Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Śladami Potter, czyli wyspa KOS 2019 + Bodrum +wyspa Nisyros

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Śladami Potter, czyli wyspa KOS 2019 + Bodrum +wyspa Nis

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 07.12.2019 10:00

longtom napisał(a):My na Nisyrosie spędziliśmy kilka dni. W kraterze spędziliśmy noc.

To musiało być ciekawe przeżycie.
Jakie wrażenia macie z tej nocy. Czy Stefanos wydaje z siebie nocą jakieś dźwięki. Wtedy jest cisza, więc chyba można usłyszeć nawet jego oddech.
I jak Wam się udało zostać w kraterze. Czy tam nikt nie pilnuje, żeby wszyscy wyszli. Bo bilety sprzedają, więc pilnować chyba też powinni.

longtom napisał(a):O świtaniu wygląda tam tak:
7 IMG_3351.JPG


Pięknie.

longtom napisał(a):Niestety z mojej relacji "wyparowały" zdjęcia, więc jej nawet nie linkuję.

Z tym wyparowywaniem zdjęć to jest jakaś dziwna sprawa. One wyparowują z tych starszych relacji, więc się zastanawiam, czy nie jest to jakieś celowe działanie, żeby oczyścić miejsce na zdjęcia z nowszych relacji. Z moich starszych relacji też zdjęcia zniknęły. :cry:
longtom
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12170
Dołączył(a): 17.02.2010
Re: Śladami Potter, czyli wyspa KOS 2019 + Bodrum +wyspa Nis

Nieprzeczytany postnapisał(a) longtom » 09.12.2019 14:20

megidh napisał(a):I jak Wam się udało zostać w kraterze.

My na Nisyros przypłynęliśmy promem o północy i pojechaliśmy prosto do Stefanosa. Do świtu przekimaliśmy w aucie a potem Stefanos był tylko nasz :!: :D

megidh napisał(a):Z tym wyparowywaniem zdjęć to jest jakaś dziwna sprawa. One wyparowują z tych starszych relacji,...

Zdjęcia zniknęły z 2 powodów. Wiele osób na forum (w tym i ja) linkowało zdjęcia z "fmiksa". Ale portal padł i zdjęcia zniknęły. A zdjęcia wstawiane jako "załącznik" z serwera cro.pl po awarii serwera (jakies 2 lata temu) też częściowo zniknęły.

pzdr :wink:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Śladami Potter, czyli wyspa KOS 2019 + Bodrum +wyspa Nis

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 16.12.2019 21:10

longtom napisał(a):
megidh napisał(a):I jak Wam się udało zostać w kraterze.

My na Nisyros przypłynęliśmy promem o północy i pojechaliśmy prosto do Stefanosa. Do świtu przekimaliśmy w aucie a potem Stefanos był tylko nasz :!: :D

Fajna sprawa taka noc w oparach Stefanosa.

longtom napisał(a):
megidh napisał(a):Z tym wyparowywaniem zdjęć to jest jakaś dziwna sprawa. One wyparowują z tych starszych relacji,...

Zdjęcia zniknęły z 2 powodów. Wiele osób na forum (w tym i ja) linkowało zdjęcia z "fmiksa". Ale portal padł i zdjęcia zniknęły. A zdjęcia wstawiane jako "załącznik" z serwera cro.pl po awarii serwera (jakies 2 lata temu) też częściowo zniknęły.

pzdr :wink:

Dzięki za wyjaśnienie, bo już zaczynałam snuć teorie spiskowe. :oops:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Śladami Potter, czyli wyspa KOS 2019 + Bodrum +wyspa Nis

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 16.12.2019 22:11

adaryb napisał(a):Hurra
Megidh żyje..:):)
A więc czekamy na ciąg dalszy.:)
Pozdrawiam

Sorry za tak długa przerwę, ale trochę się zakręciło.
A dalszego ciągu to już niewiele zostało, raptem jeden dzień, więc już teraz poleci z górki.

A wracając do dnia na wyspie Nisyros, to powrót z krateru Stefanos na statek trwał jakieś 20 minut.
Rejs powrotny spędziliśmy pod pokładem, bowiem nie mieliśmy już siły na przebywanie na słońcu. Nawet udało nam się troszkę przysnąć. W Kardamenie przewodniczka kierowała uczestników wycieczki do odpowiednich autokarów i po chwili rozpoczęła się jazda powrotna. My oczywiście jechaliśmy prawie do końca, co trwało ponad godzinę. Prawie, bo my wysiadaliśmy jako przedostatni. Dalej pojechali turyści z hoteli w Psalidi.
Tego dnia nie mieliśmy już siły na żadne eskapady, bo zmęczenie wzięło nad nami górę i poszliśmy spać.
aga_stella
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1306
Dołączył(a): 25.08.2012
Re: Śladami Potter, czyli wyspa KOS 2019 + Bodrum +wyspa Nis

Nieprzeczytany postnapisał(a) aga_stella » 17.12.2019 19:37

megidh napisał(a):A dalszego ciągu to już niewiele zostało, raptem jeden dzień, więc już teraz poleci z górki.


Coś słaba ta górka :smo: :oczko_usmiech:
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Śladami Potter, czyli wyspa KOS 2019 + Bodrum +wyspa Nis

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 17.12.2019 21:54

aga_stella napisał(a):
megidh napisał(a):A dalszego ciągu to już niewiele zostało, raptem jeden dzień, więc już teraz poleci z górki.


Coś słaba ta górka :smo: :oczko_usmiech:

Oj tam, oj tam.
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Śladami Potter, czyli wyspa KOS 2019 + Bodrum +wyspa Nis

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 17.12.2019 22:27

Ostatni dzień w mieście Kos

Rano, jeszcze przed śniadaniem zaczęliśmy się pakować.
Przed sobą mieliśmy jeszcze cały dzień pobytu w mieście Kos, bo wylot mieliśmy zaplanowany na godzinę 22:50,
20190613_081134.jpg

ale pokój musieliśmy opuścić do godziny 12:00.
Po śniadaniu szybko dokończyliśmy pakowanie i poszliśmy na basen trochę poleniuchować.

Na leżaku jednak zbyt długo nie poleżałam, bo nie lubię. Bardziej mi się podobało obserwowanie z dachu okolicy wokół hotelu.
A że do portu wpływały właśnie, jeden za drugim, statki z Turcji, to miałam okazję obserwować turystów, którzy te statki opuszczali, kierując się do centrum miasta Kos.
DSC_0956.jpg

DSC_0958.jpg

Kolejne statki już dobijają do nabrzeża i zaraz wypuszczą następne grupy turystów.
DSC_0959.jpg

DSC_0960.jpg

DSC_0961.jpg

DSC_0962.jpg

DSC_0963.jpg

Gdzieś tam daleko pośród tych gór znajdują się odwiedzone przez nas dwa dni wcześniej Palio Pyli, tawerna Oria i wioska Zia.
DSC_0967.jpg

DSC_0970.jpg

Na dole ruch i gwar a tutaj na dachu cisza, spokój i błogie lenistwo.
DSC_0972.jpg

DSC_0974.jpg

Ciekawe czy zgadniecie, co mamy w tych kubeczkach ?
DSC_0975.jpg

Tęsknym okiem spoglądamy na katamaran, który płynie na wyspę Patmos, ale po drodze zawita na wyspę Kalimnos.
Gdybyśmy mieli jeszcze jeden dzień pobytu, to chyba skusilibyśmy się na wycieczkę tym katamaranem na wyspę Kalimnos.
DSC_0978.jpg

Jak widać statki z Turcji nie przypływają jedynie z Bodrum. Ten przypłynął w Turgutreis.
DSC_0979.jpg

DSC_0983.jpg
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Potter, czyli wyspa KOS 2019 + Bodrum +wyspa Nis

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 18.12.2019 11:22

Te katamarany akurat są bardzo drogie niestety :roll: , fakt że szybkie ale portfel chudnie...
No ale na pewnych rzeczach jak dla mnie nie warto oszczędzać :wink: i taka wycieczka na Kalimnos na pewno byłaby fajną opcją na 1 dzień.
Szkoda że się już do końca zbliżamy :(
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Śladami Potter, czyli wyspa KOS 2019 + Bodrum +wyspa Nis

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 18.12.2019 21:52

kulka53 napisał(a):Te katamarany akurat są bardzo drogie niestety :roll: , fakt że szybkie ale portfel chudnie...
No ale na pewnych rzeczach jak dla mnie nie warto oszczędzać :wink: i taka wycieczka na Kalimnos na pewno byłaby fajną opcją na 1 dzień.
Szkoda że się już do końca zbliżamy :(

Problem w mieście Kos jest taki, że na wyspę Kalimnos można popłynąć z tego miasta tylko tym katamaranem albo na całodzienny rejs pod nazwą "Trzy wyspy - Kalimnos, Plati i Pserimos" stateczkami z portu. Taki rejs nam się nie pasował, bo na stateczku wycieczkowym jest za tłoczno i za głośno.
Z wyspy Kos można popłynąć na wyspę Kalimnos z miejscowości Mastichari takim niedrogim promem.

Olympios Zeus.jpg


Ale do Masticharki trzeba czymś dojechać. Można autobusem albo wynajętym samochodem, bo rowerem tak daleko bym chyba nie dojechała.
Koszt biletów na prom Olympios Zeus to 6 euro od osoby w jedną stronę. Bilety autobusowe do Mastichari i z powrotem (3,20 od osoby w jedną stronę). Razem daje to kwotę 18,40 euro od osoby. Wyprawa katamaranem to 16 euro od osoby w jedną stronę, czyli w dwie 32 euro. Różnica jest znacząca - katamaranem wychodzi drożej o 13,60 euro.
Ale jak by nie liczyć, to na wyspę Kalimnos nie dotarliśmy.
Ale trafiłam na taki fajny filmik przedstawiający poławiaczy gąbek z wyspy Kalimnos, którzy podczas połowów śpiewali tradycyjną piosenkę „Darla dirladada” (pochodzącą właśnie z wyspy Kalimnos). Piosenka ta została rozpropagowana na świecie przez Dalidę.

megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Śladami Potter, czyli wyspa KOS 2019 + Bodrum +wyspa Nis

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.12.2019 22:04

:hut:

O godzinie 11-tej wróciliśmy do pokoju, gdzie po prysznicu dokończyliśmy pakowanie i o 12-tej opuściliśmy pokój, w którym spędziliśmy fantastyczny tydzień. Przy recepcji panował spory tłok, więc zdecydowaliśmy się przed wymeldowaniem zataszczyć nasze bagaże do naszych znajomych dziewczyn, które zaproponowały nam wcześniej, że nas "przechowają" do wieczora, a my z chęcią na to przystaliśmy. Niedaleko recepcji znajduje się takie pomieszczenie, w którym można zostawić bagaże, ale dzięki dziewczynom nie musieliśmy z niego korzystać. Jak już weszliśmy do apartamentu dziewczyn, to zapomnieliśmy o konieczności oddania kluczy i w recepcji zgłosiliśmy się oddać klucze dopiero o godzinie 13-tej. Recepcjonistka miała do nas o to pretensje. Tłumaczyliśmy jej, że pokój został przez nas opuszczony punktualnie o 12-tej, ale że przy recepcji był tłok itd. więc w końcu dała się ułagodzić. Oddaliśmy klucze i poszliśmy na ostatni spacer po mieście Kos.

DSC_0989.jpg

DSC_0990.jpg

DSC_0992.jpg

DSC_0993.jpg

DSC_0994.jpg

DSC_0995.jpg

DSC_0997.2.jpg

DSC_0997.3.jpg

DSC_0999.jpg

DSC_1000.jpg

DSC_1001.jpg

DSC_1003.jpg

DSC_1004.jpg

DSC_1005.jpg
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Śladami Potter, czyli wyspa KOS 2019 + Bodrum +wyspa Nis

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 19.12.2019 22:07

:hut:

DSC_1006.jpg

DSC_1007.jpg

DSC_1008.jpg

DSC_1009.jpg

DSC_1016.jpg

DSC_1017.jpg

DSC_1018.jpg

DSC_1019.jpg

DSC_1022.jpg

DSC_1028.jpg
megidh
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4666
Dołączył(a): 03.04.2014
Re: Śladami Potter, czyli wyspa KOS 2019 + Bodrum +wyspa Nis

Nieprzeczytany postnapisał(a) megidh » 22.12.2019 21:16

:D

Jaka przyjemność mnie dzisiaj spotkała - dostałam życzenia świąteczne i noworoczne z hotelu Kosta Palace, w którym byliśmy w tym roku na wyspie Kos.
Bardzo mi miło z tego powodu.

życzenia.png
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Śladami Potter, czyli wyspa KOS 2019 + Bodrum +wyspa Nis

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 22.12.2019 23:01

Powiem Ci, że mi przychodzą życzenia od początku grudnia z adresów, gdzie wysyłałam tylko zapytania o apartament :mrgreen: Ale hitem ostatnio był @ gdzie babeczka wyceniła mi pobyt, w Sivocie w której spędziłam wakacje w lipcu 2018 r., zapytania wysyłałam w lutym 2018, to się nazywa podejście do klienta :lol: :lol:
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Potter, czyli wyspa KOS 2019 + Bodrum +wyspa Nis

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 24.12.2019 08:29

megidh napisał(a):Z wyspy Kos można popłynąć na wyspę Kalimnos z miejscowości Mastichari takim niedrogim promem.

Tak, o tym promie wiedziałem, wydawało mi się jednak że on pływa tylko w sezonie.

Nas by bardziej interesowało (może kiedyś) by popłynąć z Kos, nieważne z jakiej miejscowości, mamy przecież auto :) na Pserimos. Również nie pasuje nam wycieczka :roll: , dlatego gdy zapadnie decyzja że popłyniemy na Kos, na pewno będziemy chcieli poszukać możliwości przedostania się na Pserimos jakimś zwyczajnym promem.

Piękną pogodę mieliście na Kos. Mieliśmy taki plan by w przyszłym roku wybrać się do Grecji w tym samym mniej więcej terminie co Wy ale niestety wygląda na to że nie będzie to możliwe. Raczej więc padnie na 2 połowę maja :? .

Kalimnos polecam. Jest to piękna wyspa, choć popularna to na pewno jednak inna w charakterze niż komercyjna Kos.
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006
Re: Śladami Potter, czyli wyspa KOS 2019 + Bodrum +wyspa Nis

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 25.12.2019 18:00

megidh napisał(a):Piosenka ta została rozpropagowana na świecie przez Dalidę.

Dzięki za ten link.
Z baaaaaardzo wczesnego dzieciństwa kojarzyłem Dalidę z jedną piosenką która wówczas bardzo mi się podobała i nigdy później już nie udało mi się na nią trafić. To był właśnie ten utwór...
Oczywiście nie miałem pojęcia że pochodzi on z Kalimnos :) ani też co to jest Kalimnos, a nawet co to jest Grecja :wink: .
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Śladami Potter, czyli wyspa KOS 2019 + Bodrum +wyspa Nisyros - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone