Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Chorwacja-wrzesień

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 05.04.2018 13:39

Marsallah napisał(a):Aż dziw, że nikt jeszcze nie założył Klubu Miłośników Kąpieli w Zupie :lol:
A bo są różne zupy. Taki chłodnik na przykład. Podręcznikowo ma być schłodzony do 14°C lub mniej.
zbychu1023
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbychu1023 » 28.06.2018 06:41

W tym roku będzie piąty raz jak pojadę we wrześniu okolice Makarskiej ( druga połowa) i zazwyczaj wychodzi tak że co drugi rok mamy upały niemiłosierne przez dwa tygodnie a następny wyjazd słonecznie, ciepło ale czasami lekko deszczowo ale nigdy tak że cały dzień w pokoju trzeba siedzieć. Z mojego doświadczenia zawsze padało nad ranem a potem słonecznie bądź zachmurzone niebo. Słabsza pogoda daje możliwość zwiedzania bez męczącej temperatury.

ps. W tym roku wypada ten dobry okres:)
Klara197575
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 16.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Klara197575 » 18.07.2018 14:10

Witam,

ja po raz pierwszy jadę na Chorwację i wybraliśmy początek września.

Miałabym jeszcze pytanie,ale niestety,nie wiem,czy znowu nie jestem na tzw. "martwym" wątku. Dlatego poczekam,czy ktoś tu jest ... :roll:


Klara
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 18.07.2018 14:11

Klara197575 napisał(a):Witam,

ja po raz pierwszy jadę na Chorwację i wybraliśmy początek września.

Miałabym jeszcze pytanie,ale niestety,nie wiem,czy znowu nie jestem na tzw. "martwym" wątku. Dlatego poczekam,czy ktoś tu jest ... :roll:


Klara

Pytaj, może wątek zmartwychwstanie :oczko_usmiech: :mrgreen:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12159
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 18.07.2018 14:19

Klara197575 napisał(a):Witam,

ja po raz pierwszy jadę na Chorwację i wybraliśmy początek września.

Miałabym jeszcze pytanie,ale niestety,nie wiem,czy znowu nie jestem na tzw. "martwym" wątku. Dlatego poczekam,czy ktoś tu jest ... :roll:


Klara

Pewnie jest ale jak odpowiedzieć skoro nie zadałaś pytania? :roll:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.07.2018 14:33

Klara197575 napisał(a):Witam,

ja po raz pierwszy jadę na Chorwację i wybraliśmy początek września.

Początek września to dobry termin wyjazdu do Chorwacji.
monia12qwerty
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 24.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia12qwerty » 24.07.2018 13:26

Pogoda rewelacyjna :D
zbychu1023
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 26.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbychu1023 » 21.08.2018 18:03

woda ciepła, na plażach pustki i ceny niższe za pokoje:) Nic tylko jeździć:)
colargol
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 10.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) colargol » 22.08.2018 14:23

Wrzesień w Chorwacji jest super pod każdym względem.Wprawdzie nigdy nie byłem tam w innych miesiącach.Ale na plus:ciepła woda,słońce,łatwość w znalezieniu kwatery jadąc w ciemno,znośna ilość ludzi na plażach i w knajpach,temperatury przy których można coś z przyjemnością zwiedzić.
gorny
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 14.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gorny » 22.08.2018 21:20

Polecam jeżdżę w tym terminie od kilku lat, przeważnie w połowie mc na 2 tyg.
Cieplej jest raczej jest w Dalmacji, na Istrii wieczorami możne przydać sie czasami jakiś polarek.( w ciągu dnia lampa :))
Jeżeli chcesz, szukasz aby było więcej ludzi to na początku września jest ich sporo później robi sie ich coraz mniej.
Ja śmigam na Rab za 2 tyg. :)
Konradk
Globtroter
Posty: 59
Dołączył(a): 16.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Konradk » 24.09.2018 13:16

Byłem 4-19 września w Breli.
Pierwszy raz we wrześniu, poprzednie wyjazdy to dwukrotnie początek lipca i raz końcówka sierpnia.

Pogoda super - podczas całego wyjazdu dwukrotnie niebo delikatnie się zachmurzyło na ok. 2-3 godziny (pierwsze dwa dni), w tym raz spadło kilkanaście kropli deszczu. Poza tym temperatura 27-30 stopni, woda 25-27 stopni. W dzień wyjazdu - 19 września, ok. 18 woda miała 26 stopni. Nawet w nocy, czy nad ranem - a miałem spacery ok. 5 rano - było na tyle ciepło, że nie trzeba było zakładać dłuższych ubrań. 4-miesięczny syn nie miał ani razu założonego body z długim rękawem, jedynie kilka razy skarpetki.

Osobiście jestem zaskoczony tak dobrą i stabilną pogodą.

Jedyny minus to, że dość szybko robi się ciemno oraz obecność komarów, choć nie wiem czy to ostatnie jest związane akurat z wrześniem.

Kolejnym zaskoczeniem są ceny i liczba ludzi. Ceny w Chorwacji znam, byłem nawet dwa tygodnie w zeszłym roku i wiem, że nie można się spodziewać, że będzie tanio, ale przez cały wrzesień (a przecież wyjeżdżaliśmy w połowie 3 tygodnia) ceny trzymały poziom w sklepach i knajpach. Jedynie leżaki co chwilę były tańsze - od 50 kun do 25 za cały dzień w dniu wyjazdu oraz pewnie noclegi. ...no może jeszcze owoce w trzecim tygodniu odrobinę potaniały.

Jeśli chodzi o tłumy na plażach to też się nie spodziewałem, że tyle ludzi będzie w drugiej połowie września. Oczywiście, jeśli ktoś lubi wąchać stopy innego plażowicza, to z miejscem na plaży nie było problemu... natomiast zdecydowanie nie było pusto. Myślę, że w pierwszym tygodniu września było może max. 10 procent mniej ludzi niż w sezonie, natomiast w trzecim tygodniu może 30 proc. mniej. Porównanie mam, bo byłem w Breli w zeszłym roku w lipcu.

Liczbę turystów najlepiej pokazuje sytuacja, że ok. 12 września w Plimie (konoba na uboczu Breli) ok. godz. 20 kilkanaście osób czekało na wolny stolik 8O
Bidon
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 271
Dołączył(a): 21.11.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bidon » 25.09.2018 22:08

Konradk napisał(a): Osobiście jestem zaskoczony tak dobrą i stabilną pogodą.

https://www.dalmacijadanas.hr/srusen-st ... i-155-km-h
:D
Przemo1975
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 30.01.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Przemo1975 » 30.01.2019 14:08

Wątek chwilowo widzę uśpiony co zrozumiałe.
Ja w tym roku pierwszy raz wybieram się do Chorwacji.
Od 1 września będziemy w okolicach Trogiru, dokładnie Okrug Gornij.
Czego tam można spodziewać się pogodowo? Temp wody?
Ktoś podzieli się swoim doświadczeniem?
arturescu
zbanowany
Posty: 444
Dołączył(a): 22.11.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) arturescu » 30.01.2019 14:49

Przemo1975 napisał(a):Wątek chwilowo widzę uśpiony co zrozumiałe.
Ja w tym roku pierwszy raz wybieram się do Chorwacji.
Od 1 września będziemy w okolicach Trogiru, dokładnie Okrug Gornij.
Czego tam można spodziewać się pogodowo? Temp wody?
Ktoś podzieli się swoim doświadczeniem?


Pogody nie przewidzisz. Kiedy 3 lata temu byliśmy na Ciovo pod koniec sierpnia, pierwsza noc zaczęła się od potężnej burzy, potem przez tydzień było bardzo ciepło ale bez wielkich upałów. Tak w sam raz jak dla mnie.

Z wodą też bywa różnie. Chorwacja ma to do siebie, że latem woda potrafi być dość chłodna. 3 lata temu była wręcz zimna. Zarówno na Ciovo jak i dalej na południe na riwierze makarskiej. W zeszłym roku na Korculi też była chłodna, ale tydzień później koło Rogoznicy idealnie ciepła.
tomek71wlkp
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 30.01.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomek71wlkp » 30.01.2020 10:39

Panowie, Panie.

To będzie mój pierwszy wyjazd do "korejszy" i życie tak chciało że będzie to okres 07.09 do 15.09. i będzie to Makarska. O pogodę się nie boję, bardziej martwi mnie to, że zastanę opustoszałe miasto, pozamykane szybko kanjpy, brak życia nocnego itp itd. Ogonie, że będzie widać że sezon zakończony? Czy jest tak jak myślę czy dzieje się wszystko tylko w mniejszym natłoku. Dodam, że tłum ludzi mi nie przeszkadza, bardziej głupio czuje się gdy się czuję jak na prypeci :) Czy w tym czasie jest jeszcze trochę turystów? Wierzę że są tu zorientowani więc prosiłbym o przybliżenie sytuacji. Wiem, że teraz wymagam zbyt dużo ale jak ktoś ma jakieś prywatne zbiory zdjęć jak to wygląda mniej więcej w tym okresie i byłby tak dobry żeby coś wrzucić to byłbym dozgonnie wdzięczny.

Pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 09.02.2020 12:24 przez tomek71wlkp, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat



cron
Chorwacja-wrzesień - strona 38
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone