Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozstania i powroty-wyspa Ciovo 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 29.12.2008 05:55

Wygląda na to, że z Małą po zażyciu leków będzie wszystko ok, więc mogę poczekać na kolejną część do Nowego Roku. :)
Izat
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izat » 08.01.2009 13:32

Witam,
poraz pirewszy planujemy z mezem i znajomymi wyjazd do Chorwacji na wyspe Čiovo miejscowosc Arbanija.Prosze powiedzcie ile jest km ,jestesmy z okolic Bielska Bialej.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.01.2009 13:36

Wg viamichelin jest 1095 km
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 08.01.2009 14:15

Brrrr...jest tak zimno, ze nie mam chęci wynurzyć się z domu, by sprawdzić na navi jaką macie dokładnie odległość ale jak na moje oko to około 900 km, no może 1000 km, na pewno nie więcej.
Czemu Arbanija? Jeśli chcecie koniecznie tę stronę to zdecydowanie polecam Slatinę.

Długo nic nie pisałam, ale obiecuję poprawę i nadrabiam zaległości, bo w przygotowaniu już Egipt:)
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 08.01.2009 14:15

No to troszkę zbyt mało podałam na oko:)
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 08.01.2009 14:19

madzia1981 napisał(a):Długo nic nie pisałam, ale obiecuję poprawę i nadrabiam zaległości, bo w przygotowaniu już Egipt:)


To już zasiadamy w czytelni :lol:
Izat
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izat » 08.01.2009 15:03

JacYamaha napisał(a):Wg viamichelin jest 1095 km
-dziekuje za odpowiedz :D
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 08.01.2009 15:10

Madziu jestem ciekawa Egiptu....
Tylko tak szczerze.... czy warto :?: Różne słyszałam opinie, dlatego pytam.
Przyznam się, że moją fascynacją jest historia starożytnego Egiptu i marzę, żeby kiedyś zobaczyć Sfinksa....
Miłego popołudnia :!:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 08.01.2009 15:31

Kolejny dzionek zapowiadał się znowu bardzo słonecznie. Temperatura małej spadła, pozostało tylko czekać by zaczął działać antybiotyk i znikła ta paskudna wysypka. Od rana jednak jest rozbrykana, dzięki Bogu!

Niestety należę raczej do leniwców na wakacjach i najchętniej cały urlop spędziłabym nad wodą, ale postanowiłam zwinąć karimatę i ku uciesze mojego męża i reszty naszego towarzystwa wybieramy się prosto przed siebie.

Obrazek

Po kilku próbach wjazdu i wyjazdu z parkingu udaje nam się zostawić autko zaraz na promenadzie tuż przy pałacu Dioklecjana. Cena za godzinkę postoju na tym parkingu to 20 kun (!) ale decydujemy się tu pozostać. Kilka kroków i już jesteśmy przy pałacu.

Obrazek

Obrazek

Najpierw udajemy się na obiadek. Wśród wąskich uliczek w Splicie znajdujemy zaciszną restaurację na ulicy Grgura Ninskoga zaraz przy kościółku i siedzibie Radia Marija.

Uwaga-są wszędzie!

Obrazek

Stare miasto w Splicie jest drugim moim ulubionym miejscem w Chorwacji po Trogirze.
Spędzamy tu dziś 4 godzinki. Nie miałam okazji do tej pory zwiedzić katedry bo zawsze jakoś trafialiśmy na mszę świętą, ale dziś udaje nam się wejść (wprawdzie nie wolno robić zdjęć, ale nie wiem co mnie pokusiło-udaje mi się z "klatki" strzelić kilka fotek). Wszystkie zamazane, najlepsze jest to

Obrazek


Wychodząc z katedry spotykamy młodą parę, która przyszła tutaj z dwójką fotografów na sesję zdjęciową-piękna sprawa. Wchodzili do katedry, więc może był też ślub?

Obrazek

Obchodzimy całą starówkę, poraz kolejny (to moja 4 wizyta w Splicie) fotografując te miejsca.

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Tradycyjnie suszące się ciuszki wśród starych murów.

Obrazek

Oraz jeden w wielu Grgurów w Cro.

Obrazek

Oczywiście trzymamy jego nóżkę, by spełniło się życzenie.

Obrazek

Troszkę naturyzmu.

Obrazek

Wracamy promenadą w kierunku samochodów.

Obrazek

Obrazek

Znajomi zatrzymują się jeszcze w Salonie, my z tęsknoty za malutką (która została z babcią) wracamy na Ciovo. :P


Wieczorkiem udajemy się do przemiłych znajomych, których poznałam na cropli-Ani z Przeworska ze swoją rodzinką i przyjaciółmi.

Mieszkają u naszych znajomych Sonji i Nikoli o których wspominałam już wcześniej. W realu okazują się jeszcze bardziej sympatyczną paczką niż się spodziewałam.
Wieczór zamienia się z pożną noc i wracamy do domku by jeszcze choć na chwilkę się przespać. Karolinka wstaje wcześnie rano, zresztą z niecierpliwością oczekuję jej przebudzenia bo ciekawa jestem czy wysypka zacznie się cofać...
Ostatnio edytowano 08.01.2009 15:40 przez madzia1981, łącznie edytowano 1 raz
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 08.01.2009 15:36

anjas napisał(a): Madziu jestem ciekawa Egiptu....
Tylko tak szczerze.... czy warto :?: Różne słyszałam opinie, dlatego pytam.
Przyznam się, że moją fascynacją jest historia starożytnego Egiptu i marzę, żeby kiedyś zobaczyć Sfinksa....
Miłego popołudnia :!:


Ja też wybierając się do Egiptu miałam pewne obawy.
Po pierwsze nie wiedziałam czy taka forma "hotelowa" wypoczynku będzie mi odpowiadać, po drugie- większość moich znajomych stawiała Chorwację jako pierwszą i najlepszą jeśli chodzi o wypoczynek, potem długo długo nic a na końcu Egipt tylko przed... Tunezją.
Ale nie rozczarowałam się i postaram się jeszcze w tym tygodniu pociągnąć drugą relację, choć pewnie bardziej w foto relacyjnym wydaniu:)

Pozdrawiam.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 08.01.2009 15:45

madzia1981 napisał(a):Ale nie rozczarowałam się i postaram się jeszcze w tym tygodniu pociągnąć drugą relację, choć pewnie bardziej w foto relacyjnym wydaniu:)

Pozdrawiam.


Czekamy Madziu na tą relację i na te fotki :wink:
tam w Egipcie musi być na prawdę super, tak wiele osób sie zachwyca i poleca :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.01.2009 16:26

Izat - zawsze do usług :)

Pozdrawiam
Jacek
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 08.01.2009 16:58

madzia1981 napisał(a):Wieczorkiem udajemy się do przemiłych znajomych, których poznałam na cropli-Ani z Przeworska ze swoją rodzinką i przyjaciółmi.


Świat jest mały ... :D Wszystko wskazuje na to ,że Ania z Przeworska to szwagierka mojego kolegi z pracy,która zalogowała sie na cropli za jego i pośrednio moją namową ... :D :D
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 08.01.2009 17:25

Byłam ciekawa, kiedy ochłoniesz po egipskich wakacjach, i wrócisz do rzeczywistości :wink: forumowej :) i będzie cdn :)

A co do dzisiejszego odcinka:

madzia1981 napisał(a):Obrazek



My też natrafiliśmy na tych panów :wink: Podobno to przewodnicy do wynajęcia - wypożycza się takiego pana, a on oprowadza po zakamarkach pałacu :D

pozdrawiam :papa:
Ostatnio edytowano 08.01.2009 19:38 przez Tymona, łącznie edytowano 1 raz
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 08.01.2009 17:35

Także poznałem tych Panów. Może nie koniecznie tych samych ale z tej samej armii.
Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Rozstania i powroty-wyspa Ciovo 2008 - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone