Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Studencki wypadk do Chorwacji sierpień lub wrzesień

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
hirvaan
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.07.2015
Studencki wypadk do Chorwacji sierpień lub wrzesień

Nieprzeczytany postnapisał(a) hirvaan » 28.07.2015 11:54

Hej, siemka, jestem nowy na forum ale już zamierzam truć Wam d.. pytaniami :D

Otóż planuję wybrac się z dziewczyną i koleżanką do Chorwacji, albo niedłuuugo (pierwsza połowa sierpnia) albo opiero we wrześniu. bardzo bym chciał żeby ten wypad wypalił bo po raz pierwszy mamy czas na wakacje (licencjat skończony, więc zero poprawek na horyzoncie :D ) a po drugie, co jest dla mnie bardzo istotne, chciałbym pokazać dziewczynie kawałek świata (nigdy nie była zagranicą!). z moich wspomnień z dzieciństwa najlepszym pomysłem na wyjazd jest właśnie chorwacja. zapamiętałem ja jako bardzo magiczny i piękny kraj. ale tutaj pojawiaja się schody:

1>mamy BARDZO ograniczone fundusze: jedziemy w 3 osoby, na chwilę obecną mamy po 500 PLN na łebka (w sumie 1500 PLN - za mało prawdopodobnie) ale jeszcze coś odłożymy i wykombinujemy (zakładam że po 700 na głowę nie jest niemożliwe). nie mam tylko pojęcia jak z noclegiem, bo drogo. czy zna ktoś jakieś tanie miejsce, gdzie nam nie ukradną laptopów na przykład? :D planujemy być około tygodnia, może trochę więcej, ale bez specjalnego zwiedzania i jeżdzenia daleko (m. in. z powodów wym. wyżej, jak i niżej)

2>nie mamy samochodu. tak więc dojazd pozostaje jedynie autokarem, samolotem lub dobrą duszą która nas podwiezie

3>nie zalezy nam na kurortach/znanych miejscowościach/dużych ośrodkach miejskich. raczej małe malownicze wioski, chociaż jestem świadom że łączy się to z utrudnieniami w dojeździe ze względu na wymieniony wyżej brak samochodu.

4>nie wliczam w koszty alkoholu bo nie po to jedziemy za granicę żeby nic z tamtąd nie pamiętać. alkohol i niepotrzebne atrakcje ograniczymy do minimum.

czy ktoś mógłby podrzucić kilka porad? jakoś pomóc? bo powiem szczerze że po tym jak to napisałem, wydaje mi się niemożliwe żebysmy jednak wyjechali...

Pozdrawiam, Olek
bezrobotny500
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 189
Dołączył(a): 25.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) bezrobotny500 » 28.07.2015 12:24

- wrzesień
- autostop (lub może się znajdzie ktoś na forum kto Was zgarnie tanim kosztem)
- namiot (można zagadać z gospodarzem czy pozwoli się rozbić na swojej posesji za drobną opłatą lub w tańszych rejonach we wrześniu powinniście znaleźć lokum dla waszej 3 w okolicach 25-30 euro, jeśli chcecie się rozbić gdzieś na dziko to tak żeby się raczej nie rzucać w oczy i nikomu nie przeszkadzać, teoretycznie to chyba nielegalne jest)
- jak kolega wędkarz to przyda się wędka, zawsze to kolacje jakąś upolujesz
- zawsze można spróbować załapać się do jakiejś dorywczej pracy i sobie przedłużyć wyjazd (w okolicach roku 2000 będąc w Betinie pracowaliśmy z kolegą od 7-11 przy remoncie statków rybackich w zamian za apartament dla 4 osób i jakiś posiłek zwykle obiad lub kolacje w piwniczce beczka z rakiją do dyspozycji bez ograniczeń :D, reszta dnia normalne wakacje, tylko że to był maj, innym razem w Starigradzie pływaliśmy codziennie kutrem na zwijanie sieci, potem rozładunek w porcie też w zamian za miejsce do spania, często winko, owoce i łódka z silnikiem kiedy chcieliśmy gospodarz nam pozwalał popływać, ta praca była gorsza bo o 3 godzinie już trzeba było być w porcie i ten zapach ryb jeszcze po powrocie do polski czułem z tydzień na skórze :/ )
MackoSzymko
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MackoSzymko » 04.08.2015 14:25

Podlaczam sie do pytania.
Ja na 100 jade autostopem z Rumunii bede jechal przez Serbie.
I teraz pytanie Chorwacja czy Czarnogora ?
Jezeli autostopem to gdzie ? Tak jak kolega wyrzej poszukuje raczej miejsc na odludziu, fundusz troche wiekszy bo ok 2000zl na glowe na 1-2 tyg. Jednak z dziewczyna chcialem tez cos zwiedzic.
Serio kazda dobra rade przyjme mam mega dylemat czy chorwacja czy Cz-G, czy szukac teraz kwatery czy jednak we wrzesniu (od 5.09) bedzie juz luz, ja w chorwacji bylem w Mali Losinj i bylo przepieknie wyspa byla niewiarygodna ale strasznie droga.

Wielkie dzieki za rady ;)
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.08.2015 16:41

hirvaan napisał(a):Otóż planuję wybrac się z dziewczyną i koleżanką do Chorwacji...

Pozdrawiam, Olek

fajnie :roll:

Jak ma być "magicznie", to Dubrovnik :idea:
Znajdź tani lot do Dubrovnika (lotnisko jest sporo km jeszcze za D.)
Z lotniska autobus/autostop/piesza pielgrzymka do Orasac - 33km https://goo.gl/maps/U1dui
W Orasac wybierz Camp PECA.

opinie: czy-ktos-wie-co-z-kampem-u-peca-t22991-15.html
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.08.2015 16:50

pasażer napisał(a):W Orasac wybierz Camp PECA.


Albo Pod Maslinom. :)
camping-pod-maslinom-orasac-t6458.html


Pzdr
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 04.08.2015 16:57

Peca tańszy :mrgreen: Znajomi rok temu płacili koło 15zł od głowy.
pozdrav
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 04.08.2015 16:58

Pięknie... :)
MackoSzymko
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MackoSzymko » 06.08.2015 09:16

Czy orpocz dubrownika polecacie cos jeszcze ?
Czy lepiej teraz szukac tam kwatery czy po przyjezdzie (srodek wrzesnia)
jezeli teraz to jak ?
I mniej wiecej ceny kwater jezeli ktos zna.
Dubrownik jest piekny ale wydaje mi sie ze ciezko tam bedzie o spokoj i relaks.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.08.2015 11:14

MackoSzymko, w samym Dubrovniku kwatery mają wysokie ceny - chyba zrozumiałe. Popatrz na ceny http://www.dubrovnik-area.com/
Wskazałem najtańsze miejsce w okolicy D. jakie znam, do którego można się dostać bez własnego auta.
Po drugiej stronie Dubrovnka jest Zupa dubrovacka lecz za wiele w tym temacie nie pomogę, bo tam nie byłem. Osobiście z tego regionu wybrałbym Kupari ale rozważ również Mlini. Yans w tym temacie > mlini-za-dubrovnikiem-t26966-165.html podpowiada, że autobusem spokojnie dojedziesz i do Dubrovnika i do Cavtat.

Tu masz trochę o plażach > pobyt-niedaleko-dubrovnika-mlini-srebreno-t13684.html#p182357

Tutaj znajdziesz opinie o kwaterach z możliwością transportu :idea: mlini-2010-sprawozdanie-na-kolanie-t28733.html

Środek września - zdecydowanie po przyjeździe, niemniej nie zaszkodzi kilka e-maili wysłać już.

pozdrav
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.08.2015 12:06

MackoSzymko napisał(a):Dubrownik jest piekny ...

Gdybyś chciał podziwiać Dubrovnik z góry, to cennik kolejki masz tu > http://www.dubrovnikcablecar.com/

Wszystkie niezbędne informacje są na stronie > http://www.tzdubrovnik.hr/

ceny biletów na mury 2015 z w/w strony:

Cijene pojedinačnih ulaznica:

- odrasli: 100,00 kuna
- djeca i mladi od 5 - 18 godina: 30,00 kuna ( ulaznica vrijedi i za tvrđavu Lovrjenac)
- studenti, novinari, vojnici HV, policajci, invalidi: 30,00 kuna
- svi žitelji Županije dubrovačko-neretvanske: 30,00 kuna, ako ulaznicu kupuju na ulazima na zidine
MackoSzymko
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MackoSzymko » 06.08.2015 13:11

Wilkie dzieki :),
a tak z ciekawosci znacie jeszce jakies miejscowosci gdzie jest troche wiecej dzikich miejsc do plazowania i mniej turystow, no i oczywiscie da sie tam jakos dostac, busek, stopem itp. ???
MackoSzymko
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) MackoSzymko » 06.08.2015 13:14

Ps. Znalazlem miejscowosc ktora nazywa sie Trsteno. Byl ktos tam moze kiedys ?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.08.2015 13:37

MackoSzymko napisał(a):Ps. Znalazlem miejscowosc ktora nazywa sie Trsteno. Byl ktos tam moze kiedys ?

Na forum znajdziesz wszystkie informacje

auto-camp-trsteno-t26772.html

autobusem-z-dubrovnika-do-trsteno-i-ston-t23530.html

okolice-dubrownika-t38097.html

okolice-dubrownika-t39956.html#p1098203

Trsteno Arboretum > http://www.tzdubrovnik.hr/eng/vodic_nov ... cNFc_k2Vm8

dopytuj w odpowiednio zatytułowanych wątkach
pozdrav

edit. aktualnie pisana relacja z Mlini mlini-nic-dodac-nic-ujac-t49103.html#p1630185

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Studencki wypadk do Chorwacji sierpień lub wrzesień
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone