Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 05.11.2022 15:14

Hello, praktycznie przy każdym wyjeździe korzystam z Bookingu.
1. Co do "został ostatni pokój" to działa to w tej sposob, że hotel pewna część miejsc / pokoi przeznacza na Booking, a pewną część wynajmuje samodzielnie. Dlaczego: patrz pkt 2
2. Prowizje potrafią być dość wysokie, słyszałem nawet o 30%, ale najczęściej są niższe, nie wiem od czego to zależy (różnice w %)
3. Nowo zarejestrowane obiekty potrafią dość długo czekać na kasę z Bookingu, którą nam już pobrało z karty.
4. Kilka razy zdarzyło mi się, że zarezerwowałem obiekt w świetnej cenie, po czym po chwili dostałem prośbę od obiektu o anulację mojej rezerwacji, na pytanie dlaczego obiekt albo nie odpowiadał albo tłumaczył, że się pomylił z ceną
5. Ceny na Bookingu są jednak atrakcyjne vs inne portale, no i w dużej mierze fajne jest, że w dużej ilości przypadków masz luksus bezpłatnego odwołania, wyraźnie wpisane są wszystkie podatku, opłaty typu "final cleaning"
robiz
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) robiz » 05.11.2022 15:32

Zwykle rezerwowałam na Booking tylko noclegi z możliwością bezpłatnego odwołania.

Jednak ostatnio skusiła mnie oferta noclegów w apartamencie w Dolomitach : 186 euro za 4 noclegi dla 2 osób, ale częściowo zwrotna tj :
- Anulowanie rezerwacji :jeśli odwołasz rezerwację, opłata za odwołanie będzie równoznaczna z kwotą w wysokości 50% całkowitej ceny rezerwacji. Jeśli nie pojawisz się w obiekcie, opłata za niepojawienie się będzie równa opłacie za odwołanie.

-Przedpłata :zostaniesz obciążony przedpłatą stanowiącą 50% całkowitej ceny rezerwacji po dokonaniu rezerwacji.

Czyli po dokonaniu rezerwacji powinnam zapłacić przedpłatę w wys.93euro.
Jednak po zarezerwowaniu apartamentu na stronie Booking pojawiła się informacja ,że właściciel obiektu skontaktuje się ze mną w celu podania danych do przelewu 86 euro . Następnego dnia otrzymałam informację od właściciela o konieczności dokonania przedpłaty w wys.45 euro :D .
Zagłębiowski
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 28.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zagłębiowski » 06.11.2022 09:53

Dorzucę swoje w temacie. Korzystam już kilka lat z Book... Apka na tel jest, apka na tablecie również. Portal na lapku zapisany. Ceny oczywiście różne, ale zwykle najniższe na tel, choć nie zawsze.

Dwa spostrzeżenia:
- cena na booking nie zawsze lepsza od ceny że strony obiektu, warto zajrzeć na stronę czy nie ma lepszych promocji, pakietów czy po prostu cen (już o tym było wcześniej napisane)

- dodanie - podczas wyszukiwania - obiektu do ulubionych (serduszko), zwykle zostawia cenę ze starego wyszukiwania, tymczasem faktyczne bieżące ceny mogą być dużo niższe, sprawdzone

Na razie nie miałem problemów jak opisane przez innych userów, ale nie ma świata idealnego. Dlatego zwykle, gdy rezerwuję pezez Booking w nieznanym miejscu, robię rekonesans na GM i zapisuję alternatywne noclegi.

Pozdrawiam
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 06.11.2022 12:10

Generalnie booking ma chyba największą ofertę jeśli chodzi o zakwaterowanie, cenowo też zazwyczaj są lepsi, a na pewno nie gorsi od konkurencji typu Agoda. Często mają też ceny niższe niż oficjalne strony hoteli. Ostatnio zauważyłem też, że mają dobrą wyszukiwarkę lotów (ceny minimalnie lepsze niż na na Skyscanner).
Cenowo chyba tylko Airbnb ma lepsze oferty - ale tam problemem jest brak dokładnej lokalizacji obiektu przed dokonaniem rezerwacji.

W życiu korzystałem wielokrotnie z Booking i Airbnb, a także raz z Hotels.com - i dal mnie osobiście Booking jest najlepszy.

- dodanie - podczas wyszukiwania - obiektu do ulubionych (serduszko), zwykle zostawia cenę ze starego wyszukiwania, tymczasem faktyczne bieżące ceny mogą być dużo niższe, sprawdzone



Jest zupełnie odwrotnie!

Jeśli obiekt zapisany jest w ulubionych, przy każdej obniżce ceny dostajemy wiadomość na aplikację. Stara cena przekreślona na czerwono, a obok niższa. Wielokrotnie sprawdzone!

Od 3 tygodni mam zapisane 12 opcji zakwaterowania w Lizbonie i średnio co 2 dni dostaję informację o niższych cenach w którymś z nich - rekord to 3-krotna obniżka w jednym hotelu (w sumie z wyjściowych 2396zł na 1485 zł). 2 lata temu apartament w Bukareszcie kosztował mnie dzięki temu 25% taniej niż cena wyjściowa (z 280zł na 205 zł).

Mało tego - przy obiekcie dodanym od dłuższego czasu do ulubionych często pokazuje się też opcja bezpłatnego podwyższenia standardu pokoju! Miałem tak np. w tym roku w Banja Luce.
StaryMarek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 22.09.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) StaryMarek » 06.11.2022 12:29

Jak nie booking to co?
Ja nie jestem informatyk i nie bardzo znam się na mykach gdzie i jak szukać. Ale gdziebym nie szukał to i tak finalnie wychodzi booking.com.
Na booking nie narzekam, jeszcze się nie zawiodłem.
Z wad to tylko jedna - reklamowane przez booking że zwracają różnice ceny jak znajdę tańszą opcje tego samego obiektu z takimi samymi warunkami jest NIEPRAWDZIWA.
Znalazłem, napisałem i trzy razy usiłowali mnie przekonać że to inna opcja.
Pokazem że to ta sama opcja, ten sam hotel, ten samo pokój w tym samym terminie i na takich samych warunkach.
W rezultacie przestali odpisywać.
Zagłębiowski
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 28.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zagłębiowski » 06.11.2022 20:54

marekkowalak napisał(a):Jest zupełnie odwrotnie!

Jeśli obiekt zapisany jest w ulubionych, przy każdej obniżce ceny dostajemy wiadomość na aplikację. Stara cena przekreślona na czerwono, a obok niższa.


Nie miałem dotąd żadnej takiej wiadomości, ani tego myku z cenami. Nie neguję, że tak masz jak napisałeś.
Ja również mam to sprawdzone, nawet sprzed 2 tyg.
Być może dotyczy to różnych poziomów na Book...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.11.2022 09:16

Zagłębiowski napisał(a):Nie miałem dotąd żadnej takiej wiadomości, ani tego myku z cenami. Nie neguję, że tak masz jak napisałeś.
Ja również mam to sprawdzone, nawet sprzed 2 tyg.
Być może dotyczy to różnych poziomów na Book...


Może tak być - ja mam póki co poziom Genius 2.

Tak to wygląda na moim profilu:

Zrzut ekranu 2022-11-07 081846.png


Na czerwono przekreślona pierwotna cena w dniu zapisania w ulubionych (jakieś 3 tygodnie temu). Obok na czarno najnowsza cena promocyjna z piątku.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.11.2022 09:30

marekkowalak napisał(a):Na czerwono przekreślona pierwotna cena w dniu zapisania w ulubionych (jakieś 3 tygodnie temu). Obok na czarno najnowsza cena promocyjna z piątku.

Pewny jesteś?
Losowo wybrany obiekt oglądany bez zalogowania, więc żadnych ulubionych i żadnych bonusów za status genius.

Bez tytułu.png


Moim zdaniem to zwykła promocja. Tak jak na półce w markecie :D .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.11.2022 09:55

Z tym Geniusem to nie ma co się do niego przywiązywać. Mam niby 2, a kilka razy trafiłam już, że u Pana M. na koncie (bez żadnego statusu) cena była niższa niż u mnie, i to nie symbolicznie, a raz nawet ok 20 czy 25%.

Też uważam, że te czerwone to zwykła promocja, bo miałam w tym roku sytuacje, że przed zalogowaniem cena była właśnie przekreślona, po zalogowaniu dokładnie te same wartości przed promocją jak i po. W mojej opinii nie ma się co do tego przywiązywać.
Prywatnie na booking robię mało rezerwacji, ale na koncie firmowym w każdym miesiącu po kilka, w tym roku już mam zrobionych 37 zrealizowanych rezerwacji, a dziś kolejne dwie będę musiała założyć - wielkich różnic między statusami kont nie widzę, działanie b.ingu jest nieprzewidywalne...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.11.2022 12:59

marze_na napisał(a):e]
Pewny jesteś?


Tego, że to zależy od statusu - absolutnie nie, to były domysły...

Tego, że po dodaniu obiekttu do ulubionych dostajemy powiadomienia o obniżkach cen - na 100%
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 294
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 07.11.2022 17:55

Na AIRBNB przeglądam oferty wynajęcia całego domu. Oferty znikają błyskawicznie. Te najlepsze w rozsądnych cenach na Lipiec 2023 już są zajęte. W okolicy Breli, jak i w zasadzie na całym pasie Brela - Gradac zostały pojedyńcze sztuki.. za 2 tygodnie nie będzie już nic. Ehhh człowiek głupi. Zamiast bookować to siedzi i się zastanawia. "Masz chleb to nie szukaj bułek"
:(
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.11.2022 19:27

LUKASQ napisał(a):Na AIRBNB przeglądam oferty wynajęcia całego domu. Oferty znikają błyskawicznie. Te najlepsze w rozsądnych cenach na Lipiec 2023 już są zajęte. W okolicy Breli, jak i w zasadzie na całym pasie Brela - Gradac zostały pojedyńcze sztuki.. za 2 tygodnie nie będzie już nic. Ehhh człowiek głupi. Zamiast bookować to siedzi i się zastanawia. "Masz chleb to nie szukaj bułek"
:(


Poczekaj do wiosny - przybędzie ich i na Booking, i na Airbnb. Co roku jest tak samo, a teraz tym bardziej, bo Chorwaci nie wiedzą jeszcze, co będzie z cenami od stycznia, więc nie wystawiają.
robiz
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) robiz » 07.11.2022 22:23

marekkowalak napisał(a):
LUKASQ napisał(a):Na AIRBNB przeglądam oferty wynajęcia całego domu. Oferty znikają błyskawicznie. Te najlepsze w rozsądnych cenach na Lipiec 2023 już są zajęte. W okolicy Breli, jak i w zasadzie na całym pasie Brela - Gradac zostały pojedyńcze sztuki.. za 2 tygodnie nie będzie już nic. Ehhh człowiek głupi. Zamiast bookować to siedzi i się zastanawia. "Masz chleb to nie szukaj bułek"
:(


Poczekaj do wiosny - przybędzie ich i na Booking, i na Airbnb. Co roku jest tak samo, a teraz tym bardziej, bo Chorwaci nie wiedzą jeszcze, co będzie z cenami od stycznia, więc nie wystawiają.


Czekać do wiosny z rezerwacją na lipiec ? 8O

Wiosną na bookingu będą oferty , które nie zostały zarezerwowane bez pośredników, czyli albo w kiepskiej lokalizacji, albo bardzo drogie. W Chorwacji od dobrych kilku lat rezerwuję noclegi bezpośrednio u właścicieli i zawsze jesienią na wrzesień następnego roku. Tak też zrobiłam w tym roku i jakoś właściciele apartamentów nie czekali do stycznia ,żeby ustalić cenę.
A z szukaniem miejscówki w Breli to bym nie czekała. Mam wrażenie ,że jeździ tam wiele osób, które są "stałymi klientami" i rezerwują nocleg na kolejny rok już podczas pobytu. W zeszłym roku we wrześniu szukałam czegoś właśnie w Breli na tegoroczny urlop. Na szczęście udało mi się zarezerwować apartman w dogodnym miejscu i w rozsądnej cenie. Ale na 6 apartamentów w tym terminie właścicielka miała tylko jeden wolny 8O .
Żeby nie było to korzystam z bookingu rezerwując noclegi w innych krajach :papa:
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 07.11.2022 23:37

robiz napisał(a):,,,,,,,,,,,,,

W Chorwacji od dobrych kilku lat rezerwuję noclegi bezpośrednio u właścicieli i zawsze jesienią na wrzesień następnego roku.


każdy robi jak"lubi"
ale rezerwować "na wrzesień" to coś nie teges,
ile razy byłem w wrześniu to można było wybierać co się chce,
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 08.11.2022 00:32

robiz napisał(a):...


Zawsze jeździmy na początku lipca (tylko raz w sierpniu). Najwcześniej rezerwowałem w lutym, z reguły kwiecień-maj, jak już jesteśmy pewni urlopów i egzaminów córek. Nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem dobrej miejscówki w dobrej cenie - czasem poprzez bezpośredni kontakt do właścicieli, ale czasem też na booking czy airbnb. Zawsze jest w czym wybierać. A nigdy nie byliśmy 2 razy w tym samym miejscu, coi roku gdzie indziej, więc nigdzie nie jesteśmy "stałymi klientami"
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone