Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozstania i powroty-wyspa Ciovo 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 24.12.2008 00:13

Tyle się naczytałam negatywnych opinii o wyspie Civo, a tu taka niespodzianka. Jaka ta wyspa milutka :D i ładniutka. :D
Madzia utwierdzasz mnie w przekonaniu, że każdy ma takie wakacje jak chce je widzieć. Jak jesteś z kochająca rodzinką to wszystko wokół jest piękne ( to widać na Twoich zdjęciach)8)
Pozdrawiam :papa:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 27.12.2008 02:17

Hej Madziu, Obrazek
Troszku się ten listopad przedłużył, ale było warto. Miło się czyta.
Zjazd przypomniał mi nasz. Nie wiem jak bardzo kręty jeszcze mieliście ale wystarczy by troszkę życia utrudnić. Mieliśmy podobnie i to jeszcze dwukierunkowa była jak pamiętasz hehe...
W Trogirze jest niesamowity lodziarz, który nim da coś do ochłody to kilka kulek wędruje często na sufit, lub jak to było w przypadku mej Zuzy między dwie inne kulki :lol:
Pozdrav :wink:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 27.12.2008 14:35

Witaj Przyjacielu! Miło, że wpadłeś i przepraszam, że nie zdążyłam w listopadzie zacząć relacyjki.

Faktycznie ten chłopak w Trogirze, robi niesamowite lody, byliśmy u niego kilka razy. Do tego wielki poliglota. Kiedyś przed nami stali turyści z Japonii a on do nich po japońsku:) Nam już 3 lata temu tłumaczył "truskawka czy jagoda? Bo nasza jagoda to wasza truskawka."

Mam przewodnik, w którym nawet jest o nim wzmianka.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 27.12.2008 15:14

Spaliśmy bardzo krótko, ale obudziłam się wyjątkowo rześka i bez bólu głowy, spowodowanym nadmiernym wypiciem różnych chorwackich napoi wyskokowych.
Tradycyjnie kawka na tarasie, mąż wziął zapas gazet z polski, w drugim tygodniu kupował już polską prasę w Splicie.

Obrazek

Szybka kąpiel w morzu. Niewątpliwie wielkim atutem jest fakt, że mamy w tym roku apartament tak blisko morza. Ubieram strój, klapki i już jestem:)
Dziś morze jest bardzo wzburzone, biegnę po aparat

Obrazek

Obrazek





Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Z zasadzie kąpiel jest dziś bardzo utrudniona.

Mała budzi się koło południa z wysoką gorączką, do tego wysypało ją paskudnie. Hmm...co robić? Z samą gorączką byśmy sobie poradzili ale ta wysypka... Decyduję- jedziemy do lekarza. Tylko gdzie? Na pogotowie czy gdzieś prywatnie? Dzwonię do Leona, przecież ma malutkie dzieci, może doradzi jakiegoś dobrego pediatrę. Leon ma pediatrę w Splicie ale pani doktor jest na urlopie, nie ma szans na wizytę. Radzi nam byśmy pojechali na pogotowie do Trogiru, dziś jest pediatra, jutro weekend wiec mógłby być problem.

Jedziemy.

Pogotowie paskudne, izba przyjęć i gabinety rozsypane po całym budynku, wszędzie przeciągi, wentylatory, mnóstwo ludzi, nie wiadomo gdzie się udać... Natychmiast zjawia się Vedran, parkuje pod samymi drzwiami, co bardzo nie odpowiada parkingowemu, ale w końcu odpuszcza i odchodzi. Krótka rejestracja, pytanie skąd jesteśmy? Polska. Tylko paszport. Wystarczy.

Pediatra bada dokładnie małą, próbuję ją uciszyć bo płacze w niebogłosy, ale skarca mnie mówiąc "niech płacze, jest mała"
Krótka diagnoza "szkarlatyna" ale musi się upewnić, i zrobić jej morfologię. Nogi mam już jak z waty, szukamy laboratorium by pobrać krew. Za wynikiem trzeba czekać...Pytam się "ile?" Godzina...To będzie bardzo długa godzina...
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 27.12.2008 15:30

madzia1981 napisał(a):Faktycznie ten chłopak w Trogirze, robi niesamowite lody ...

Ten nasz nie wyglądał już na chłopaka :D

Obrazek

... no i albo gałka lądowała na suficie, albo jak mu się klientka spodobała tak :lol: . . . za to dołożył kilka gałek gratis :D

Obrazek
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 27.12.2008 15:46

Wzburzone more, więc Madzia wpadła na pomysł by zatrzymać kropelki w powietrzu. :wink: Troszkę niebezpieczna ta plaża.

Coś w tym roku Chorwacja wystawiła na próbę rodziców.
Najpierw Leszek opanował sytuację coca colą, teraz Wy przeżyliście nie mały stres. Jedno i tak trzeba powiedzieć. Maluch nie jest przeszkodą by spędzić wakacje w Cro. W moim "raju" rodziny są zachwycone warunkami - plażą i zabawami na niej z pociechami. Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.12.2008 15:47

Popiel napisał(a):
madzia1981 napisał(a):Faktycznie ten chłopak w Trogirze, robi niesamowite lody ...

Ten nasz nie wyglądał już na chłopaka :D


Bo to chyba nie ten chłopak :wink:
Lodziarni w Trogirze jest kilka, ja pamiętam takiego magika-poliglotę , jako jednego ze sprzedających lody na nadbrzeżu portowym.
Było to chłopak , o ile dobrze pamiętam z ogoloną na łyso głową , gałki lodów podrzucał wysoko w powietrze i łapał je do stożka/kubka.
Bardzo rzadko udawało mu się loda nie złapać :wink: :lol:
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 27.12.2008 16:02

madzia1981 napisał(a):Pediatra bada dokładnie małą, próbuję ją uciszyć bo płacze w niebogłosy, ale skarca mnie mówiąc "niech płacze, jest mała"
Krótka diagnoza "szkarlatyna" ale musi się upewnić, i zrobić jej morfologię. Nogi mam już jak z waty, szukamy laboratorium by pobrać krew. Za wynikiem trzeba czekać...Pytam się "ile?" Godzina...To będzie bardzo długa godzina...


ojejku! Madzia szybko napisz jak z tego wybrnęliście.
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 27.12.2008 16:17

Chyba Januszku myślimy o tym samym panu :D

Elko napiszę , napiszę, potrzymam was jeszcze chwilkę w trwodze :wink:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107682
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 27.12.2008 16:23

madzia1981 napisał(a):Chyba Januszku myślimy o tym samym panu :D

Elko napiszę , napiszę, potrzymam was jeszcze chwilkę w trwodze :wink:


Zapewne tak :lol: ale godzinka minęła i co z tym podejrzeniem o szkarlatynę :?:

Ale pewnie poczekamy dłużej niż godzinę , bo Madzia do Brovarii się szykuje :lol:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 27.12.2008 17:14

Właśnie wyjeżdżamy :)
Po powrocie ciąg dalszy.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.12.2008 18:06

Biedny taki dzieciaczek z gorączką....Czasem człowiek czuje się taki bezradny.
Antybiotyk ?
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 27.12.2008 18:58

No szkoda Karolinki! Zamiast cieszyć się urokami Cro dopadło ją choróbsko. :(
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 27.12.2008 19:14

Dzieciaki mają tak właśnie, że jak jest fajnie to się rozchorują, ale co by było bez nich :D Napięcie rośnie
zbysio_56_56
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 113
Dołączył(a): 26.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) zbysio_56_56 » 27.12.2008 22:09

Witam,
Czy miałaś polisę kosztów leczenia za granicą? Jestem ciekaw jak funkcjonuje ona za granicą? Zaciekawiłaś mnie swoją relacją! Czy Twoja dzidzia naprawdę zachorowała na tę chorobę?
Czy mogłabyś dać jakiś namiar na ten apartament?
Szczęśliwego Nowego 2009 Roku dla Ciebie i Twojej rodzinki!!!!!
Pozdrawiam
Zbysio
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Rozstania i powroty-wyspa Ciovo 2008 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone