Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Santorini 2017 - wyspa na 6- tkę.

Do Grecji przynależy około 2500 wysp, ale tylko nieco ponad 150 jest zamieszkana przez ludzi. Grecja słynie z produkcji marmuru, który jest eksportowany do innych państw. Grecja posiada aż 45 lotnisk. Językiem greckim posługiwano się już cztery tysiące lat temu - to jeden z najstarszych języków w Europie.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 13.01.2018 17:46

Janusz Bajcer napisał(a):
maslinka napisał(a): Będę tu, bo powoli oswajam się z możliwością zdrady 8O :mrgreen:

Kiedyś pierwsza musi być .... :oczko_usmiech:


ja też się oswajam...ale to jeszcze nie ten moment...za to Egon :oczko_usmiech: coraz bardziej mnie przekonuje :oczko_usmiech: :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 13.01.2018 17:55

Buber napisał(a):...
W cenie biletu jest posiłek.
Zgodnie z sugestią z fly4free zamówiliśmy jedzenie koszerne.
Nie dość, że dobre, to jeszcze jest tego dużo (to na fotce to tylko I danie), tak z 1,5 – 2 x więcej jak tradycyjny lanczyk.


To jest dobra podpowiedź... Muszę tylko przekonać małżonka, że nie trzeba zmieniać wyznania z powodu takiego lunchu. :oczko_usmiech:

Testowaliście kiedy wersję dziecięcą lunchu u Egona? :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.01.2018 17:56

O jedzeniu A. czytałam u myszy już i to mi się spodobało, mozliwość wyboru... Ale ostatnio oglądałam program o lataniu i jedna część dotyczyła jedzenia serwowanego na pokładzie i trochę się zniechęciłam... okazało się, że to jedzenie serwowane w economy ma 3 letni okres przydatności do spożycia Obrazek Obrazek a w składzie dominują konserwanty.... Muszę się chyba tym A. przelecieć i przeczytać etykietę....

A z ciekawości kiedy loty rezerwowałeś? I jak cenowo w sezonie Cię to wyszło?
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13040
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 13.01.2018 18:00

piekara114 napisał(a):O jedzeniu A. czytałam u myszy już i to mi się spodobało, mozliwość wyboru... Ale ostatnio oglądałam program o lataniu i jedna część dotyczyła jedzenia serwowanego na pokładzie i trochę się zniechęciłam... okazało się, że to jedzenie serwowane w economy ma 3 letni okres przydatności do spożycia Obrazek Obrazek a w składzie dominują konserwanty.... Muszę się chyba tym A. przelecieć i przeczytać etykietę....

Ja w tym roku se sałatkę owocową wybrałam ... bezpiecznie :oczko_usmiech:
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.01.2018 19:01

Cześć serdecznie Wszystkim, wesołym zwierzakom i ludziom, we wszystkich rzędach i na grzędach.
Zdjęcia zawsze mogą być lepsze, niektóre obiekty niegodne lustrzanki zostały ustrzelone ze smartfona.
Santoryn z Krety to takie uczucie jak polizać pysznego loda ze 2 razy, potem go upuścić ... i nie mieć kasy na kolejnego... straszne.
Mimo to amatorów takiej wyprawy (150 E za sam dojazd), widzieliśmy w Firze całe kompanie.
Mam nawet przewodnik po Krecie, gdzie największą atrakcją Krety jest wycieczka na Santoryn ...

Maslinko zdrada jest ok, pod warunkiem, że przyjemna, a ta będzie nawet na 6-tkę :D .
Mikromir wersji dziecięcej nie było, bo my nie dzieci ... pewnie malizną śmierdzi :wink: .
Piekara loty jakoś tak najwcześniej kliknęliśmy - chyba nawet w styczniu, koszt to niewiele ponad 400 E tam i z powrotem, dla naszej dwójki.
Ostatnio edytowano 13.01.2018 20:12 przez Buber, łącznie edytowano 1 raz
olkas
Croentuzjasta
Posty: 168
Dołączył(a): 01.11.2014
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) olkas » 13.01.2018 19:07

Dołączyłam i z przyjemnością czytam.
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.01.2018 19:23

...
Obrazek

JESTEŚMY NA MIEJSCU :D ... które jest w dodatku lepsze jak Ibiza.

Naszą bazą był hotel Keti, w południowej części Firy, poniżej prawosławnej katedry, w najniższym możliwym miejscu w kalderze (pod nim był już tylko Stary Port).
Bardzo dobra miejscówka.
W okolicy jest dużo hoteli, pewnie luksusowych ... ale często ich okna, drzwi, wychodzą na okoliczne, czasem zatłoczone uliczki, widoki z nich są ograniczone, co chwilę ktoś zagląda w okno i za dużo słychać hałasu z miasteczka.
W Keti tego wszystkiego nie ma, a widoki są niezakłócone.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Mankament to oczywiście schodki prowadzące w dół do hotelu - ale nie jest ich wiele.
Dodatkowo przy zamówieniu transferu, bagaże znosi pan noszowy.
Pokoje typu jaskiniowego, z wielkością są w sam raz. Wszystko oczywiście w nich było, ale np. takiej klimy w ogóle nie włączaliśmy, w "jaskini" panowała optymalna temperatura.
Obsługa bardzo miła, dyskretna i pomocna obsługa, pyszne śniadania na tarasie.
Normalnie Raj.

Jest późne popołudnie, po rozpakowaniu się, ruszamy na pierwszy sunset.
Zachody słońca to atrakcja Santorynu, najbardziej znany jest ten tłoczny w Oia.
Wg. Dave, najlepszym miejscem do oglądania jest Imerovigli … więc tam skierowaliśmy swoje pierwsze kroki.

Obrazek
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 13.01.2018 19:24

I ja też tu będę skrupulatnie wszystko czytać i paczeć ... bo niewątpliwe zechcę na Santorini kiedyś wylądować :)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.01.2018 19:40

...
Wydaje się że do Imerovigli jest niedaleko.
Stoki kaldery na Santorynie to takie Trójmiasto - od najniższego, do najwyższego - Fira, Firostefani, Imerovigli, wszystko jest właściwie w jednym miejscu
Nic bardziej błędnego – szybkim krokiem, bez zbędnych fotek zajęło nam to godzinkę … no nie żartuję.


Obrazek

Wąskie uliczki Firy są bardzo swojskie.
Nawet takie odpustowe, pełno sklepików z badziewiem, mało butików ekskluzywnych, światowych marek.
Spodziewałem się jakiegoś nadętego St. Tropez, czy Monte Carlo, a poczułem się jak na Krecie.
W sumie Santoryn to dość demokratyczny target, nie widziałem nikogo w typie bogatego ruskiego oligarchy, czy arabskiego szejka ... w ogóle nie widzieliśmy żadnego człowieka w szacie typu Arab/ka ... a na Krecie takowi byli.
Za to najwięcej jest przedstawicieli ulubionej nacji Anakina (i mojej), pochodzących z najpiękniejszego kraju na świecie (dla niewtajemniczonych - z buta).
Ale zostawmy te rozważania, nie przyjechaliśmy tu przecież dla przyjemności, tylko, żeby widoki podziwiać.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.01.2018 19:57

Hej Gusiu wrażenia będą niezapomniane.
A teraz ... zdrówko :D .

Obrazek

Obrazek


Przedstawiam Knajpkę Mezzo w Imerovigli, naprzeciwko Skaros Rock i tuż obok widokowej kapliczki.
Styl włoski, jedzenie greckie, na wysokim poziomie, widać dużą kreatywność szefa kuchni.
Zapełnia się błyskawicznie do ostatniego miejsca tuż przed zachodem.
Konieczna rezerwacja, a w niej najlepiej ustalić dokładną porę i że będzie się siedziało w pierwszym rzędzie, od kaldery.
Miłe towarzystwo, pyszne jedzenie, wino ... takie sobie.
Najważniejszy i tak jest sunset.

Obrazek

Słońce, skądkolwiek by nie popatrzył zachodzi nad Thirassią, stanowiącą zachodnią resztkę starożytnej Strongoli, przed wybuchem wulkanu.
W imerovigli w bonusie mamy jeszcze widok na Skaros - wzgórze na którym 500 lat temu znajdowała się stolica wyspy.
Po serii fatalnych trzęsień ziemi, miasto w kilku etapach zsunęło się do morza, a ludność przeniosła się do niewiele bezpieczniejszej Firy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.01.2018 20:08

Lubię Twoje wyprawy, więc jestem;
ale żeby tak 3 tygodnie po Krecie, no, no...

bardzo ciekawe zdjęcia
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 13.01.2018 20:11

...
Hej te kiero ... co zrobić, taka karma :wink: .
...

Obrazek

Obrazek

Robi się ... ciemno ... więc wracamy.
Ale to nie koniec wrażeń.
Najpierw Firostefani...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

...potem Fira ...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


i już na miejscu ...

Obrazek

Obrazek


Dobranoc ... :papa:

Obrazek
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9086
Dołączył(a): 20.08.2015
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 13.01.2018 20:47

Buber napisał(a):Dobranoc ...

To ja, nie zdążyłam się jeszcze przywitać, a tu już nie ma z kim :lol: 8O :papa:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 13.01.2018 20:54

Buber napisał(a):Za to najwięcej jest przedstawicieli ulubionej nacji Anakina (i mojej), pochodzących z najpiękniejszego kraju na świecie (dla niewtajemniczonych - z buta).

W takim razie jestem zmuszony się z Tobą połączyć w bulu. :?

A tak poza tym to oczywiscie też będę z Tobą. :mrgreen:

Na temat zdjęć już się wielokrotnie wypowiadałem, więc teraz tylko napomknę, że nienawidzę Cie jeszcze bardziej.
:wink:
Użytkownik usunięty
Re: Santoryn wyspa na 6- tkę.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.01.2018 21:07

Buber napisał(a):...
widoki są niezakłócone.
Obrazek

...
Iii TO jest właściwe słowo
...
Pięknie :D
Pozdrawiam :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Grecja - Ελλάδα



cron
Santorini 2017 - wyspa na 6- tkę. - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone