Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rumunia-Bułgaria-Albania-Czarnogóra 2013

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
marr
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 12
Dołączył(a): 17.09.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marr » 19.03.2014 23:46

anazaw napisał(a):
marr napisał(a):anazaw czytam, że ponownie zatrzymałaś się w Selvio, to świetne miejsce niby w kurorcie a jednak obok z ciszą i spokojem, i ta niespieszna grecka atmosfera w hotelu, oby tylko w tym roku rzeka zmieniła bieg, wtedy woda będzie cieplejsza na plaży przed hotelem, oczywiście czekam na dalszy ciąg relacji.... :) .... i też miałem ze sobą Severskiego na leżaku :hut: Pozdrawiam :!:

Fakt! Bystrzyca zakręciła do brzegu i wejście groziło zawałem serca;) Chodziliśmy w prawo na sąsiednią plażę za takim usypem-murkiem odgradzającym te lody ;) Ale rybakom temperatura nie przeszkadzała :)
W Selvia remonty i zmiany (jak wyjeżdżaliśmy taras z basenem i zadaszenie było rozmontowane, rozłupane i w częściach) Efekty zobaczymy we wrześniu;)
Ps. A podawano Wam na śniadanie gorący czaj w szklankach do coli z plastikową słomką? :lol:


Na śniadanie zawsze zimne mleko w filiżankach po kawie :)
a Gjirokaster na Twych fotach urokliwy, szukając miejsca na parking wjechałem na samą górę , jazda po tych wąskich stromych kamiennych uliczkach to niesamowite przeżycie, zwłaszcza jak mijasz się z innym autem 8O, ale lubię sposób jazdy Albańczyków,
co do pamiątek z Albanii to zwykle przywożę oliwę w petach, smaczne migdały rozmiar XXL, troszkę przypraw i oczywiście kamienny bunkier :D,
myślę, że warto jeszcze teraz wykorzystać to że Albania zachowuje swój specyficzny klimat i nie wszędzie jeszcze zagląda komercja, która nieuchronnie zbliża się od Cro :idea: , opanowując już wybrzeże Montenegro
anazaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 251
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anazaw » 20.03.2014 10:21

a Gjirokaster na Twych fotach urokliwy, szukając miejsca na parking wjechałem na samą górę , jazda po tych wąskich stromych kamiennych uliczkach to niesamowite przeżycie, zwłaszcza jak mijasz się z innym autem 8O, ale lubię sposób jazdy Albańczyków

No... i ten pisk ślizgających się po kamieniach opon :)

kamienny bunkier

No jasne! Zapomniałam o najważniejszym!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 20.03.2014 10:32

anazaw napisał(a):Obrazek


To jakieś ruiny mostu?
anazaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 251
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anazaw » 20.03.2014 10:44

Tak! Zapomniałam podpisać. To ruiny kamiennego mostu z 1819 roku zbudowanego przez Ali Paszę. A rzeka to Vjose :)
anazaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 251
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anazaw » 20.03.2014 11:02

Franz napisał(a):Gjirokaster i Berat, to - w mojej opinii - najładniejsze miasta Albanii.

To prawda! No te widoki z obu twierdz... :)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 20.03.2014 11:44

Przeczytałem relację za jednym zamachem, po prostu super. :D
I tekst, i fotografie bardzo mocno zachęcają by wybrać się choćby do Albanii (jeszcze nigdy tam nie byłem).
Mam przy okazji pytanie (jeśli o tym pisałaś, to przepraszam, ale nie zauważyłem): jakie są ceny noclegów w Albanii, np. w Sarandzie? I jak kształtują się ceny posiłków w restauracjach?
Pozdrawiam
Szymon
anazaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 251
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anazaw » 20.03.2014 12:03

Nefer napisał(a):Przeczytałem relację za jednym zamachem, po prostu super. :D
I tekst, i fotografie bardzo mocno zachęcają by wybrać się choćby do Albanii (jeszcze nigdy tam nie byłem).
Mam przy okazji pytanie (jeśli o tym pisałaś, to przepraszam, ale nie zauważyłem): jakie są ceny noclegów w Albanii, np. w Sarandzie? I jak kształtują się ceny posiłków w restauracjach?
Pozdrawiam
Szymon

Dzięki :oops: Mogę mówić tylko o wrześniu. Noclegi W Sarandzie od 20euro za dwójkę. (My płaciliśmy 25 z drobnym śniadaniem)W Ksamil jakaś babcia zapraszała nas nawet za 12euro.
Ceny w knajpach zależne od knajpy ;) Zaczyna się w każdym razie od kebaba (pysznego zresztą) za 1euro i owoców morza za 4euro. Górnej granicy nie znam ;) Ale przyznasz, że brzmi zachęcająco :)
Nefer
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5744
Dołączył(a): 06.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nefer » 20.03.2014 14:10

Bardzo dziękuję za wszystkie informacje. Brzmią rzeczywiście bardzo zachęcająco. :)
Niestety w moim przypadku wyjazd we wrześniu odpada, ale pewnie w lipcu/sierpniu nie jest znacząco drożej (przynajmniej mam taką nadzieję :wink: ).
A co do cen w lokalach gastronomicznych, to wiadomo, że zależy to od danej knajpy, ważne, że tanie przybytki też można znaleźć.
Pozdrawiam :papa:
anazaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 251
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anazaw » 20.03.2014 14:21

Nefer napisał(a):A co do cen w lokalach gastronomicznych, to wiadomo, że zależy to od danej knajpy, ważne, że tanie przybytki też można znaleźć.
Pozdrawiam :papa:

Można bez problemu!
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 20.03.2014 19:25

na ten most też zwróciłem uwagę, a bardziej nawet na te białe brzegi rzeki :) to jest w samej Tepelenie?

PS>a jak z szukaniem noclegu? Sami jeździliście czy może naganiacze się do Was zgłosili (w Macedonii to się rzucali na auta wręcz :D)? Czy przy domach pisze coś po angielsku/niemiecku czy tylko albańsku?
anazaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 251
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anazaw » 20.03.2014 19:55

Pudelek napisał(a):na ten most też zwróciłem uwagę, a bardziej nawet na te białe brzegi rzeki :) to jest w samej Tepelenie?

PS>a jak z szukaniem noclegu? Sami jeździliście czy może naganiacze się do Was zgłosili (w Macedonii to się rzucali na auta wręcz :D)? Czy przy domach pisze coś po angielsku/niemiecku czy tylko albańsku?

Tak, most w samym mieście (a właściwie pod) . Jak się dobrze przyjrzeć to wyżej widać mury dawnego zamku Tepeleny.
Noclegów sporo i nie ma najmniejszego problemu, żeby znaleźć swoja półkę cenową. Wrzesień w Albanii to końcówka sezonu, chociaż nie wiem dlaczego, w końcu pogoda w dalszym ciągu upalna. Oczywiscie nie narzekam a nawet bardzo mi to odpowiada :)
Pamiętam w Ochrydzie naganiacza na rowerze, który czekał na gosci o... północy! I miał rację, bo z różnych powodów dojechaliśmy tam tak późno i z radością skorzystaliśmy z jego oferty :)
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18316
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 20.03.2014 22:08

anazaw napisał(a):Noclegów sporo i nie ma najmniejszego problemu, żeby znaleźć swoja półkę cenową. Wrzesień w Albanii to końcówka sezonu, chociaż nie wiem dlaczego, w końcu pogoda w dalszym ciągu upalna. Oczywiscie nie narzekam a nawet bardzo mi to odpowiada :)
Pamiętam w Ochrydzie naganiacza na rowerze, który czekał na gosci o... północy! I miał rację, bo z różnych powodów dojechaliśmy tam tak późno i z radością skorzystaliśmy z jego oferty :)


Dlatego właśnie wrzesień jest najlepszym miesiącem na wędrówki po południowych krajach . Ceny niższe , tłumów nie ma i temperatury nie tak uciążliwe jak w lipcu i sierpniu 8)

Każda pora jest dobra na złapanie klientów , jeżeli dba się dobrze o interesy :lol: Jak widać Wam też to wyszło na dobre , bo uniknęliście konieczności budzenia ludzi , albo tak jak my - spania w samochodzie , w cztery osoby , gdy dotarliśmy na miejsce po północy . . .


Pozdrawiam
Piotr
Pudelek
Cromaniak
Posty: 1975
Dołączył(a): 06.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pudelek » 20.03.2014 22:20

ponoć na przełomie sierpnia i września można trafić na bałkańskie załamanie pogody - i podczas mojego jedyne dłuższego pobytu w CRO kilka lat temu w ostatni dzień sierpnia tak trafiłem - dzień czy dwa lało non stop, temperatura spadła do kilku stopni. Masakra!

Niestety, nie każdy we wrześniu też może jechać na urlop :|
anazaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 251
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anazaw » 21.03.2014 09:15

Jak widać Wam też to wyszło na dobre , bo uniknęliście konieczności budzenia ludzi , albo tak jak my - spania w samochodzie , w cztery osoby , gdy dotarliśmy na miejsce po północy . . .

O rany, musiało być bardzo ...przytulnie ;) :papa:
anazaw
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 251
Dołączył(a): 07.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) anazaw » 21.03.2014 09:30

Pudelek napisał(a):ponoć na przełomie sierpnia i września można trafić na bałkańskie załamanie pogody - i podczas mojego jedyne dłuższego pobytu w CRO kilka lat temu w ostatni dzień sierpnia tak trafiłem - dzień czy dwa lało non stop, temperatura spadła do kilku stopni. Masakra!

Niestety, nie każdy we wrześniu też może jechać na urlop :|

CRO i deszcz i ziąb??? Ciężko sobie wyobrazić ;) W Albanii pod koniec września trafiają się burze.
Raz jak zaczęło strzelać piorunami koło południa to skończyło...dzień później! Oczywiście od razu nie ma nigdzie prądu - jeśli tylko ma się to szczęście i jest się akurat w hotelu. Wtedy wieczór przy świecach i TV Natura z serii "Koniec świata na morzu w Albanii".
Gorzej jak takie burzysko trafi się podczas jazdy. Spadające na drogę i samochód kamienie plus zero widoczności - sama słodycz! :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Rumunia-Bułgaria-Albania-Czarnogóra 2013 - strona 9
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone