Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Santorini 2017 - wyspa na 6- tkę.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 14.01.2018 18:10

ooo Paaanie 8O - CUDNIE 8)
dosiadam się obowiązkowo i czekam na rozwój wydarzeń

pozdrawiam,
M
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 14.01.2018 18:27

Dawno nie byłam na forum. Dziś wchodzę i proszę ... pierwsza relacja jaka pojawia mi się przed oczami to właśnie Twoja :D ... I te zdjęcia 8O 8O 8O ... Chętnie powspominam :papa: .
Sara76
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 25.02.2009
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sara76 » 14.01.2018 18:37

Potter napisał(a):Dawno nie byłam na forum. Dziś wchodzę i proszę ... pierwsza relacja jaka pojawia mi się przed oczami to właśnie Twoja :D ... I te zdjęcia 8O 8O 8O ... Chętnie powspominam :papa: .


Ooo! Potter - chyba Cię przywołałam. Zamiast zaglądać w cudze relacje to się proszę zainteresować swoją porzuconą ....
Potter
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2493
Dołączył(a): 15.03.2006
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Potter » 14.01.2018 19:30

Mówisz = masz :P .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58951
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 14.01.2018 21:56

Wiele miłych oku widoków.
Pięknie...

Pozdrawiam,
Wojtek
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 14.01.2018 23:47

...
Oooo
Cześć - Panie i Panowie - Potter, Mikeee, Franz :D ... to jedziemy.

Dopiero połowa dnia za nami ... a czeka nas jeszcze sympatyczne popołudnie.
Na 16:30 mamy zamówioną wycieczkę po wyspie. zamówiłem ją w dobrych pieniądzach przez viatora, ale można to zrobić bezpośrednio u organizatora.
Program dość bogaty.
Startujemy przy ambulatorium / szpitaliku w Firze - takim dość popularnym miejscu poniżej stacji KTELa, przy uliczce gdzie stoją wszystkie turystyczne autobusy. Spodziewamy się, że wsiądziemy też do takiego normalnego busa, a tutaj okazuje się że to dość kameralna wycieczka – vanik, a w nim razem z nami, 6 osób + kierowca/ przewodnik w jednym.
Nasi towarzysze to dwie pary w podróży poślubnej – jedna z Australi, druga z Ohio, czy z jakiegoś Idaho …
Czuję się strasznie stary ... teoretycznie mogliby być moimi dziećmi :wink:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na początku odwiedzany punkt widokowy, ze słynnym kościołem w Firostefani.
Miejsce będące symbolem wyspy, znane z folderków i z afery w Lidlu (gdzie na etykiecie z różnych paragreckich produktów usunięto z niego krzyże)
Od drogi jezdnej dostęp jest prosty i logiczny; od ścieżki nadkalderowej łączącej "Trójmiasto" w sumie też - trzeba tylko wiedzieć, żeby skręcić w prawo, do góry za restauracją Mama Thira (idąc od Firy).
Jeszcze skromny look na Imerovigli i jedziemy dalej.


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Oia jest chyba rzeczywiście najpiękniejszą miejscowością na wyspie.
Połączenie kolorowych domków, szerokich (w stosunku do Firy) alejek, jest optymalne.
Mieliśmy tam pojechać na zachód słońca, ale z powodów jakiś obostrzeń drogowych, nastąpiła ku naszemu ubolewaniu zmiana planów... może to i dobrze, bo ludzi wtedy jest pełno i wrócić ciężko.
Mamy nie za dużo czasu, ale udaje się nam dotrzeć do starej bizantyńskiej ruiny, znanego punktu widokowego ... podobno to najgorętsza miejscówka na sunset.
Sama miejscowość ...cudowna feeria barw ...coś podobnego do Symi, ale większe, bardziej zadbane, piękniej położone.
No i przez tę lokalizację, na północnym cyplu całej wyspy - wspaniały punkt widokowy. Widać stąd pięknie Ios, Thirassia leży na wyciągnięcie ręki, a w centrum, na szczycie klifu, świecą białe domki podzielonego "Trójmiasta" ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 15.01.2018 07:03 przez Buber, łącznie edytowano 1 raz
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 15.01.2018 00:55

Te widoki są tak niesamowite aż nie mogę patrzeć :evil:

:hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 15.01.2018 07:08

gusia-s napisał(a):Te widoki są tak niesamowite aż nie mogę patrzeć :evil:

:hearts: :hearts: :hearts: :hearts: :hearts:


:D
Ale, ale - toż 2 a.m. ...więc zamykać oczy i ... spać :wink: .
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 15.01.2018 08:06

Dołączam się do ochów i achów :hearts: :hearts: :hearts:
Cudowne widoki :D
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 15.01.2018 09:14

O wyspie na forum pisały znane postacie, mnie najbardziej przypadły do gustu fotki kolegi husbanda i opisy koleżanki wesołej myszy.


Jestem i melduje się :-) Miłe wspomnienia wracają..... Błękit i biel niezmienne ...
Rafał K
Cromaniak
Posty: 2318
Dołączył(a): 07.04.2006
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał K » 15.01.2018 10:49

Wojtek - mam nadzieje, że wróciłeś do tych niebieskich kopułek na wschód lub zachód. Tam można by machnąć fotę życia :D
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 15.01.2018 11:09

Jako że Grecja jednak odpadła w planach - popatrzę u Ciebie. Robisz cudne zdjęcia :hearts:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 16.01.2018 18:13

krakusowa napisał(a):Dołączam się do ochów i achów :hearts: :hearts: :hearts:
Cudowne widoki :D

husband napisał(a):....Miłe wspomnienia wracają..... Błękit i biel niezmienne ...

Naprawdę, bardzo spektakularne.

Rafał K napisał(a):Wojtek - mam nadzieje, że wróciłeś do tych niebieskich kopułek na wschód lub zachód. Tam można by machnąć fotę życia :D

Hej
Gdybym był sam ...pewnie bym wrócił.
Fotka życia ... true ... kopułki wspaniałe, ale to już tak oklepany motyw marketigowy ...
Za to dużo innych, pięknych planów.

beatabm napisał(a):Jako że Grecja jednak odpadła w planach - popatrzę u Ciebie. Robisz cudne zdjęcia :hearts:

Przykro mi że Grecja Cię opuściła ...ale ona zaczeka cierpliwie.
Dziękuję za dobre słowo ... oprócz zdjęć robię też inne cudne rzeczy :oczko_usmiech: .
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 16.01.2018 22:31

...
Po szybkim przejściu przez Oię, zjeżdżamy stamtąd dość daleko, bo na południową połówkę wyspy.
Tutaj wznosi się najwyższy szczyt Santorynu, mający prawie 600 metrów n.p.m., o bardzo zaskakującej nazwie ... Profitis Ilias :mrgreen: .
Kolejny rewelacyjny punkt widokowy - fotki po kolei nr I - na pierwszym planie Pyrgos, dalej FFI ze Skaros, kolejne zdjęcie to wschód wyspy z airportem, a najniżej look na południe wyspy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Podjeżdżamy trochę wyżej do klasztoru.
Dyżurny, dość nowoczesny (używał smartfona z dużym ekranem), mnich w cywilu, wita nas życzliwie, choć z powagą.
Jesteśmy w takim punkcie dla turystów, można tu zobaczyć kościół i spróbować lokalnych specyjałów, można zakupić jakieś pamiątki, ale do klasztoru się nie wejdzie - bracia są zajęci kontemplacją i medytacją.
Gdy nasi wspólnicy w podróży są zajęci konsumpcją (i zachęcaniem do niej), my podpytujemy mnicha o tzw. całokształt.
Klasztor jest pod wezwaniem świętego Nektariosa/ Nektariusza, który posiadł dar bilokacji. W XIX wieku na wyspach było ciężko z kapłanami. Przybywali na wysepki co jakiś czas, niekiedy co kilka lat, chrzcząc "stare konie", sankcjonując związki damsko - męskie, czy odprawiając msze pogrzebowe, dla dawno już pogrzebanych.
I wtedy święty Nektariusz, zaczął pojawiać się w kilku miejscach naraz i ... skończyło się życie na kocią łapę :wink: .
Po tej i kilku innych zajmujących historiach, musimy się szybko zbierać ...w programie jeszcze kilka atrakcji.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 16.01.2018 22:53

Z ciekawości: co pierwsze zaplanowałeś? Santorini czy Kretę?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Santorini 2017 - wyspa na 6- tkę. - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone