Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja-wrzesień

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 06.09.2023 21:20

dids76 napisał(a):Ja tylko szukałem apartamentów a żona potem wybierała, czyli większość nie pasowała :sm:
Lepiej było jak co roku Pobierowo wybrać :glupek:

Taka ciekawostka dla Was 8).
Bliżej czy dalej godzina nas nie zbawi ale 7 dni siedzimy na dupie i lepiej podjechać dalej i być zadowolonym.
Niestety to jest zadupie i tak się zastanawiam czy tam nie wieje... ale App śliczny a teraz we wrześniu dostałem cenę 50 euro za 2 osoby. pani w kontakcie mailowym bardzo miła i szybko odpisuje. Na booking też ma to wystawione więc można poczytać same wzorcowe opinie.
https://www.ivanametajna.com/
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 06.09.2023 21:47

W tym roku będziemy drugi raz w Chorwacji, ale pierwszy raz we wrześniu. W lipcu trafiliśmy na silne upały. Po raz pierwszy była tak ciepła woda. Z reguły mieliśmy takiego pecha lub szczęście, że przyjeżdżaliśmy po jakichś wichurach i woda była była trochę rześka, mimo, że było bardzo ciepło. Raz w Breli ( w szczycie sezonu) widziałem tylko 3 kapiące się osoby. Jutro meldujemy się na Istrii, ale jak powiedział klasyk: Jak jest zimno a nie ma wiatru, to jest ciepło.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 07.09.2023 09:06

Trzeci dzień wiatr. Bura była teraz wieje na KRK. Kąpiel na skałkach to gwarancja kontuzji. Fale ponad metr. Niekomfortowo jest. Woda się wychłodziła do 22stopni
BartNS
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 29.06.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartNS » 07.09.2023 10:32

wiolek_lp napisał(a):Nie ma czegoś takiego jak nagrzane morze, wystarczy, że zawieje bura i temp wody spada do 18 stopni :cfaniak:

Dokładnie środek lipca Plaża Vucine obok Zuljany, nie wiem ile stopni miała tam woda, ale Bałtyk to przy tamtym mały pikuś. Tak nieprzyjemnie zimna, że nie byłem w stanie wejść głębiej niż do kostek, bo aż skrecalo.
Dzień wcześniej było normalnie, a nie było burzy czy nawet większego wiatru.
croktoś
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 07.12.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) croktoś » 07.09.2023 19:54

croktoś napisał(a):
dids76 napisał(a):W tym roku planuję wyjazd w pierwszym tygodniu października. Zobaczymy jak będzie :sm:

Byłam w 2021 w pierwszym tygodniu października ,słoneczko non stop,zwykle wiało,ciepły wiatr,który uwielbiam.
Temperatura wody akceptowalna jeśli chodzi o kąpiel,dla wodniaków idealna,na plażach przyjemna przestrzeń :faja:

Hmm,małe sprostowanie : 5 go października jakby wiało,dokopałam się do zdjęć i wspomienia wróciły,wiało jak cholera 5/6.10 21,i bałam się,bo mąż musiał płynąć na slip do Biodradu z Pakostane,ja bezpieczna za kierownicą w aucie.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 07.09.2023 20:16

3 lata temu na Pagu, pierwsza połowa września, mieliśmy pogodę jak żyleta. Przyjechaliśmy w ulewie, ale wieczorem się rozpogodziło i kolejne 10 dni pod 30C z rześkimi jak na Chorwację wieczorami.

Rok temu na Elbie podobnie

Ale to loteryjka. Chorwacja jednak leży mocno na północ. Naprawdę pewna pogoda we wrześniu to Kreta, Cypr i Turcja.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.09.2023 20:27

marecky81 napisał(a):Naprawdę pewna pogoda we wrześniu to Kreta, Cypr i Turcja.

W połowie wrześnie na Krecie potrafi się pojawić kilkudniowe załamanie pogody. A Cypr to pewniak, polecam październik, ciepło, ale nie upał, idealnie na plażowanie i zwiedzanie. To samo Turcja, ale Riwiera.
marecky81
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 575
Dołączył(a): 24.03.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) marecky81 » 07.09.2023 20:33

piekara114 napisał(a):
marecky81 napisał(a):Naprawdę pewna pogoda we wrześniu to Kreta, Cypr i Turcja.

W połowie wrześnie na Krecie potrafi się pojawić kilkudniowe załamanie pogody. A Cypr to pewniak, polecam październik, ciepło, ale nie upał, idealnie na plażowanie i zwiedzanie. To samo Turcja, ale Riwiera.


Możliwe, ale jednak bardzo rzadkie. A już południe i wschód Krety są praktycznie "pewne" pogodowo. Byliśmy w 2 połowie września w Matali, lampa bez obłoczka przez 2 tygodnie. Na północy już mocno wiało i momentami się chmurzyło. Tak samo we wrześniu na Rodos w Pefkos na wschodnim wybrzeżu. Po zachodniej stronie pogoda była już inna.

W Turcji rzeczywiście riwiera, nie moja bajka, ale przynajmniej nie ma już tej sauny. Ale byliśmy we wrześniu w Oludeniz, tam też pogoda była stabilna.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10886
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 07.09.2023 21:01

yzedef napisał(a):Niestety to jest zadupie i tak się zastanawiam czy tam nie wieje... ale App śliczny a teraz we wrześniu dostałem cenę 50 euro za 2 osoby. pani w kontakcie mailowym bardzo miła i szybko odpisuje. Na booking też ma to wystawione więc można poczytać same wzorcowe opinie.
https://www.ivanametajna.com/


Byłem przekonany po pierwszym wpisie, że chodzi o App. Ivana :D Miejscówka miód. A we wrześniu - gwoli wątku - tym bardziej.
Ino na wycieczki wszędzie daleko.
Na przyszły rok w "moim" terminie przed sezonowym, wolny już tylko jeden App... mój :D
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 07.09.2023 21:27

Riviera Makarska,
30 stopni,woda ciepła,w poniedziałek i wtorek wiało
na tyle że nie korzystalismy z SUP-a
ale ogólnie spoko,co mnie zdziwiło ludzi jakby więcej
jak w innych wrzesniach z"poprzednich"lat,
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 07.09.2023 22:38

Wrzesień to jest najlepszy miesiąc na wypoczynek, od kilku lat tak jeździmy. Po pierwsze brak upałów, po drugie dużo mniejsze obłożenie kwater (spokój), ciepła woda, trochę chłodniejsze wieczory idealne na spacery, smokvy na każdym kroku i oczywiście ceny kwater też są dużo niższe.
W ubiegłym roku byliśmy wyjątkowo na przełomie czerwca-lipca i niestety dla nas temperatury były za wysokie oraz spore tłumy wczasowiczów z dziatwą szkolną (też jesteśmy rodzicami dwójki, ale one są z "innych czasów") więc wypoczynek był nijaki.
Teraz siedzimy na tarasie,+23*C, szum morza (20m) i zimne piwko. Jutro +29*C i szum morza, co nam więcej potrzeba.
Pozdrowienia z Monulat.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 08.09.2023 07:47

wielbiciel napisał(a):Pozdrowienia z Monulat*.
Też bylismy we wrześniu (2014) w Molunat.
Jeśli dobrze pamiętam, to chyba ani jednej chmurki tam nie widziałem.


* Monulat - (translated) Bóg położnictwa, który blokuje pochwę (ale to na Filipinach ;-))
źródło: https://pantheon.org/articles/m/monulat.html
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 08.09.2023 08:04

wiolek_lp napisał(a):
dids76 napisał(a):W tym roku planuję wyjazd w pierwszym tygodniu października. Zobaczymy jak będzie :sm:

I gdzie się zdecydowaliście ? Ja mam klepnięte KRK od 12 października, o ile dojdzie do skutku, bo u mnie przez pracę męża czy wyjedziemy dowiemy sie tydzien przed :evil:

mchrob napisał(a):
dids76 napisał(a):W tym roku planuję wyjazd w pierwszym tygodniu października. Zobaczymy jak będzie :sm:

A nas wzięło i jedziemy na przełomie października i listopada :glupek:


Mnie tak wzięło, że i święta w grudniu planuję, czy dojdzie do realizacji, to tak jak powyżej ... Gdzie jedziecie ? :D


Omiš ;)
mentos2504
Odkrywca
Posty: 88
Dołączył(a): 11.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) mentos2504 » 10.09.2023 11:24

Jesteśmy w okolicy Umag na Istrii. Pogoda wspaniała. Woda ciepła. Z tego co widziałem kwatery można wynająć już od 30E za dobę. My mamy domek na kempingu za 41E doba. Nie ma klimatyzacji, ale jest zbędna. Dokoła sosnowy las, 40m do morza. Dobry obiad 35E, bardzo duże porcje. Tylko najlepsze restauracje mają pełne obłożenie, co doskonale widać wieczorami. Jesteśmy pierwszy raz we wrześniu i naprawdę warto.
Mario29
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 11.09.2023

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mario29 » 14.09.2023 13:35

Wrzesień to nasz ulubiony miesiąc w Chorwacji :)
Zwykle na wypoczynek wybieramy środkową Dalmację, okolice Trogiru.
Woda doskonała, ludzi mało. Czego chcieć więcej?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Chorwacja-wrzesień - strona 44
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone