąłem ten odcinek trasą Dukla - Bardejov - Presov, tylko 1 wahadło, oczywiscie prędkości rozwinąć sie nie da, ale jedzie się a nie stoi, polecam tą trasę.
Bunio
Croentuzjasta
Posty: 144
Dołączył(a): 13.02.2012
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bunio » 10.08.2015 12:39

Czy ktoś się orientuje czy trasie pomiędzy Duklą a Ożenną jest jakaś stacja paliwowa?
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013
Re: Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dysku

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 10.08.2015 12:59

darkolo napisał(a):Witam, w sobotę wracałem z Chorwacji, przez Węgry i Słowację....zrezygnowałem z BArwinka i nie żałuję, ominąłem ten odcinek trasą Dukla - Bardejov - Presov, tylko 1 wahadło, oczywiscie prędkości rozwinąć sie nie da, ale jedzie się a nie stoi, polecam tą trasę.

Czyli opcja nr1 z podanych wyżej
Tak?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa do Chorwacji z Polski południowo-wschodniej- dyskusja - strona 3...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone