Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozstania i powroty-wyspa Ciovo 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kevlar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2125
Dołączył(a): 30.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kevlar » 17.12.2008 19:09

Takie wąskie uliczki to jets to co bardzo lubię w Chorwacji :D
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 17.12.2008 19:16

Tak Mariu!
To dokładnie willa w której mieszkaliśmy!
W jakim terminie byliście?
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 17.12.2008 19:31

Zjazd stromy, ale my w te wakacje na wyspie Brac i Hvar to dopiero zjazdy strome trenowaliśmy :twisted: Ten dla mnie to byłby lajcik :)
Relację obserwuję cały czas, bardzo miło się czyta :)
Cieplutko Pozdrawiam
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 17.12.2008 19:53

Dla mnie też robił z początku wrażenie-potem to już było jak po maśle. :D

Ale teściowa tylko raz odważyła się zjechać, po czym zasłabła zanim wysiadła. Od tej pory ten odcinek zawsze pod górę i z górki pokonywała pieszo.
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 17.12.2008 20:09

Wow!! Dopiero teraz zauważyłem, że Madzia pisze o Ciovo:) Tak jak kiedyś pisałem, rozglądałem sie za Toyotką hilux ale mimo, że nasze pobyty sie zazębiały to nie wypatrzyłem autka. Miło w grudniowy wieczór poczytać i pooglądać zdjęcia z Ciovo:) Czekam na ciąg dalszy:) Pozdrawiam!
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 17.12.2008 23:57

madzia1981 napisał(a):
Wojanku-wiedziałam, że tu wpadniesz, wszak ty moim Aniołem Stróżem na forum :wink:



Madziu - chyba nie muszę Ci mówić jaką frajdę mi sprawiłaś tym stwierdzeniem ... :D :D :papa:
stan
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) stan » 18.12.2008 01:52

Ja też czytam.Fajnie tak w te szare dni przenieść się w miejsca które tak mile wspominam. To głównie Twoje Madziu posty zadecydowały, że wybrałem Ciovo na mój pierwszy pobyt w Chorwacji [czerwiec 2006]. Z niecierpliwością czekam na dalszą część relacji.
Pozdrawiam :D :D :D
e-lka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 07.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) e-lka » 18.12.2008 03:42

Też czytam uważnie Madziu 8)

Nasz Brzdąc w chwili swego pierwszego wyjazdu do Hr miał 2,5 roku i też niestety nie obyło się bez komplikacji zdrowotno-jelitowych:
tuż przed wyjazdem- zapalenie krtani (które cały wyjazd stawiało pod znakiem ? )
w trakcie jazdy - bulimia (oczywiście)
na miejscu: dzień 1 - ucho - lekkie zapalenie po zawianiu na promie (nie obyło się bez wizyty w Domu Zdrowia)

Kolejne 9 dni spokój

:D

P.S. Nasz synek to Karol
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107665
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 18.12.2008 09:19

maciek1956 napisał(a):Podróże z dzieciątkiem dla mnie tez są egzotyką, ale mam nadzieję, że niedługo, za rok, max trzy lata to się zmieni i pojadę do Cro jako dziadek z wnukiem lub wnuczką.
Czytam z wielką ciekawością.


Też zasiadam do czytania relacji , z taką samą nadzieją jak Maciek :lol:
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 18.12.2008 13:21

Witam Madziu!

Zawsze wiedziałem, że popełnisz powakacyjną relację z Ciovo - przecież obiecywałaś.

A teraz, z wielką niecierpliwością będę czekał na kolejne odcinki.

Ja, (my) po spędzeniu tegorocznego czerwcowego urlopu na Ciovo, miło wspominam(y) ten czas dzieląc go na bytowanie na wyspie z wypadami aż po Dubrovnik. Polecam w związku z tym tą wyspę tym, którzy preferują takie spędzanie urlopu - to dobre miejsce - warte polecenia.

A więc siadam i czytam.

pozdrav :papa: :hut:
Blums
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 327
Dołączył(a): 02.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Blums » 18.12.2008 13:43

Dostawiam krzesełko i zasiadam :) na pewno będzie się fajnie czytało w pochmurne dni :D
MTG
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 200
Dołączył(a): 10.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) MTG » 18.12.2008 14:24

I ja czekam na ciąg dalszy.
Pozdrawiam :papa:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 18.12.2008 14:24

Witaj Bonarku!
Miło,że jesteś!
Witam również pozostałych czytelników.



No to "jadziem" dalej

Apartament jest piękny, niedawno wybudowany i bardzo zadbany- ma dużą sypialnię, łazienkę, pokój dzienny z jadalnią i wielkim (12 m) tarasem. Na tym mi najbardziej zależało!
Widok z tarasu piękny.

Obrazek

Mała zapomina o całym zmęczeniu i harcuje na czterech od kąta do kąta.
Myślałam, że pierwsze swoje kroczki postawi na chorwackiej ziemi, niestety nie udało się

:wink: zaczęła chodzić długo jeszcze po powrocie do Polski.
Ale taras i widoki też jej się bardzo podobały.


Obrazek


Obrazek

Oprócz wyposażenia w tak zwanym standardzie, na moją prośbę właściciel użyczył również krzesełka do karmienia po swoich synkach. Fajna sprawa, nie musiałam tego taszczyć z pl 8)

Biorę się za rozpakowanie całego autka, mężuś i Mariusz idą na zasłużony wypoczynek, chwilę po naszym przyjeździe pojawia się Vedran i spijamy kawkę, a potem pierwsza kąpiel w ciepłym Adriatyku.

Na plażę mamy do pokonania tylko kilka schodów, otwieramy bramkę i już jesteśmy na miejscu.

Obrazek

Pierwsza kąpiel w adriatyku.
Obrazek

Widok z stronę zatoki
Obrazek

Dzieci nie mogły się doczekać, kiedy wykorzystają swoje farbki- i oto akcent polski na plaży.
Obrazek





Plaża przy willi jest bardzo spokojna (pewnie dzięki temu, że nasza willa jest jedną z ostatnich przy linii brzegowej przy zatoce Movarstica) z reguły pólki skalne z drabinkami, ale są też dwie małe kamyczkowe zatoczki i to wszystko zaraz przy willi.


W oddali widać Soltę. Często w oddali przepływają tu piękne promy i statki ze Splitu (większość pewnie na wyspę Brac)






Obrazek


Obrazek

Ten ostatni statek to chyba zaniemógł, bo zakotwiczył w stoczni na 2 tygodnie.

Podziwiamy też sporty wodne

Obrazek

W końcu się udało :wink:


Obrazek :P

Wieczorem wybieramy się na kolację do centrum Okrugu i o 23.00 padamy w swoich łóżkach.


I tak mija nam pierwszy dzień w kochanej i utęsknionej Chorwacji!
Tymona
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2140
Dołączył(a): 18.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tymona » 18.12.2008 15:00

Magdaleno :wink: - Twoje zdjęcia pokazują, że Civo to też atrakcyjne chorawackie miejsce na wakacje. To żywy dowód na to, że tam też jest fajnie, że można coś dla siebie znależć :D
pozdrawiam
Magdalena

ps. A Córcia świetna :D
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 18.12.2008 15:13

Zdania na temat Ciovo są bardzo podzielone.

Ja jestem zwolenniczką wypoczynku na tej wyspie. Po prostu mi to miejsce odpowiada.

Zaznaczę jeszcze, że to nie jedyne miejsce gdzie byłam w Chorwacji. Do tej pory byłam również w Karlobagu (I raz), Sukosanie i Zadarze (nawet dwa lata pod rząd), wyspie Murter oraz zaczepiłam o Makarską i Omis, które mi nie przypadły do gustu wcale-ale drugi może powiedzieć, że Makarska mu się podoba i są takie osoby gdzie jeżdżą tam co roku...

Pozdrawiam cieplutko Tymonko!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Rozstania i powroty-wyspa Ciovo 2008 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone