Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Zagłębiowski
Podróżnik
Posty: 29
Dołączył(a): 28.08.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zagłębiowski » 06.11.2022 20:54

marekkowalak napisał(a):Jest zupełnie odwrotnie!

Jeśli obiekt zapisany jest w ulubionych, przy każdej obniżce ceny dostajemy wiadomość na aplikację. Stara cena przekreślona na czerwono, a obok niższa.


Nie miałem dotąd żadnej takiej wiadomości, ani tego myku z cenami. Nie neguję, że tak masz jak napisałeś.
Ja również mam to sprawdzone, nawet sprzed 2 tyg.
Być może dotyczy to różnych poziomów na Book...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2363
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.11.2022 09:16

Zagłębiowski napisał(a):Nie miałem dotąd żadnej takiej wiadomości, ani tego myku z cenami. Nie neguję, że tak masz jak napisałeś.
Ja również mam to sprawdzone, nawet sprzed 2 tyg.
Być może dotyczy to różnych poziomów na Book...


Może tak być - ja mam póki co poziom Genius 2.

Tak to wygląda na moim profilu:

Zrzut ekranu 2022-11-07 081846.png


Na czerwono przekreślona pierwotna cena w dniu zapisania w ulubionych (jakieś 3 tygodnie temu). Obok na czarno najnowsza cena promocyjna z piątku.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8781
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 07.11.2022 09:30

marekkowalak napisał(a):Na czerwono przekreślona pierwotna cena w dniu zapisania w ulubionych (jakieś 3 tygodnie temu). Obok na czarno najnowsza cena promocyjna z piątku.

Pewny jesteś?
Losowo wybrany obiekt oglądany bez zalogowania, więc żadnych ulubionych i żadnych bonusów za status genius.

Bez tytułu.png


Moim zdaniem to zwykła promocja. Tak jak na półce w markecie :D .
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15935
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 07.11.2022 09:55

Z tym Geniusem to nie ma co się do niego przywiązywać. Mam niby 2, a kilka razy trafiłam już, że u Pana M. na koncie (bez żadnego statusu) cena była niższa niż u mnie, i to nie symbolicznie, a raz nawet ok 20 czy 25%.

Też uważam, że te czerwone to zwykła promocja, bo miałam w tym roku sytuacje, że przed zalogowaniem cena była właśnie przekreślona, po zalogowaniu dokładnie te same wartości przed promocją jak i po. W mojej opinii nie ma się co do tego przywiązywać.
Prywatnie na booking robię mało rezerwacji, ale na koncie firmowym w każdym miesiącu po kilka, w tym roku już mam zrobionych 37 zrealizowanych rezerwacji, a dziś kolejne dwie będę musiała założyć - wielkich różnic między statusami kont nie widzę, działanie b.ingu jest nieprzewidywalne...
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2363
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.11.2022 12:59

marze_na napisał(a):e]
Pewny jesteś?


Tego, że to zależy od statusu - absolutnie nie, to były domysły...

Tego, że po dodaniu obiekttu do ulubionych dostajemy powiadomienia o obniżkach cen - na 100%
LUKASQ
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 12.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) LUKASQ » 07.11.2022 17:55

Na AIRBNB przeglądam oferty wynajęcia całego domu. Oferty znikają błyskawicznie. Te najlepsze w rozsądnych cenach na Lipiec 2023 już są zajęte. W okolicy Breli, jak i w zasadzie na całym pasie Brela - Gradac zostały pojedyńcze sztuki.. za 2 tygodnie nie będzie już nic. Ehhh człowiek głupi. Zamiast bookować to siedzi i się zastanawia. "Masz chleb to nie szukaj bułek"
:(
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2363
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.11.2022 19:27

LUKASQ napisał(a):Na AIRBNB przeglądam oferty wynajęcia całego domu. Oferty znikają błyskawicznie. Te najlepsze w rozsądnych cenach na Lipiec 2023 już są zajęte. W okolicy Breli, jak i w zasadzie na całym pasie Brela - Gradac zostały pojedyńcze sztuki.. za 2 tygodnie nie będzie już nic. Ehhh człowiek głupi. Zamiast bookować to siedzi i się zastanawia. "Masz chleb to nie szukaj bułek"
:(


Poczekaj do wiosny - przybędzie ich i na Booking, i na Airbnb. Co roku jest tak samo, a teraz tym bardziej, bo Chorwaci nie wiedzą jeszcze, co będzie z cenami od stycznia, więc nie wystawiają.
robiz
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) robiz » 07.11.2022 22:23

marekkowalak napisał(a):
LUKASQ napisał(a):Na AIRBNB przeglądam oferty wynajęcia całego domu. Oferty znikają błyskawicznie. Te najlepsze w rozsądnych cenach na Lipiec 2023 już są zajęte. W okolicy Breli, jak i w zasadzie na całym pasie Brela - Gradac zostały pojedyńcze sztuki.. za 2 tygodnie nie będzie już nic. Ehhh człowiek głupi. Zamiast bookować to siedzi i się zastanawia. "Masz chleb to nie szukaj bułek"
:(


Poczekaj do wiosny - przybędzie ich i na Booking, i na Airbnb. Co roku jest tak samo, a teraz tym bardziej, bo Chorwaci nie wiedzą jeszcze, co będzie z cenami od stycznia, więc nie wystawiają.


Czekać do wiosny z rezerwacją na lipiec ? 8O

Wiosną na bookingu będą oferty , które nie zostały zarezerwowane bez pośredników, czyli albo w kiepskiej lokalizacji, albo bardzo drogie. W Chorwacji od dobrych kilku lat rezerwuję noclegi bezpośrednio u właścicieli i zawsze jesienią na wrzesień następnego roku. Tak też zrobiłam w tym roku i jakoś właściciele apartamentów nie czekali do stycznia ,żeby ustalić cenę.
A z szukaniem miejscówki w Breli to bym nie czekała. Mam wrażenie ,że jeździ tam wiele osób, które są "stałymi klientami" i rezerwują nocleg na kolejny rok już podczas pobytu. W zeszłym roku we wrześniu szukałam czegoś właśnie w Breli na tegoroczny urlop. Na szczęście udało mi się zarezerwować apartman w dogodnym miejscu i w rozsądnej cenie. Ale na 6 apartamentów w tym terminie właścicielka miała tylko jeden wolny 8O .
Żeby nie było to korzystam z bookingu rezerwując noclegi w innych krajach :papa:
599
Cromaniak
Posty: 605
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 07.11.2022 23:37

robiz napisał(a):,,,,,,,,,,,,,

W Chorwacji od dobrych kilku lat rezerwuję noclegi bezpośrednio u właścicieli i zawsze jesienią na wrzesień następnego roku.


każdy robi jak"lubi"
ale rezerwować "na wrzesień" to coś nie teges,
ile razy byłem w wrześniu to można było wybierać co się chce,
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2363
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 08.11.2022 00:32

robiz napisał(a):...


Zawsze jeździmy na początku lipca (tylko raz w sierpniu). Najwcześniej rezerwowałem w lutym, z reguły kwiecień-maj, jak już jesteśmy pewni urlopów i egzaminów córek. Nigdy nie miałem problemu ze znalezieniem dobrej miejscówki w dobrej cenie - czasem poprzez bezpośredni kontakt do właścicieli, ale czasem też na booking czy airbnb. Zawsze jest w czym wybierać. A nigdy nie byliśmy 2 razy w tym samym miejscu, coi roku gdzie indziej, więc nigdzie nie jesteśmy "stałymi klientami"
robiz
Odkrywca
Posty: 73
Dołączył(a): 07.07.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) robiz » 07.12.2022 14:04

599 napisał(a):
robiz napisał(a):,,,,,,,,,,,,,

W Chorwacji od dobrych kilku lat rezerwuję noclegi bezpośrednio u właścicieli i zawsze jesienią na wrzesień następnego roku.


każdy robi jak"lubi"
ale rezerwować "na wrzesień" to coś nie teges,
ile razy byłem w wrześniu to można było wybierać co się chce,


Chyba w Koziej Wólce albo w Baskiej Vodzie:lol:
Jakoś na miejscu nigdy nie widziałam zbyt wielu ogłoszeń z wolnymi apartamentami.
No chyba ,że w Baskiej Vodzie :hut:

Czekajcie do wiosny a zostaną same apartmany powyżej 150euro za dobę :papa:
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2363
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 07.12.2022 22:27

robiz napisał(a):
Chyba w Koziej Wólce albo w Baskiej Vodzie:lol:


W Primosten, Baskiej Vodzie, Orebiciu, Tucepi i Pakostane - zawsze rezerwowane wiosną, bez żadnych problemów, ceny w przedziale 40-70 euro za 2-osobowy apartman. Zaznaczę tylko że nie przez Booking, bo w Chorwacji są o wiele lepsze metody rezerwacji.

Koziej Wólki nie kojarzę - to pewnie na którejś z wysp, bo te znam słabiej. :mrgreen: :mrgreen:


Jakoś na miejscu nigdy nie widziałam zbyt wielu ogłoszeń z wolnymi apartamentami.


Bo istnieje wynalazek zwany internetem i obecnie znakomita większość kwater rezerwuje się właśnie w ten sposób. Jeszcze kilka lat i tabliczki w ogóle mogą zniknąć.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 11188
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.01.2024 08:37

Obserwuję na bookingu spory rollercoaster z cenami noclegów w Cro. Wiem, że jest to uzależnione od kilku czynników, ale takich rozbieżności i skakania cen to nie widziałem jeszcze.
W zasadzie to czasem bez logowania pokazuje mi lepsze lub te same ceny co z moimi geniusami.
Mam nadzieję, że na Lasta zmienią ceny.

Co ciekawe ceny w Austrii i Słowenii bez zmian od 2 m-cy.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15935
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.01.2024 09:58

Nie tylko w Cro, w wielu krajach są takie dziwy z cenami. Końcem sierpnia syn rezerwował Grecję na wrzesień i nie mając konta (dopiero założył przy tej rezerwacji) miał niższą cenę niż ja ze statusem 2, a mąż 1. Jeszcze jak porówna się ceny komp a apka w telefonie to można mieć już duży rozstrzał cen...

W maju 2022 jak robiłam rezerwację na Sycylii, dzięki tym różnicom cen między kontami, statutami itp. przy rezerwacji 4 baz noclegowych (łącznie 8 nocy) zaoszczędziłam 100 eur, a biorąc pod uwagę, że na noclegi wydałam 413 eur, to uważam, że warto pobawić się w różne konta. Ja jestem zadowolona z tego skakania cen....

Druga sprawa, często wyszukiwarka nie pokazuje wszystkich obiektów... Teraz na Brać robiłam rezerwację, ceny dwójek min. 65/70 eur w lipcu (wiem, że booking ma często drożej niż bezpośrednio, przynajmniej w Cro, ale dla mnie to zawsze punkt wyjścia), a przeglądając punkt po punkcie na mapie z obiektami trafiłam na miejscówkę, która początkowo nie wyskakiwała w propozycjach. Rezerwacja zrobiona - 10 nocy w lipcu po 523 eur (540 eur - kasa z portfela ze wcześniejszych rezerwacji) + 30 eur tax klimatyczna oraz później zwrot 52 funtów z kodu zniżkowego. Będę bliżej wyjazdu pisała jaka cena jak bezpośrednio zrobię rezerwację.... ale czy zejdzie poniżej 50 eur :co:
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1081
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 10.01.2024 10:46

piekara114 napisał(a):Teraz na Brać robiłam rezerwację, ceny dwójek min. 65/70 eur w lipcu (wiem, że booking ma często drożej niż bezpośrednio, przynajmniej w Cro, ale dla mnie to zawsze punkt wyjścia), a przeglądając punkt po punkcie na mapie z obiektami trafiłam na miejscówkę, która początkowo nie wyskakiwała w propozycjach. Rezerwacja zrobiona - 10 nocy w lipcu po 523 eur (540 eur - kasa z portfela ze wcześniejszych rezerwacji) + 30 eur tax klimatyczna oraz później zwrot 52 funtów z kodu zniżkowego. Będę bliżej wyjazdu pisała jaka cena jak bezpośrednio zrobię rezerwację.... ale czy zejdzie poniżej 50 eur :co:



Serio taka niska cena na booking w lipcu? Chyba, że to bez oddzielnej sypialni, to w sumie się nie orientuję.
Co to za miejsce? Mnie jakoś nie ciągnie z powrotem na Brač, choć nie wszystkie miejsca udało nam się zobaczyć.


Pomimo wyższych cen, ja jednak jestem wierna bookingowi, bo wolę mieć możliwość modyfikacji miejsca pobytu bez straty zaliczki, a poza tym nie chce mi się poświęcać czasu na samodzielne wyszukiwanie i wysyłanie zapytań.
Aktualnie mam dwie rezerwacje na początek lipca - Pag za ok. 80 euro i Poljica za 75 euro (2+1).
Nie wykluczam, że jeszcze cos innego mi wpadnie w oko :) Choć nie jest łatwo znaleźć poniżej 100 euro w tym terminie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com - strona 42
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone