Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tajemniczy,intrygujący Hvar 2015...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 19.08.2015 13:42

m@rek napisał(a):echhh ten Hvar :)

loverosa napisał(a):26 czerwiec niedziela
przepraszam ale ta data wryła mi się w pamięć, moja córka odbierał wtedy pierwsze świadectwo a wieczorem ruszaliśmy do ID :wink:

loverosa napisał(a):Obrazek
poznaję te barierki :)
nie wiem jak Was ale mnie za każdym razem intryguje dom z drugiego planu, jeszcze nigdy nie spotkałem tam "lokatorów"
chętnie spędził bym tam kolejne wakacje 8)


Ten dom,o którym piszesz ma właścielkę,która podjeżdża raz na tydzień podlać kwiaty i to wszystko.
Też nie raz zastanawialiśmy się dlaczego w tak pięknie położonej willi dosłownie w pierwszej linii brzegowej nie ma mieszkańców.Okna pozamykane...tajemniczy dom...

majeczka napisał(a):...mnie natomiast intryguje ta trawka w doniczce, sztuczna?


Dokładnie,trawka sztuczna :wink:
bodzios
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 369
Dołączył(a): 26.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) bodzios » 19.08.2015 21:34

Witam serdecznie,świetna relacja :roll:
Będę wdzięczny za namiary na apartament w Slunj.
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 20.08.2015 14:33

Witam i dziękuję:)

Namiary wysłane:)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.08.2015 10:49

Piękna ta lawenda prawda? A jak to pachnie... mmmm :hearts:
Też zebraliśmy dwa małe bukieciki, które teraz stoją w salonie na półce... i w ogólnie nie mam wyrzutów sumienia, że komuś pole ogołociłam ;)
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 24.08.2015 11:00

Zazdroszczę Brusje w pełnym rozkwicie :( niestety moja praca nie pozwala na wyjazd czerwcowy, a w lipcu i sierpniu to już tylko przekwitnięta lawenda jest :hut:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 24.08.2015 17:37

Ja jak zwykle teraz spóźniona w tym roku ze wszystkimi relacjami, ale już nadrobiłam u Ciebie...
Piękny ten Hvar, moje marzenie, oczywiście do spełnienia, ale jeszcze nie wiem kiedy...
truskawka30r
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 05.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) truskawka30r » 31.08.2015 23:00

W sierpniowym Hvarze nie zakochałam się, pozostał niedosyt. Kiedyś wrócę na Hvar, ale tylko w czerwcu. Lawenda przekwitła, zioła nie pachniały, cudne zatoczki nie odkryte, bo jak tu odkrywać rajskie plaże z roczniakiem i dwulatkiem. Wrócić na Hvar, kiedyś muszę koniecznie...... Proszę o namiary na apartament w Slunj na priv (jaka cena w czerwcu). Z góry bardzo dziękuję.
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 30.09.2015 17:57

Upały minęły,chłodkiem zawiało,a mi znów zamarzyła się Chorwacja:)
Tak więc dziś po długiej nieobecności kolejny odcinek,jeśli jeszcze ktoś ciekawy :lol:

Roxi napisał(a):Piękna ta lawenda prawda? A jak to pachnie... mmmm :hearts:
Też zebraliśmy dwa małe bukieciki, które teraz stoją w salonie na półce... i w ogólnie nie mam wyrzutów sumienia, że komuś pole ogołociłam ;)


Bez lawendy ani rusz,zapach bardzo aromatyczny:) Moli nie uświadczymy,lawenda z hvaru to nie marketówka...

Elizasz napisał(a):Zazdroszczę Brusje w pełnym rozkwicie :( niestety moja praca nie pozwala na wyjazd czerwcowy, a w lipcu i sierpniu to już tylko przekwitnięta lawenda jest :hut:


Na Hvar planowaliśmy jechać tylko w czerwcu ze względu na ową lawendę,symbol tej wyspy...byłam strasznie ciekawa tych pól i nie rozczarowałam się.Szkoda,że nie możecie się wybrać właśnie w tym magicznym miesiącu.

agata26061 napisał(a):Ja jak zwykle teraz spóźniona w tym roku ze wszystkimi relacjami, ale już nadrobiłam u Ciebie...
Piękny ten Hvar, moje marzenie, oczywiście do spełnienia, ale jeszcze nie wiem kiedy...


Witaj Agatko:)
Na pewno i Ty zawitasz na Hvar czego Wam życzę:)

truskawka30r napisał(a):W sierpniowym Hvarze nie zakochałam się, pozostał niedosyt. Kiedyś wrócę na Hvar, ale tylko w czerwcu. Lawenda przekwitła, zioła nie pachniały, cudne zatoczki nie odkryte, bo jak tu odkrywać rajskie plaże z roczniakiem i dwulatkiem. Wrócić na Hvar, kiedyś muszę koniecznie...... Proszę o namiary na apartament w Slunj na priv (jaka cena w czerwcu). Z góry bardzo dziękuję.


Witaj truskawko:) Swoją droga mój ulubiony owoc...

Hvar w czerwcu to jest mus,nie byłam w sierpniu,ale właśnie ten czar czerwca i rozgrzane słońcem kłosy lawendowe to jest to!
Z małymi dziećmi na pewno wiele miejscówek nie da się zwiedzić i odkryć...
Nie pamiętam,czy wysłałam Ci Kochana namiary...jeśli nie to od razu pisz;)

Brusje zaliczone,teraz mogę odznaczyć ważną miejscówkę w mojej plejadzie super miejsc ...
Blisko stąd do perełki miasta Hvar,jedziemy to już niedaleko. Jedziemy i podziwiamy tą dziką wyspę,mało aut jedzie tą drogą,cicho jakoś,pusto,czy aby nie zbłądziliśmy?Nie...to nie możliwe.Przecież w Brusje dokładnie pytaliśmy ,czy stąd dojedziemy do Hvaru? Brniemy więc dalej w nieznajome miejsca,kilka krętych dróg i jest tablica ...udało się.Wjeżdżamy,spory ruch na ulicach,kurczę gdzie zaparkujemy? Wszystko zalepione autami z rejestracjami każdego zakątka świata. No nic wjeżdżamy na parking płatny.Kilka godzin to nie majątek,nie będziemy się kręcić w kółko. Tego dnia było bardzo upalnie.Pierwsze kroki skierowaliśmy w stronę twierdzy.
Musimy tam wejść i zobaczyć to wszystko z góry.

Na tym parkingu odpoczywało nasze auto

Obrazek

Obrazek

Idziemy w górę i coraz wyżej,zakrętasy niezłe i dalej ,byleby dotrzeć na szczyt:)

Obrazek

kaktusy,dużo kaktusów...

Obrazek

Widoczki...

Obrazek

Punkt widokowy dla każdego turysty

Obrazek

Obrazek

Nie starczyło mi tyle wrażeń,ja chcę na górę zobaczyć jeszcze wyżej i fota przy armacie musi być:)
Bilety zakupione wchodzimy...

I o to mi chodziło,nie żadne półśrodki,jestem zadowolona:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Armata w kadrze

Obrazek

Mój syn prowadzi mnie do lochów,ał trochę stromo i słyszę: Mamo,uważaj na głowę!

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Pakleni Otoci

Obrazek

Super tutaj widoki,ale czas goni i trzeba zwiedzić miasto...

Obrazek

Odpoczynek po drodze,na szczęście są ławeczki i co warto zabrać ze sobą? Wodę koniecznie...

Obrazek

Schodzimy w dół...

Obrazek

I tu moje ukochane wąskie uliczki

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaglądamy do pięknego sklepu tak bardzo eleganckiego,wspaniałe przedmioty dekoracyjne,ale ceny wysokie...

Obrazek

Witryna z zegarkami..

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Stragany kuszą...

Obrazek

Stolik dla zakochanych...

Obrazek

Obrazek

Oglądamy wodne pływadła,co jeden to lepszy...

Obrazek

Starszy pan spokojnie wyczekuje turystów...jak z bajki...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Moje dzieci zauważyły nurka ...co on szuka ?

Obrazek

Spojrzałam na zegarek,pora wracać,do Konzuma po wodę i wracamy do Ivana.To był super dzień :D

Wracamy...

Obrazek

Obrazek

Kot z rozbrajającym uśmiechem...

Obrazek

Po drodze wstąpiliśmy do Dubovicy,ale to następnym razem:)

Pozdrawiam czytelników :papa:
Ostatnio edytowano 30.09.2015 18:54 przez loverosa, łącznie edytowano 1 raz
Makar.....
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 01.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Makar..... » 30.09.2015 18:25

bodzios napisał(a):Witam serdecznie,świetna relacja :roll:
Będę wdzięczny za namiary na apartament w Slunj.




Witaj,
Czy ja tez mógłbym prosić...

pzdv/m
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 02.10.2015 09:55

Namiary wysłane:)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 02.10.2015 09:59

loverosa napisał(a):kaktusy,dużo kaktusów...


Ale nam się te kaktusy podobały! :mrgreen:
Mamy mnóstwo zdjęć z wejścia na twierdzę i z samej twierdzy, ale... najwięcej mamy właśnie zdjęć kaktusów 8O

;)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18262
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 04.10.2015 15:43

Zdjęcia kaktusów są znacznie bezpieczniejsze od samych kaktusów :wink:
:smo:


Pozdrawiam
Piotr
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 09.10.2015 09:58

piotrf napisał(a):Zdjęcia kaktusów są znacznie bezpieczniejsze od samych kaktusów :wink:
:smo:


Chyba, że to agawa... agawa nie jest kolczasta :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 09.10.2015 12:14

Widzę że podobało Wam się w Hvarze? nam też, bardzo :) zaczęliśmy jednak zwiedzanie odwrotnie niż Wy,zostawiliśmy autko przy twierdzy (za darmo) i zeszliśmy potem do miasta :) oczywiście zdjęcia mamy niemal identyczne z więziennych lochów ,armaty,widoczki na wysepki ,teatr w Hvarze ... fajnie się czyta i ogląda ...czekam na Dubovicę ,jedną z ładniejszych plaż ,jak dla mnie na Hvarze .

ps.Przy okazji wizyty w Hvarze warto pochodzić po ogrodzie Hanibala Lucića ,poleżeć na hamaczku pod drzewkiem pomarańczowym :)
I ode mnie agawy ,które również nas zachwyciły ,w drodze na Dubovicę ,też oczywiście robiłam im fotki :lol:
DSC_0206.JPG
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 09.10.2015 22:13

Oj,oj jak pięknie...i ta lawenda :-) Relacja super....proszem o jeszcze :-)
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Tajemniczy,intrygujący Hvar 2015... - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone