Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja-wrzesień

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 05.09.2023 11:25

LUKASQ napisał(a):Chciałbym pojechać kiedyś we wrześniu i bankowo pojedziemy, chociażby dla nagrzanego morza, owoców, festiwali winiarskich.
To nie jest takie pewne, oczywiste...ja trafiłam raz tak, że morze miało 26 st, w kolejnym roku 21, w szczycie 23...
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.09.2023 21:19

W tym roku planuję wyjazd w pierwszym tygodniu października. Zobaczymy jak będzie :sm:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 05.09.2023 22:44

dids76 napisał(a):W tym roku planuję wyjazd w pierwszym tygodniu października. Zobaczymy jak będzie :sm:

A nas wzięło i jedziemy na przełomie października i listopada :glupek:
Rudiok
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 114
Dołączył(a): 28.10.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rudiok » 06.09.2023 07:16

Bartolo napisał(a):No cóż... Dwunasty raz w Chorwacji, pierwszy raz we wrześniu i chyba ostatni. Z żoną odpoczywamy głównie plażując, korzystając z ciepła, słońca itp. Jeżeli ktoś wypoczywa inaczej, to proszę nie brać mojej opini pod uwagę. Jesteśmy w Podacy 10 dzień z czego dni na typowe plażowanie może dwa... Pierwsze trzy dni jakiś front burzowo deszczowy, pogoda w kratkę, potem kilka dni wzglednych a od wczoraj chmurki ze słońcem na zmianę i najgorszy ten wiatr, wieje tak że mało łba nie urwie. I z tego co sprawdzałem na prognozie, to do końca pobytu ten wiatr będzie już nam towarzyszył. Pierwszy raz Chorwacja mnie pogodowo rozczarowała. Jeżeli ktoś woli wypoczynek pół na pół, to może będzie usatysfakcjonowany, dla mnie i żony zamiast wypoczynku, jest dodatkowy stres i co chwilę sprawdzanie prognozy.


Rozumiem, ale sam już się oduczyłem zwracać uwagę na rzeczy, na które nie mam wpływu jak np. pogoda :)

W tym roku po wielu latach wracam we wrześniu do Cro (to już drugi wyjazd w tym roku) i liczę, że choć przez pół pobytu będzie słonecznie ;) Na majówkę się nie zawiodłem bo mimo prognoz był tylko jeden pochmurny dzień, ale nawet jeśli miałoby być ich więcej to wtedy trzeba sobie organizować czas wycieczkami. No i kwatera też ma ogromne znaczenie. Pokój z dużym, zadaszonym tarasem z widokiem na morze, nawet w deszczową pogodę "robi robotę".
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 06.09.2023 10:13

Pierwszy raz jestem w Chorwacji na przełomie sierpnia i września, oczekiwałam niższych temperatur ale wiatr wiejacy 3 dzień jest tragiczny, źle się czuję i chyba od tego wiatru przyplatala mi się jakas infekcja, łamanie w kościach i ból gardła jakby angina, temperatura wysoka 30 stopni i ten wiatr chyba mi nie służą :? :|
Temcza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 27.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Temcza » 06.09.2023 11:34

Jestem od 2 .09 na Istrii od 3.09 pogoda idealna , taka jaka miałem w lipcu .Słoneczko temperatura ok 28-30 C , zero wiatru .
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 06.09.2023 11:55

LUKASQ napisał(a):Chciałbym pojechać kiedyś we wrześniu i bankowo pojedziemy, chociażby dla nagrzanego morza, owoców, festiwali winiarskich.
Natomiast mnie totalnie zasmuca jeden aspekt - krótki dzień. To dla mnie jakoś tak.. super naturalne, że wieczorem wychodząc na miasto (19:30-20:00) jest jeszcze wieczór, słońce pomału zachodzi, ale niema nocy.
Więc ta noc już po godzinie 19:00 mnie mocno smuci i blokuje przed wyjazdem w tym miesiącu hmmmm


Nie ma czegoś takiego jak nagrzane morze, wystarczy, że zawieje bura i temp wody spada do 18 stopni :cfaniak:
Sama przekonałam się, że o wiele cieplejszą wodę miałam w połowie czerwca niż od 2 połowy sierpnia 8)

2 lata temu pogoda w czerwcu była o wiele lepsza niż w lipcu, gdzie co chwile były przelotne deszcze i pochmurne dni, tego roku znowu w połowie lipca przez 2 tyg była taka palma, bez ani 1 dnia odpoczynku, najniższa temp. to było 33, ale zwykle było 35-37 stopni, znowu w 1 tygodniu sierpnia temp nad ranem to 13-14 stopni, a wieczorami było chłodno w bluzach, dużo zachmurzenia, i przelotne deszcze.

dids76 napisał(a):W tym roku planuję wyjazd w pierwszym tygodniu października. Zobaczymy jak będzie :sm:

I gdzie się zdecydowaliście ? Ja mam klepnięte KRK od 12 października, o ile dojdzie do skutku, bo u mnie przez pracę męża czy wyjedziemy dowiemy sie tydzien przed :evil:

mchrob napisał(a):
dids76 napisał(a):W tym roku planuję wyjazd w pierwszym tygodniu października. Zobaczymy jak będzie :sm:

A nas wzięło i jedziemy na przełomie października i listopada :glupek:


Mnie tak wzięło, że i święta w grudniu planuję, czy dojdzie do realizacji, to tak jak powyżej ... Gdzie jedziecie ? :D
yooshky
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 24.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yooshky » 06.09.2023 12:03

Jestem od 1 września, pogoda nie jest zła 26-28'C w cieniu. Dwa dni mocno wiało ale zachmurzenie 20-30%, brak opadów. Woda miała ook.26'C ale wiatry zrobiły swoje. Woda chłodna wczoraj, dziś już odbija i dla mnie jest ciepła, jutro będzie jeszcze cieplejsza. Nie wiem jakie muszą być warunki do plażowania aby niektórym odpowiadały... 42'C w cieniu, całkowicie bezwietrznie? Takie warunki już kiedyś przeżywałem (Brela, lipiec 2015), było trudno ale po 3 dniach aklimatyzacji i kąpielach w Jadranie całkiem znośnie. Pogoda jest całkiem normalna. Nie pamiętam wakacji bez burki...
Sorki za błędy ale piszę z tel. z plaży w pełnym słońcu, zajmując się noworodkiem :) Zwyczajny, kolejny, cudowny dzień w Cro.

20230906_115207_Easy-Resize.com (1).jpg
Ostatnio edytowano 06.09.2023 22:13 przez yooshky, łącznie edytowano 1 raz
zubek59
Globtroter
Posty: 36
Dołączył(a): 22.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) zubek59 » 06.09.2023 19:01

Mam nadzieję, że woda się ociepli. Tak zimnej wody jak wczoraj i dziś to nigdy nie miałem w Chorwacji :) Zastanawiam się jak oni mierzą temperaturę bo 25 stopni w Biogradzie na pewno nie ma :)
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.09.2023 19:45

wiolek_lp napisał(a):
dids76 napisał(a):W tym roku planuję wyjazd w pierwszym tygodniu października. Zobaczymy jak będzie :sm:

I gdzie się zdecydowaliście ? Ja mam klepnięte KRK od 12 października, o ile dojdzie do skutku, bo u mnie przez pracę męża czy wyjedziemy dowiemy sie tydzien przed :evil:


Jeszcze nie mam nic klepniętego, ale mam trzech faworytów:
1 Ribarica koło Karlobagu
2 Rab Banjol
3 Krk Baška
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 06.09.2023 20:04

dids76 napisał(a):Jeszcze nie mam nic klepniętego, ale mam trzech faworytów:
1 Ribarica koło Karlobagu
2 Rab Banjol
3 Krk Baška

Macie coś fajnego w Bašce ? Też o niej myślałam, ale później stwierdziłam, że z Krk będzie łatwiej o dojazd do Vrbnika i Starej Baški ( wyjazd tylko na 4 dni) a że znalazłam fajny app, nówka, duży, z basenem i dostępnymi rowerami za ok 53 e, to póki co wstępnie klepnęłam ;)
Przyjmują pieski, jak chcesz mogę się podzielić namiarami :zeby:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 06.09.2023 20:43

My natomiast męczyliśmy długo gdzie jechać, lasty odrzuciłem na dzień dobry bo nie lubię tłumów i wyścigów na stołówce. Poza tym samochód zapewnia mi niezależność. W końcu padło na tam gdzie byliśmy w tym roku czyli znów na Pag ale tym razem Metajna. Mam chęć połazić po tych niesamowitych górach.
Idzie poza sezonem wyhaczyć naprawdę super app w super cenach - my mamy w zeszłym roku oddany z pięknym widokiem na zatokę, dobrze wyposażony za 50 euro. Do jednego z nich pisałem we wrześniu tamtego roku z pytaniem o ten lipiec - wszystko zajęte :)
croktoś
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 07.12.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) croktoś » 06.09.2023 20:59

dids76 napisał(a):W tym roku planuję wyjazd w pierwszym tygodniu października. Zobaczymy jak będzie :sm:

Byłam w 2021 w pierwszym tygodniu października ,słoneczko non stop,zwykle wiało,ciepły wiatr,który uwielbiam.
Temperatura wody akceptowalna jeśli chodzi o kąpiel,dla wodniaków idealna,na plażach przyjemna przestrzeń :faja:
Ostatnio edytowano 07.09.2023 10:45 przez croktoś, łącznie edytowano 1 raz
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 06.09.2023 21:02

Ja tylko szukałem apartamentów a żona potem wybierała, czyli większość nie pasowała :sm:
Miało być blisko, bo tylko na 7 dni to żeby za długo nie jechać. Miało być nad wodą, miał być taras z widokiem na morze, miało być mało ludzi no ale żeby było jeszcze gdzie coś zjeść i zakupy gdzieś zrobić no i w razie niepogody żeby można było gdzieś wyskoczyć :devil: W Bašce znalazłem dosyć fajny apartament nad wodą, tylko wydawał mi się ciasny, no i Baška na samym końcu Krku. Apartament w Banjol też fajny ale plaża jak w centrum miasta. Ribarica wygląda ok ale boję się jesiennej bory. Lepiej było jak co roku Pobierowo wybrać :glupek:
croktoś
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 66
Dołączył(a): 07.12.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) croktoś » 06.09.2023 21:06

Myślę,że nie pożałujesz :cfaniak:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Chorwacja-wrzesień - strona 43
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone