Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Sierpniowy Pelješac 2016 (z posmakiem Korčuli i Mljetu)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 30.01.2017 14:35

Trzeba było jednak do Bratniej Luki.. ja byłam zachwycona tą plażyczką
Tak wyglądała bodajże 17 lub 18 września (4 miesiące temu :roll: ), a skwar był niesamowity..
Ani jednego luda:

P8234409.JPG

P8234419.JPG

P8234421.JPG


Byliście w uvala Vaja,lub Samograd? Ciekawe,co o nich byście powiedzieli?

W miejscowości Pupnat jest urocza pijalnia piwa in open air - zawsze nieczynna jak przejeżdżamy, ale na drzewie na sznurku wisi otwieracz :oczko_usmiech: W Studenacu vis a vis kupujemy po malutkim piweńku i rozkoszujemy się nim w cieniu drzew tego korćulańskiego GSu z widokiem na okoliczne pejzaże.Ciekawe, czy ktoś natrafił na nią jak jest otwarte (a musi być chyba, bo obok tor do buli, boisko, i zawsze świeże pety w popielniczkach na zewnątrz..)

Zgadzam się ,że jagnię z Panoramy przebija to z Belina jedliśmy w tej konobie pod wpływem Twojej relacji :!: :P
Źle nie było, ale trafiliśmy na ogromną wycieczkę germańsko -albiońską i cała obsługa skupiona na nich, tak więc odnotowałam parę skuch.

Czekam na cd. Szkoda, że już blisko końca tych wakacji :(
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 30.01.2017 15:09

A może te zdjęcia ,które przed chwilą zamieściłam w komentarzu to są z Orlanduśy? Zawsze mi się te dwie mylą, która z której strony..ooops.
Ale na plaży położonej obok też byliśmy tego samego dnia i sytuacja była identyczna.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 30.01.2017 15:40

Tak, to co wrzuciłaś to najwyraźniej Orlanduša, Bratinja Luka jest na prawo. Orlanduša jest pierwsza, wcześniej ją mijasz, jadąc od Žrnova.

Myśmy byli mocno skrępowani czasem, stąd taki pośpiech. A na Bratinją jedzie się dłużej niż na Bačvę czy Pupnatską Lukę, do których drogi są też lepszej jakości. Z perspektywy czasu, żałuję, że pojechaliśmy na Bačvę, a nie do Pupnatskiej. Widać zostało mi w głowie, że to Bačva była nr 2. Gdybym zapamiętał prawidłowo, być może nie przeżylibyśmy rozczarowania. Swoją drogą, muszę poczytać relacje z ub. roku z Korčuli, czy ktoś też z takim syfem w wodzie się spotkał.

P.S. Vaja, tudzież Samograd są nam nieznane.
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 30.01.2017 15:52

Mnie sie wydaje, ze pamietam te schody... a na Orlandušy nie bylismy, pamietam ze mielismy problem z zejsciem, nie wiem o co chodziło i w koncu pojechaliśmy dalej. Trafiwszy na Bratinią juz nie odkrywalismy jej siostry. Pamietam ze chcialam wyplynac i zobaczyc od strony morza jak ona wygląda, ale gdy w pewnym momencie, bedac juz blisko konca uwali odwrocilam sie i popatrzylam na brzeg Bratiniej, to ogarnela mnie jakas przerazliwa agorafobia i chyba pobilam swój rekort żabka krytą wracajac do brzegu.. :D
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 30.01.2017 16:03

Na Orlandusie nie było tych schodów, więc to Bratinja Luka.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 30.01.2017 16:18

Na mojej mapie Korćuli Uvala Orlanduśa jest wytłuszczonym drukiem a pod spodem mniejszymi literami Bratnja L..
Jak wygooglałam Bratnją, to wyskoczyły zdjęcia jak te moje. A schody prowadzą do apartmana powyżej.


To jest ta siostrzana


P8234429.JPG



No to jak one się nazywają?

P8234402.JPG
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 30.01.2017 16:39

Bratinja ma schody (te z boku, do apartmana wyzej) i kamena kuce na plazy, ktora zreszta znalazlam kiedys w necie, mozna wynajac i zaszyc sie w gluszy, moze kiedys.....
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 30.01.2017 16:59

Czyli moja pierwsza myśl była trafiona..ufff.
Tak na Bratniej reklamują miejscówki na plaży na zasadzie robinsonady,...ale cena od 123EUR za dobę :(
Chyba,że do podziału ze znajomymi, nie doczytałam jakie one są przestronne.
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 30.01.2017 17:19

Ta kuca, bo tez mialam pomysl na przyszlosc dzielic ja ze znajomymi ze wzgledu na zaporowa cene, ma chyba 40pare metrow i chyba tylko jedna sypialnie (plus ewentualnie spanie w salonie).. niestety.
Dawigs
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1379
Dołączył(a): 27.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dawigs » 31.01.2017 01:49

Świetna relacja :!: Dopiero teraz na nią wpadłem ale zdąrzyłem się wpisać tuż przed zakończeniem :D
My w tym roku planujemy Peljesac z Orebicem jako miejscem pobytu. Twa relacja będzie bardzo pomocna :D
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 31.01.2017 09:18

No, ja jednak pozostaję przy swoim zdaniu. Na zdjęciach Kateriny widać Orlandušę. Nie wnikam w schodki, może są na obu plażach - ja takich detali nie zapamiętuję. Pamiętam natomiast dokładnie zarys linii brzegowej przy Bratinji - z lewej krótko (bo zaraz jest Orlanduša), z prawej długo. Na O. jest odwrotnie. Obczajcie, dziewczyny, zdjęcie z góry.
korcula-bay-vineyard.jpg
Bratinja Luka po lewej, Orlanduša po prawej.

Wyszukując Orlandušę w obrazach google, też trafiam na widok z plaży jak w fotach wrzuconych przez Ciebie, Katerina.

Swoją drogą, z góry Bratinja wydaje się być dużo szersza.

P.S. Dawigs Cieszę się, że komuś moje zapiski się przydadzą.
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 31.01.2017 09:38

Bartek, to na pewno sa te zatoczki?? Bratinja nie jest taka szeroka na bank!!
Z tym ze bratinja ma krotko po lewej dlugo po prawej to fakt, ale jest duzo wezsza, zobacz zdjecia ktore wczoraj ogladalismy, jedno jest zrobione z trawersu tego cypla miedzy uwalami w strone plazy.

Poza tym na jednym ze zdjec katheriny widac szczelinr w której masz z Borysem tarzanie zdjecie :)

No i tam nie ma tylu zabudowan co na zdjeciu ktore wrzuciles.

Wydaje mi sie, ze ten dlugi brzeg po lewrj to juz dalsza czesc Korculi, jeszcze przed Orlandusa...
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 31.01.2017 09:49

Przyznam, że zdjęcie wyszukałem na obrazach google'a, ale mi podpasowało. Dysproporcja szerokości może wynikać z kąta - czyli z doboru (haha, tu akurat nie można sobie wybrać miejsca :)) punktu wykonania fotografii.

Chciałem przede wszystkim zwrócić uwagę na linię brzegową widzianą z plaży - jest ona lustrzanym odbiciem w przypadku tych plaż/zatoczek.

Ale faktycznie, jak włączyłem sobie mapy google, to widzę, że fotka, którą wcześniej wkleiłem jest chyba z Pavjej Luki - czyli drugiej podwójnej zatoczki (na wschód od Orlandušy). Na Bratinji nie ma tylu zabudowań.

Już wiem, dlaczego nie zgadzało mi się to z Bratinją - tak jak mówiłem, patrzyłem wyłącznie na linię brzegową, nie żadne tam schodki-srodki czy domki-sromki :)

To jest Bratinja, a zmyliło mnie to, że pierwsze zdjęcie Kateriny jest zrobione pod mylącym kątem - tak blisko lewej strony, że schodki zasłaniają faktyczny lewy brzeg zatoki i to co widać w oddali to jest de facto lewy brzeg Orlandušy! Dlatego na zdjęciach mamy de facto obydwie zatoki :P , ale zdjęcie wykonano z Bratinji.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 31.01.2017 10:09

Przy okazji, strona o Orlandušy. Tam nie ma zabudowań po lewej (patrząc od plaży), brzeg jest też niższy.
a_nula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 13.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_nula » 31.01.2017 10:15

No! Bratinja poznam zawsze :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Sierpniowy Pelješac 2016 (z posmakiem Korčuli i Mljetu) - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone