Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozstania i powroty-wyspa Ciovo 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 28.12.2008 14:08

Zbysio żeby iść do lekarza (szpital, przychodnia) wystarczy paszport.
My też korzystaliśmy z pomocy lekarza w Trogirze, pojechaliśmy w nocy, lekarz nas przyjał bez problemu, spisali dane z paszportu, rano mielismy przyjechac na morfologię, też bezpłatnie. Jednak mając takie dobre doswiadczenia i tak zawsze wykupuje ubezpieczenie na wyjazd, bojąc się tego co może się stać po drodze.

Niestety Madzia potrzyma nas trochę w niepewności, conajmniej parę dni :wink: choć nie wiem czemu mam jakies przeczucie, że to nie była szkarlatyna :roll:

a tak w ogóle to ja lubię czytać relacje jak już są skończone :wink: za bardzo niecierpliwa jestem
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 28.12.2008 20:36 przez ita, łącznie edytowano 1 raz
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 28.12.2008 15:31

Siadamy na trawniku pod budynkiem, upał niesamowity, temperatura małej osiągnęła już apogeum-40 stopni. Zaraz powinien zacząć działać syrop, który podałam jej przed wyjazdem.
Po 10 minutach (dosłownie) odnajduje nas lekarz i zaprasza ponownie do gabinetu. Są już wyniki!
Morfologia w porządku...Dzięki Bogu!!!
Przepisuje Karolince antybiotyk Silapen, każe podawać swój lek przeciwgorączkowy.
Silapen kupuję w aptece przy pogotowiu za ....0 złotych.

Wracamy na Ciovo.

Bardzo było mi jej szkoda, wolałabym na siebie zrzucić wszystko i to podwójnie, potrójnie, byleby wtedy była zdrowa...Zawsze.

Nie mieliśmy Zbysio dodatkowego ubezpieczenia. Na wyjazd wzięliśmy tylko europejską kartę zdrowia. Wprawdzie Chorwacja nie jest w UE , ale ma podpisaną umowę z Polską o bezpłatne udzielenie pierwszej pomocy w stanach zagrożenia życia czy zdrowia...

Link do apartamentu mogę podać na maila, bo jak tutaj wpisuję adres to wyskakuje mi coś takiego jak "reklama", chyba nie można

Jeśli chcesz znać więcej szczegółów to proszę pytaj. Można też z nim lekko negocjować cenę. :roll:

Szczęśliwego Nowego Roku również dla Ciebie, Twojej rodzinki oraz wszelkiej pomyślności wszystkim forumowiczom.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 28.12.2008 15:59

Wieczorem jeszcze tego dnia wybieramy się na plażę Copacabanę na koncert Giuliano.

W tym roku wyjątkowo fajnie zorganizowano lato na Ciovo. Przynajmniej dwa razy w tygodniu odbywają się tu koncerty ( w tym również na Okrug Donji) i to bardzo znanych piosenkarzy z Chorwacji. W środę był Vinko Coce, ale niestety przegapiliśmy ten wieczór.

I tutaj mam pytanie do Leona może rozwieje moje wątpliwości-dlaczego Okrug był pisany Okruk? Bo cała akcja wakacyjna na Ciovo nazywana była
Kulturno Ljeto Okruk.

Obrazek

Giuliano a właściwie Giuliano Danic pochodzi ze Spiltu, urodził się w 1973 roku. Do moich ulubionych utworów z jego repertuaru należy piosenka "Zovem priljatele moi". Może Adaś nam ją tutaj zapuści?

Nie zawodzi mnie i około tysięcznej publiczności i daje wspaniały koncert.

Obrazek

Obrazek

Kolejnym plusem na Copacabanie jest chodniczek przez plażę, dzięki któremu można swobodnie spacerować z wózkiem, nie zakopując się w kamyczkach oraz płatny parking wzdłuż całej plaży. O wiele łatwiej jest znaleźć miejsce do parkowania-opłata za godzinę postoju to 6 kun.

Mąż obdarowuje mnie różyczką od kwiaciarki, kelner pięknie "zagaduje nas" w języku polskim potokiem słów "Lech Poznań i Tyskie-kocham Polskę".

Po koncercie tradycyjnie idziemy na kolacyjkę do restauracji Leonardo.
Restauracja to położona jest z boku głównej plaży tuż przy morzu, serwuje bardzo szeroki wachlarz dań i co najważniejsze po przystępnych cenach. Konsumujemy cevapi.
Muszę się przyznać, że jeszcze nigdy nie zdegustowałam owoców morza -kurczę (przepraszam) śmierdzi mi to jakoś a druga sprawa to to, że chyba nawet nie potrafiłabym się za to zabrać.
Jak patrzę na takiego kalmara, który swoimi ślepkami zerka na mnie z talerza to wolałabym umrzeć z głodu. Wiem, wiem może nie wiem co tracę, ale jedyną rzeczą którą spróbowałam to krewetkową ucztę w MacDonalds i nie przypadła mi jakoś do gustu. Za to uwielbiam chorwackie sałatki przyprawione octem winnym. Mniamnuśne :D

Tuż przed północą wracamy do apartamentu...
Obrazek
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 28.12.2008 16:25

http://www.speedyshare.com/351742848.html

07 giuliano - zovem prijatelje moje

fajna pioseneczka :)

Musiałem wrzucić na Speedyshare gdyż na youtube tej piosenki nie ma :) Pozdrawiam Adam :)
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 28.12.2008 16:29

Madziu za ten przegapiony wieczór z Vinko Coce :) , zaśpiewa dla ciebie wraz z klapa Kontrada



Klapa Kontrada & Vinko Coce - Tri sam ti dana
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 28.12.2008 16:42

Na szczęście nie zaglądałam tu wcześniej i o szkarlatynowym potworze, a raczej jego widmie dowiedziałam się bez takiego stresu jak pozostali Czytelnicy :lol:
Napisać ha ha hi hi łatwa sprawa. Mogę sobie wyobrazić, co się czuje wtedy, kiedy małe cierpi, a człowiek nie wie co mu jest.

Koncert - faaaaaajna sprawa!!! Fajnie, że się udało!

A co do owoców morza - kóleżanko!!! To niewybaczalne! :lol: Koniecznie trzeba wreszcie się kiedyś odważyć!!! :lol: Choć z drugiej strony, jakby mnie ktoś chciał zachęcić, żebym zjadła ozorki, salceson albo flaki, to też musiałby się nieźle nawysilać :D :D :D
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 28.12.2008 16:53

Madzia no patrz! ale mnie zrobiłaś :wink: ja myślałam, że wy już na lotnisku a Ty obiecany odcinek wklejasz :)
Przyjemności!
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 28.12.2008 17:08

Się obiecało to się zrobiło

:wink:

Ale reszta relacji dopiero w Nowym Roku.
Ewa 40
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 312
Dołączył(a): 10.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ewa 40 » 28.12.2008 17:31

Madziu-przyjemności na wyjeździe,i wygrzej się za nas :D
Czekamy na dalszą część relacji po nowym roku.
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 28.12.2008 19:08

Ale napięcie było!! I dla was pewnie niezly stres... dobrze, że krótkotrwały :)

A teraz życzę błogiego lenistwa!!!!
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 28.12.2008 20:19

No , dzięki Bogu, że z Małą OK,
ale jaka w końcu była diagnoza...?
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 28.12.2008 20:55

No może do fanów plaż w okolicy Trogiru to nie można mnie zaliczyć, ale sam Trogir to jak dla mnie na pierwszym miejscu chyba z wszystkich podobnych miasteczek dotąd poznanych. Wieczorny klimat i restauracyjki robią wrażenie nie tylko smakowe, a jak do tego przygrywa miła melodia to tylko pozazdrościć takich wieczorów Madzi.

madzia1981 napisał(a):Muszę się przyznać, że jeszcze nigdy nie zdegustowałam owoców morza ... kalmara ...

Najlepiej wiedzieć co się dokładnie zamówi. Zapewne Paweł i Kasia powiedzieli by coś więcej na ten temat. Na pewno zrażać się nie można po pierwszej próbie z kalmarami, o czym i w ich relacji też wspomniałem. :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 29.12.2008 00:48

adam11 napisał(a):Madziu za ten przegapiony wieczór z Vinko Coce :) , zaśpiewa dla ciebie wraz z klapa Kontrada



Klapa Kontrada & Vinko Coce - Tri sam ti dana


Jeśli Vinko Coce śpiewa , to nie może zabraknąć piosenki Ribari
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 29.12.2008 01:56

Janusz Bajcer napisał(a):
adam11 napisał(a):Madziu za ten przegapiony wieczór z Vinko Coce :) , zaśpiewa dla ciebie wraz z klapa Kontrada



Klapa Kontrada & Vinko Coce - Tri sam ti dana


Jeśli Vinko Coce śpiewa , to nie może zabraknąć piosenki Ribari


Oj tak Ribari ;)) to ja proponuje typowo Dalmatyński Mix z ładną prezentacją



i Zlatko Pejakovic



Zlatko Pejaković - Tamburica i Mandolina

Dla wszystkich czekających na c.d :)
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 29.12.2008 02:13



Oči boje lavande - Pino i Denis :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Rozstania i powroty-wyspa Ciovo 2008 - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone