Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Tajemniczy,intrygujący Hvar 2015...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
loverosa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 09.07.2015 16:46

Kocham lawendę...uwielbiam motywy,różne cudeńka w tym temacie i zapach...dodatkowo jest praktyczna,bo mole nie mają szans w kontakcie z silna wonią...W swoim ogródku mam kilka krzaczków,które rosną sobie i kwitną,a ja latem przycinam kwiatostany po to,by nacieszyć się w wazonie jej zapachem i wyglądem.

Kiedy dowiedziałam się tu na forum,że istnieje taka wyspa lawendowa,gdzie mogę spotkać jej wiele cały czas o tym myślałam i marzyłam w duchu o tym,że kiedyś tam zawitam.
Dwa lata wstecz byliśmy w Stanici w małej wiosce koło pięknego Omisia i wtedy wydawało mi się,że widziałam wiele i przeżyłam najwspanialsze wakacje życia.Oj ...myliłam się sromotnie....

W grudniu zaczęłam przeglądać oferty w internecie i szukać apartamentu dla naszej 4-os rodzinki.
Szukałam też w Breli,ale ceny mnie odstraszyły,koniecznie musiał być widok na morze,to mój warunek.
Po pewnym czasie trafiłam na villę z widokiem na morze,dwie,osobne sypialnie ,zmywarka i wiele udogodnień,które tylko ułatwiły nam codzienny pobyt.

Miejscowość znana na forum,potem zdradzę.....zaliczka wpłacona,no to teraz długie oczekiwanie i skreślanie dni na tablicy i codzienne zmazywanie cyferek przybliżało nas do wymarzonych wakacji.
W międzyczasie wymieniliśmy rozrząd w aucie wraz z pompą,wymiana oleju,sprawdzenie czynnika chłodzącego...itd

Wyjazd przewidywany na 20 czerwca w sobotę wieczorem,mieliśmy nie jechać na jeden strzał,obiecaliśmy sobie,że nie porwiemy się znów na taki niemądry krok.
Weszłam na booking i znalazłam dosłownie przed samym wyjazdem apartament w Slunj...zabukowałam,wydrukowałam rezerwację i teraz można spokojnie jechać,odpocząć w drodze...
Może damy radę zwiedzić jeziora Plitvickie?-pomyślałam...
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 09.07.2015 16:47

Pierwsza :D
CROnikiCROpka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 09.07.2015 16:51

Druga :)
loverosa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 09.07.2015 16:59

Witam Maslinko serdecznie,czytałam wiele Twoich przygód w Cro i często podglądałam i szukałam wskazówek...

Kontynuuję zatem:)

Sobota 20 czerwca około godziny 19.... auto załadowane,wszystko chyba wzięliśmy...tym razem dzieci moje nastoletnie miały smartfony i tableta z filmami,aby ta drogę jakoś przeżyć :lol:
Kawka w termos,będziemy jechać nocą, Redbulle i dobre nastawienie :wink:
autko kilka godzin wcześniej zatankowane i sprawdzone ciśnienie w kołach,ubezpieczenie assistance schowane...
paszporty dzieci schowane....ok odsapnęłam....jedziemy do raju,trochę nam zejdzie,ale przecież jak dojedziemy to będzie radość....

Trasa tak samo jak dwa lata wstecz-Niemcy-Austria-objazd Słowenii i CRO...w międzyczasie zjazd do Slunj...

Mam zanotowane,że na granicy znaleźliśmy się dokładnie w południe dnia następnego,dodam,że jechaliśmy wolno około 120/h.

Widoczek dobrze każdemu znany....od tej pory pstrykałam

Obrazek
gosik 84
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosik 84 » 09.07.2015 17:10

To ja trzecia :D
loverosa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 09.07.2015 17:12

EithelAmarth, gosik84 witam również i zapraszam:)

Około godź 15 dojechaliśmy do miejsca noclegowego w Slunj. Już z daleka wyczekiwała nas przemiła właścicielka apartamentu,nie musieliśmy długo szukać.
Po miłym przywitaniu zaproponowała nam kawę,rakiję,soki...czuliśmy się tacy zmęczeni,że tylko sok wchodził w rachubę,a ja marzyłam,by się położyć i zdrzemnąć choć z godzinkę...
Zapomniałam imienia przemiłej pani...zaprowadziła nas do naszego tymczasowego lokum.Byłam pewna,że rezerwowałam jeden pokój z trzema łóżkami,ale okazało się,że klepnęłam mieszkanie z dwoma osobnymi sypialniami,aneksem kuchennym,łazienką tylko dla nas....no szok...wszędzie pachniało,jaka czystość...coraz bardziej mi się podoba :D

Zostaliśmy sami,jaka cisza i spokój,teraz marzę tylko o łóżku,kiedy przyłożyłam nos do poduszki nawet nie wiem kiedy usnęłam :lol:

Pokój dzieci

Obrazek

Kuchnia

Obrazek

łazienka

Obrazek

Obrazek

Moje dzieci stwierdziły,że możemy tu zostać,ale gdzie morze? :D
Ostatnio edytowano 09.07.2015 18:39 przez loverosa, łącznie edytowano 1 raz
kroj
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kroj » 09.07.2015 17:53

Dzień dobry,
wpraszam się nieśmiało, też uwielbiam lawendę i podobnie hołubię krzaczki w ogródku i gdzie mogę dosadzam, a wszystkim tłumaczę, że przecież tylko lawendy ślimory nie wszamią :)
Z chęcią poczytam i pooglądam :)

Pozdrav :papa:
Ela
loverosa
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 09.07.2015 18:38

kroj napisał(a):Dzień dobry,
wpraszam się nieśmiało, też uwielbiam lawendę i podobnie hołubię krzaczki w ogródku i gdzie mogę dosadzam, a wszystkim tłumaczę, że przecież tylko lawendy ślimory nie wszamią :)
Z chęcią poczytam i pooglądam :)

Pozdrav :papa:
Ela

Witaj Elu i zapraszam do dalszej wyprawy:)

Po tak wyczerpującej podróży powinnam spać już do rana,jednak coś musiało mnie przebudzić,bo po dwóch godzinach wstałam,patrzę na zegarek po 18...hmmm a może zbudzę rodzinkę i pojedziemy zobaczyć jeszcze dziś osławione Jeziora Plitvickie? Decyzja zapadła,okazja ...musimy pojechać!
Udało się,zgoda jest,dośpimy po powrocie.Jedziemy,szukamy,a tu kilka wejść,w które wjechać?
Zaparkowaliśmy na płatnym parkingu w pobliżu 2 wejścia...idziemy pod kasy biletowe,pan sprzedający bilety kiwa głową,że dziś już koniec,zamknięte,ostatnie wejście o 19... :twisted:
No to sobie pooglądaliśmy,smętne miny,jednak jest zgoda,że można wejść na miejsce widokowe i kawałek się przejść...dobre i to:)

Platforma widokowa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Fajny fotel ....

Obrazek
Vjetar
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.07.2015 19:01

Fajny.
Pozdrawiam Lavendowo. :)
krutom
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 09.07.2015 22:05

Vjetar napisał(a):Fajny.
Pozdrawiam Lavendowo. :)

Eeee tam, trochę ciasny.
Rąk nie można całkiem rozprostować.:wink:
:papa:
Ostatnio edytowano 10.07.2015 01:10 przez krutom, łącznie edytowano 1 raz
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.07.2015 23:12

Tajemniczy,intrygujący Hvar 2015... hm poczytam i zobaczę czy tajemniczy, intrygujący .... :wink: :lol:
Paweł BB
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł BB » 09.07.2015 23:41

Jak Hvar... to też już u Ciebie jesteśmy :D
banankochan
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 10.07.2015 08:39

Zawitam i ja:) czas się przygotować na odwiedziny HVAR'u w sierpniu :)
Adek99
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 10.07.2015 08:43

Miesiąc temu szwendałem się po Hvarze więc też przycupnę i popatrzę :)
GOLDEN
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) GOLDEN » 10.07.2015 09:02

Cześć. :D
Widzę ,że już spora widownia.... :roll: ...więc przycupnę sobie na oparciu tego fotela...bo z góry lepiej widać. :wink:
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019