Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja-wrzesień

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 12.07.2021 22:36

kroj napisał(a):Od kilku lat jeżdżę we wrześniu i nie wrócę nigdy do wyjazdów lipcowo-sierpniowych. Z moich doświadczeń - pierwsza połowa września jest stabilna, po 20-tym im dalej od Velebitu tym lepiej. Niestety nie każdy może jeździć we wrześniu, też kiedyś nie mogłam ale dla wahających się - polecam szczerze. Pozdrav


Kluczowe jest to co napisałeś, wrzesień tak ale do 20. I faktycznie we wrześniu lepiej dołożyć 100km i pojechać na południe od Zadaru, najlepiej na wyspy południa Cro.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 12.07.2021 23:03

komaciek napisał(a):
kroj napisał(a):Od kilku lat jeżdżę we wrześniu i nie wrócę nigdy do wyjazdów lipcowo-sierpniowych. Z moich doświadczeń - pierwsza połowa września jest stabilna, po 20-tym im dalej od Velebitu tym lepiej. Niestety nie każdy może jeździć we wrześniu, też kiedyś nie mogłam ale dla wahających się - polecam szczerze. Pozdrav


Kluczowe jest to co napisałeś, wrzesień tak ale do 20. I faktycznie we wrześniu lepiej dołożyć 100km i pojechać na południe od Zadaru, najlepiej na wyspy południa Cro.


E tam, ja się wybieram na początek października ( o ile covidove wariactwo pozwoli) i liczę na fajną pogodę :wink:
komaciek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 351
Dołączył(a): 27.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) komaciek » 16.07.2021 12:44

Kapitańska Baba napisał(a):
komaciek napisał(a):
kroj napisał(a):Od kilku lat jeżdżę we wrześniu i nie wrócę nigdy do wyjazdów lipcowo-sierpniowych. Z moich doświadczeń - pierwsza połowa września jest stabilna, po 20-tym im dalej od Velebitu tym lepiej. Niestety nie każdy może jeździć we wrześniu, też kiedyś nie mogłam ale dla wahających się - polecam szczerze. Pozdrav


Kluczowe jest to co napisałeś, wrzesień tak ale do 20. I faktycznie we wrześniu lepiej dołożyć 100km i pojechać na południe od Zadaru, najlepiej na wyspy południa Cro.


E tam, ja się wybieram na początek października ( o ile covidove wariactwo pozwoli) i liczę na fajną pogodę
:wink:

Wyjazd z sierpnia przesunąłem na lipiec właśnie w obawie przed ograniczeniami w przejeździe. Może trafisz na piękny październik ze słońcem i pustymi plażami.
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 20.09.2021 14:14

Mnie w tym sezonie wrześniowa pogoda w Cro pozytywnie zaskoczyła. Na 12 dni pobytu 11 słonecznych z temperaturami 28-30 stopni (Pag i okolice). Temperatura wody może nie za wysoka - ok. 22 stopnie, no i wiatr czasami potrafił być upierdliwy, ale generalnie jestem zadowolony.
martabartek
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 02.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) martabartek » 01.02.2022 17:45

Cześć

Jestemy zmuszeni z różnych przyczyn do wyjazdu po 10 września. Początkowo mieliśmy na oku Sardynię, jednak troche obawiamy się lotu samolotem, no i pojawiła się ponownie w bazie pomysłów Chorwacja jako kierunek bezpieczny no i podróż własnym transportem, co chyba najważniejsze.

Do tej pory jeżdzilismy do Tucepi, także we wrześniu. Jednak nie mieliśmy ostatnio szczęścia do pogody w tym okresie. Ostatni raz bylismy w 2017, więc dawno temu :)

W tzw miedzyczasie rodzina nam się powiększyła :) i w tym roku planujemy podróż z 5-latkiem ;) W związku z tym mam pytanie do Was - o ile Tucepi znam i wiem czego można się spodziewać mniej więcej poradźcie czy Biograd na Moru bedzie dobrym kierunkiem ??
Jaka tam jest pogoda we wrześniu ( po 10 wrzesnia) jaka temperatura wody ?

I ogolnie jak tam w ostatnich latach pogoda ksztaltowala sie w Tucepi i Biograd na Moru ??

Pozdrawiam i mam nadzieje, że ktoś odpowie ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 01.02.2022 18:01

Biograd odpuść sobie. Nic ciekawego, plaże do tych z Riwiery nie mogą się równać.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.02.2022 18:23

martabartek napisał(a):
I ogolnie jak tam w ostatnich latach pogoda ksztaltowala sie w Tucepi i Biograd na Moru ??

Pozdrawiam i mam nadzieje, że ktoś odpowie ;)


Jeśli jedziecie z dzieckiem - proponowałabym poszukać czegoś bardziej na południe, w dół od Primosten. Tam będzie większa szansa na urlop bez długiej bory. Wrzesień to miesiąc kiedy ten wiatr może już mocno dawać się we znaki. Bywa długi, bardzo silny i chłodny. Oczywiście jest ułamek szansy, że na niego nie traficie ale lepiej poszukać noclegu ciut dalej i mieś prawie pewność goracego słonecznego czasu urlopu :wink:
PS - dla mnie osobiście Biograd to najbrzydsze miasto chorwackie w jakim byłam - a byłam w bardzo wielu :smo:
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 01.02.2022 20:29

Kapitańska Baba napisał(a):
Jeśli jedziecie z dzieckiem - proponowałabym poszukać czegoś bardziej na południe, w dół od Primosten. Tam będzie większa szansa na urlop bez długiej bory. Wrzesień to miesiąc kiedy ten wiatr może już mocno dawać się we znaki. Bywa długi, bardzo silny i chłodny. Oczywiście jest ułamek szansy, że na niego nie traficie ale lepiej poszukać noclegu ciut dalej i mieś prawie pewność goracego słonecznego czasu urlopu :wink:
PS - dla mnie osobiście Biograd to najbrzydsze miasto chorwackie w jakim byłam - a byłam w bardzo wielu :smo:

Bura, a nie bora we wrześniu raczej nie wieje.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 01.02.2022 20:47

Bidon napisał(a):Bura, a nie bora we wrześniu raczej nie wieje.

Wieje czasem i latem (nie tak mocna jak w zimie) a od września może zacząć być bardziej dokuczliwa. A bora czy bura to ten sam wiatr tylko jedni tak lub siak na niego mówią.
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 01.02.2022 20:52

To polecam trochę poczytać:
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Vjetrovi_u_Hrvatskoj
A bora mówią, ale we Włoszech.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.02.2022 20:58

Bidon napisał(a):To polecam trochę poczytać:
https://hr.m.wikipedia.org/wiki/Vjetrovi_u_Hrvatskoj
A bora mówią, ale we Włoszech.


Zamiast poczytać - polecam parę razy w życiu pojechać do Biogradu we wrześniu i osobiście się przekonać o tym jak ta bora tam wieje - bo w internecie bardzo często piszą różne głupoty :papa:
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 01.02.2022 21:08

Byłem we wrześniu ponad 10 razy i informację czerpię z rozmów z miejscowymi. Na słowo bora w 9 miesiącu reagują z wymownym uśmiechem. :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.02.2022 21:19

Bidon napisał(a):Byłem we wrześniu ponad 10 razy i informację czerpię z rozmów z miejscowymi. Na słowo bora w 9 miesiącu reagują z wymownym uśmiechem. :papa:


Nie znam wrześniowej bory z rozmów z miejscowymi więc niewiele mam w tym temacie do powiedzenia.
Znam ją natomiast doskonale z własnego doświadczenia jak to czasem mówią "z zewnątrz i od środka". I czy pisana przez o czy pisana przez u - znam doskonale uczucie kiedy przywieje. Jest ono co najmniej ekscytujące - jednak nie polecam go rodzinie z małym dzieckiem na urlopie. Lepiej pojechać dalej na południe gdzie bora nawet jeśli wieje to we wrześniu delikatniejsza i krótsza niż w okolicach Biogradu i można spędzic genialny czas bez bliższego zapoznawania się z tym wiatrem :papa:
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 01.02.2022 21:39

Bidon napisał(a):Byłem we wrześniu ponad 10 razy i informację czerpię z rozmów z miejscowymi. Na słowo bora w 9 miesiącu reagują z wymownym uśmiechem. :papa:


https://www.total-croatia-news.com/news ... -100-years
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 01.02.2022 22:01



Michał - dzięki za ten filmik z linka :smo: Przypomniał mi moje ubiegłoroczne październikowe przygody. Tak strasznie chciałam nakręcić wtedy jakiś film ale byliśmy wszyscy zbyt mocno zajęci żeglugą :hearts:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Chorwacja-wrzesień - strona 40
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone