Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rozstania i powroty-wyspa Ciovo 2008

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 16.12.2008 18:06

Tymona napisał(a): Z maleństwami to niespodzianki są zawsze :) żadne plany nie pomogą, ale faktycznie moga zminimalizować ich ilość :D

Co racja, to racja. :D
Największego stresa to się ma jak dojdzie do niespodzianek. Później to się wspomina z lekkim uśmiechem przygody maleństwa. :D
No nieźle Wam się rozpoczęły wakacje. :wink:
Liliana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liliana » 16.12.2008 18:24

Namawiam moją siostrę z obecnie 8 miesięcznym maleństwem na przyszłoroczny wyjazd do Chorwacji, więc bardzo chętnie przeczytam Madziu Twoją relację :D Poza tym jeszcze bardzo mało wiem o Ciovo. Pozdrowienia :lol: :lol: :lol:
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 16.12.2008 19:03

Lilianko namawiaj -wszystkie przeciwności jakie staną na drodze można pokonać, choć lęk przed podróżą ma pewnie każdy.

Karolina zawsze znosiła dobrze podróż, tą parówkę jadła "siama" rano na śniadanie. Już po południu coś mi podpadała bo była nad wyraz bardzo spokojna , nie chciała nic jeść, tylko non stop piła, dlatego też "chlusty" były przerażające!

Najgorsze w tym wszystkim, że ręczniki na dole w torbie, musiałam wszystko z samochodu wyciągać, żeby się do nich dokopać. :wink:
Adam.B
Cromaniak
Posty: 4491
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam.B » 16.12.2008 19:18

Z niecierpliwością czekam na c.d:) lektury:) i Zdjątka ;) Pozdrav Adam
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 16.12.2008 19:20

Też tu jestem :D :D :D :papa:
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 16.12.2008 20:36

Mam zaległości w około sześciu relacjach, które bardzo chcę przeczytać, a nie mam kiedy, a tu jeszcze Ty Madziu!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Będę czytać kiedy tylko się da. Na razie krótkie odcinki więc jestem na bieżąco. Podróże z dzieciątkiem to dla mnie egzotyka - tym chętniej poczytam :D Całusy dla prześlicznej dzielnej Karolci!
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 16.12.2008 22:23

Podróże z dzieciątkiem dla mnie tez są egzotyką, ale mam nadzieję, że niedługo, za rok, max trzy lata to się zmieni i pojadę do Cro jako dziadek z wnukiem lub wnuczką.
Czytam z wielką ciekawością.
Liliana
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 202
Dołączył(a): 06.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Liliana » 17.12.2008 09:08

Jak dobrze wiedzieć, że nie tylko ja mam zaległości :lol:
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 17.12.2008 09:33

Madzia , ja też się dosiądę i czytam z przyjemnością :D
Czekam na ciąg dalszy :papa:
Co do zaległości, to przynamjniej tu będę na bieżąco :wink: , chociaż na razie :lol:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12742
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 17.12.2008 10:15

Madziu, mnie rzecz jasna w tej czytelni też nie zabraknie :D . Podróże z maleństwami mam co prawda już dawno za sobą (najbliższe jakie mnie czekają, to pewnie takie :P , o jakich wspomniał Maciek), ale Ciovo Twoimi oczami pooglądam z przyjemnością, bo któż, jak nie Ty 8) , opowie o tej wyspie najlepiej? Tam mnie jeszcze nie było, w którejś z moich kolejnych podróży może w końcu na chwilkę na Ciovo zawitam?

Pozdrawiam serdecznie :papa: i czekam ...
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 17.12.2008 11:37

Witam:)
Miło Was wszystkich tu widzieć
Wojanku-wiedziałam, że tu wpadniesz, wszak ty moim Aniołem Stróżem na forum :wink:

Maćku1956- tak, tak dziadkowie i babcie to prawdziwy skarb-a szczególnie na wakacjach. My mieliśmy tylko babcię ze sobą, bo dziadek musiał zostać w domu na żniwach, ale była osobą niezastąpioną.

Wstępnie chcieliśmy jechać sami w sensie bez pomocy, ale moja przyjaciółka Kamila która ma dwójkę dzieci 4 i 7 lat i już kilka podróży z dziećmi za sobą, wzięła na wakacje 14 letnią kuzynkę...Pamiętałam też rady naszego forumowego Rysia sprzed kilku lat, kiedy to jego córeczka była mniejsza i zabierali wtedy ze sobą babcię... Tak więc kilka dni przed podróżą zaczęłam mieć większe obawy "czy damy radę?". Moi rodzice nie byli w stanie wziąść na hurra urlopu (mieszkamy razem z nimi, stąd Karolinka jest bardzo do nich przywiązana) ale teściowa na rencie, w zeszłym roku była z pielgrzymką w Chorwacji i bardzo się jej podobało, więc czemu nie? Zgodziła się od zaraz...

shtriga- dziękuję, że jesteś! Ja wiem, że na Ciebie można liczyć zawsze i w każdej sytuacji!

dangol- z pewnością odpadnę w przebiegach, bo moje podróże, nie są takie ekscytujące jak Wasze! Pozdrawiam cieplutko!

adamie11-gardło gotowe, szalik na karku? Wszak dziś nasz Lech gra!!!

Buziaki dla pozostałych czytelniczek i czytelników!
Lidia K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3519
Dołączył(a): 09.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lidia K » 17.12.2008 12:49

Będę zaglądać, to jeszcze jedna z wysp, która na nas czeka. Jeszcze nie byliśmy. Jacht nie potrzebny, żeby dotrzeć na wyspę. Mamy szansę na poznanie jej. Więc z zainteresowaniem oczekuję co tam Was miłego spotkało.

Pozdrawiam Lidia
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 17.12.2008 18:00

Mimo późnej a właściwie bardzo wczesnej pory nie chce nam się spać.

Kolejna kawka na parkingu i gnamy autostradą dalej. Jakże jest nasze zdziwienie, kiedy to o 7 rano (w poniedziałek) napotykamy pierwszy korek przed tunelem. Jeździmy już kilka lat do Chorwacji i to zawsze w środku tygodnia i nigdy nie mieliśmy z tym problemów aż do teraz-w sumie droga przedłuża nam się o dobre 1,5 godziny.

Po drodze zaczynają się utęsknione widoki



Obrazek

Obrazek





Obrazek

Do apartamentu trafiamy od razu. Widziałam jego lokalizację na Google earth, do tego na Ciovo jesteśmy 4 raz. Nie wiedziałam tylko, że
Dalmatinska jest tak stromą uliczką . :wink:

Filmik -zjazd do willi




Po ostrym zjeździe na samym dole w pierwszej linii brzegowej pojawia się "nasza" willa. Uffff dojechaliśmy :P 1500 km za nami.

Widok z tyłu domku

Obrazek

Widok z łódki

Obrazek

I z plaży

Obrazek


Willa leży na samym końcu zatoki Movarstica w bardzo cichej spokojnej okolicy.
Zaznaczyłam go na mapce kwiatkiem w prawym dolnym rogu.




Obrazek


Właścicielka a właściwie mama właściciela Mladena wita się z nami bardzo serdecznie i otrzymujemy klucze do apartamentu...
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 17.12.2008 18:28

Qrcze Madzia ale zjazd.......... 8O , wow.
Podobny mieliśmy, ale chyba nie aż taki w Źivogosce - Blato jak jechaliśmy na "naszą" kwaterkę. :D
I widzę, że również jest strome podejście na plażę.... Trochę szkoda. :(
Pilnie śledzę Twoją relację i pozdrawiam. :papa:
mariazk
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 25.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariazk » 17.12.2008 18:58

Willa leży na samym końcu zatoki Movarstica w bardzo cichej spokojnej okolicy.
Zaznaczyłam go na mapce kwiatkiem w prawym dolnym rogu.


:lol:
Witaj Madziu!
Tak czytam, oglądam, bo również Ciovo znam jak własną kieszeń i zajrzałam do swoich zdjęć, bo tak mi się wydawało, że znam tę willę i proszę oto widok Twojego domu z tarasu mojego :wink:
Więcej nie przeszkadzam :) i wybacz wtrącenie się w Twoją relację...

Obrazek


Obrazek
:papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Rozstania i powroty-wyspa Ciovo 2008 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone