Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tam mnie jeszcze nie było - pierwszy raz na drugiej półkuli

Afryka jest drugim co do wielkości kontynentem. W Afryce są 54 kraje. Prawie jedna trzecia światowych języków jest używanych w Afryce. Jezioro Wiktoria w Afryce jest największym jeziorem i drugim co do wielkości jeziorem słodkowodnym na świecie. Nigeria ma najwyższy na świecie wskaźnik urodzeń bliźniąt. W Sudanie znajduje się ponad 200 piramid, czyli więcej niż w Egipcie.
akkon
Croentuzjasta
Posty: 337
Dołączył(a): 23.02.2008
Re: Tam mnie jeszcze nie było - pierwszy raz na drugiej pół

Nieprzeczytany postnapisał(a) akkon » 30.09.2015 21:10

Fajny filmik!

Rzeczywiście, start w A380 czuje się łagodnie. Raz, że kadłub jest dobrze wyciszony i nie słychać jak huczą silniki, a dwa że nie rzuca nim tak po pasie jak jakimś maluchem.
W końcu A380 jest największym samolotem pasażerskim świata i po zatankowaniu waży 550 ton wraz z paliwem... a taki maluch typu A320 czy nawet spory przecież Boeing 777-300 ważą sporo mniej. Ten pierwszy do 100 ton, ten drugi - ok. 300. Dlatego w takim maluchu huczy, skrzypi i trzęsie nim na pasie aż do samej rotacji, zaś A380 sunie dostojnie i zdawałoby się wolno ;), chociaż od startu do rotacji minęło 40 sekund.

O załogę pytałem, bo nawet w takim gigancie załoga liczy 2 osoby. Zaś z badań prowadzonych wśród pilotów wynika, że 43% z nich zdarzało się zasnąć podczas lotu, z czego 30% przyznało, że gdy się ocknęli z drzemki, to drugi pilot też spał ;)
Ale żarty na bok. Jestem pewien, że na ponad dziesięciogodzinną trasę lecą dwa zespoły i w międzyczasie zmieniają się.
O stewardessach - na pewno były te same, ale im wolno przysnąć ... a właściwie nie wolno, ale jak przysną, to się nic stać nie powinno ;) W A380 załoga stewardowa to prawie 20 osób.

A jaki system rozrywki był na wysokości kolan? Z tego co widzę to monitory są na wysokości zagłówka.
Użytkownik usunięty
Re: Tam mnie jeszcze nie było - pierwszy raz na drugiej pół

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.09.2015 22:32

Dwa tygodnie już czekam na jakieś zdjęcia grupies albo choć widoczki ze stron, w które raczej się nie wybieram, a tym bardziej mnie ciekawią. A my cały czas jesteśmy przy starcie. Łzy się w oku kręcą, że się nie doczekam :)
ziutt przyspiesz.
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011
Re: Tam mnie jeszcze nie było - pierwszy raz na drugiej pół

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 01.10.2015 00:01

akkon napisał(a):A jaki system rozrywki był na wysokości kolan? Z tego co widzę to monitory są na wysokości zagłówka.


Tam stoi taka skrzynka gdzie umieszczone są chyba komputery odpowiadające za rozrywke na pokładzie
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011
Re: Tam mnie jeszcze nie było - pierwszy raz na drugiej pół

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 01.10.2015 00:01

bigredone napisał(a):Dwa tygodnie już czekam na jakieś zdjęcia grupies albo choć widoczki ze stron, w które raczej się nie wybieram, a tym bardziej mnie ciekawią. A my cały czas jesteśmy przy starcie. Łzy się w oku kręcą, że się nie doczekam :)
ziutt przyspiesz.


Wszystko w swoim czasie :)
Pozdrawiam
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011
Re: Tam mnie jeszcze nie było - pierwszy raz na drugiej pół

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 01.10.2015 17:21

Wspominałem już wcześniej że jedna ze stewardes oblała mnie niechcący sokiem.Widziałem lekkie przerażenie w jej oczach-może to wina ekipy z którą leciałem :) - więc pani chciała jakoś załagodzić sytuację mimo że nie było takiej potrzeby.Ale pani nalegała więc powiedziałem że chętnie z kolegą napijemy się whisky.

Oto pierwsza porcja :)

Obrazek

Zrobiło się miło i błogo i niezauważyliśmy jak wlecieliśmy nad "niebieski przestwór oceanu" :)

Obrazek

A dokładnie nad Morze Śródziemne w okolicach Korsyki i Sardynii

Obrazek

Pewnie zastanawialiście się co dają w takim samolocie i na takiej trasie do jedzenia

Obrazek

Po posiłku widok na monitorze znacznie się zmienił

Obrazek

Widoki jak z kiepskiej samolotowej strzelanki :)

Obrazek

Obrazek
akkon
Croentuzjasta
Posty: 337
Dołączył(a): 23.02.2008
Re: Tam mnie jeszcze nie było - pierwszy raz na drugiej pół

Nieprzeczytany postnapisał(a) akkon » 01.10.2015 22:39

ziutt napisał(a):(...)
Pewnie zastanawialiście się co dają w takim samolocie i na takiej trasie do jedzenia
(...)


Lufthansa trzyma poziom, skoro dają metalowe sztućce nawet w klasie ekono.
A jak oceniasz jakość jedzenia? Z europejskich linii ponoć smacznie dają jeść tylko w Air France, reszta linii to chemia i plastik.
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011
Re: Tam mnie jeszcze nie było - pierwszy raz na drugiej pół

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 02.10.2015 00:52

akkon napisał(a):
Lufthansa trzyma poziom, skoro dają metalowe sztućce nawet w klasie ekono.
A jak oceniasz jakość jedzenia? Z europejskich linii ponoć smacznie dają jeść tylko w Air France, reszta linii to chemia i plastik.


No muszę powiedzieć że było dosyć smaczne ale jak dla mnie za dużo słodkości :)
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Tam mnie jeszcze nie było - pierwszy raz na drugiej pół

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 02.10.2015 01:10

akkon napisał(a):Lufthansa trzyma poziom, skoro dają metalowe sztućce nawet w klasie ekono.
A jak oceniasz jakość jedzenia? Z europejskich linii ponoć smacznie dają jeść tylko w Air France, reszta linii to chemia i plastik.


Witam :)

Nie leciałem Air France, ale jak dla mnie i Lufthansa i British Airways i KLM nie karmią zbyt smacznie. Wg mnie pysznie i rozmaicie było za to w JAL i ANA. Nawet Quantas im nie dorównuje pod względem kulinarnym


Ziutt - jadę z Wami

P.S. Zauważyłeś, że TAM woda w zlewie lub w kiblu spływa w lewa stronę? :mrgreen:
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011
Re: Tam mnie jeszcze nie było - pierwszy raz na drugiej pół

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 02.10.2015 23:39

Mikeee napisał(a):
Ziutt - jadę z Wami

P.S. Zauważyłeś, że TAM woda w zlewie lub w kiblu spływa w lewa stronę? :mrgreen:


Oczywiście :)
Na początku był pomysł żeby to nagrać ale...zapomniałem :(
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011
Re: Tam mnie jeszcze nie było - pierwszy raz na drugiej pół

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 03.10.2015 18:10

Tak jak wcześniej wspominałem miałem problem z zaśnięciem w samolocie więc od czasu do czasu sobie zdjęcia robiłem na zmianę ze słuchaniem muzyki i oglądaniem filmów.Pamiętam że Whiplash oglądałem-kto nie widział to polecam.Skoro ja nie mogłem zasnąć to teraz poprosze o towarzyszenie mi w dalszym locie :)

Ledwo co przyszła kolejna porcja "przepraszacza" a tu taka sytuacja-podpowiedź,liczba kilometrów :)

Obrazek

Jak widać pora była do spania ale nie szło

Obrazek

Księżycowe krajobrazy chyba gdzieś nad Algierią lub Nigrem

Obrazek

Zrobiło się zieleniej i jest jakaś rzeka,prawdopodobnie Mayo Kebi płynąca na granicy Kamerunu i Czadu

Obrazek

Tutaj nad miejscowością Impfondo w Kongu i nad rzeką Ubangi

Obrazek

Tutaj schodzą się rzeka Ubangi i rzeka Kongo,druga,po Nilu najdłuższa rzeka Afryki

Obrazek

Większość trasy mamy za sobą

Obrazek

Na zewnątrz robi się już jasno

Obrazek

Ja tu spać nie mogę a koledzy :)
Zwróćcie uwagę ma drugi plan :)

Obrazek
ziutt
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 791
Dołączył(a): 05.09.2011
Re: Tam mnie jeszcze nie było - pierwszy raz na drugiej pół

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutt » 06.10.2015 21:19

No dobra ostatni odcinek z samolotu :) ...przynajmniej w tą stronę.

Lecimy w okolicach rzeki Zambezi na której to,na granicy Zimbabwe i Zambii znajdują się Wodospady Wiktorii

Obrazek

A na zewnątrz coraz jaśniej

Obrazek

Obrazek

Nazwy miast ciężkie do wymówienia :)

Obrazek

Obrazek

Tak,mniej więcej,wyglądała trasa lotu wg Google

Obrazek

A tak wg Flightradar24-jak widać trasa trochę się różni

Obrazek

Przygotowania do lądowania

Obrazek

No i wylądowali

Obrazek

Obrazek
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Tam mnie jeszcze nie było - pierwszy raz na drugiej pół

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 07.10.2015 12:30

Tyle godzin lotu....najdłużej leciałam godzinkę, a i tak w wielkim strachu 8O 8O 8O
Wcześniej naoglądałam się "Katastrof w przestworzu" , więc ciągle nasłuchiwałam czy w silniku wszystko ok
:mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech:
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Tam mnie jeszcze nie było - pierwszy raz na drugiej pół

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 07.10.2015 13:35

karin74 napisał(a):Tyle godzin lotu....najdłużej leciałam godzinkę, a i tak w wielkim strachu 8O 8O 8O
Wcześniej naoglądałam się "Katastrof w przestworzu" , więc ciągle nasłuchiwałam czy w silniku wszystko ok
:mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech:

Mnie wzięło dopiero po trzecim locie. Więcej ryzykować nie będę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Mam wątpliwości czy twórcy "Katastrof w przestworzach" znajdą odpowiednią osobę do mojej roli :lol:
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Tam mnie jeszcze nie było - pierwszy raz na drugiej pół

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 07.10.2015 15:52

greenrs napisał(a):
karin74 napisał(a):Tyle godzin lotu....najdłużej leciałam godzinkę, a i tak w wielkim strachu 8O 8O 8O
Wcześniej naoglądałam się "Katastrof w przestworzu" , więc ciągle nasłuchiwałam czy w silniku wszystko ok
:mrgreen: :mrgreen: :oczko_usmiech:

Mnie wzięło dopiero po trzecim locie. Więcej ryzykować nie będę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Mam wątpliwości czy twórcy "Katastrof w przestworzach" znajdą odpowiednią osobę do mojej roli :lol:

Ludzie z Rudy Śląskiej są jednorazowego wydania :-) wiem coś o tym :mrgreen:
Jozzy22
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 11.04.2013
Re: Tam mnie jeszcze nie było - pierwszy raz na drugiej pół

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozzy22 » 07.10.2015 16:58

ziutt napisał(a):
akkon napisał(a):
ziutt napisał(a):(...) Wiem bo jedna z nich mnie przypadkowo oblała sokiem i później w fajny sposób mnie przepraszała :)


Tym Whisky tak 10 godzin Was raczyła?!
No to u celu musieliście być w wesołym nastroju
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Afryka



cron
Tam mnie jeszcze nie było - pierwszy raz na drugiej półkuli - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone