Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Rezerwacja poprzez booking.com

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 24.01.2024 16:47

marekkowalak napisał(a):
Krisv napisał(a):
Kasia i Krzyś napisał(a):Na bookingu rezerwuję od 2015 roku, często przeglądam, ale nigdy nie zdarzyły mi się różnice w cenach po zalogowaniu i w trybie incognito. Jedynie na stronie jest drożej niż przez aplikację, jeśli sam booking oferuje zniżkę za ten sposób rezerwacji :)

Z moich obserwacji wynika, że Booking rozpoznaje nas po adresie IP komputera/smartfonu.
Chcesz zobaczyć ofertę dla incognito, to nie wchodź na Booking z domowej sieci, bo Booking wie, kto się wcześniej logował z tego adresu IP, na jakie konto i jaki ma u nich poziom Genius. Dlatego jak jesteś w trasie, to bez logowania na Booking możesz dostać lepsze oferty, bo wchodzisz jako "no name".


A o dynamicznych adresach IP słyszał?

A jak często wyłączasz modem na dłużej w domowej sieci?
Jak go tylko restartujesz, to prawie na pewno dostaniesz to samo IP.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 24.01.2024 18:23

Krisv napisał(a):A jak często wyłączasz modem na dłużej w domowej sieci?
Jak go tylko restartujesz, to prawie na pewno dostaniesz to samo IP.


No właśnie nie...

U większości dostawców IP zmienia się średnio co 24 godziny. Wcale nie potrzeba do tego resetować ani wyłączać routera. Jest to proces inicjowany przez dostawcę, najczęściej w nocy i jest on w pełni automatyczny i praktycznie niezauważalny.

Statyczne IP to można sobie co najwyżej wykupić, a i tak nie wszędzie (np. Orange nie udostępnia tej opcji dla indywidualnych).

Zresztą na zdrowy rozum: gdyby to IP było problemem, to VPN rozwiązywałby sprawę - a już kilka osób pisało, że to nic nie daje.
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 24.01.2024 19:18

marekkowalak napisał(a):
Krisv napisał(a):A jak często wyłączasz modem na dłużej w domowej sieci?
Jak go tylko restartujesz, to prawie na pewno dostaniesz to samo IP.


No właśnie nie...

U większości dostawców IP zmienia się średnio co 24 godziny. Wcale nie potrzeba do tego resetować ani wyłączać routera. Jest to proces inicjowany przez dostawcę, najczęściej w nocy i jest on w pełni automatyczny i praktycznie niezauważalny.

Może Twój dostawca tak robi (choć nie wiem po co, bo taka zmiana IP zerwie wszystkie aktywne połączenia). U mnie IP na routerze zmienia się tylko wtedy, jak wyłączę domowy router jadąc na wakacje, albo wystąpi jakaś awaria u dostawcy, a 24 lub 48 godzin to jest zwykle minimalny czas dzierżawy dynamicznego IP skojarzonego z konkretnym mac adresem urządzenia, po którym zwolnione IP (po wyłączeniu urządzenia) wraca do puli adresów i może być nadane komuś innemu, co dla typowej sieci domowej oznacza w praktyce posiadanie tego samego IP na routerze, ale nie jest tożsame z posiadaniem stałego IP.
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 25.01.2024 00:04

Krisv napisał(a):Może Twój dostawca tak robi (choć nie wiem po co, bo taka zmiana IP zerwie wszystkie aktywne połączenia). U mnie IP na routerze zmienia się tylko wtedy, jak wyłączę domowy router jadąc na wakacje, albo wystąpi jakaś awaria u dostawcy, a 24 lub 48 godzin to jest zwykle minimalny czas dzierżawy dynamicznego IP skojarzonego z konkretnym mac adresem urządzenia, po którym zwolnione IP (po wyłączeniu urządzenia) wraca do puli adresów i może być nadane komuś innemu, co dla typowej sieci domowej oznacza w praktyce posiadanie tego samego IP na routerze, ale nie jest tożsame z posiadaniem stałego IP.


Nie mój dostawca, tylko większość dużych dostawców internetu stacjonarnego w Polsce (Orange, Netia, T-Mobile, Vectra i inni) standardowo oferują dynamiczne IP na router.

Kompletnie mylisz pojęcia (IP w domowej sieci LAN z IP od dostawcy), ale to nie temat do tego typu rozważań, więc kończę OT, bo za długo by trzeba było tłumaczyć...
Krisv
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 13.05.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krisv » 25.01.2024 08:48

marekkowalak napisał(a):
Krisv napisał(a):Może Twój dostawca tak robi (choć nie wiem po co, bo taka zmiana IP zerwie wszystkie aktywne połączenia). U mnie IP na routerze zmienia się tylko wtedy, jak wyłączę domowy router jadąc na wakacje, albo wystąpi jakaś awaria u dostawcy, a 24 lub 48 godzin to jest zwykle minimalny czas dzierżawy dynamicznego IP skojarzonego z konkretnym mac adresem urządzenia, po którym zwolnione IP (po wyłączeniu urządzenia) wraca do puli adresów i może być nadane komuś innemu, co dla typowej sieci domowej oznacza w praktyce posiadanie tego samego IP na routerze, ale nie jest tożsame z posiadaniem stałego IP.


Nie mój dostawca, tylko większość dużych dostawców internetu stacjonarnego w Polsce (Orange, Netia, T-Mobile, Vectra i inni) standardowo oferują dynamiczne IP na router.

Kompletnie mylisz pojęcia (IP w domowej sieci LAN z IP od dostawcy), ale to nie temat do tego typu rozważań, więc kończę OT, bo za długo by trzeba było tłumaczyć...

Masz rację - szkoda prądu na pisanie. Tu każdy może sam sobie sprawdzić jakie ma zewnętrzne IP, gdy wchodzi np. na Booking: zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Poprzednia strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Rezerwacja poprzez booking.com - strona 45
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone